Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243056 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3720 Dátum: 2009.02.04 20:36:33 »
Nem korai még a fészlift?? :eek:
Vegulis 2,5 felev. Ha azzal szmolunk, hogy pont felidoben van a facelift, akkor 5 ev. A regebbi modellek se voltak tovabb gyartasban.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3721 Dátum: 2009.02.04 21:30:12 »
Ma amugy megvolt az elso komolyabb hiba, tobb mint 1 ev utan. Baratnom megallt, aztan kovetkezo indulaskor piros P/S jel, Check Power Steering felirat. Elment a szervo, kormanyt joforman nem lehetett tekerni. Szerviz telefonos javaslatara akksirol saru lehuz, par percet var, ujra radug, de nem javult meg. Utana meg egyszer, akkor sem. Mar eppen feladtam, amikor meg egy inditasra hirtelen eletre kelt, de ez igy nem jo, hetfon nyomas a szerviz...

Erdekes, hogy egy hete voltam a kormanyrogzites miatti visszahivason, bar allitolag nincs koze hozza...
Follow-up: a szerviz joforman kapasbol, gondolkodas nelkul szamitogepet cserelt, ami pedig nem olcso mulatsag. Furcsa, nagyon furcsa, tudnak valamit?

Krinyo

01010011

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3722 Dátum: 2009.02.13 19:26:43 »
hello,
van valakinek
vagy
próbálta már valaki az 1,3-as Aurist?
 O0

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3723 Dátum: 2009.02.16 12:01:43 »
hello,
van valakinek
vagy
próbálta már valaki az 1,3-as Aurist?
 O0

Szia!

Gondolom az 1.4-esre gondolsz. Nem reg amikor vettuk tavaly ev vegen a paromet akkor probaltam eloszor az 1.4-est , de nem tetszett. Nem ereztem benne erot, bar hozza  kell tennem - probakor volt, 3an voltunk benne, bejaratos auto volt - de a lenyeg semmilyen erzes nem keritett hatalmaba amikor lenyomtam a gazt. Mint irtam apam Yaris-a legalabb picit megrazkodik es erolkodik de itt semmi. Eloszor a Toyota szerelo baratom mondta hogy ne ilyet vegyek pedig ez volt a terv, mert nincs ereje es porgetni kell hogy menjen es ettol meg sokat is fogyaszt. Hat igy maradtunk az 1.6 nal. Nem akartam elhinni de nekem is igy tunt, de mondom par KM alatt.
Es vegul az "itelet" igy utolag belegondolva:) - szerintemnem rossz az 1.4-es de csak ha megfontoltan, talan oregurasan autozol nem porgetve jarod az utakat. Varosban meg jo is lehet, de ezt inkabb azok mondjak el akik ilyet hajtanak. Ha benne van a bugi a labadban akkor az 1.6ost vedd.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3724 Dátum: 2009.02.16 12:25:07 »
hello,
van valakinek
vagy
próbálta már valaki az 1,3-as Aurist?
 O0

Szia!

Gondolom az 1.4-esre gondolsz. Nem reg amikor vettuk tavaly ev vegen a paromet akkor probaltam eloszor az 1.4-est , de nem tetszett. Nem ereztem benne erot, bar hozza  kell tennem - probakor volt, 3an voltunk benne, bejaratos auto volt - de a lenyeg semmilyen erzes nem keritett hatalmaba amikor lenyomtam a gazt. Mint irtam apam Yaris-a legalabb picit megrazkodik es erolkodik de itt semmi. Eloszor a Toyota szerelo baratom mondta hogy ne ilyet vegyek pedig ez volt a terv, mert nincs ereje es porgetni kell hogy menjen es ettol meg sokat is fogyaszt. Hat igy maradtunk az 1.6 nal. Nem akartam elhinni de nekem is igy tunt, de mondom par KM alatt.
Es vegul az "itelet" igy utolag belegondolva:) - szerintemnem rossz az 1.4-es de csak ha megfontoltan, talan oregurasan autozol nem porgetve jarod az utakat. Varosban meg jo is lehet, de ezt inkabb azok mondjak el akik ilyet hajtanak. Ha benne van a bugi a labadban akkor az 1.6ost vedd.

Viziborz

Szerintem tényleg az 1.3-asra gondolt. Az árlistában szerepel 1,33-as DUAL VVT-i, de a modellek közül nem tudom kiválasztani. Ez valami nagyon új lehet.  :whistling:
http://www.toyota.hu/Images/Arlista%20feb6_tcm266-229947.pdf


Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3725 Dátum: 2009.02.16 13:20:54 »
Az általános/beszélgessünk topicban leírtam cirka egy hete az összes idei bemutatót.
A nyár folyamán lesz új Auris/Corolla (enyhe facelift).
A tartalmáról nincs még hírem.

Full-size könyöklő legyen alapfelszereltség, javítsanak az anyagminőségen, legyen automata a 4 ablak, olcsóbb az automata klíma, pakolórekesz a középkonzolban, burkolják le rendesen a Corolla csomagtérajtaját, mutassanak be az MMT helyett egy duplakuplungos automatát, hozzanak ki egy 1,6-os tádét és kapjon turbót az 1,3-as benzinmotor. Ennyi elég is lesz. :)

 :flowers:

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3726 Dátum: 2009.02.16 13:27:26 »
Szerintem tényleg az 1.3-asra gondolt. Az árlistában szerepel 1,33-as DUAL VVT-i, de a modellek közül nem tudom kiválasztani. Ez valami nagyon új lehet.  :whistling:
http://www.toyota.hu/Images/Arlista%20feb6_tcm266-229947.pdf

Igen egyszer talan pont itt volt mar szo rola, hogy jon egy 1,3as dual vvt-i.
Mondjuk ez erdekes, hogy az arlistan mar van, de modellek kozt meg nincs  :hmmmm:

Itt van rola egy-ket szo
http://carscoop.blogspot.com/2008/11/toyota-auris-new-133-liter-dual-vvt-i.html
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.16 13:33:07 írta Gabbara »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3727 Dátum: 2009.02.16 13:28:07 »
Az általános/beszélgessünk topicban leírtam cirka egy hete az összes idei bemutatót.
A nyár folyamán lesz új Auris/Corolla (enyhe facelift).
A tartalmáról nincs még hírem.

Full-size könyöklő legyen alapfelszereltség, javítsanak az anyagminőségen, legyen automata a 4 ablak, olcsóbb az automata klíma, pakolórekesz a középkonzolban, burkolják le rendesen a Corolla csomagtérajtaját, mutassanak be az MMT helyett egy duplakuplungos automatát, hozzanak ki egy 1,6-os tádét és kapjon turbót az 1,3-as benzinmotor. Ennyi elég is lesz. :)

 :flowers:

Még kiegészíteném azzal, hogy legyen a Rollához kombi felépítmény. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3728 Dátum: 2009.02.16 13:30:22 »
az aurist elol hátul át kéne kicsit szabni..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3729 Dátum: 2009.02.16 14:34:19 »
Full-size könyöklő legyen alapfelszereltség, javítsanak az anyagminőségen, legyen automata a 4 ablak, olcsóbb az automata klíma, pakolórekesz a középkonzolban, burkolják le rendesen a Corolla csomagtérajtaját, mutassanak be az MMT helyett egy duplakuplungos automatát, hozzanak ki egy 1,6-os tádét és kapjon turbót az 1,3-as benzinmotor. Ennyi elég is lesz. :)

 :flowers:
Egyetertek Veled, kiveve az 1.6 tadeben. Illetve nem ertem. Minek az? Van egy nagyon jo 1.4 dizel, ami takarekos. Van a ketliteres, ami meg jo kozeput teljesitmeny es takarekossag kozott. Akkor milyen foltot tapasztana be egy 1.6-os?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3730 Dátum: 2009.02.16 14:40:00 »
Auris 1.33, felszereltség.


[a csatolmányt egy admin törölte]

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3731 Dátum: 2009.02.16 14:52:55 »
Egyetertek Veled, kiveve az 1.6 tadeben. Illetve nem ertem. Minek az? Van egy nagyon jo 1.4 dizel, ami takarekos. Van a ketliteres, ami meg jo kozeput teljesitmeny es takarekossag kozott. Akkor milyen foltot tapasztana be egy 1.6-os?

Nem tudom, próbáltad-e az 1,4-es dízelt. Én igen. Az E12-ben hibátlan az a kis motor: dízelhez képest egészen kulturált, elfogadhatóan gyorsul, szuper a rugalmassága, pályára is ki lehet vinni, a fogyasztása is versenyképes (bár a 86 lovas Renault 1,5 dci talán még takarékosabb). Viszont az Aurisban ugyanez a motor erőtlen, hogy finom legyek. Egy párezret futott autót próbáltam (mondjuk az általam próbált 1,4 d4d E12-ben sem volt 3000-nél több), kíváncsi lennék még a 20-30 ezer utáni állapotra, viszont azok alapján, amit tapasztaltam, egyértelműen kevés az a motor egy ekkora kasztnihoz. Egy Mégane 1,5 dci vagy egy kisdízeles Focus sokkal virgoncabb, nem beszélve a Ceed szinte félelmeteset toló 1,6-osáról. (A Ceed félelmetessége persze relatív, az említett kocsikhoz képest megy, mint a barom.)

Hát ennyi.  :sorcerer: Szerintem simán elférne az Aurisban egy 110 ló körüli 1,6-os, amit utána az Ave, a Verso is megkaphatna. Az 1,4-es meg maradjon meg a Yarisnak, abban brilliáns.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3732 Dátum: 2009.02.16 18:47:14 »
Nem tudom, próbáltad-e az 1,4-es dízelt. Én igen. Az E12-ben hibátlan az a kis motor: dízelhez képest egészen kulturált, elfogadhatóan gyorsul, szuper a rugalmassága, pályára is ki lehet vinni, a fogyasztása is versenyképes (bár a 86 lovas Renault 1,5 dci talán még takarékosabb). Viszont az Aurisban ugyanez a motor erőtlen, hogy finom legyek.
Nem probaltam meg a kis dizelt, de eddig meg mindenkitol csak azt hallottam, hogy nagyon jo kis moci. Ha erotlen, hat legyen. Viszont sztem akkor mar inkabb 1.5 legyen, az alacsonyabb biztositas miatt.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3733 Dátum: 2009.02.16 19:38:36 »
Szerintem is nagyon jó kis moci, az E12-ben ill. a Yarisban. Az Aurisban nekem kicsinek tűnt, ennyi.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3734 Dátum: 2009.02.16 22:30:03 »
Szerintem is nagyon jó kis moci, az E12-ben ill. a Yarisban. Az Aurisban nekem kicsinek tűnt, ennyi.

Hát nem egy erőgép, de hozzá lehet szokni.  :innocent: Azért a 130-at, ami a maximális megengedett sebesség bármikor bárhol tudja! Sőt! És ez a lényeg!  :whistling: