Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243454 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4110 Dátum: 2009.07.07 20:23:39 »
Anyámék xaros, 1.2-es, szinte tök alapfelszereltségű Corsájára 8-10 hetet kellett várni, merthogy Németországból kellett megrendelni. Nem tudtak minket rábeszélni a raktáron lévő készletre, egyedi igényünk volt (osztott hátsó ülés...)  :devil:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4111 Dátum: 2009.07.07 20:28:40 »
Minket 3,5 honappal riogattak, ha olyan szinben akarjuk, amilyenben akartuk volna  :wacko: Egyebkent az is erdekes, hogy miutan ugye 3-4 szalonban is megkaptuk az ajanlatot, tok ugyanarra az autora (kozponti nyilvantartas), nem ugyanazt az idot mondtak, pedig ugye mar Magyarorszagon volt, csak forgalomba kellett helyezni. Gyakorlatilag annal vettuk, aki a legkevesebb idot mondta, mivel az ajanlatok ugyanazok voltak, csak pepitaban  :1eye: Igy 1,5 hetet kellett varni, de volt, ahol 5 hetet mondtak  :eek:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4112 Dátum: 2009.07.07 20:34:34 »
Szerintem nem a Toyota hibája, hogy "raktárból" vettél autót... Gondolom ezt ajánlotta az értékesítő, merthogy hamar itt van és nem kell rá hónapokat várni.
Szerintem sem a Toyota a hibás, hogy nem tájékoztatott a gyártás időpontjáról, az ismert hibákról ! ÉN VAGYOK A HIBÁS !!!! :cry:Ugye, meg tudnak bocsájtani !? m

repist

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4113 Dátum: 2009.07.07 20:44:55 »
bilesaron írta:
" kormányban mintha vmi "recsegne" bizonyos pontokon"

Ez nálam is jelentkezett. A szervíz ismerte a problémát, komplett kormányoszlopot cseréltek garanciában, azóta OK, az autó is csendesebb.
Üdv.:
Piramisi

Ugyanez volt a problémám nekem is kormányoszlopcsere. Minden rendben volt eddig! 10000km után megint előjött ugyanaz a propléma.
Amúgy megvolt a fékbetét csere plusz index csere minkét oldalon beázás miatt, sőt volt hátsó betét csere is megszorulás miatt. Mostanság ha napon áll az autó a vezető oldali ablak felhúzásánál éktelen nyikorgás úgy kb. félúton. Szerviz felhivás. Válasz: vigyem az autot minden javítanak ha kell újra cserélik a kormányoszlopot. Ez rendben is van, de felmerült bennem egy-két aprócska gondolat. Mi lesz, ha lejár a garancia? :?: Info szerint egy kormányoszlop beszerzési áron is több mint 250.000 Ft.  :hmmmm: Az állandó bontás miatt egyre több a műanyagokon a sérülés és valószinűsíthetően egyre nagyobb a zörgés veszélye is. Rendben van e ez a sok hiba? Bizonyos mennyiségű garanciális javítás után van e csere lehetőség? Várom a tapasztalataitokat és válaszaiotokat.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.08 06:38:25 írta repist »

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4114 Dátum: 2009.07.07 20:45:46 »
bilesaron írta:
" kormányban mintha vmi "recsegne" bizonyos pontokon"

Ez nálam is jelentkezett. A szervíz ismerte a problémát, komplett kormányoszlopot cseréltek garanciában, azóta OK, az autó is csendesebb.
Üdv.:
Piramisi

hmm hmm.
igazából én is beleesek az összes auris "hibába".
fécsikorgástól át ezek nyekergésig. fél év után miután x darabot kicseréltek rajta, akkor jó lesz :-)
vki fenntebb írta, ha tudják h szar az alkatrész, alapból miért nem jól gyártják.
mert multi, minnél többet eladni, minnél nagyobb mennyiségben, jó beszeráron beszerezni a cuccokat hozzá.
gondolom évekre előre leszerződtek, tudják h szart gyártanak, de miadtán kész szerzik vannak, nem fogják felbontani, igy inkább cserélik gariban.
hát igen, ez a piszkos kapitalizmus :-)

Egyetértek ! Mi a megoldás ? .........

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4115 Dátum: 2009.07.07 20:54:42 »
Megvenni a ket ev extra garit...  :ph34r:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4116 Dátum: 2009.07.07 21:03:40 »
Megvenni a ket ev extra garit...  :ph34r:
Neeeeee ! Szeretnék visszamenni egy évvel az időben ! Már tudom, nem követném el azt a hibát, hogy lecseréljem a japánban gyártott Corollámat egy  Aurisra ! Késő bánat !

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4117 Dátum: 2009.07.07 21:04:37 »
Szerintem sem a Toyota a hibás, hogy nem tájékoztatott a gyártás időpontjáról, az ismert hibákról ! ÉN VAGYOK A HIBÁS !!!! :cry: Ugye, meg tudnak bocsájtani !? m
Nem. Az értékesítő a hibás, amiért "átvert" és nem adott évi gyártású autót "sózott" rád, hanem azt tette, ami neki a feladata, értékesítette a raktáron lévő készletet. Bár igazából a forgalomba helyezés időpontja számít majd eladásnál, de ez most téged nem vigasztal. De így jogosan hitted, hogy a te autód a hibás széria utáni.  :no:
         

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4118 Dátum: 2009.07.07 21:11:31 »
Nemsokára érik a 15 ezres szervíz az autóra, de már most van egy szép kis hibalistánk: fék, kuplung, kormány, kesztyűtartó. Vicces, hogy egy hét hónapos autónál ennyi gond van. :cry: :cry:
Szilvi 62

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4119 Dátum: 2009.07.07 21:21:30 »
Szerintem sem a Toyota a hibás, hogy nem tájékoztatott a gyártás időpontjáról, az ismert hibákról ! ÉN VAGYOK A HIBÁS !!!! :cry: Ugye, meg tudnak bocsájtani !? m
Nem. Az értékesítő a hibás, amiért "átvert" és nem adott évi gyártású autót "sózott" rád, hanem azt tette, ami neki a feladata, értékesítette a raktáron lévő készletet. Bár igazából a forgalomba helyezés időpontja számít majd eladásnál, de ez most téged nem vigasztal. De így jogosan hitted, hogy a te autód a hibás széria utáni.  :no:
A raktáron lévő autóknak is hibátlannak kellene lennie ! A kereskedőket a Toyota "verte át" ! A  mennyiség a minőség rovására ment, ennek mi vagyunk a szenvedő alanyai !

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4120 Dátum: 2009.07.07 21:26:18 »
Nemsokára érik a 15 ezres szervíz az autóra, de már most van egy szép kis hibalistánk: fék, kuplung, kormány, kesztyűtartó. Vicces, hogy egy hét hónapos autónál ennyi gond van. :cry: :cry:
Gondolom a fek csikorog.  :yawn: A tobbivel mi a gond?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4121 Dátum: 2009.07.07 21:27:01 »
Szerintem sem a Toyota a hibás, hogy nem tájékoztatott a gyártás időpontjáról, az ismert hibákról ! ÉN VAGYOK A HIBÁS !!!! :cry:Ugye, meg tudnak bocsájtani !? m

A 2007-es gyártási datum nem volt sehol láthato? Valamilyen iratok? COC? Egyszerüen rámondták, hogy ez auto 2008-as? Ez durva.
Hogy fogod majd ezt eladni, 2007 vagy 2008 -as évjárat?

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4122 Dátum: 2009.07.07 21:29:38 »
Szerintem sem a Toyota a hibás, hogy nem tájékoztatott a gyártás időpontjáról, az ismert hibákról ! ÉN VAGYOK A HIBÁS !!!! :cry:Ugye, meg tudnak bocsájtani !? m

A 2007-es gyártási datum nem volt sehol láthato? Valamilyen iratok? COC? Egyszerüen rámondták, hogy ez auto 2008-as? Ez durva.
Hogy fogod majd ezt eladni, 2007 vagy 2008 -as évjárat?
A forgalmiban a gyártási év rovatban 2008 szerepel. Maajd? Már most eladnám !!

TZoli

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4123 Dátum: 2009.07.07 21:30:26 »
Szerintem semmi probléma ezzel, új autót vett és kész, rengeteg ilyen eset van, többek közt az enyém is

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4124 Dátum: 2009.07.07 21:40:06 »
Szerintem semmi probléma ezzel, új autót vett és kész, rengeteg ilyen eset van, többek közt az enyém is

Én is így gondoltam ! Tévedtem ! ......