Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 435810 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1965 Dátum: 2010.09.14 11:38:55 »
Szia!
Hol találom a pontos leírást????
Szia!
Már vagy 10 perce nézem a oldalatokat, de ezt a 4+ajánlatokat nem látom sehol.
Ugyan ez történt mikor olajat is vettem. Az oldalatokat átnézve nem találtam semmi utalást arra, hogy tizen....egynéhány ezerért van olajcsere lehetőség.
Azt hogy olajat veszek, az azért van, mivel régen drága volt az olaj. Ha én vettem olcsóbbra jött ki és ráadásul jobb minőségű volt. Evvel az olajjal, amit használok, halkabb az autó, ami biztosan így van, mivel a család többi tagjának is feltűnt.

Üdv: Rittzo


Kzozee Mester!
Az Eurocare érvényesítés technikailag, hogy zajlik? Napi lista frissítés, listafrissítés számlamásolattal, vagy automatikus frissítés szűréssel a Toyota szerviz nyilvántartásából, ... ? Gondolom az igazolás alapja nem a szervizkönyvben levő pecsét.

Minden munkalap elektronikus úton este frissül (automatikusan) a TMH szerverén, így maguk a munkalapok generálják az érvényesítést.
A  szervizkönyvben lévő pecsét gyakorlatilag semmit nem számít, ha nincs fent a szerveren az elvégzett munka, akkor a szervizkönyv adatai nem mérvadóak.
Többek között ezért is fontos, hogy márkaszervizben javítsák a tulajdonosok az autóikat, mert így vásárláskor pontos képet kaphat az leendő vevő az autó múltjáról. Ezért javaslom, hogy nézzétek meg a 4+ ajánlatainkat, mert nagyon jó csomagok vannak.

Például, ha valaki Extracare-t vált ki 2 évre, abban benne van a kiterjesztett garancián túl a Eurocare is, ezen kívül kap egy bónt, amely 20 000.-Ft értékben beváltható a szervizben, akár a következő szervizre is. Így pl, ha 25 000.-Ft lenne a számla, csak 5 000.-Ft-ot kell fizetni.


kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1966 Dátum: 2010.09.14 11:53:25 »
Minek a leírását?
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1967 Dátum: 2010.09.14 11:58:37 »
A 4+ nevű akciós szerviz ajánlatot nem találjuk.  :flowers:
         

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1968 Dátum: 2010.09.14 13:35:19 »
Minden munkalap elektronikus úton este frissül (automatikusan) a TMH szerverén, így maguk a munkalapok generálják az érvényesítést.
A  szervizkönyvben lévő pecsét gyakorlatilag semmit nem számít ...
Köszönöm, ez korrekt megoldás.
nem zárja ki, hogy a tulajdonos kívánságára akár a 0W-20-as olajat használjuk, de az ára miatt (7400.-Ft/L) nem is igen van rá igény.
Ezen az áron nem csodálom, roppant gazdaságtalan döntés lenne használni. Más 0W20 netes árának majdnem 3,5x-öse, a kisker Mobil1 0W20 2x-ese (ha éppen lehet kapni). A mobilitás garanciának ára van.

Kíváncsi lennék statisztikára, hogy kb. milyen költségvonzata lehet ennek egy jó műszaki állapotú, megfelelően karbantartott és ellenőrzött autó esetében. (Nyilván üzleti titok kategória.) Eddig úgy gondoltam, hogy az Eurocare arra garancia, hogy a szervizelés és az átnézés úgy történik, hogy a kocsi kibírja a következő szervizig meghibásodás nélkül (és ehhez ad extra mobilitás garanciát bónuszként). A Eurocare ugyanis, ha jól értelmeztem nem azt jelenti, hogy a kötelező karbantartások és cserék után simán lehet venni a Mozaik u. biztonsági é ZK. vizsgálatait, valamint a nem fedezi a nem teljesítésből adódó károkat, a javítások költségeit sem. Viszont mondjuk ingyen elviszik a legközelebbi márkaszervizbe a bedöglött MMT váltós 4 éves verdámat ahol a szálloda és autóbérlés (...) költségeinek többszöröséért meg is javítják.
sokan utángyártott olcsó vacak szűrőkkel valóban kockáztatják a megfelelő minőséget.
Nem minden olcsóbb vacak, az utángyártott meg sokszor gyári beszállító terméke. Ettől eltekintve elsősorban Toyota alkatrészt használok, nemrég sajnos megtévedtem, és gyertyákból nem Toyota logóst, valamint nem a gépkönyvben leírtat vettem, hanem Denso IK 16-ot. Talán kiheveri az autó, bár lehet, hogy problémát okoz a használt nyomatékkulcs, mert azt nem minősítette a Toyota.:-)
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.14 13:40:06 írta Agyarka »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1969 Dátum: 2010.09.14 21:18:32 »
Olaj ügyben sem igazán értem ezt a dolgot, főleg nem azt, hogy valaki még "minőségibb" olajat szeretne az autójába. Miért? A gyárilag előírt és a kereskedések által forgalmazott olajok minden tekintetben megfelelnek. Mihez kell a jobb?
1.4 D-4D motor, a következő olajakkal, márkaszervizben:
5w40 Shell Helix Ultra (15e és 30ezernél) full szint
5w30 Castrol (ACEA A3-as, tehát nem rossz, de nem pontosan belevaló B1) (45 ezernél) asszem full szint
5w50 :censored: Mobil1 (60ezernél) full szint
5w40 Toyota olaj 75 és 90 ezernél asszem full szint
5w30 Statoil B1/B5 ös full szint 105 és 120ezernél (ezeke vittem)
Tehát: egyik olaj sem rossz bele, de nem a gépkönyv által ajánlott legjobb opció, ami egyébként nem is lenne drágább, mint a korábban említettek.

Csak ennyi, ami miatt sajnálom, hogy ilyenek a Eurocare feltételek. Nem tudom amúgy Ti milyen 5w30ast tartotok? (A3/A4 B1/B5...) Tényleg csak kíváncsiság...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1970 Dátum: 2010.09.14 23:14:26 »
Ha jól értelmezem, az Eurocare meglétét az tartja állandóan életben, hogy mi kerül a munkalapra.
Ha viszek magammal jófajta - teszem azt Mobil 1 ESP 5W-30, vagy Liqui Moly - olajat, szemben a nem tudom, mit tartalmazó Toyota olajjal, akkor aligha fogok gondatlan gazdának tűnni, mindenképpen gondosabbnak, mintha hagynám, hogy Toyota 10W-40-et tegyenek bele.
Ha a szervizes ezt felméri, innentől az ő döntése, hogy él-e a garancia. Nem mellesleg épp ezért sokkal kisebb az esélye, hogy egy ilyen tulajnál lesz szükség az Eurocare érvényesítésére.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1971 Dátum: 2010.09.14 23:21:08 »
Innen már csak egy lépés, hogy az ügyfél beviszi az otthon kicserélt olaj/szűrő számláját, meg néhány fotót az olajcseréről és "ide azt az Eurocaret"!
Hiszen Ő gondos, ott a bizonyíték.
Az Eurocare pénzbe kerül, ebből szeretne valamit látni a Toyota az ott megvett alkatrészek révén.

Amúgy egyszerű a képlet:
Ez egy szolgáltatás, ezek a feltételek, ha ez jó, akkor hajrá, ha nem, akkor nem kell kérni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1972 Dátum: 2010.09.15 01:00:41 »
Nem, nem egy lépés.
Ha a szerviz az autóba nem a Toyota által leginkább ajánlott olajat tenné bele, én meg igen, akkor miért engem kell büntetni?
music     

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1973 Dátum: 2010.09.15 07:49:21 »
Ha jól értelmezem, az Eurocare meglétét az tartja állandóan életben, hogy mi kerül a munkalapra.
Ha viszek magammal jófajta - teszem azt Mobil 1 ESP 5W-30, vagy Liqui Moly - olajat, szemben a nem tudom, mit tartalmazó Toyota olajjal, akkor aligha fogok gondatlan gazdának tűnni, mindenképpen gondosabbnak, mintha hagynám, hogy Toyota 10W-40-et tegyenek bele.
Ha a szervizes ezt felméri, innentől az ő döntése, hogy él-e a garancia. Nem mellesleg épp ezért sokkal kisebb az esélye, hogy egy ilyen tulajnál lesz szükség az Eurocare érvényesítésére.

Sajnos ez nem teljesen így van. A munkafelvevőnek nincs döntési jogköre. A TMH szabja meg, és ő is adja, a márkakereskedés mindössze elvégzi.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1974 Dátum: 2010.09.15 07:52:44 »
Nem, nem egy lépés.
Ha a szerviz az autóba nem a Toyota által leginkább ajánlott olajat tenné bele, én meg igen, akkor miért engem kell büntetni?

Miért lenne bárki is büntetve? Lehet kérni, vagy nem kérni, ennyi.

A leginkább ajánlott olaj dolog kicsit túl van már itt spirázva, minden esetben megfelelő olaj kerül bele, és nem hiszem, hogy bárki konkrétan meg tudná mondani, hogy a másik, -éppen favorizált - olaj mivel lenne jobb?
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1975 Dátum: 2010.09.15 07:56:30 »
Jobban megfelel az adott motorba, pontosan teljesíti a legmagasabb elvárt szabványokat. Sok helyen olvashattuk, hogy márkaszervizbe beletöltik jobb esetben a sima 5W40-et a dízelekbe, holott azoknak B1 vagy B5 szabványt kéne tudni, és akkor a DPF-esek C minősítéséről nem is beszéltünk, amit úgy kell vadászni.  :hmmmm:
Egyszerűen az a baj, hogy ha a tulaj a legjobbat akarja az autójának, akkor a márka ezt bünteti (mert ez esetben bukja az amúgy értékes Eurocare szolgáltatást).
         

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1976 Dátum: 2010.09.15 20:13:41 »
A munkafelvevőnek nincs döntési jogköre. A TMH szabja meg, és ő is adja, a márkakereskedés mindössze elvégzi.
Sajnos ez van, szeretni azonban nem muszáj. Azért az automatizált központi nyilvántartásnak örülök.
.... bukja az amúgy értékes Eurocare szolgáltatást).

Számomra ilyen +  kérdőjelezhető feltételekkel kérdésessé vált a mobilitásgarancia értéke.

.... nem hiszem, hogy bárki konkrétan meg tudná mondani, hogy a másik, -éppen favorizált - olaj mivel lenne jobb?
Amennyiben két olaj paraméterei nyilvánosak, akkor egzakt módon összehasonlítani nem ördöngösség. Persze a papír sok mindent elbír.
A Toyota olajok paraméterei sajnos nem ismertek előttünk, így valóban csak szubjektív véleményünk lehet.

Sajnálom, hogy ez a rázós téma éppen a Supernél került elő. Velem maximálisan korrektek voltak.

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1977 Dátum: 2010.09.16 07:58:57 »
Sziasztok!

Akkor végül is most kiderült mi a 4+ nevü akciós szerviz?  :?:

A 4+ nevű akciós szerviz ajánlatot nem találjuk.  :flowers:

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1978 Dátum: 2010.10.26 12:36:53 »
Szia Zoli,

köszönöm a segítségedet a CASCO-s ügyben, múlt héten kaptam vissza az autót Hangyás Zsolt kollégádtól, minden rendben volt.
Ma voltam a kötelező szervizen is nálatok, szintén.
Sajnos a műszaki vizsgát nem vállalták a kollégák a lámpák matricás csíkjai miatt, de ez nem is nagyon sürgős, majd megoldom :)

Üdv,
Lev.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1979 Dátum: 2010.11.08 20:39:28 »
A 4+ nevű akciós szerviz ajánlatot nem találjuk.  :flowers:
5+ találtam a Toyota honlapján, de nem írják, hogy  melyik szervizek vesznek részt benne.
http://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomagok/index.aspx