Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243075 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3090 Dátum: 2008.06.22 23:39:37 »
Kívülről ***a, meg belülről is az Auris. De a 4 éves Corollám segbe b*ssza... Bocsi mindenkitől, de nagyon ki vagyok akadva 4.3 M forcsing kifizetése után....

Mondom én, hogy annak a jó, akinek E12-es Corollája van. :clap: :clap:
Ezekszerint nemcsak a puha belső tapintás az, amiben jobb a Corolla. :walkman:

Az Auris amugy szép kis kocsi, de beleülve nem éreztem azt az érzést, amikor az E12-mbe legelőször beleültem.
Az aztán nagy érzés volt, főleg a rendőrségi Lacetti-hez képest .... :clap:

Az Aurisnak jobb a fékje, stabilabb a futóműve, nagyobb védelmet nyújt ütközés esetén, jobb a kormányzása, tágasabb mind az utas-, mind a csomagtérben. Jobb autó (ami nem csoda, hisz egy generációval újabb). A néhány kellemetlen apróság ellenére pillanatig sem vitás, hogy jobb autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3091 Dátum: 2008.06.22 23:42:42 »
sose tapasztaltam ilyeneket......

Mert a fészlifttel gatyába rázták az autót, a fészliftes angolok se hajlamosak ezekre a zörgésekre, a 1,5centis rádió/műszerfal hézagot is sikerült rendbe rakniuk...


Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3092 Dátum: 2008.06.23 21:23:41 »
Sziasztok!
Én új vagyok itt, de TOYOTA tulajként már nem:-) Eddig 3 új corollám volt, illetve egy 2003-as sedan még most is van. Eddig szép a történet, mert ezek akocsik tudtak mentek, szuper jó járgányok!  Viszont most vettem egy Auris Aquatis-t és KIÁBRÁNDULTAM A TOYOTÁBÓL!.......

Hát ez pech az biztos, túl nagyok voltak az elvárásaid .. és nem azt kaptad amire számítottál, vagy amit elvártál. A problémák nagy része orvosolható:  fékbetét cserélhető - van nyikorgásmentes változat is, de hogy már eleve miért nem azzal szerelik??; kormány beállítható, nekem speciel nem ferde. Nekem egyéb rossz tapasztalatom nincs, szeretem a kicsikét, nagyon jó vezetni. Biztos, mikorra összeszoktok és a problémákat is megoldják megkedveled te is! ::) :flowers:

Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3093 Dátum: 2008.06.23 21:51:15 »
Sziasztok!
Én új vagyok itt, de TOYOTA tulajként már nem:-) Eddig 3 új corollám volt, illetve egy 2003-as sedan még most is van. Eddig szép a történet, mert ezek akocsik tudtak mentek, szuper jó járgányok!  Viszont most vettem egy Auris Aquatis-t és KIÁBRÁNDULTAM A TOYOTÁBÓL!.......

Hát ez pech az biztos, túl nagyok voltak az elvárásaid .. és nem azt kaptad amire számítottál, vagy amit elvártál. A problémák nagy része orvosolható:  fékbetét cserélhető - van nyikorgásmentes változat is, de hogy már eleve miért nem azzal szerelik??; kormány beállítható, nekem speciel nem ferde. Nekem egyéb rossz tapasztalatom nincs, szeretem a kicsikét, nagyon jó vezetni. Biztos, mikorra összeszoktok és a problémákat is megoldják megkedveled te is! ::) :flowers:



Hat en bizok benne, hogy mar azzal szereltek.. En az elso 1100on vagyok ugyan csak tul, de nalam edig nem jelentkezett. Akiknel volt vele gond mikor jott elo? Nalam se kormany se egyeb gond nincs hala istennek, de tokeletesen megertem ha valakit szetbeszarint az ideg ha gondok vanak  :wacko:
Illetve egyvalami megis. A blutucis cica kezd megorjiteni. Ha lekapcsolom a gyujtast, hol azt mondja, hogy say a comand, hol redial (es el is kezd meg pont ujratarcsazni). Nem tudjatok van erre valami uj szoftver vagy mi a megoldas?
Ferynek igertem kepet, imho a kis csinos  ::)

[a csatolmányt egy admin törölte]

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3094 Dátum: 2008.06.24 08:01:09 »
Szia Gabbara!

Köszi a képet!  :clap:
Ácsi ez zöld?

A fékcsikorgás nekem is visított és adtam neki magasnyomású mosóval minden irányból, abbahagyta. Ismét sivít akkor szervíz.
Fékbetét cserénél a régit odadják? Emlékbe  ::)

Most meg a bal első ajtó környékéről jön valami halk de annál bosszantóbb zörej. Még nem találtam meg az okát, remélem nem az ablakemelő és környéke.
Nem szeretném, ha bontani kéne a kárpitot!  :nono:
Már én is írtam a Blutooth problémát, egyszerűen nem tudom összekapcsolni  a telefonommal. Töröltem az előző beállításokat és a könyv
leírása szerint újból összekapcsoltam őket. Működik ameddig akar aztán semmi. Pedig ezt végigcsináltam többször, másik telefonnal is.   :devil:
Fery

crowe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3095 Dátum: 2008.06.24 10:21:36 »
Gabbara, Fery,

Bluetooth problémára nálam a szoftver frissités volt a megoldás. Szervíz 3perc alatt - ingyen - megcsinálta. Ismert volt számukra a probléma, főleg Sony ás Samsung telefonokkal csinálja.

C.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3096 Dátum: 2008.06.24 13:37:43 »
Gabbara, Fery,

Bluetooth problémára nálam a szoftver frissités volt a megoldás. Szervíz 3perc alatt - ingyen - megcsinálta. Ismert volt számukra a probléma, főleg Sony ás Samsung telefonokkal csinálja.

C.

Köszi az infót!

A szoftvert Bluetooth-on keresztül frissítik ?  :)
Nokia telefonokkal kinlódok illetve a kapcsolat nyűgös, a telók nagyon jók  :1eye:
Fery

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3097 Dátum: 2008.06.24 13:43:56 »
Gabbara, Fery,

Bluetooth problémára nálam a szoftver frissités volt a megoldás. Szervíz 3perc alatt - ingyen - megcsinálta. Ismert volt számukra a probléma, főleg Sony ás Samsung telefonokkal csinálja.

C.

Koszi, ez jo hir be is rongyolok akkor egyik reggel, hogy csinaljak meg, mert allati idegesito, hogy megallaskor ujrahivja az utoljara hivott szamot

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3098 Dátum: 2008.06.24 14:54:16 »
Szia Gabbara!

Köszi a képet!  :clap:
Ácsi ez zöld?
Hehe ez jo. En pont a zoldben gondolkoztam, de hat ugye a kocsi szinet nem a ferfiak dontik el asszonyka meg szurket akart sz'al ez hivatalosan hamuszurke (magyarul csak szurke)

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3099 Dátum: 2008.06.24 17:50:27 »
Hat en bizok benne, hogy mar azzal szereltek.. En az elso 1100on vagyok ugyan csak tul, de nalam edig nem jelentkezett. Akiknel volt vele gond mikor jott elo?

Nekem már az átvétel estéjén (40 km) előjött a csikorgás. húzattam még 200 km-et bele, aztán cseréltettem.. azóta csendben van! Ha eddig nem kezdte el valószínűleg már nem fogja!

Látom Aquatis .. :) Dízel vagy benzin? Sok balesetmentes km-t kívánok és sok örömet lelj benne! ::) :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.24 17:59:35 írta Eppendorf »
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3100 Dátum: 2008.06.24 17:55:56 »
Gabbara, Fery,

Bluetooth problémára nálam a szoftver frissités volt a megoldás. Szervíz 3perc alatt - ingyen - megcsinálta. Ismert volt számukra a probléma, főleg Sony ás Samsung telefonokkal csinálja.

C.

Samu telefonnal nekem megfelelően működik, egy esetet kivéve eddig, hogy egy telefon után nem kapcsolta vissza az hifi hangját! Hiába erősítettem, kikapcsoltam, be .. semmi, aztán a következő telefon "calling ended" beszólása után visszajött a hifi.. :eek: :wacko:

Amúgy leginkább az zavar, mikor beszálláskor " Eppendorf telefonja connected"  ::) :sleeping: szöveget nyomja! Nem lehet ezt kiiktatni?? csak csatlakozzon szép csensesen és kész???  :surrender:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3101 Dátum: 2008.06.24 18:09:44 »
Szia Gabbara!
Köszi a képet!  :clap:
Ácsi ez zöld?
Hehe ez jo. En pont a zoldben gondolkoztam, de hat ugye a kocsi szinet nem a ferfiak dontik el asszonyka meg szurket akart sz'al ez hivatalosan hamuszurke (magyarul csak szurke)

Nem lett volna nagy eltérés, sőt inkább kompromisszumos megoldásnak tekinthető a "fenyőzöld" ami inkább szürke, mint zöld.. :) :whistling: Mindketten elégedettek lehettetek volna ha azt a színt választjátok! :) :cool2: :innocent:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

crowe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3102 Dátum: 2008.06.25 14:04:28 »
Köszi az infót!
A szoftvert Bluetooth-on keresztül frissítik ?  :)
Nokia telefonokkal kinlódok illetve a kapcsolat nyűgös, a telók nagyon jók  :1eye:

Fery,
nekem a srác egy leírás alapján a saját Nokia telojáról frissítette, és utána segített újra kalibrálni a sajátomat.

Eppendorf,
ez engem is zavar. megoldást nem tudok. Bár utána kellene olvasni a Manual-ban mert sok megerősítést ki lehet kapcsolni a Haladó üzemódban.
Nálam meg a Samu telefon csatlakozását kézzel kell mindig jóváhagyni ( a telefonon) :-(

C.   

Javítottam az idézetet. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.25 14:07:40 írta kleingy »

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3103 Dátum: 2008.06.25 14:32:42 »
Eppendorf,
ez engem is zavar. megoldást nem tudok. Bár utána kellene olvasni a Manual-ban mert sok megerősítést ki lehet kapcsolni a Haladó üzemódban.
Nálam meg a Samu telefon csatlakozását kézzel kell mindig jóváhagyni ( a telefonon) :-(

C.   

A következőkkel próbálkozhatsz:  menü/ alkalmazások / bluetoth /saját eszközök (vagy valami hasonló elérési út) mappában a toyota-nal behozod az opciókat és ott beállíthatod, hogy engedélyezve, és onnantól nem kéri a folytonos megerősítést! Idő kellett nekem is hogy rájöjjek, illetve az, hogy elolvassam a tefelon "bluetoothra vonatkozó manuálját"  ::) :hammer:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3104 Dátum: 2008.06.25 15:13:37 »

Samu telefonnal nekem megfelelően működik, egy esetet kivéve eddig, hogy egy telefon után nem kapcsolta vissza az hifi hangját! Hiába erősítettem, kikapcsoltam, be .. semmi, aztán a következő telefon "calling ended" beszólása után visszajött a hifi.. :eek: :wacko:

Amúgy leginkább az zavar, mikor beszálláskor " Eppendorf telefonja connected"  ::) :sleeping: szöveget nyomja! Nem lehet ezt kiiktatni?? csak csatlakozzon szép csensesen és kész???  :surrender:

Hat ahogy latom a bluetooth mindenkinel mas vicces dolgot produkal  :hammer:
Gondolom fugg a telefontol, beallitasoktol, szoftververziotol stb. mindenesetre gaz pedig egyebkent nekem ez a "beszelgetos" uzemmod nagyon bejon.

Van egy masik kerdesem, de ne rohogjetek. Az normalis, hogy amikor uresben lenyomom majd felengedem a kuplungot "hallom a hangjat"? Lehet tul nagyok az elvarasaim, de kicsit zavar, hogy ilyenkor hallok egy kattansfelet..