Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 725313 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1995 Dátum: 2013.05.29 15:20:02 »
Simán rádobom az MP3 mappákat a lemeze és megírom. Semmi audio. És kezeli mappa/almappa szinten is a gyári fej.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis III.
« Válasz #1996 Dátum: 2013.05.29 16:15:07 »
Nem. Vagyis, de, igazad van, így készül a sima AUDIO CD. Én nem erről beszéltem, hanem a lejátszókon is lejátszható mp3-lemezekről.
Ha megnyitod az író programot, külön választhatod, hogy adat CD-t írsz, vagy zenei CD-t. Előbbinél simán ráküldi a lemezre az mp3-akat, de azok számítógépen lesznek csak lejátszhatók.
Ha azt akarod, hogy audio lejátszók is boldoguljanak vele, akkor Zene CD-t kell írj és azon belül választhatod, hogy audioként, mp3-ként, wma-ként írod a lemezre az adatot. No, ezeket lehet majd külső lejátszókon is hallgatni.  ;)
Továbbra sem értem. Mit csinál az író, amikor "Zene CD-t ír és azon belül mp3-ként". K3B-ben ilyen opció nincs. Vagy file-nak írod ki, vagy Audio CD-nek. Szerintem a formátummal lehet valami - pl. Joliet, vagy pont nem? -, csak arra volnék kiváncsi, hogy mi?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis III.
« Válasz #1997 Dátum: 2013.05.29 16:17:33 »
Minek kellene trükközni? Ott az MP3 a CD-n kész a fejegységnek be kell tudni olvasni. Max a fájlrendszer kavarhat be, ha nem FAT (pendrive-nál) de már ezt is meg kéne oldania. Szerintem amit Bepi mond MP3 zene CD meg az hogy simán kiírod az MP3-akat adatként full ugyanaz.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.29 16:19:16 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis III.
« Válasz #1998 Dátum: 2013.05.29 16:21:21 »
Szerintem a formátummal lehet valami - pl. Joliet, vagy pont nem? -, csak arra volnék kiváncsi, hogy mi?

Jah inkább itt lehet a gond, vagy ha a bitrate VBR esetleg nem ismerné fel? Nem tudom ezek már elég bejáratott dolgok, kéne működnie.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

beszab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis III.
« Válasz #1999 Dátum: 2013.05.29 17:04:10 »
Mivel ilyen mérettel kaptam, a téliek is ekkorák lettek.

Ajaj! Akkor még ennél is jobb a valós fogyasztásod? ;)

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis III.
« Válasz #2000 Dátum: 2013.05.29 21:34:09 »
Ma reggel szerettem volna kipróbálni egy pendrive-val, de nem jöttem rá, hogy hogyan kell a rádiót úgy beállítani, hogy a pendrive-ról menjen a zene.

Sajna nekem csak holnap lesz meg az autóm, de így látatlanban azt mondanám, h a pendriveról nem fogod tudni lejátszani a zenéket. Oda max. usb-s mp3 lejátszót tudnál dugni, mert akkor van ami elindítja a zenéket, azaz van play gomb rajta :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #2001 Dátum: 2013.05.29 21:51:46 »
Sajna nekem csak holnap lesz meg az autóm, de így látatlanban azt mondanám, h a pendriveról nem fogod tudni lejátszani a zenéket. Oda max. usb-s mp3 lejátszót tudnál dugni, mert akkor van ami elindítja a zenéket, azaz van play gomb rajta :)
Nem egészen. Amit írsz, az az Aux csatira érvényes. Az usb-ről a fejegység fogja lejátszani a zenét. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

npistu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Avensis III.
« Válasz #2002 Dátum: 2013.05.30 06:38:33 »
Minek kellene trükközni? Ott az MP3 a CD-n kész a fejegységnek be kell tudni olvasni. Max a fájlrendszer kavarhat be, ha nem FAT (pendrive-nál) de már ezt is meg kéne oldania. Szerintem amit Bepi mond MP3 zene CD meg az hogy simán kiírod az MP3-akat adatként full ugyanaz.
Ennek sajnos ellent kell mondjak.
Ha simán adat CD-ként írtam ki CDBurnerXp-vel, akkor nem ismerte fel a lejátszó. Ha viszont a Bepi által javasolt módon írtam a CD-t Ashampoo Cd íróval, akkor felismerte és le is játszotta a fejegység.
Viszont az USB-s dolgot még mindig nem tudom, hogy hogyan működik. Ugyanis a fejegységen nincs olyan gomb, hogy USB-re váltás. Csak olyan, hogy DISC-AUX.

Próbáltam a német nyelvű manuálban is keresgélni, de ott sem jártam sikerrel. Ott is csak az AUX-ről mesél.
Erre valami ötlet?

Üdv,
    István

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis III.
« Válasz #2003 Dátum: 2013.05.30 19:31:01 »
Ennek sajnos ellent kell mondjak.
Ha simán adat CD-ként írtam ki CDBurnerXp-vel, akkor nem ismerte fel a lejátszó. Ha viszont a Bepi által javasolt módon írtam a CD-t Ashampoo Cd íróval, akkor felismerte és le is játszotta a fejegység.

Köszi a tapasztalatot, nem gondoltam volna, hogy ilyen kényesek a mai lejátszók. Valószínűleg kell neki valami fájl (playlist vagy ilyesmi), hogy le tudja játszani a zenéket. Még hadd kérdezzem már meg, hogy csakis kizárólag mp3 kiterjesztésű fájlokat írtál akkor is mikor sima adat CD-t készítettél? Vagy esetleg volt közte egy két más kiterjesztésű is?

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2004 Dátum: 2013.05.30 19:48:23 »
Köszi a tapasztalatot, nem gondoltam volna, hogy ilyen kényesek a mai lejátszók. Valószínűleg kell neki valami fájl (playlist vagy ilyesmi), hogy le tudja játszani a zenéket. Még hadd kérdezzem már meg, hogy csakis kizárólag mp3 kiterjesztésű fájlokat írtál akkor is mikor sima adat CD-t készítettél? Vagy esetleg volt közte egy két más kiterjesztésű is?
Mint azt írtam korábban, semmi varázslás: Win7 alatt a CD mappájába behajigálom a zenéket (előadó mappa\lemez mappa\MP3) és Írás gomb. Ennyi. Ha rendesen meg vannak az adatok a fájlokban, akkor van minden: előadó, szám címe, lemez címe, fájl neve, mappák neve stb.
Gyári lejátszó van a kocsiban és soha nem volt gondom.
Szóval nem értem ezt az audio varázslást  :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2005 Dátum: 2013.05.30 22:16:49 »
Mint azt írtam korábban, semmi varázslás: Win7 alatt a CD mappájába behajigálom a zenéket (előadó mappa\lemez mappa\MP3) és Írás gomb. Ennyi. Ha rendesen meg vannak az adatok a fájlokban, akkor van minden: előadó, szám címe, lemez címe, fájl neve, mappák neve stb.
Gyári lejátszó van a kocsiban és soha nem volt gondom.
Szóval nem értem ezt az audio varázslást  :hmmmm:
Egyszerű pedig: A Win valszeg egyből zenei mp3 CD-ként írja, hiszen "feltételezi", hogy más lejátszón is le akarod játszani. A külső író (Nero, Ashampo) ennél több rétűbb, mert sima adatként megírt CD-ket használhatsz biztonsági mentésként is, amit csak elteszel a polcodra, vagy az alukofferedbe a többi közé.
Ha ezekkel a külső írókkal írod a lemezt és azt akarod, hogy más lejátszók is felismerjék és lejátszák az mp3 file-jaidat, akkor bizony külön Zene menüből kell kiválasztanod az mp3 lemez készítés pontot. Ezután teljesen hasonló módon összahajigálod a zenéket, oszt börn.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #2006 Dátum: 2013.05.30 22:31:28 »
Külső programmal is írtam, adat CD-t és lejátssza ... ;)

npistu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Avensis III.
« Válasz #2007 Dátum: 2013.05.31 07:08:38 »
Mint azt írtam korábban, semmi varázslás: Win7 alatt a CD mappájába behajigálom a zenéket (előadó mappa\lemez mappa\MP3) és Írás gomb. Ennyi. Ha rendesen meg vannak az adatok a fájlokban, akkor van minden: előadó, szám címe, lemez címe, fájl neve, mappák neve stb.
Gyári lejátszó van a kocsiban és soha nem volt gondom.
Szóval nem értem ezt az audio varázslást  :hmmmm:
Csak és kizárólag mp3 kiterjesztésű fájlokat írtam a CD-re.

Azt megkérdezhetem, hogy neked milyen fejegység van a kocsidban?
Mert nekem pl. Nem írja ki szövegesen a fájl neveket. Csak úgy, hogy pl. 3-as CD 5-ös folder 12-es szám. Lehet, hogy a TEXT gomb arra lenne, hogy ezeket az infókat megjelenítse  :?:

Üdv,
    István

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2008 Dátum: 2013.05.31 07:32:52 »
Nem a CD váltós és nem a nagyképű (nincs navi), hanem a sima.
Bingó  :clap:  A TEXT gomb igen, erre van: nyomkodva egymás után hozza az adatokat vagy ha hosszabb a szöveg, akkor scrolloz.

npistu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Avensis III.
« Válasz #2009 Dátum: 2013.05.31 08:15:07 »
Nem a CD váltós és nem a nagyképű (nincs navi), hanem a sima.
Bingó  :clap:  A TEXT gomb igen, erre van: nyomkodva egymás után hozza az adatokat vagy ha hosszabb a szöveg, akkor scrolloz.
Köszönöm. Akkor azt hiszem beletrafáltam  :D

Nekem sem navi-s csak a CD váltó van benne.