Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1770656 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4755 Dátum: 2011.04.01 21:28:49 »
Időközben túl vagyok Yarissal a 10 ezer km-n... Ez azért bőven elég volt ahhoz, hogy kiismerjem.

Páran biztos emlékeztek, hogy az elején sokat szívóztam azon: a kocsi kb. 1500-1600-as fordulat alatt iszonyat halott. Utána meg furán, hirtelen jön meg az ereje. Agyaltunk ezen, raktunk itt be videókat, méricskéltünk, stb.

Aztán úgy kb. "elaludt" a probléma.

Nos, azóta már biztos vagyok benne, hogy a probléma valós; csakhogy hol adott, hol nem  ::) ... Ma pl. definitíve megint éreztem, itt a városban; ilyenkor a kocsi egész egyszerűen gyengébb (lényegesen) az 1500-1600 alatti fsz-tartományban, mint máskor. Pl. négyesben 40-nél megdöglik (lelassul) olyan emelkedőkön, amelyeken máskor simán fölmegy.

A jelenség hideg motornál sosem jelentkezik! Csak üzemmelegen; és olyankor is van, hogy nagyon sokáig (értsd: akár hetekig!) nem jön elő. Amúgy semmi más konkrétumhoz nem köthető; és más kísérő hibajelenség sincs; check-engine nem gyullad ki, fogyasztás nem nő meg, stb.

Lambda-szonda? Fojtószelep-tisztítás? Légtömegmérő-tisztítás?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gombóc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4756 Dátum: 2011.04.02 07:52:04 »
Van a FreeTonic működtetőjében egy nyomáskapcsoló. Ha az hibás, kevésnek érzékeli a nyomást, ezért túl sokat működteti a pumpát. Ezért nyomja ki az olajat.
Ez ha jól emléxem rendelhető külön, bár ez is 6 számjágyü...

Szerintem ez a baja. Ha tévednék és a működtető a hibás, akkor az viszont tényleg csak egyben rendelhető!
Helló. Kicsit előrébb kerültem a hiba feltárásában! Japán vérvonalú szerelőm kimért mindent egy gyári diagnosztikai egységgel.Van egy 0500 0000 unkown hibajel de ez nem befolyásol semmit.Csak melegen csinálja,gyanús,hogy vmi tömítés,szimering,nyomástartó tök kezd engedni a melegedésre.Így elfolyik az olaj az összes többi ezért van. Most már csak ki kell találnom,hogy neki álljak-e szétszerelni,karmantyúzni?   

Mit szeretnél karmantyúzni?
Helló Toyo-sokk! Kib...tam az egészet a csába! Átalakítottam pedálosra,49eFt mindenestől! Köszönöm a segítőkészséget! A tapasztalataimat szivesen!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4757 Dátum: 2011.04.02 14:39:04 »
Helló Toyo-sokk! Kib...tam az egészet a csába! Átalakítottam pedálosra,49eFt mindenestől! Köszönöm a segítőkészséget! A tapasztalataimat szivesen!
Hát ha ez ennyiből kijött, és ilyen könnyen megoldható volt, akkor tényleg gratula hozzá  :yes: ! Bár egy MMT-t is ilyen egyszerű lenne manuálisra alakítani  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4758 Dátum: 2011.04.02 20:28:23 »
Holnap, az egyik itteni Shell-kúton, 396-ért mérik majd a V-Power Racinget, ha legalább 25 lityit tankol az ember  :hmmmm: ... Úgyis aktuális lenne a hó eleji nagyobb tankolás - asszem, bevásárolok belőle. Kíváncsi vagyok, azzal is csinálja-e majd az időnkénti gyengülést alacsony fordulaton.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wildies

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4759 Dátum: 2011.04.08 22:36:37 »
Üdv!

Édesanyámnak lenne egy yaris 1.0-ja és alufelnit szeretne rá.Adott egy 6Jx14H2 ET33 as alu amim van, felpróbáltam, pont egyvonalban van a kerékjárati ívvel a felni pereme.Adott egy garnitura 175/65 14 nyári garnitura.A kérdésem az lenne:
feltehetem e rá minden következmény nélkül, gondolok itt a kerékcsapágyak gyors elhasználódásától kezdve a hatóság kötekedéséig.Köszönöm.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4760 Dátum: 2011.04.08 23:41:23 »
Üdv!

Édesanyámnak lenne egy yaris 1.0-ja és alufelnit szeretne rá.Adott egy 6Jx14H2 ET33 as alu amim van, felpróbáltam, pont egyvonalban van a kerékjárati ívvel a felni pereme.Adott egy garnitura 175/65 14 nyári garnitura.A kérdésem az lenne:
feltehetem e rá minden következmény nélkül, gondolok itt a kerékcsapágyak gyors elhasználódásától kezdve a hatóság kötekedéséig.Köszönöm.

Szia!

Nekem sokáig volt rajta 6x14 ET35, gond nélkül. Az a 2 mm már nem számít, ha egyéb más paramétereiben megfelel a felni (osztókör, középfurat), akkor fel lehet tenni.
A gumi is jó lesz rá.
Xanyi

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4761 Dátum: 2011.04.13 15:31:23 »
Kedves Guruk!

Volt egy padkázásom a jobb első kerékkel, és most attól félek, hogy ez kihat a futóműre is.
Elvittem Toyota szakszervízbe, ahol az az alábbi futóműértékeket mérték FOKOKBAN az első kerekeknél:

                                       jobb                    bal

Kerékdőlés                     0.40                      0.39
utánfutás                       4.11                      4.08
Kerékösszetartás            4.7                        4.7
Csapterpesz                  11.20                     11.30
dőlésszög                     10.40                     10.52
Korm. szög különbség     1.02                       0.53

Igazából a kerékösszetartással (gyári érték 0.6 plusz/mínusz 0.7) és a csapterpesszel (gyári érték 11.16 plusz/mínusz 0.00) van problémám, ezeket a számítógép is piros színnel jelölte.
Ennek ellenére azt mondták, hogy semmi probléma, a mért eltérések olyan elenyészőek, hogy szinte érzékelhetetlenek.

Adjatok tanácsot, valóban így van-e?

Köszönettel!

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4762 Dátum: 2011.04.13 15:49:19 »

Bocs, még annyit, hogy a kerékösszetartás és a csapterpesz fent emlegetett gyári értékei a Yaris 1.4D-re vonatkoznak (erre volt beállítva a készülék), nekem pedig az új, 2009-es benzines Yaris 1.33-asom van!

Köszönet minten hozzászólónak!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4763 Dátum: 2011.04.13 17:36:14 »

Helló Toyo-sokk! Kib...tam az egészet a csába! Átalakítottam pedálosra,49eFt mindenestől! Köszönöm a segítőkészséget! A tapasztalataimat szivesen!

Na, meséld el ezt légyszíves hogy volt. Engem is érdekel a dolog.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4764 Dátum: 2011.04.13 17:39:23 »
Elég szimmetrikus adatok, szerintem egy járdázástól elmegy valami, akkor a bal-jobb oldalon különbség lesz.
Engem igazából a kerékösszetartás mértéke zavar, iszonyú nagy. A kormány középhelyzetben van egyenesmenetben?
Ami nekem érték van a kerékösszetartásra, az A+B= 0.15° +- 0.22° (1.5 +- 2.0 mm).
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4765 Dátum: 2011.04.13 20:51:40 »
Volt egy padkázásom a jobb első kerékkel, és most attól félek, hogy ez kihat a futóműre is.
Elvittem Toyota szakszervízbe, ahol az az alábbi futóműértékeket mérték FOKOKBAN az első kerekeknél:
Nem igazán tűnik úgy, hogy a padkázásnak hatása lett volna bármire. Viszont a kerékösszetartásod horror; ha ez tényleg ekkora, azt sürgősen be kéne állítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4766 Dátum: 2011.04.13 22:46:24 »
Volt egy padkázásom a jobb első kerékkel, és most attól félek, hogy ez kihat a futóműre is.
Elvittem Toyota szakszervízbe, ahol az az alábbi futóműértékeket mérték FOKOKBAN az első kerekeknél:
Nem igazán tűnik úgy, hogy a padkázásnak hatása lett volna bármire. Viszont a kerékösszetartásod horror; ha ez tényleg ekkora, azt sürgősen be kéne állítani.

Csak azt nem értem, ha egyszer rajt volt a futóműállító masina, és nem jó az összetartás, akkor miért nem lett beállítva???
Xanyi

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4767 Dátum: 2011.04.14 09:14:39 »

Csak azt nem értem, ha egyszer rajt volt a futóműállító masina, és nem jó az összetartás, akkor miért nem lett beállítva???

Hát ez az! Talán azért mert még garanciális ... Bár mintha olyat is elpötyögtettek volna, hogy a futóműre csak pár kilométer garancia van ... Igaz ez???
Mindenesetre ma reggel visszavittem, délutánra beállítják.

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ és a lelki bátorítást!

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Futómű
« Válasz #4768 Dátum: 2011.04.14 11:46:28 »
Sziasztok!

Olvastam a futómű paramétereket és igazából már ősz óta esedékes lenne egy futóműbeállítás  nekem is.Az egyenesfutás nem különösebben gáz, ami árulkodó
jel hogy balra áll a kormány most már egészen érezhetően egyenes menetnél.
Esetleg tudtok tanácsolni Pesten vagy környékén megbízható jó futómű műhelyt?Persze az ár sem mindegy,bár tudom hogy hogy nem 2-3e ft sehol!?

Thomas

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4769 Dátum: 2011.04.14 11:52:57 »
Én hozzájuk szoktam vinni - a Megyeri úti szervizben voltam többször is.
Tavaly 5.700 volt a futóműállítás (első-hátsó)