Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 715869 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1935 Dátum: 2008.12.30 19:44:02 »
Te Palaczk, ne aggódj, a fogyasztásod lejjeb fog menni, hogy bekalibrálták a CO-dat. Ugyanis nagyon sokat kapott a moci, nem tudta teljesen elégetni, ezért volt magas a CO-d, nomeg a fogyid is. szerintem, most már egy literel kevesebbet fog enni.
Nekem a szimmeringcsere-olajcsere után 1 literrel lett kvesebb a fogyim.

Nem aggódom, Mester :) ... Volt nekem már régi (úgy értem: régi)), karburátoros autóm. A Moszkvics, ugye. Az télen 14-15-öt evett városban, ha minden jól működött (!) rajta. Na most, ha egy 1.5-ös kocsi 14-15-öt eszik, akkor egy kb. ugyanannyi idős (a konstrukció korára gondolok) 1.0 motoros ehet 9.5-öt, nem fogok meglepődni rajta. Ilyen és kész. Nyilván volt valami oka, hogy miért váltották le ezt a motort. Ezzel együtt, kicsit én is bízom benne, hogy a CO lejjebb tekerése valamivel csökkenteni fogja a fogyit. De ha marad ennyi, akkor sincs semmi baj. Majd meglátjuk.

Szívató: Nálam úgy van, hogy teljesen kihúzott szivatóval indítok, aztán ha úgy hagyom, akkor 1000-1200 rpm a fordulatszám, kb 1-2 percig, aztán kattan valami és leejti a fordulatszámot kb. 600-700 rpm közé. Ekkor kell félig (kattanásig) visszatolni a szívatót és lehet menni vele. Amikor már üzemmeleg, kigyullad egy sárga szívatós jelű ikon a műszerfalon, ami azt jelenti, hogy vissza lehet teljesen nyomni a szivatót, üzemmeleg a verda. Ez 5 percen belül meg is van.

Nálad nem ilyen a rendszer? Nézegettem a karbit, nagyon hasonló az enyémhez viszonyítva. Majd ha nem lesz hideg, akkor lőhetnél egy típusszámot, Neked mi van a Starletben?

Nem, az enyém ilyeneket nem tud. Eszerint neked valamiféle félautomata karbid van, ezzel a fsz-szabályozással, figyelmeztető lámpával stb. Az enyém nem ilyen - hanem a full manuális fajta. Itt a fordulatszámot és a dúsítás mértékét kizárólag a sofőr szabályozza a saját megítélése szerint, a figyelmeztető lámpa pedig folyamatosan ég, amíg a szivató nincs teljesen visszatolva. A típust majd megnézem. Mindenesetre pl. a Moszkvics karbijánál jóval bonyolultabb a szerkezet, mert vannak rajta vezetékek és vákuumcsövek is, pl. automatikusan szabályozza, hogy hideg levegőt szív-e, vagy előmelegítettet a kipufogócsonktól - tehát nem kell (nem lehet) manuálisan állítani a téli ill. nyári állások között, mint pl. a Moszkvics vagy épp a Corona légszűrőházán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1936 Dátum: 2008.12.30 22:56:59 »
ez a légszuro téli nyári uzemmod engem is érdekelt most szedtem szét a légszuroházat és végigvizslattam minden csovet és kart de semmit nem találtam. aladán volt egy kar amivel szembol /nyáron / és alulrol télen engedte be a levegot
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1937 Dátum: 2008.12.30 23:10:24 »
ez a légszuro téli nyári uzemmod engem is érdekelt most szedtem szét a légszuroházat és végigvizslattam minden csovet és kart de semmit nem találtam. aladán volt egy kar amivel szembol /nyáron / és alulrol télen engedte be a levegot

Lehet, hogy a tiéden is automatikus. Vagy egyáltalán nincs is rajta. Esete válogatja, mert pl. ugye a Starlet karbija kézi szivatós, de ez a téli-nyári átállító automata rajta; ugyanakkor pl. a Corona karbija automata szivatós, de kézzel kell átállítani a téli-nyárit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1938 Dátum: 2009.01.02 20:22:42 »
Ma reggel megint teletankoltam Starletkét, mert a mutató zuhant, és emiatt pánikba estem  :wacko: ... Nem kellett volna, mert csak a szokásos Toyota benzinszintmérő-pontatlanság volt  :whistling: ... Kicsivel "fél" állás fölött sikerült beletenni 10.9 litert a 40 literes tankba  :hmmmm:

Ez a mennyiség 142 km után ment bele, vagyis az átlag 7.68. Úgy, hogy a 142 km-ből 60-at országúton tettem meg. Tehát ha erre a távra 6 literes fogyival számolok (országúton kb. annyit kajál), akkor a városi szakaszra megint kijön a kb. 9 liter. A karburátor-állítás tehát nem volt rá hatással - ez ennyit eszik, és kész. Megjegyzem, ez a 7.68-as érték azért meglehetős átfedésben van az eredeti, gyári 7.3-as átlagfogyasztással.

Fölregeltem amúgy a spritmonitorra, mostantól ott fogom vezetni Starletke tankolásait  :yes: ... (Camrynél ezt nem tettem meg, mert azt nagyon ritkán tankoltam/tankolom tele.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1939 Dátum: 2009.01.02 22:45:08 »
azer ez már jobb. nyomd tele mind3 autot a coronát is tökig benyával és állj ki a buszmegálloba :tt2: :whistling:
meddig bírnád?  :lol:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1940 Dátum: 2009.01.02 23:13:27 »
azer ez már jobb. nyomd tele mind3 autot a coronát is tökig benyával és állj ki a buszmegálloba :tt2: :whistling:
meddig bírnád?  :lol:

Sulis koromban buszoztam én már eleget egy életre, úgy érzem  :whistling: ... Mostanában csak olyankor alkalmazom, ha szervízben hagyom a kocsit vagy ilyesmi. Asszem, az autózás lenne az a "luxus", amit legutoljára vonnék meg magamtól. Pl. ha busszal járnék melózni, rámenne műszakonként kb. 100 percem. Kocsival max 20 perc. Nekem ez megér alkalmanként egy liter benzint  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Starlet
« Válasz #1941 Dátum: 2009.01.04 17:37:35 »
Egész szépnek látszik.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1942 Dátum: 2009.01.04 18:27:38 »
Egész szépnek látszik.


Hát csakugyan  :yes: ! Semmi gányolás, semmi "tuning", cserébe jó kis oldschool üléshuzatok, originál keréktárcsák, szép fényezés... Ez alkalmasint tényleg vidéki öregeké lehet(ett). Még talán a km is igaz, ilyen használati módban. Mondjuk a fogyasztásból talán a 4.5 litert hiszem el, azt is úgy, hogy papa-mama 70-80-al autókáznak a somogyi mellékutakon  :whistling: ... De 6 liternél többet valszeg tényleg nem eszik vegyesben a kis gép. Csak az ára, az nagyon el van szállva  ::) ... Ha tényleg olyan szép, mint a képeken, akkor sem ér többet 200-nál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Starlet
« Válasz #1943 Dátum: 2009.01.05 23:20:23 »
Kicsit beleszolnék ehez a dologhoz...

Azt szerintem tudod, hogy a starletből az 5 ajtós nagyon ritka már e miatt is többet ér, literes motorral nem is tudtam, hogy létezett..(5 ajtós ezresre értem)
Viszont a 4,5 literes fogyasztás az áááááááááááááá azt sajnálom csak akkor 4,5 liter ha 30%os leejtőn üresben gurulunk járó motor nélkül, ugyanis ez az ezres motor nagyon gyenge a kasznihoz képest és köztudott, hogy közel annyit eszik, mint az 1.3mas motor de lehet hogy az 1.3mas kevesebbett eszik...

Egyik ismerősömnek volt 1 literes starletje neki evett 7.5 litert és a srác nem nagyon nyomta neki papós mamós vezető tipus, mig én az 1.3masomból átlag 5.5 6 litert hoztam ki...

DE tényleg nem ér ennyit nagyon sok érte... Viszont utolsó évjárat a EP70esekből...

Egész szépnek látszik.


Hát csakugyan  :yes: ! Semmi gányolás, semmi "tuning", cserébe jó kis oldschool üléshuzatok, originál keréktárcsák, szép fényezés... Ez alkalmasint tényleg vidéki öregeké lehet(ett). Még talán a km is igaz, ilyen használati módban. Mondjuk a fogyasztásból talán a 4.5 litert hiszem el, azt is úgy, hogy papa-mama 70-80-al autókáznak a somogyi mellékutakon  :whistling: ... De 6 liternél többet valszeg tényleg nem eszik vegyesben a kis gép. Csak az ára, az nagyon el van szállva  ::) ... Ha tényleg olyan szép, mint a képeken, akkor sem ér többet 200-nál.
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1944 Dátum: 2009.01.06 01:15:11 »
Kicsit beleszolnék ehez a dologhoz...

Azt szerintem tudod, hogy a starletből az 5 ajtós nagyon ritka már e miatt is többet ér, literes motorral nem is tudtam, hogy létezett..(5 ajtós ezresre értem)
Viszont a 4,5 literes fogyasztás az áááááááááááááá azt sajnálom csak akkor 4,5 liter ha 30%os leejtőn üresben gurulunk járó motor nélkül, ugyanis ez az ezres motor nagyon gyenge a kasznihoz képest és köztudott, hogy közel annyit eszik, mint az 1.3mas motor de lehet hogy az 1.3mas kevesebbett eszik...

Egyik ismerősömnek volt 1 literes starletje neki evett 7.5 litert és a srác nem nagyon nyomta neki papós mamós vezető tipus, mig én az 1.3masomból átlag 5.5 6 litert hoztam ki...

DE tényleg nem ér ennyit nagyon sok érte... Viszont utolsó évjárat a EP70esekből...

Egész szépnek látszik.


Hát csakugyan  :yes: ! Semmi gányolás, semmi "tuning", cserébe jó kis oldschool üléshuzatok, originál keréktárcsák, szép fényezés... Ez alkalmasint tényleg vidéki öregeké lehet(ett). Még talán a km is igaz, ilyen használati módban. Mondjuk a fogyasztásból talán a 4.5 litert hiszem el, azt is úgy, hogy papa-mama 70-80-al autókáznak a somogyi mellékutakon  :whistling: ... De 6 liternél többet valszeg tényleg nem eszik vegyesben a kis gép. Csak az ára, az nagyon el van szállva  ::) ... Ha tényleg olyan szép, mint a képeken, akkor sem ér többet 200-nál.

Tudom hogy ritka az ötajtós, persze. Ezért (is) ér 200-at. Háromajtósra írtam volna talán 150-et.

Fogyasztás: hát esetleg tényleg úgy lehet meg a négyfél, ha országúton ötösben gurulászol ilyen 70 körül. Ha abból indulok ki, hogy az én hátsókerekes négygangosom eszik ilyenkor mondjuk 5-öt. De amúgy tök igazad van, alapban tényleg nem valami takarékos ez az ezres Starlet, mert muszáj nyomni neki. Vicces, de országúton gyakorlatilag ugyanannyit eszik, mint a 2.0 Camry  :szemez: ... 90-el az sem nyel be többet 6 liternél, és ugyanezt majdnem megeszi a kis 45 lovas erőgép is  :cool2: ... Csak városban kajál érdemben kevesebbet a Starlet, de ott is csak kb. egy literrel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Starlet
« Válasz #1945 Dátum: 2009.01.06 03:08:06 »
Az ezres starletbe nem tettek 5 gangos váltót csak 4 gangosat ezért nem értem ezt a fogyit hogy 4,5 liter!

Fogyasztás: hát esetleg tényleg úgy lehet meg a négyfél, ha országúton ötösben gurulászol ilyen 70 körül. Ha abból indulok ki, hogy az én hátsókerekes négygangosom eszik ilyenkor mondjuk 5-öt. De amúgy tök igazad van, alapban tényleg nem valami takarékos ez az ezres Starlet, mert muszáj nyomni neki. Vicces, de országúton gyakorlatilag ugyanannyit eszik, mint a 2.0 Camry  :szemez: ... 90-el az sem nyel be többet 6 liternél, és ugyanezt majdnem megeszi a kis 45 lovas erőgép is  :cool2: ... Csak városban kajál érdemben kevesebbet a Starlet, de ott is csak kb. egy literrel.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.12 23:47:12 írta Palaczk »
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1946 Dátum: 2009.01.12 23:47:28 »
Az ezres starletbe nem tettek 5 gangos váltót csak 4 gangosat ezért nem értem ezt a fogyit hogy 4,5 liter!

Még a P7-esbe sem? Nahát  ::) ... ez most kicsit meglepett. Bár szó ami szó, a kortárs európai kiskocsik alapmodelljei is többnyire négygangosak voltak még ekkoriban. Meg ha jól emlékszem, az első generációs Nissan Micra is, bár ebben nem vagyok 100 %-ig biztos, katalógusom meg épp nincs kéznél.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.12 23:49:00 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1947 Dátum: 2009.01.13 02:58:07 »
Starletke sikeresen megjárta Erdélyt  :clap: ... 25 éves Toyotához méltóan, minden gond nélkül csinálta végig az összesen közel 1000 km-t a farkasordító hidegekben. Indult, fűtött, ment - ahogy kell. A fűtést külön kiemelném - brutál erős, ezek mellett a külső hőmérsékletek mellett is elég volt az első ventillátor-fokozat (a négyből), miután bemelegedett az utastér - de a bemelegítéshez sem kell több a kettesnél.

A motorocskának szemlátomást jót tesz, hogy immár rendszeresen dolgozik és országúton is megy - a menetteljesítmények ugyanis jól érzékelhetően, és mérhetően javultak: korábban 21.4-et mértem 60-ról 100-ra négyesben, ma már 19.0-át (több mérésből átlagolva)  :yes: ... 80-ról 120-ra pedig 22.5-öt, ami más alapmotoros kisautókkal összevetve nagyon jó, főleg ha figyelembe vesszük, hogy a 120 már nincs messze a végsebességtől (140).

A fogyasztás a szokásosan alakult, megnézhető a spritmonitoron (lásd az aláírásomat). Az nem vitás, hogy a méretéhez képest ez nem egy gazdaságos autó. Na persze 78-ban azért még annak számított volna, és ezt így kell nézni.

Kis részlet-pozitívum: igazából csak most esett le, hogy az ülés valódi oldschool epedás, rugós  :D ... Nem semmi, mint egy W123-as Merciben  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1948 Dátum: 2009.01.13 09:30:21 »
sirály. képek? ide kéne ha lehet 1-2 db ;)
a futés nekem  a 120as temponál -12fokban a 3 fokozaton megy és hátul a gyereknél még ugyis jeges az ablak :cry:
pedig kegyetlenül fűt.
 :ph34r:
nem féltél a gáz utaktol? bár ismered de akkor is..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1949 Dátum: 2009.01.13 13:32:18 »
sirály. képek? ide kéne ha lehet 1-2 db ;)
a futés nekem  a 120as temponál -12fokban a 3 fokozaton megy és hátul a gyereknél még ugyis jeges az ablak :cry:
pedig kegyetlenül fűt.
 :ph34r:
nem féltél a gáz utaktol? bár ismered de akkor is..

Gáz utak? Hát ja, résen kell lenni, mert időnként főúton is vannak akkora kráterek, hogy szétb...sza a gumit/felnit, ha mondjuk 90-el beletrafálsz. Nade én évente négyszer-ötször járok át, megszoktam. Amúgy régebben sokkal rosszabb volt, fejlődnek. Nagyvárad és Kolozsvár között a főút pl. már kifogástalan.

Egyébként pedig a Starlet az oldschool hosszú rugóutas magas felfüggesztésével egészen ideális választás ezekre az utakra  :yes: ... Jóval kevésbé ráz, mint pl. a Camry.

Fűtés: hát ja, azért hátul nem szívesen ültem volna. Az elöl ülőkre dől a forróság, de hátra nincs befújás, és azért ilyen brutál hidegben rendesen ki tud ott hűlni a lég.

Képeket rakok föl hamarosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )