Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243022 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4395 Dátum: 2009.09.13 21:02:59 »

Miért nem viszitek el szervizbe, ha ennyire zörög?
Legalább 10-szer voltam már. Egyet megbütykölnek, jön helyette kettő. Van a szervíznek egy barkácskészlete, melyből ide ragasztanak egy csíkot, oda ragasztanak egy darabot. Ugye, egyetértünk abban, hogy a gyárból kellene jó minőségben kijönnie az autónak ! Javasolták a flokkolást, a bőrözést. Ez vicc, én azt hittem, kész autót veszek. Igen, a Dacia volt ilyen. Azt utólag össze tudták rakni, ezt nem ! A fék, kettő betétcsere után is nyikorog. Azt mondja a szervíz, nem a fék adja a hangot, hanem valami elektromos alkatrész. Nem tudják megmondani, hogy mi ! Azt el tudom fogadni, hogy előfordulnak hibák az összeszerelésnél. Megjavítják és el lehet felejteni. Az Auris nem ilyen. Szinte naponta produkál vallami bosszantót. Ebben következetes. Sajnos, még folytathatnám a hibák felsorolását, melyekre a szervíz nem tudja a megoldást ! Hahó Toyota ! Maguk tudják a választ ?
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.14 19:48:36 írta Trotter66 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4396 Dátum: 2009.09.13 21:07:23 »
Megértelek, idegesítő lehet. Mondjuk a nagy gáz akkor van, ha leáll menet közben az autód, és/vagy mindenféle visszajelzők kezdenek működésbe lépni a műszerfalon. Gondolj arra, hogy jobb egy kis zörgés.

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4397 Dátum: 2009.09.13 21:22:14 »
Hát ez sajnos senkit nem vigasztal... Ismerem az érzést, ültem én is könyékig a műszerfalba bújva, földúton rázkódva, és vigyorogva fertőtlenítettem a rongyosra karcolt kezemet, miután megvolt a zörgés. Az a baj, hogy ezekkel a dolgokkal a szerviz sem hajlandó túl sokat foglalkozni. Vagy maszekot kell hozzá keríteni, vagy önállóan a végére járni. Nem tudom, egyáltalán mennyire garanciális hiba, hogy zörög a beltér.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.13 21:24:06 írta Satriani »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4398 Dátum: 2009.09.13 21:28:11 »
Az enyém is le volt adva új korában nem egyszer zörgéssel, nekem most nem zörög :) AMúgy meg a f@xomat se érdekelné, hogy zörög, de ne produkáljon többszázezres kiadású hibákat, és ne álljon meg alattam..

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4399 Dátum: 2009.09.13 21:37:53 »
Produkált? Megállt?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4400 Dátum: 2009.09.13 22:11:03 »
Az enyém is le volt adva új korában nem egyszer zörgéssel, nekem most nem zörög :) AMúgy meg a f@xomat se érdekelné, hogy zörög, de ne produkáljon többszázezres kiadású hibákat, és ne álljon meg alattam..
Na jó, ez 1,5milláért lehet elvárás, 4-5millánál kicsit mások az elvárások  :eek:

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4401 Dátum: 2009.09.14 10:13:19 »
Én elvittem szervízbe, meglátjuk mire jutnak.
Nyilvánvalóan nem olyan hiba, mintaha megállna az autó, vagy mi tudom én, a váltója elromlana, de azért elég idegesítő tud lenni, pláne hogy mondjuk egy Suzuki nem zörög.
De még ez sem lenne olyan vészes, ha a Toyotáról nem az lenne a köztudatban, hogy ez egy minőségi összeszerelésű autó.
Fiatnál nem zavarna annyira, tudnám, hogy ez benne van (az árában is, ugye)
De egy Toyotánál nem ezt várod.

Azért úgy látom, nem csak engem érint ez a zörgés téma...

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4402 Dátum: 2009.09.14 15:04:51 »
Én elvittem szervízbe, meglátjuk mire jutnak.
Nyilvánvalóan nem olyan hiba, mintaha megállna az autó, vagy mi tudom én, a váltója elromlana, de azért elég idegesítő tud lenni, pláne hogy mondjuk egy Suzuki nem zörög.
De még ez sem lenne olyan vészes, ha a Toyotáról nem az lenne a köztudatban, hogy ez egy minőségi összeszerelésű autó.
Fiatnál nem zavarna annyira, tudnám, hogy ez benne van (az árában is, ugye)
De egy Toyotánál nem ezt várod.

Azért úgy látom, nem csak engem érint ez a zörgés téma...


zörgés majdnem minden aurisnál megvan, nálam is.
érdemes a kesztyűtartóba, meg a kartámaszba, ajtótartókba venni a tescoba ilyen kis puha anyagu cuccot, amivel kibéleled és a benne lévő cuccok nem zörögnek.
a műszerfalat aurisba egyszer szétszedik (nekem váltót olajozták mert kicsit nehezen ment) utánna zörögni fog a középső egység. ahogy megnyomorgatod nyekereg tényleg, az enyém is. de ki az aki nyomogatja a műanyagot a konzol tetején?  most úgy őszintén:)
az pedig h belemész egy gödörba és zörög, hát minden autó fog a magyar viszonyok között ciccegni. sajnos nem tükörsima az aszfalt, auris meg nem erre a talajra építették.
vagy a rádió, nem volt elég bélés a hátsó ajtókba és zörgött basszusnál a hangszóró. vettem egy adag szivacsot és kibéleltem. lehet egyéni megoldásokkal is élni.

lehet azt mondod elvakult vagyok (pedig engem is idegesít a nyekergés), de ezt el kell fogadni valamilyen szinten. nézd meg az ufó civicet, az még drágább mint az auris és az egész nyekereg, nem csak a műszerfal, hanem az ajtók, szinte minden műanyag.
egy autónál az a lényeg, jó legyen a hajtáslánc, eljussak A-ból Bbe és kész. de persze mindenkinek más a véleménye, az enyém egy a sok közül.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4403 Dátum: 2009.09.14 15:24:52 »
Kérdezz csak meg E12-es tulajokat, hogy mennyire zörög az autójuk.
Magyar utakon.
Csak hogy a márkánál maradjak  ;)
(ha akarod

Amúgy ez tényleg nem komoly hiba, sőt, nem is hiba, csak idegesítő jelenség.
Persze úgy is fel lehet fogni, hogy emberek, ez egy közepes japán autó, semmi különös, tucatárú, zörög egy kicsit, hát istenem.
De lássuk be, a Toyota nem így pozicionálja magát.

Most elvittem szervízbe, ha megcsinálják jó, ha nem, akkor meg tudomásul vesszük, hogy az Auris ennyit tud.
Ez most ilyenre sikerült, sok dolgon spóroltak a beltéren, remélem betették ezt máshová :)

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4404 Dátum: 2009.09.14 15:26:38 »
A ha akarod félbermaradt...
Azt akartam írni, hogy ha akarod sorolok pár másik márkát is, ami bírja...

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4405 Dátum: 2009.09.14 15:29:15 »
E12: úthibákon középkonzol bereccsen. Mondjuk legalább 20x szét volt már szerelve, nyilván picit koptak az illesztések. A középkonzolt rögzítő csapokat kellene betekerni valamivel, hogy jobban szoruljanak, ennyi. Amúgy ahhoz képest, hogy mit kapott már ez a szegény autó, alig zörög.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4406 Dátum: 2009.09.14 15:41:51 »
Az enyémben az az érdekes, hogy nem is az úthibákon zörög annyira - egyrészt mert a futómű nagyon jó, másrészt meg úgy látszik nem a függőlegessel van a baj.
Hanem viszont induláskor és fékezéskor reccsen meg, valamint élesebb kanyarokban. Az ilyen erőhatásokat viseli nehezebben. És nem csak az ormány, de maga a műszerfal is.
Ha megnyomom a műszerfal tetejét, akkor is recseg.
Mondjuk szerintem meg fogják tudni csinálni egy kis szigeteléssel, az biztos, hogy én már találtam szivacsdarabot nem egyszer az első ülések előtt, azt most vissza lehet tenni :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4407 Dátum: 2009.09.15 09:24:58 »
Szep  :yes:


szerk: láthatóvá tettem (bár sztem nem volt vele gond, de én se láttam). Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.15 09:39:29 írta kleingy »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4408 Dátum: 2009.09.15 09:37:55 »
Én csak egy nagy üres helyet látok...
Mi az? :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4409 Dátum: 2009.09.15 09:40:35 »
Bocsanat, nekem lathato volt, mukodott.  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX