Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1631885 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5490 Dátum: 2009.06.07 18:48:39 »
óvatosan a szarvasokkal "Az állat egyik agancsa az autó szélvédőjének bal tetejébe ékelődött"....klikk...  :ph34r:
kicsit lejjebb sikerül a szarvával bevernie a szélvédőt, akkor...  :wacko:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Yaris általában
« Válasz #5491 Dátum: 2009.06.17 15:14:59 »
autóztunk egyet eső után... :eek:

[a csatolmányt egy admin törölte]

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris általában
« Válasz #5492 Dátum: 2009.06.17 16:35:44 »

nem mondod... belementél???  :surrender:
Toyota Yaris T SPORT
153



SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Yaris általában
« Válasz #5493 Dátum: 2009.06.18 07:43:10 »
kénytelen voltam :)

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Yaris általában
« Válasz #5494 Dátum: 2009.07.02 15:42:06 »
Kedves Yaris-tulajok!

Második autónak szeretnénk egy 2001-2003 körüli Yarist klímával 1 millió Ft-ért. Körbenéztem a használtautó.hu-n és találtam is párat.
Ma meg is néztem egyet ( http://www.hasznaltauto.hu/2971361_toyota_yaris_2001 ),de kiderült, hogy olasz, nincs még forgalomba helyezve, a jobboldala vszeg sérült volt és eléggé kopott a kuplungja.
A kérdésem az volna, hogy szerintetek fellelhető-e valóban jól használható nem nagyon sérült Yaris ezen az áron?

Továbbá nagyon jó volna, ha tudnátok szolgálni néhány tanáccsal arra vonatkozólag, hogy mire is érdemes odafigyelni Yaris vásárlásakor (a corollánál legalább 10 olyan alapvető dolgot elfelejtettem megnézni, amit legközelebb biztos megtennék...).

Előre is köszi!


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5495 Dátum: 2009.07.02 15:44:26 »
Első körben olvasd el ezt:flowers:
         

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Yaris általában
« Válasz #5496 Dátum: 2009.07.02 16:20:27 »
Első körben olvasd el ezt:flowers:

Köszönöm, őt már olvastam, de nem ártott újra átvenni  ;)

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5497 Dátum: 2009.07.02 17:05:10 »
Kedves Yaris-tulajok!

Második autónak szeretnénk egy 2001-2003 körüli Yarist klímával 1 millió Ft-ért. Körbenéztem a használtautó.hu-n és találtam is párat.
Ma meg is néztem egyet ( http://www.hasznaltauto.hu/2971361_toyota_yaris_2001 ),de kiderült, hogy olasz, nincs még forgalomba helyezve, a jobboldala vszeg sérült volt és eléggé kopott a kuplungja.
A kérdésem az volna, hogy szerintetek fellelhető-e valóban jól használható nem nagyon sérült Yaris ezen az áron?

Továbbá nagyon jó volna, ha tudnátok szolgálni néhány tanáccsal arra vonatkozólag, hogy mire is érdemes odafigyelni Yaris vásárlásakor (a corollánál legalább 10 olyan alapvető dolgot elfelejtettem megnézni, amit legközelebb biztos megtennék...).

Előre is köszi!



Szinten Olaszorszagbol behozott Yaris-t vasaroltam es meg lett a bojtje. Szinten torve volt a jobb oldala es egy kisebb vagyont kellett meg rakolteni. Mivel szinten nem volt beirva forgalomba nem tudtam markaszervizben megnezetni, de akkor jo vetelnek tunt. Most minden rendben van vele, de ha a vetelarhoz hozzaadom a szervizdijakat meg alkatreszarakat, akkor egy Magyarorszagi szervizelt makulatlan allapotut vehettem volna...

Azota sok embertol hallottam hogy Olaszorszagbol behozott autot tilos megvenni.  :nono:

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Yaris általában
« Válasz #5498 Dátum: 2009.07.04 08:40:49 »
Ez esetben ez az autó off...
Még szerencse, hogy azért van választék bőven.

Köszi!

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
fékbetét
« Válasz #5499 Dátum: 2009.07.10 14:59:51 »
sziasztok!
Anyu 2000-es évjáratú 1.3-as Yarisában kezdenek meghalni a fékbetétek, 100ezret bírt a gyári, azért ez nem rossz, és az lenne a kérdésem, hogy milyet érdemes bele tenni, ami szintén sokáig kitart?
Esetleg valami alternatíva a viszonylag drága gyári helyett?
Valakinek valami tapasztalat esetleg?

Köszi: Gleris

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: fékbetét
« Válasz #5500 Dátum: 2009.07.10 18:30:38 »
sziasztok!
Anyu 2000-es évjáratú 1.3-as Yarisában kezdenek meghalni a fékbetétek, 100ezret bírt a gyári, azért ez nem rossz, és az lenne a kérdésem, hogy milyet érdemes bele tenni, ami szintén sokáig kitart?
Esetleg valami alternatíva a viszonylag drága gyári helyett?
Valakinek valami tapasztalat esetleg?

Köszi: Gleris

Ha 2000-es, akkor az még japán gyártmány eredeti japó fékbetéttel. Olyat nem fogsz találni másikat, csak ha megveszed a drága gyárit (nem Optifit!!)
Xanyi

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: fékbetét
« Válasz #5501 Dátum: 2009.07.10 22:10:37 »
sziasztok!
Anyu 2000-es évjáratú 1.3-as Yarisában kezdenek meghalni a fékbetétek, 100ezret bírt a gyári, azért ez nem rossz, és az lenne a kérdésem, hogy milyet érdemes bele tenni, ami szintén sokáig kitart?
Esetleg valami alternatíva a viszonylag drága gyári helyett?
Valakinek valami tapasztalat esetleg?

Köszi: Gleris

Ha 2000-es, akkor az még japán gyártmány eredeti japó fékbetéttel. Olyat nem fogsz találni másikat, csak ha megveszed a drága gyárit (nem Optifit!!)

Igen, még japán a kicsike.
Hát valahogy sejtettem, hogy ezt a színvonalat csak a gyári hozza..
érdemes ilyet, hogy ferrodo, vagy ami még így viszonylag olcsóbb?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5502 Dátum: 2009.07.10 22:21:19 »
Tartósság szempontjából majdnem mind1, hogy milyet veszel, mert 100 ezer km-t egyik sem fog már kibírni. A Ferrodo, ATE, Jakoparts, Jurid, Textar. Ezek simán megvehetőek.
Xanyi

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: fékbetét
« Válasz #5503 Dátum: 2009.07.11 15:56:42 »
sziasztok!
Anyu 2000-es évjáratú 1.3-as Yarisában kezdenek meghalni a fékbetétek, 100ezret bírt a gyári, azért ez nem rossz, és az lenne a kérdésem, hogy milyet érdemes bele tenni, ami szintén sokáig kitart?
Esetleg valami alternatíva a viszonylag drága gyári helyett?
Valakinek valami tapasztalat esetleg?

Köszi: Gleris

Ha 2000-es, akkor az még japán gyártmány eredeti japó fékbetéttel. Olyat nem fogsz találni másikat, csak ha megveszed a drága gyárit (nem Optifit!!)

Igen, még japán a kicsike.
Hát valahogy sejtettem, hogy ezt a színvonalat csak a gyári hozza..
érdemes ilyet, hogy ferrodo, vagy ami még így viszonylag olcsóbb?

Elsősorban nem azért bírt ki a gyári annyit amennyit  mert gyári "űrtechnika".:) Azokban az időkben még  azbesztes, keményebb betétek voltak. Az újabbak, környezetbarát, azbesztmentes fékbetétek. Ezért kopnak gyorsabban, és nem azért mert gyári vagy utángyártott.

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re: Yaris általában
« Válasz #5504 Dátum: 2009.07.12 20:53:25 »
Sziaaszok!

Ha már fékbetét, én is kérdeznék:
2004-es Yarisom fékbetétei erősen kezdenek nyüszíteni... Legutóbb féktárcsa/betét cserét javasoltak rövidesen a szervízben... Ajánlottak jó áron Nipparts tárcsákat és betéteket, mi a véleményetek róluk?

Köszönöm:
ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra