Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243529 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5460 Dátum: 2012.12.12 16:11:07 »
Meg kombi se? Szerintem par honap es lesz normalis arlista a toyota.hu-n. Oda is van irva:"Az árlistán szereplő verziók csak készletről érhetőek el, gyártásból nem!"
Viszont lesz kulon rendelheto panoramateto csomag (nem ugy mint az Ave-nel) es kulon Xenon csomag  :yes:
Amikor az E-15 megjelent, akkor is csak készletből és uton lévőből tudtak a kererskedők rendelni/lehivni. Rendelésre pl ha fehéret akartam volna fél évet kellett volna várni, pedig az nem is extra dolog :whistling:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5461 Dátum: 2012.12.12 16:34:37 »
Nekem az Aurisra egyeni szinkombinacioval, motorral es felszereltseggel 4 honapot mondtak, amikor mar bo fel eve volt Auris mindenhol.
Igy aztan a keszleten levot vettem at 2 hettel az elso beszelgetes utan  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5462 Dátum: 2012.12.12 16:41:32 »
Nekem az Aurisra egyeni szinkombinacioval, motorral es felszereltseggel 4 honapot mondtak, amikor mar bo fel eve volt Auris mindenhol.
Igy aztan a keszleten levot vettem at 2 hettel az elso beszelgetes utan  :yes:
Nem lesz ez másképpen  most sem: rábeszélnek arra ami van, max ami uton van.
Ja és bevetik, hogy foglald le az utonlévőt, mert bármikor lecsaphat rá egy másik kereskedés ;)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5463 Dátum: 2012.12.17 18:04:54 »
Most jott a level, hogy visszahivtak a volt Aurisom valami ablakemelo kapcsolo cserere?! Masnak is jott level?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5464 Dátum: 2012.12.17 18:15:15 »
Most jott a level, hogy visszahivtak a volt Aurisom valami ablakemelo kapcsolo cserere?! Masnak is jott level?

Sok Aurist érint, és nem csak azt, más modelleket is. De nem csere, csak egyszerü ellenőrzés, zsírzás.
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5465 Dátum: 2012.12.17 18:22:54 »
Most jott a level, hogy visszahivtak a volt Aurisom valami ablakemelo kapcsolo cserere?! Masnak is jott level?
Én is kaptam ilyent egy hónapja ::)

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5466 Dátum: 2013.02.16 13:26:44 »
Sziasztok!

Ma lemosattam a kocsit és észrevettem, hogy a kipufogó végén rozsda van. Lehajoltam, látok vékony rozsdacsíkokat a dobon is. Egyelőre csak felületi, ott is csak nagyon vékony rozsda, de mégiscsak az. 5 éves az Auris, talán az ilyesmi picit korai még, nem?
Ez vajon garanciális? Elvileg 12 év rozsdásodás elleni gari van, de nem tudom, ez nem-e csak a fényezés...

Köszi
 

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5467 Dátum: 2013.02.16 14:55:51 »
Sziasztok!

Ma lemosattam a kocsit és észrevettem, hogy a kipufogó végén rozsda van. Lehajoltam, látok vékony rozsdacsíkokat a dobon is. Egyelőre csak felületi, ott is csak nagyon vékony rozsda, de mégiscsak az. 5 éves az Auris, talán az ilyesmi picit korai még, nem?
Ez vajon garanciális? Elvileg 12 év rozsdásodás elleni gari van, de nem tudom, ez nem-e csak a fényezés...

Köszi

Szia!
Normális, hogy elkezd rozsdásodni...nem garanciális..
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5468 Dátum: 2013.02.16 15:39:27 »
Szia!
Normális, hogy elkezd rozsdásodni...nem garanciális..

Köszönöm.
Sejtettem... no sebaj, ezen kívül nincs semmi baja  :)
És ne is legyen, idén végre lejár a hitel. Azért vettem akkor Toyotát, hogy a hitel után se kelljen lecserélni.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5469 Dátum: 2013.02.23 08:15:28 »
Olvasom a mostanában megjelenő új Auris teszteket, legutóbb pl ezt itt:
http://totalcar.hu/tesztek/2013/02/22/toyota_auris_vissza_a_kalyhahoz/

Érdekes, hogy minden teszt úgy indul, hogy az előző Auris milyen másodvonalbeli, magas, fura műszerfalú, úgy általában nem egy túl jó autó.
Ez a marketing része, hogy az előző vacak után az új milyen jó? Minek ez?

Nekem amúgy a régi, ráncfelvarrás előtti va és semmi bajom vele.
Magas építésű? Igen. Tök jó, hogy nem nagyot huppanni, mikor beszállok. Szeretem, hogy ülök benne és nem fekszem. Persze nem vagyok autós újságíró... :) Kopogós a műszerfal? Igen. Cserébe 5 évesen is pont olyan, mint amikor kihoztam a szalonból. Nem szoktam nagyon tapizni úgysem. Minden gomb rendben működik, minden kapcsoló világítása jó. Az ajtók nem lógnak, nem nyikorognak, a kocsi halk, kényelmes. Jobb állapotban van, mint a korábbi 4-es Golfom ennyi idősen.
Nem versenyzem vele, nem akarok kézifékkel fordulni, szerpentinen rodeózni, napi használatban van és tökéletesen jó. És még sokáig az lesz. A motorja meg még ma is megállja a helyét, az újba is azt teszik (benzines 1,6).

Miért lenne ez vacak autó? Lehet, hogy én nagyon mást keresek egy autóban, mint az újságírók...

Ettől az új lehet szebb és jobb, sőt, legyen is az, a világ fejlődik.

 

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5470 Dátum: 2013.02.23 09:52:50 »
Szerintem csak szokatlan designja volt: az eleje (hűtőrács, lámpák) váltókonzol azzal a hiddal...Max késöbb nem arra ment a divat.
Furcsa most megint az alacsonyabb a  trend. Talán jobban el akarnak szeparálódni az egyterüektől

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5471 Dátum: 2013.02.23 11:49:14 »
Furcsa most megint az alacsonyabb a  trend.
A cikk elején leírták, hogy a homlokfelületet csökkentik a kisebb magassággal. Hamarosan súlyos büntetéseket kell fizetnie az autógyáraknak a káros anyag kibocsátás miatt, az alacsonyabb légellenállás pedig a csökkentés egyik módja. ;)
A Yarisban engem kifejezetten zavar a nagy belmagasság.

Szerintem a régivel az is bajuk lehetett, hogy nem hozta azt a fiatalos lendületet amit a névváltoztatás beígért, inkább visszalépés volt az E12 után.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5472 Dátum: 2013.02.24 03:54:58 »
Visszalepesnek azert nem neveznem, max nem volt nagy elorelepes  :flowers: De igazabol az uj Auris is annyival modernebb a regitol, mint a regi Auris az e12-tol.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5473 Dátum: 2013.02.24 04:04:16 »
Miért lenne ez vacak autó?
Nem vacak, xarj bele mit irnak az ujsagirok. (A TC-n meg ugy kvazi minden szar, kiveve ha 20+ eves vagy ha 20+ millioba kerul  :lol: )
En se ertettem sose ezt a nyomkodhato muszerfalat. A mostani automban puha es pont annyiszor erek hozza mint az Aurisban tettem: SOHA. (ellenben a kormany es valto bor volt az Aurisban, mig a mostani automban muanyag...)
Nekem a hid bejott mert: 1, szerettem a magasan levo valtot 2, szeretem a labam a kozepkonzolhoz tamasztani es erre nagyon jo volt a hid  :yes: Emiatt pl a Accordban faj a terdem mert nem kenyelmes  :hug:

Szoval hasznald, szeresd es vezesd megelegedve. Ez a fontos  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5474 Dátum: 2013.02.24 06:37:29 »
Szerintem a régivel az is bajuk lehetett, hogy nem hozta azt a fiatalos lendületet amit a névváltoztatás beígért, inkább visszalépés volt az E12 után.

A fiatalos lendületen a design-t érted? Meg a visszalépésen is?
Az csak egy eleme az autónak. Beismerem, vannak jobb tervek a korábbi Auris-nál.
Amikor én vettem, az egyik legfontosabb érvem a kocsi mellett a motor volt, a Dual vvti 1.6-os. Akkor még nem voltak divatban a kis turbók, máshol mindenhol az 1,6-os motor 100LE körül volt, a VW őskövületétől a Mazda modern erőforrásig. Kiemelkedett a Toyota 1.6-osa. A kis turbókat is ehhez mérték az elején. Ez visszalépés lett volna?
A beltér ízlés kérdése, nekem tetszik az ormány, a magas váltóval. De ami objektív: van benne elég hely elöl és hátul is, hátul a padló is sík. Mégiscsak egy szempont el egy beltérben :) Ebben sem érzek visszalépést...
Én sok kocsiba beültem és vezettem a vásár előtt, Mazda, VW, Ford, Seat - és ez tetszett a legjobban. Plusz érv volt a Toyota tartósság.
Nekem mindig az az érzésem az Aurisban, hogy ez egy kifinomult autó. Minden finoman működik benne. Mint egy műszer. Így is használom, nyugodtan és finoman. Nem akarok lendülettel kanyarodni, izomból nyomulni. Nyugodtan akarok vezetni. És ezt nagyon tudja az autó.

Az új valószínűleg ugyanúgy tudja ezt egyébként. Nem meglepő, hogy a design.hoz nyúltak, ha arra volt a legtöbb kritika. Nekem is tetszik az új. De nem akarok cserélni - nem emiatt, hanem mert van 60e a régiben és tökéletesen jó, és mindjárt vége életem egyik nagy szar hitelének...  :clap: