Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244422 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5625 Dátum: 2013.07.19 11:26:45 »
Bepi, pont az általad leírtak miatt mondom, hogy túllihegitek ezt a cikket.
Winkler ilyen, tudja mindenki. Kicsit (nagyon) elszállt már, régen még érdekes volt a nagyon más stílusa a steril autós újságírásban.
Senki nem fog egyetlen cikk miatt eltántorodni az autóvásárlástól, tehát innentől szinte lényegtelen a cikk.
A másik, hogy van szándékosság is egy ilyen stílusú cikk megírásában: mindenki felkapja rá a fejét ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5626 Dátum: 2013.07.19 11:46:18 »
Bepi, pont az általad leírtak miatt mondom, hogy túllihegitek ezt a cikket.
Winkler ilyen, tudja mindenki. Kicsit (nagyon) elszállt már, régen még érdekes volt a nagyon más stílusa a steril autós újságírásban.
Senki nem fog egyetlen cikk miatt eltántorodni az autóvásárlástól, tehát innentől szinte lényegtelen a cikk.
A másik, hogy van szándékosság is egy ilyen stílusú cikk megírásában: mindenki felkapja rá a fejét ;)
:surrender: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5627 Dátum: 2013.07.19 13:10:53 »
nem akarok vitatkozni a japános rondaságon, mert nem érdemes, de én azok közé tartozom, akik szerint kívül, de sokkal inkább belül a fasorban sincs mondjuk egy golfhoz képest. ha már felhoztad :) én egyébként soha nem mondtam egy autóra hogy unalmas, szerintem ilyen fogalom tartós használatban egyáltalán nem létezik, ez is egy tipikus újságírói marhaság.
a műszaki tartalomra egy rossz szavunk sem lehet. nincs nekem sem. :devil:
az nyilvánvaló, hogy a pályás fogyasztás 7-8 literje szimplán nem igaz. ezt kár volt. ezt is.
A Golf szebb, ez stimmel (jelenleg szerintem a kategória legszebbje, kívül-belül). De ettől még nem lesz ronda az Auris. Ez a "japánosan ronda" hülyeség volt az, amin felkaptam a fejem  :)

A többi OK - magam is így gondolom  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5628 Dátum: 2013.07.19 13:14:23 »
Bepi, pont az általad leírtak miatt mondom, hogy túllihegitek ezt a cikket.
Winkler ilyen, tudja mindenki. Kicsit (nagyon) elszállt már, régen még érdekes volt a nagyon más stílusa a steril autós újságírásban.
Senki nem fog egyetlen cikk miatt eltántorodni az autóvásárlástól, tehát innentől szinte lényegtelen a cikk.
A másik, hogy van szándékosság is egy ilyen stílusú cikk megírásában: mindenki felkapja rá a fejét ;)
Nekem is eszembe jutott ez - de komolyan erre van (még) szüksége Winklernek, és/vagy a Totalcarnak? Mert ha igen, akkor náluk van a hal félig elrohadva, nem a Toyotánál  :)

Ez a cikk pont annyira van "túllihegve", mint amennyire gusztustalan. Ennyire fröcsögő, valótlan, lehúzós hazug fost rég olvastam bármilyen autós médiában. Nem-Toyotás barátaim (is) linkelgették nekem Facebookon, hogy nézzem már meg, mekkora nevetséges fikázás...

Nem-nem - ez pontosan ezt a reakciót érdemli. Persze, bepi Mester egy kicsit tényleg túlságosan felbosszantja magát rajta, mint amúgy is sokmindenen  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5629 Dátum: 2013.07.19 13:15:08 »
szerinted nem ronda. szerintem meg ronda. nincs hová ragozni :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5630 Dátum: 2013.07.19 13:27:44 »
Nem-nem - ez pontosan ezt a reakciót érdemli. Persze, bepi Mester egy kicsit tényleg túlságosan felbosszantja magát rajta, mint amúgy is sokmindenen  :D
Csakis az igazságtalannak vélt dolgokon...  :surrender:
Az előző oldalakon leírtam, mi nem tetszik a Touring Sports-ban, de alapvetően egy nagyon korrekt és jó autónak tartom, és ha zet valaki/bárki meg meri kérdőjelezni, arra ugrok. Ennyi.  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5631 Dátum: 2013.07.19 21:17:35 »
A Toyota sajnos túl sok energiát tesz a gyártási folyamat rövidítésére és a költségcsökkentésre és ez elérte azt a mértéket, ami már a termék rovására megy.
Tévedés azt gondolni, hogy a korábbi Toyoták mentesek voltak minden problémától. Ezzel együtt, pl. a német TÜV felmérése szerint az Auris továbbra is a kategória legmegbízhatóbb autója, és ez az, ami számít.

De hát állandóan ebbe ütközik az ember, hogy aki Toyotát vesz, az azt várja el, hogy hibátlan legyen  ::) ... pedig nem kéne. Véleményem szerint, ha 5 év során az a féknyereg volt az egyetlen alkatrész, amit "soron kívül" cserélni kellett az autódon, az a mai komplex autók világában remek eredmény, amellyel bárki elégedett lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5632 Dátum: 2013.07.19 21:21:56 »
Talán akkor mégis jelent valamit, hogy az enyém japán ;)
Nem jelent semmit. Anno egy időben eléggé beleástam magam az E12-esek témakörébe, és azoknál is teljesen azonosak voltak a japán és nem-japán gyártású példányok problémái.

Az is adalék a témához, hogy pl. a TÜV-statban (a Prius után) a kizárólag török gyártású COV szerepel a legjobban az utóbbi évek Toyotái közül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5633 Dátum: 2013.07.19 21:31:30 »
Én azt hiszem, nem ahhoz van köze a dolognak, hogy Japánban vagy máshol gyártják.
Sokkal inkább annak, hogy a beszállító milyen minőséget szállít be, illetve hogy mennyire erős a költségcsökkentési nyomás a Toyotánál. Ááá, hát ide jó lesz ez az anyag, ezen is spóroltunk 8 dollárt...
Tipikusan az ilyen spórolások azok, amik miatt fütyül a szél a bezárt szellőzőn meg amiért kiesik a kilincs.
És így hiába a technológiai bravúr a hibridhajtással, ha ilyen butaságokon meg megy a spórolás.

Amúgy kicsit olvasgattam külföldi teszteket és a legtöbb helyen az a mondás, hogy lehetőleg ne a hibrid motorral, hanem inkább dízellel ha spórolni akarsz és benzinessel ha menni.
Ebben az a gáz, hogy pont a hibrid lenne az egészben a nagy dobás...
Ez butaság, mármint amit ezek a külföldi tesztek írnak. A hibriddel ugyanúgy lehet spórolni, mint a dízellel - kivéve, ha állandóan autópályán, végsebességgel vagy annak közelében közlekedsz. Városban még jobban is spórol, mint egy dízel. Mindeközben egy fokozatmentes automata váltóval ellátott benzines autó futáskultúráját és kezelési komfortját nyújtja  :yes:

A spórolással kapcsolatosan, általánosságban véve igazad van - de ez egy olyan kényszerpálya, ami minden gyártót érint. És ezen belül, továbbra is az számít, hogy azért mégsincs a mai Toyotákkal statisztikailag érdemben több meghibásodás, mint a régebbiekkel. Miközben sokkal tartósabb (gondolok itt a karosszériára, lásd átrozsdásodási garancia), bonyolultabb, biztonságosabb stb. szerkezetek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5634 Dátum: 2013.07.19 21:42:44 »
Nem is értem, miért probléma az, hogy a szellőrostély zárt állapotban szelel? Egyáltalán, miért zárja el?! Miért nem irányítja az ablakra?
Naaa  :szemez: ... én is védem itt a mundér becsületét, de azért idáig ne menjünk, hogy nem baj, ha egy befújó zárt állapotban szelel és zúg - mert az bizony nem jó  :nonono: ! Hogy miért zárja el? Mert elzárható  :lol: ... viccet félretéve: pl. azért, hogy a többiből több levegő jöjjön. Ezt a megoldást nyáron pl. rendszeresen alkalmazom: ha egyedül utazom, hosszú távon, akkor a két jobb oldali befújót elzárom, hogy így több levegő jöjjön a két bal oldaliból. És ha zárt állapotban zavaró hangot adnának, annak bizony nem örülnék.

Winkler borzasztó firkálmányával nem az a baj, hogy ezeket a dolgokat megemlítette és kritizálta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5635 Dátum: 2013.07.19 21:53:04 »
Na de mi Európában vagyunk, minket azért érdekelhet hogy néz ki egy Toyota..  :whistling:  Azért voltak jól sikerül formáik, pl a carina e nagyon jól néz ki, Avensis is jó volt, de még az E10 és az E12-E15 Corolla is elmegy. Az E11 viszont elég gagyira sikerült.. De ez, hogy amikor minden konkurens hasít, előjönnek egy régi Kia Ceed formával, meg idétlen belsőtérrel, és még a minőség sem ok, az sztem elég gáz.. Mondjuk az előző Auris az förtelem volt, ahhoz képest jobb ez a forma. Az új 4 ajtós viszont nem rossz, de lehetne letisztultabb az is.
Erősen szubjektív dolog ez... ettől függetlenül tény, hogy sem a Carina E, sem az E10, stb. semmivel nem nézett ki jobban a KORTÁRSAI között (és nyilván ez számít), mint a mostani Auris a mostani kocsik között. Ami nem akar semmi rosszat jelenteni - ez az Auris jól néz ki.

Ami a minőséget illeti: az ezt kifogásolók üljenek már be mondjuk egy '97-es Carinába (pedig az, ugye, eggyel magasabb kategória), meg egy mostani Aurisba, és utána mondják már meg, hogy melyiknek minőségibb a beltere...  :nonono:
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.19 21:56:15 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5636 Dátum: 2013.07.19 21:57:55 »
Naaa  :szemez: ... én is védem itt a mundér becsületét, de azért idáig ne menjünk, hogy nem baj, ha egy befújó zárt állapotban szelel és zúg - mert az bizony nem jó  :nonono: ! Hogy miért zárja el? Mert elzárható  :lol: ... viccet félretéve: pl. azért, hogy a többiből több levegő jöjjön. Ezt a megoldást nyáron pl. rendszeresen alkalmazom: ha egyedül utazom, hosszú távon, akkor a két jobb oldali befújót elzárom, hogy így több levegő jöjjön a két bal oldaliból. És ha zárt állapotban zavaró hangot adnának, annak bizony nem örülnék.

Winkler borzasztó firkálmányával nem az a baj, hogy ezeket a dolgokat megemlítette és kritizálta.
És ezt vajon más autóknál is kipróbálják? Vagy csak a Toyotán?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5637 Dátum: 2013.07.19 22:03:37 »
Szerintem nem így van. Azért tudtak jelen lenni Europában mert jobbak, megbizhatóbbak (voltak). De ha már nem azok, akkor nem marad semmi érv mellettük.
De, továbbra is azok  :yes:

Emlékszem, mi ment, mikor '99-ben kijött az első Yaris. Az egész német autós sajtó visszhangzott attól, hogy hááá, ez a Toyota már nem az a Toyota, gyenge minőségű anyagok és rossz összeszerelés a beltérben, ilyen zörgés, olyan elállás, mittoménmi... kongatták a vészharangot. Levonták a következtetést, hogy mindez mit jelent majd a tartósságra és megbízhatóságra nézve. Mint ez a rosszindulatú Winkler (csak nem olyan övön aluli módon).

És ma? A legmegbízhatóbb kisautó... tizenévesen is biztos vétel... tartós, ellenálló, strapabíró... alig jelent kockázatot... a TÜV mintagyereke... stb. Ezek nem az én megfogalmazásaim, hanem az övék  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5638 Dátum: 2013.07.19 22:04:23 »
Palaczk, ha lesz időd, energiád, megnézheted a Prius+ tesztjét is a totalcar-on neten. Azt is ez a majom tesztelte. Olyan is az a teszt is. Nálam ott indult az ellenszenv.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5639 Dátum: 2013.07.19 22:11:55 »
És ezt vajon más autóknál is kipróbálják? Vagy csak a Toyotán?
Tökmindegy, ettől még hiba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )