Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7068924 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Beszélgessünk
« Válasz #50625 Dátum: 2016.08.21 10:35:32 »
Nem várok semmit, éppen ezért nem is csodálkozom azon sem, hogy a túlsztárolt Passat és 320d-k csak úgy okádják a füstöt magukból.  :no:
Mert a magamutogatás megvan, csak hát pénz az nem marad szervizelésre - mi meg hála nekik szívhatjuk a jó kis levegőt.  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50626 Dátum: 2016.08.21 13:54:38 »
Nem várok semmit, éppen ezért nem is csodálkozom azon sem, hogy a túlsztárolt Passat és 320d-k csak úgy okádják a füstöt magukból.  :no:
Mert a magamutogatás megvan, csak hát pénz az nem marad szervizelésre - mi meg hála nekik szívhatjuk a jó kis levegőt.  :szemez:

Ezt én is kifejezetten utálom. A sok sok német prémium legyen az Audi bmw merci vagy akár VW Skoda, akkora koromfelhot ad magából hogy nem győzöm előzni őket. Nem akarok én versenyezni velük,  csak utalok mögöttük menni a városban a füstjuk miatt.

Bár mostanában már konstans belső levegő keringetessel megyek városban és nem kell ezen bosszankodni.

« Utoljára szerkesztve: 2016.08.21 14:00:16 írta richkan »

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50627 Dátum: 2016.08.21 13:59:30 »
Nem tudom ez a kérdés elfer e itt, remélem igen:

Feleségem off polo-ja kb évi 6e km-t megy. Eddig évente egyszer bevittem a szerelohoz hogy csereljen amit kell, de nem tudom kell e évente vinni ilyen alacsony futassal vagy elég lenne két évente?  Ez amúgy még a korábbi kerek lámpás polo, de futasa alacsony (80e km alatt). Mit gondoltok?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50628 Dátum: 2016.08.21 14:04:40 »
Nem tudom ez a kérdés elfer e itt, remélem igen:
Feleségem off polo-ja kb évi 6e km-t megy. Eddig évente egyszer bevittem a szerelohoz hogy csereljen amit kell, de nem tudom kell e évente vinni ilyen alacsony futassal vagy elég lenne két évente?  Ez amúgy még a korábbi kerek lámpás polo, de futasa alacsony (80e km alatt). Mit gondoltok?
ha 15e a szokásos szervizintervalluma, akkor a városi futást duplán számítva (gondolom, csak városban mentek vele) majdnem ugyanott vagy...én a mazdával az elmúlt négy évben 30ezer km-t mentem...de azért becsülettel elhordtam éves kötelezőre én is...most úgy néz ki, hogy kiköltözünk megint külföldre, gyorsan leműszakiztattam meg kapott egy friss olajat is. bár csak három hónapja volt kötelezőn, de most egy darabig nem akarok vele foglalkozni

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50629 Dátum: 2016.08.21 14:08:45 »
ha 15e a szokásos szervizintervalluma, akkor a városi futást duplán számítva (gondolom, csak városban mentek vele) majdnem ugyanott vagy...én a mazdával az elmúlt négy évben 30ezer km-t mentem...de azért becsülettel elhordtam éves kötelezőre én is...most úgy néz ki, hogy kiköltözünk megint külföldre, gyorsan leműszakiztattam meg kapott egy friss olajat is. bár csak három hónapja volt kötelezőn, de most egy darabig nem akarok vele foglalkozni

Igen,  90 százalék város, ez az észrevétel jogos. Szerintem maradok az évi egy szerviznel.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50630 Dátum: 2016.08.21 14:32:35 »
nem tudom kell e évente vinni ilyen alacsony futassal vagy elég lenne két évente? 
Az olaj a motorban állásában is savasodik, a kénsav pedig nem tesz jót semminek. Hosszútávon jobban jársz az éves cserével.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50631 Dátum: 2016.08.22 11:42:59 »
Bár mostanában már konstans belső levegő keringetessel megyek városban és nem kell ezen bosszankodni.
A belső levegő keringetés sem zár hermetikusan, tehát kicsit jobb a helyzet, de ne gondoldd, hogy teljesen ki tudod zárni a külvilágot.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50632 Dátum: 2016.08.22 12:34:20 »
A belső levegő keringetés sem zár hermetikusan, tehát kicsit jobb a helyzet, de ne gondoldd, hogy teljesen ki tudod zárni a külvilágot.
Azért sokat segít. Tegnap udvariasan -és gyanútlanul- beengedtem magam elé egy ősöreg Swiftet autóút megszűnő sávjából. A következő 15km-en szagolhattam, mert előzni nem lehetett. A szaga alapján 100%, hogy ki volt iktatva belőle a katalizátor, ilyenkor azért jó dolog a belső keringetés meg a szénszűrős pollen filter.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50633 Dátum: 2016.08.22 13:34:57 »
Az aktívszenes szűrő a beszívott szagokat a regenerálódás folyamán visszabocsátja a környezetébe.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50634 Dátum: 2016.08.22 15:18:00 »
Azért sokat segít. Tegnap udvariasan -és gyanútlanul- beengedtem magam elé egy ősöreg Swiftet autóút megszűnő sávjából. A következő 15km-en szagolhattam, mert előzni nem lehetett. A szaga alapján 100%, hogy ki volt iktatva belőle a katalizátor, ilyenkor azért jó dolog a belső keringetés meg a szénszűrős pollen filter.
Elmondom neked, hogy bármelyik öreg swift katalizátor nélkül is tudja a zöldkártyához szükséges értékeket. Több ilyet láttam (jó állapotú, és nem kímélt munkás autót is), amelyek gond nélkül (igaz határon voltak az értékek) mentek át a hivatalos környezetvédelmi vizsgálaton.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50635 Dátum: 2016.08.22 16:13:48 »
Az aktívszenes szűrő a beszívott szagokat a regenerálódás folyamán visszabocsátja a környezetébe.

Erről a regenerálódásról megsélhetnél, ez folyamatos, vagy telítődés utáni?
Folyamatosan "párologtatja" a szagokat lassan?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50636 Dátum: 2016.08.22 18:33:37 »
Igen, folyamatosan, lassabban, ezért kisebb lesz a koncentráció.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50637 Dátum: 2016.08.27 10:12:29 »
Tegnap sajnos közlekedési baleset károsultja lettem. Én nem sérültem meg, de a bringám elég komolyan. Röviden a lényeg: T-alakú kereszteződés. Én balra akartam kanyarodni, ezért besoroltam az egyébként alig látható felezővonalhoz, és megálltam ott, ahol már belátható a kereszteződés. Elsőbbséget adtam a jobbról érkező Suzuki Swiftes nőnek, aki balra akart kanyarodni. Ő viszont a biciklimnek ütközött, az első kereket találta el. Nekem nem lett bajom (utolsó pillanatban leugrottam a bringáról, csak a "karmos" pedál okozott egy pici horzsolást a lábamon.
Én abban hibáztam, hogy nem hívtam azonnal rendőrt, mert úgy láttam, hogy csak a komplett első kerék és a fék ment tönkre, ami kb. 15 ezer Ft-os tétel az esetemben, ezért kértem tőle 30-at (na meg nem akartam emiatt szabadságot kivenni). Ebben megegyeztünk, megadta a nevét és számát, utána telefonon megbeszéltük, hogy mikor és hol találkozunk, ugyanis nem volt nála annyi pénz. Azonban utána meggondolta magát, vagyis a férje hívott, hogy én okoztam a balesetet, én törtem össze az autóját stb.
Az ilyenekkel felesleges vitatkozni, a biztosítós ügyintézést is elutasította, tehát megy a feljelentés, hiszen van ott egy térfigyelő kamera, ami nagy valószínűséggel működött is (sajnos csak feljelentés után lehet megtekinteni a felvételt).

Van esetleg tapasztalatotok, hogy  jellemzően mennyi időt vesz igénybe általában egy ilyen eljárás? Illetve mennyit kell bíróságra járogatni?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50638 Dátum: 2016.08.27 10:15:40 »
..... Azonban utána meggondolta magát, vagyis a férje hívott, hogy én okoztam a balesetet, én törtem össze az autóját stb.
Az ilyenekkel felesleges vitatkozni, a biztosítós ügyintézést is elutasította, tehát megy a feljelentés, hiszen van ott egy térfigyelő kamera, ami nagy valószínűséggel működött is (sajnos csak feljelentés után lehet megtekinteni a felvételt).

Van esetleg tapasztalatotok, hogy  jellemzően mennyi időt vesz igénybe általában egy ilyen eljárás? Illetve mennyit kell bíróságra járogatni?

Ebben az a legundorítóbb, hogy az picsog, aki ott sem volt...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50639 Dátum: 2016.08.27 11:17:44 »
sztem hagyd ezt a 15 pengőt.   :hug:

nyilván egy 100e ft feletti kárnál énis feljelenteném

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002