Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161428 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5655 Dátum: 2016.07.22 21:04:45 »
Jah tényleg, valamikor kontaktálni akarok Lion bácsival, komplett Kappa polír ügyben. Csak még előtte meg kell szüntetni az olajfolyásokat, lefényezni a tetőt, motortetőt, meg tegnap valaki sikeresen leütötte a tükrömet is, bár az a legkevesebb.
Ha aktuális, keress nyugodtan!

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5656 Dátum: 2016.07.22 21:49:30 »
Lion!

ez a Mystery Juice ugyanolyan kerámiabevonat, mint amit az EZWash-nál már évek óta csinálnak?

a következő kocsimra tuti rakatok valami ilyesmit, szerintem nagy királyság, ha egy autó kevésbé koszolódik :D
Nem ugyanolyan.
EZWash, leírása szerint az ő anyaguk kémiailag kötődik a lakkhoz és más az összetevője is, szilicium-karbid (ebből nem tudom mennyi a valóság és mennyi a marketing)
Mystery Juice, mechanikailag kötődik a lakkhoz, tehát, kopik elhasználódik szilicium-dioxid alapú.
Én személy szerint nem használom a kerámia bevonat jelzőt és nem hangsúlyozom a karcállóságot. Egyszerűen Nano bevonatként kezelem, előnye a hagyományos waxokkal szemben a tartóssága, ami a megfelelő utókezeléssel (Nano gyorswax) igen hosszú ideig kitolható 1, 1.5, 2 év, de ez már nagyban függ az igénybevételtől és a tisztítás módjától.
Saját tapasztalat előző autón 9 hónap, jelenlegi autón 4,5 hónap ez idő alatt csak nagynyomású mosást alkalmaztam, samponos-szivacsos mosásra nem volt szükség, természetesen ha valaki sokat használja pályán, akkor ez nem kivitelezhető a bogárnyomok miatt.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5657 Dátum: 2016.07.23 00:51:29 »
Fényezés javításához oldószere van elérhető áron?

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5658 Dátum: 2016.07.24 09:48:47 »
Fényezés javításához oldószere van elérhető áron?
Az már nem tartozik az autóápolásba, de autófesték boltba biztosan van.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5659 Dátum: 2016.07.25 09:11:03 »
Sziasztok Urak!
Azért kár, hogy nem néztem ide, mielőtt elvittem volna az autót egy "agyon hypeolt" helyre. Kis tapasztalat(6-8 hete történt kb)...
50 ezer Ft-ot fizettem egy 2-es Prius komplett polírozásáért(20 k), kárpittisztításáért(20 k) és a két első fényszóró polírozásáért(10 k), hogy meglegyen az a bizonyos "új autó érzés". Hozzáteszem, lehet hogy én vártam túl sokat a dologtól, de a külső kozmetikázással egyáltalán nem voltam megelégedve. Úgy tudtam, hogy az olyan karcokat, amikbe nem akad bele a körmöd, az még szépen polírozható. Ehhez képest, azokat egyáltalán nem sikerült eltüntetni, de még az ajtó nyitók mögött sűrűn előforduló, körmök által okozott, apróbb karcokat se sikerült maradéktalanul eltávolítani. Átvétel után megjegyezték, hogy az autót valószínű kerti slaggal sűrűn takaríthatták, mert az ablakok vízkőcseppesek, ez nem az ő hanyagságuk, hogy ilyen. Hazafelé autózva, kicsit belegondoltam, hát talán, akkor tisztítottátok volna le vízkőoldóval nem? Ha már komplett kozmetikát kért az ember(vagy nem lehet eltüntetni?)... Az autót a végén lemosták, kiálltak, készen van. Mondom, ne haragudjatok már, de a jobb oldaláról a száradt vízcseppeket azért töröljétek már le légy szíves. Hú hát ez, hogyan keletkezett? Kiállás alatt? Na fogták és valami szert ráspricceltek és eltávolították. Utólag vettem csak észre otthon, ajándékba járt volna motorkozmetika, nyitom fel a motorháztetőt, áll a por mindenen... De tudjátok mit? Jobb is, hogy nem nyúltak hozzá, még eláztattak volna nekem ott valamit a hibrid renszerben, a kocsit is meg kellett mutassam, hogy bírják működésre...  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.25 09:14:31 írta Maci87 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5660 Dátum: 2016.07.25 20:20:15 »
az ablakok vízkőcseppesek, ez nem az ő hanyagságuk, hogy ilyen.
Nem azért, de nekem ezt a 15 euróért megcsinálják külső-belső takarítás keretében. Az 50.000 forintos nagytakarításod errefelé 50-80€-ból megvan.
Hol vertek át ennyire?

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5661 Dátum: 2016.07.25 21:42:30 »
Nem azért, de nekem ezt a 15 euróért megcsinálják külső-belső takarítás keretében. Az 50.000 forintos nagytakarításod errefelé 50-80€-ból megvan.
Hol vertek át ennyire?

Csepelen volt... Ennyi a díjszabás mindenkinek. A kárpittisztítással meg a fényszóró polírozással meg voltam elégedve, csak a karosszéria polírozásával nem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5662 Dátum: 2016.07.26 05:07:40 »
Sziasztok Urak!
Azért kár, hogy nem néztem ide, mielőtt elvittem volna az autót egy "agyon hypeolt" helyre. Kis tapasztalat(6-8 hete történt kb)...
50 ezer Ft-ot fizettem egy 2-es Prius komplett polírozásáért(20 k), kárpittisztításáért(20 k) és a két első fényszóró polírozásáért(10 k), hogy meglegyen az a bizonyos "új autó érzés". Hozzáteszem, lehet hogy én vártam túl sokat a dologtól, de a külső kozmetikázással egyáltalán nem voltam megelégedve. Úgy tudtam, hogy az olyan karcokat, amikbe nem akad bele a körmöd, az még szépen polírozható. Ehhez képest, azokat egyáltalán nem sikerült eltüntetni, de még az ajtó nyitók mögött sűrűn előforduló, körmök által okozott, apróbb karcokat se sikerült maradéktalanul eltávolítani. Átvétel után megjegyezték, hogy az autót valószínű kerti slaggal sűrűn takaríthatták, mert az ablakok vízkőcseppesek, ez nem az ő hanyagságuk, hogy ilyen. Hazafelé autózva, kicsit belegondoltam, hát talán, akkor tisztítottátok volna le vízkőoldóval nem? Ha már komplett kozmetikát kért az ember(vagy nem lehet eltüntetni?)... Az autót a végén lemosták, kiálltak, készen van. Mondom, ne haragudjatok már, de a jobb oldaláról a száradt vízcseppeket azért töröljétek már le légy szíves. Hú hát ez, hogyan keletkezett? Kiállás alatt? Na fogták és valami szert ráspricceltek és eltávolították. Utólag vettem csak észre otthon, ajándékba járt volna motorkozmetika, nyitom fel a motorháztetőt, áll a por mindenen... De tudjátok mit? Jobb is, hogy nem nyúltak hozzá, még eláztattak volna nekem ott valamit a hibrid renszerben, a kocsit is meg kellett mutassam, hogy bírják működésre...  :no:

Ehhez képest Lion mester olcsóbban s szebben megcsinálta volna véleményem szerint.

Csak nem a Szállító úton voltál?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5663 Dátum: 2016.07.26 08:01:15 »
Ehhez képest Lion mester olcsóbban s szebben megcsinálta volna véleményem szerint.

Csak nem a Szállító úton voltál?

Jó, hát későn eszméltem, ezt a topikot is csak tegnap vettem észre, de gondolhattam volna, hogy itt mindenre van megoldás, ami az autóval kapcsolatos, meg segítőkészek is vagytok. A II. Rákóczin voltam. Felmértem a terepet, a főnök megmutatta, hogy hogyan dolgoznak és azonnal meggyőzött. Rengeteg a megrendelésük, volt referenciájuk, szimpatikusak voltak. A főnök azt mondta, hogy ha megrendelek egy komplett autókozmetikát, akkor a full full polírozási csomagot megcsinálják nekem(feleségem fültanúja volt), ez önmagában 40 ezer Ft értékű a weboldal szerint. Ehhez képest, azzal pont nem voltam megelégedve, lehet, hogy bennem van a hiba, de olyan karcok maradtak rajta, amiket én azt hittem, kipolíroznak szépen, majd a találkozón megmutatom az autót és megmondjátok, hogyha esetleg túl sokat vártam a dologtól. Az első fényszóróim nem voltak túl rossz állapotban (értsd nem, bemattult és nem volt annyira karcos), annak a polírozása is valami 3500 Ft/db áron indul elvileg, nekem mégis a legmagasabb áron számolták 5000/db áron. Nekem nem lett volna semmi bajom az összeggel egyébként (a komplett kozmetika nagyjából mindenhol ennyibe kerül), de a sok fent említett apróság miatt mégis keserű a szájízem, biztos egy olyan brigádot fogtam ki, akik nem figyeltek oda annyira a munkára.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.26 08:03:45 írta Maci87 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5664 Dátum: 2016.07.26 09:05:49 »
menj vissza reklamálni...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5665 Dátum: 2016.07.26 09:10:35 »
menj vissza reklamálni...

Azt közvetlen utána kellett volna. Másfél hónap telt el azóta. Lenyelem a békát.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5666 Dátum: 2016.07.26 09:12:59 »
jah...hát az ugy már necces volna,ja...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5667 Dátum: 2016.07.26 09:21:32 »
Sziasztok Urak!
Azért kár, hogy nem néztem ide, mielőtt elvittem volna az autót egy "agyon hypeolt" helyre. Kis tapasztalat(6-8 hete történt kb)...
50 ezer Ft-ot fizettem egy 2-es Prius komplett polírozásáért(20 k), kárpittisztításáért(20 k) és a két első fényszóró polírozásáért(10 k), hogy meglegyen az a bizonyos "új autó érzés". Hozzáteszem, lehet hogy én vártam túl sokat a dologtól, de a külső kozmetikázással egyáltalán nem voltam megelégedve. Úgy tudtam, hogy az olyan karcokat, amikbe nem akad bele a körmöd, az még szépen polírozható. Ehhez képest, azokat egyáltalán nem sikerült eltüntetni, de még az ajtó nyitók mögött sűrűn előforduló, körmök által okozott, apróbb karcokat se sikerült maradéktalanul eltávolítani. Átvétel után megjegyezték, hogy az autót valószínű kerti slaggal sűrűn takaríthatták, mert az ablakok vízkőcseppesek, ez nem az ő hanyagságuk, hogy ilyen. Hazafelé autózva, kicsit belegondoltam, hát talán, akkor tisztítottátok volna le vízkőoldóval nem? Ha már komplett kozmetikát kért az ember(vagy nem lehet eltüntetni?)... Az autót a végén lemosták, kiálltak, készen van. Mondom, ne haragudjatok már, de a jobb oldaláról a száradt vízcseppeket azért töröljétek már le légy szíves. Hú hát ez, hogyan keletkezett? Kiállás alatt? Na fogták és valami szert ráspricceltek és eltávolították. Utólag vettem csak észre otthon, ajándékba járt volna motorkozmetika, nyitom fel a motorháztetőt, áll a por mindenen... De tudjátok mit? Jobb is, hogy nem nyúltak hozzá, még eláztattak volna nekem ott valamit a hibrid renszerben, a kocsit is meg kellett mutassam, hogy bírják működésre...  :no:
Üdv!
Rossz az ilyet olvasni, mert a negatív tapasztalat után az emberekben az marad meg, hogy kiadtam valamire a pénzt, de az nem ér semmit és magát a polírozást tekintik egy felesleges dolognak. Nagyjából a leírtak alapján sejtem hol jártál, a (polírozás után lemosom technikából kiindulva), amit nem is értek, mivel egy teljes polír a waxolással van befejezve..... ha jól tudom 3M anyaggal dolgoznak és a leírtakból kiindulva, csak egy lépcsőben végezték a munkát egy finom, jobb esetben egy közepes pasztával. Ha jól tudom több árkategória van náluk megadva az egy, illetve több lépcsős polírra, ilyen esetben talán el kellene mondani az ügyfélnek, hogy melyiknél milyen eredményre számíthat és ennek fényében eldöntheti mit kér, mi az igénye, szerintem ez a kommunikáció elmaradt.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5668 Dátum: 2016.07.26 10:26:01 »
Üdv!
Rossz az ilyet olvasni, mert a negatív tapasztalat után az emberekben az marad meg, hogy kiadtam valamire a pénzt, de az nem ér semmit és magát a polírozást tekintik egy felesleges dolognak. Nagyjából a leírtak alapján sejtem hol jártál, a (polírozás után lemosom technikából kiindulva), amit nem is értek, mivel egy teljes polír a waxolással van befejezve..... ha jól tudom 3M anyaggal dolgoznak és a leírtakból kiindulva, csak egy lépcsőben végezték a munkát egy finom, jobb esetben egy közepes pasztával. Ha jól tudom több árkategória van náluk megadva az egy, illetve több lépcsős polírra, ilyen esetben talán el kellene mondani az ügyfélnek, hogy melyiknél milyen eredményre számíthat és ennek fényében eldöntheti mit kér, mi az igénye, szerintem ez a kommunikáció elmaradt.

Már a második negatív tapasztalat. Egy bizonyos N betűs cégnél hasonlóan jártam pár éve. Kiváltottam a törzsvásárlói kártyát(ingyenesen lehetett, milyen jó lesz nekem), édesanyám adria kék metál ignisét vittem el polírozásra(16 ezer Ft volt, tipikus olcsó húsnak híg a leve, így utólag). Az autó átvételekor nekem kellett rákérdezni, hogy a kilincseknél lévő karcokat nem sikerült eltávolítani? Visszament a fószer a kencéért és egy kendőért, aztán bepótolta...

De feltöltöm nektek, nézzétek meg és mondjátok meg nyugodtan, ha én vagyok eltájolva, nem sértődök meg. Azt hittem a képeken látható karcokat eltünteti a polír, vagy legalábbis elhalványítja, de semmi, ugyan olyan maradt, mint volt előtte. Bár a többi negatív apróságot azért nehéz lenne megmagyarázni.
A képek:
http://kepfeltoltes.hu/160726/IMG_20160726_101417_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160726/IMG_20160726_101428_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160726/IMG_20160726_101457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5669 Dátum: 2016.07.26 11:16:26 »
Már a második negatív tapasztalat. Egy bizonyos N betűs cégnél hasonlóan jártam pár éve. Kiváltottam a törzsvásárlói kártyát(ingyenesen lehetett, milyen jó lesz nekem), édesanyám adria kék metál ignisét vittem el polírozásra(16 ezer Ft volt, tipikus olcsó húsnak híg a leve, így utólag). Az autó átvételekor nekem kellett rákérdezni, hogy a kilincseknél lévő karcokat nem sikerült eltávolítani? Visszament a fószer a kencéért és egy kendőért, aztán bepótolta...

De feltöltöm nektek, nézzétek meg és mondjátok meg nyugodtan, ha én vagyok eltájolva, nem sértődök meg. Azt hittem a képeken látható karcokat eltünteti a polír, vagy legalábbis elhalványítja, de semmi, ugyan olyan maradt, mint volt előtte. Bár a többi negatív apróságot azért nehéz lenne megmagyarázni.
A képek:
http://kepfeltoltes.hu/160726/IMG_20160726_101417_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160726/IMG_20160726_101428_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160726/IMG_20160726_101457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képek alapján azt gondolom ezeket el lehet tüntetni, de legalább is nagy mértékben lehet csökkenteni a láthatóságát.
Ezzel az SX4-el betámadtak az orrától a faráig egy sövényt....
http://kepfeltoltes.hu/160726/20150927_162840_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160726/20150927_162900_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160726/20151012_092537_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160726/20151012_092559_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Előtte:   

Utána: