Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 725397 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #1680 Dátum: 2012.05.02 15:48:45 »
Meg volt a 45e km-s szerviz (szombathelyi Toyota, Xanyi segédletével).
Olaj, szűrők (olaj, levegő és pollen) cserélve, 21.780 Ft + az olaj (ENEOS 0W20 11.850), amit vittem.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis III.
« Válasz #1681 Dátum: 2012.05.16 17:04:28 »
Hogy a TC-sek mennyire utálják a Toyota-kat  :nono: Unalmas, unalmas, csak a BMW csak a BMW, egy 316-os mennyivel izgalmasabb?

http://totalcar.hu/tesztek/2012/05/16/jo_neha_unatkozni/
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #1682 Dátum: 2012.08.05 13:58:20 »
 :clap:
Úgy tűnik, egyik országos jóbarátomat sikerült jó útra terelnem autó ügyben.
Rólam tudni kell, hogy másnak csak olyat ajánlok, amit magam is vennék (ha tehetném), mindegy, miről van szó.  ::)

Szóval, jött a kérdés felém, hogy kéne egy családi autó, kevés km-rel, max 2 éves legyen és középkategóriás.
1. jelölt a Mazda6 kombi volt, szép, japán, ráncfelvarrott, GTA (azaz fullos felszereltség), 30.000km körüli futás. 7M...  :whistling:
Mondom neki, miért nem néz körül az Avensisek között? Válasz: gagyi a hátulja, meg olyan unalmas kinézetű, meg a belseje is (jójó, csak olyan semmilyen).
Ajánlatom: Nézd meg közelebbről és alaposabban!
Közben jött az alternatíva: Passat, A4 Avant... 2,0 tdi motor tartóssága(?) miatt én kerülném, bár, amíg és amikor működik, addig tényleg jók.
Aztán, jött ez a hirdetés:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0d4d_navi_-_5ekm_legujabb-5995300
Csak annyit írtam neki az emailben, hogy, ha korrekt az autó és mindene valós, akkor nagyon nagy vétel ez az autó.
Megnézte, többször is, végül lefoglalózta. Jövő hét elején megy Toyota szervizbe egy "biztonsági" átnézésre, hogy tökéletesen aludjon a vétel után és megy a biznisz.
Rétegvastagság mérővel átnézve,  mindenhol gyári értékek vannak, az autó még az első szervizen sem volt. Makulátlan gyakorlatilag.  :clap: :wub:
Nagyon várom, hogy kipróbálhassam!

Többedik megnézés után jött a felismerés jóbarátom fejében, hogy tulajdonképpen ez egy kifejezetten szép autó részleteiben, csak majd kell alá 4 jó felni, és körbe fólia. Én megmondtam...
Egy Toyota sohasem az első ránézésre lesz szép, hanem a többedikre... Aztán, már egy Passat lesz hozzá képest unalmas, mert annak - szerintem - semmi részlete nincs, ami különleges, egyedül az extraként kapható LEDes lámpája elöl...

Szóval, igazán örülök a döntésnek és a felismerésnek, jó autó lesz jó helyen!  :clap: (szerencsére ez a barátom is olyan ember, aki lelkiismeretesen szervizelteti az autóit...)



Ilyen lesz, csak a faceliftes verzióban... szerintem ELÉG JÓ ÍGY!  :wub: :wub: :wub:


4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis III.
« Válasz #1683 Dátum: 2012.08.07 03:49:33 »
Ha az auto valoban rendben van akkor kivalo dontes, sok egeszseget hozza!  :flowers: :clap:
(Bevallom en a nyiregyi murvas kereskedeseket messzire elkerulnem. Meg mit keres ott egy 5 honapos, 5 ezret futott auto, ami meg elso szervizen sem volt? Gyanus  :hmmmm: Kicsit tul jo ar ez igy, de ne legyen igazam  :hmmmm:)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #1684 Dátum: 2012.08.07 06:54:56 »
Tegnap voltak a kereskedővel együtt a Toyota szervizben alapos átvizsgáláson. Az autó makulátlan! :clap: Olyannyira korrekt a kereskedő, hogy minden papírmunkát és annak költségét (névre írás, műszaki, eredetvizsga, stb ) átvállalta, cserébe ennyi az ár.
A szervizben azt mondták, hogy sem sérülve nem volt, sem pedig több km nincs benne, így eredeti gyári mindene, ahogy van. Nagy üzlet az autó! :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis III.
« Válasz #1685 Dátum: 2012.08.07 09:07:17 »
Ha az auto valoban rendben van akkor kivalo dontes, sok egeszseget hozza!  :flowers: :clap:
(Bevallom en a nyiregyi murvas kereskedeseket messzire elkerulnem. Meg mit keres ott egy 5 honapos, 5 ezret futott auto, ami meg elso szervizen sem volt? Gyanus  :hmmmm: Kicsit tul jo ar ez igy, de ne legyen igazam  :hmmmm:)

Kicsit off, de én is rendszeresen nézegetek hirdetéseket(nem akarok autót venni, csak egyfata mánia :) ), és feltűnt, hogy egyre több a tényleg korrektnek tűnő autó, valós szervízszámlákkal(lefotózva), tehát valós km, és pesti murvás kereskedésekben főleg! :) És nem is túlárazva. Pl 63 ezret futott E15ös Corolla valós kmel(számla), 2.5 milla körül(2008as), sztem nem sok érte. Ezeket az autókat nem nagyon keresik, a nagyon olcsó megy, meg a drága. Mondjuk fent említett Avensis épp a drága kategória, én Civic-Corolla vonalon nézelődök   ;)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis III.
« Válasz #1686 Dátum: 2012.08.07 15:04:04 »
Orulok, hogy mindent rendben talaltak. Akkor bomba vetel!
Btw Honnan lehet tudni, egy soha nem szervizelt autorol, hogy valos benne a km? Azt, hogy egy uj autoban 5 vagy 25 ezer van meg nem mondod.    :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #1687 Dátum: 2012.08.07 15:37:28 »
 ::)
Elviekben jogos a felvetésed, 100%-ra valószínűleg nem lehet mondani, de vannak dolgok, amiből lehet következtetni a használatra, pl:
-Fékek állapota
A vizsgálat hivatalos Toyota márkaszervizben történt, ott azt mondták, hogy mind a tárcsák, mind a betétek gyáriak, és gyári vastagságúak is, a tárcsák nem vállasak.

-Gumik még szőrösek, DOT szám adott, tehát ezek sem futhattak sokat, ha mégis, az látszana rajtuk valamilyen formában szerintem.

Németországból lett behozva az autó, ott "nem divat" sem az órákat tekergetni, sem kitörölni az elektronikus szervizkönyvbe bejegyzett sorokat (úgy tudom, egyáltalán nem lehet törölni és felvinni is csak akkor lehet adatot, ha hivatalosan nyitnak egy munkalapot az autóra, pl. olajcsere, vagy egyéb javítás...)
...mint, hogy az sem divat, hogy az előírt szervizre nem viszik el 15.000-nél...

Ezek alapján elég kicsi a valószínűsége, hogy mókolt az autó, bár tökéletesen kizárni nyilván csak akkor lehet, ha bemész a szalonba és Te magad rendeled meg az új autót, majd, végig követed szemmel, ahogy meghozzák, legurul a trélerről, lepolírozzák róla a gyári zsírt, forgalomba helyezik, stb...  :)

Szóval, elvileg van rá esély, hogy csalóval van dolga az embernek, de vajmi kevés jel utal erre, remélhetőleg semmi gond nem lesz vele.
Én azt gondolom, hogy, mivel a kereskedő még csak pofát sem vágott, amikor a szervizben történő önköltséges ellenőrzést szóba hozta barátom, ez már jó jel a korrektséget tekintve. Ráadásul a barátom még ki is hangsúlyozta, amikor mesélte a sztorit, hogy külön figyelte a mimikáját a tagnak, hogy hazudik-e, de rezzenéstelen volt.
Röviden, semmi jel nem utal csalásra. És ez a legbiztosabb, amit bátran ki lehet jelenteni.  :)
 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis III.
« Válasz #1688 Dátum: 2012.08.07 17:05:37 »
Idézet
Németországból lett behozva az autó

És egy ilyen makulátlan autót kinek és miért üzlet behozni?
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #1689 Dátum: 2012.08.07 17:11:23 »
És egy ilyen makulátlan autót kinek és miért üzlet behozni?
Itthon is vannak ennyit futott tesztautók, meg kint is... itthon miért üzlet eladni, és kinek üzlet?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis III.
« Válasz #1690 Dátum: 2012.08.07 19:44:18 »
Itthon is vannak ennyit futott tesztautók, meg kint is... itthon miért üzlet eladni, és kinek üzlet?

Látom nem érted, vagy nem akarod megérteni a kérdést.
Mindenhol vannak tesztautók amiket kevés futás után eladnak. Ennek ez a módja.

Viszont... Most így kapásból rákerestem a hasznaltauto.hu-n a hírdetett Avensis tesztautókra. Ötöt találtam, egytől-egyig 2,0 D4D, max 3000 km. Áruk 6.390.000-tól 6.590.000-ig!
Hasonló paraméterekre keresve a mobile.de-n a legolcsóbb találat 21450 EUR. 280-as EUR-val számolva 6006000. De van regisztrációs adó, hazahozatal költsége, forgalombahelyezés, stb...
Tehát ugyanannyira jön ki. Erre rárakja a kereskedő a hasznát, mert ingyen ő sem dolgozik, és máris többe van mint egy hazai.
Xanyi

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis III.
« Válasz #1691 Dátum: 2012.08.07 19:57:41 »
Koszonom Xanyi, pont erre gondoltam  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis III.
« Válasz #1692 Dátum: 2012.08.07 20:07:13 »
-Gumik még szőrösek, DOT szám adott, tehát ezek sem futhattak sokat, ha mégis, az látszana rajtuk valamilyen formában szerintem.

Az Auris 50 ezret futott majd 5 eves gumijai  (mind teli es nyari) szorosek voltak az oldalfalon  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #1693 Dátum: 2012.08.07 21:07:02 »
Oké, ne vitázzunk ezen szerintem. A szakszerviz is alátámasztotta, hogy az autó teljesen korrekt és az 5000km az annyi.
Lehet itt rossz indulatúan gyanakodni, de ne feledjétek, hogy nem láttátok az adott autót.  :flowers:
Még egyszer: az autó makulátlan. Ez a szakszerviznek a hivatalos véleménye, a 3 év Toyota garancia él rá. Pont.

Xanyi, lehet, hogy Te ilyen találatokat látsz a hahun és a mobile-n, de az alkut, nem számolod bele. Egy kereskedő behoz egyszerre 4-5-6 autót, szerinted a meghirdetett áron kapja?  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis III.
« Válasz #1694 Dátum: 2012.08.07 21:26:11 »
Aham. Gondolod elenged mondjuk autónként többszázezer Ft-ot? Mert ugye hogy ne egálba legyenek, ahhoz sokat kellene...
Van pár ismerősőm aki ilyen körökben mozog, ők is ugyanazt erősítik meg amit én mondok. Vannak szép és jó autók kint, csak azt nem éri meg behozni, mert 0 haszon marad rajt.
Van amit megéri behozni, de az csak akkor lesz szép és jó mikor már itthon a piacra kerül  [rohog]

Ne értsd félre és ne feltételezz rosszindulatot. Nem a konkrét autót fikázom!
Xanyi