Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 589999 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

celicáss

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #1185 Dátum: 2010.10.21 21:42:37 »
A különböző fizetési módok különböző költségeket rónak a szolgáltatóra. Ez megjelenik az árban.  Miért lenne ez diszkrimináció?

Mert azokra többlet terhet ró, akik nem tartanak bankszámlát. Ok nélkül.
A szolgáltató ezt nyelje be pl. egy áruházban is van aki kártyával fizet és van aki kp-vel mégsem vásárol olcsóbban a kártyás. A megadott árat fizeti mindenki.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Biztosítás
« Válasz #1186 Dátum: 2010.10.21 21:49:26 »
Melyik biztosítónál van bankkártyás fizetés opció?
Banki inkasszó vagy banki átutalás, ilyenek vannak. De ilyesmi meg nincs a boltban.

Rossz oldalról nézed. Engedményt ad az olcsóbb fizetési módra. Megtehetné, hogy ez a pénzt lenyeli, helyette olcsóbban adja. Mint a félig tele és félig üres pohár. Nálad mindig félig üres  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.21 21:52:09 írta Nagycitrom »

celicáss

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #1187 Dátum: 2010.10.21 21:58:11 »
Melyik biztosítónál van bankkártyás fizetés opció?
Banki inkasszó vagy banki átutalás, ilyenek vannak. De ilyesmi meg nincs a boltban.

Rossz oldalról nézed. Engedményt ad az olcsóbb fizetési módra. Megtehetné, hogy ez a pénzt lenyeli, helyette olcsóbban adja. Mint a félig tele és félig üres pohár. Nálad mindig félig üres  :flowers:

Pont emiatt aggályos. Mert csak azoknak ad engedményt, akik azzal fizetnek. Ezt mondhatjuk úgy is, a többieket bünteti.
Mindegy, nem fogod megérteni.
Egyébként már PFÁSZ -nél foglalkoznak ezzel a kérdéssel és az ilyen biztosítókat megbüntetik, feltéve ha nem változtatnak ezen.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Biztosítás
« Válasz #1188 Dátum: 2010.10.21 22:03:29 »
Megértettem.
Miért jó, ha mindenki drágábban kapja  :hmmmm:
Mondom, hogy mindig félig üres.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Biztosítás
« Válasz #1189 Dátum: 2010.10.21 23:55:05 »
Mekkora felháborodás lenne ha a boltban a bankkártyások olcsóbban vásárolnának, mint a készpénzesek.

Én már láttam ilyet külföldön igaz pont forditva: IKEA étteremben bankártyával fizetve drágább volt a kaja.  :gun_bandana:  :chef:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1190 Dátum: 2010.10.22 00:14:57 »
1. Ez sem jó ötlet, mert anyámnak például kb. 40 éve van jogsija, amiből jó 30 évet egyáltalán nem vezetett, 3 éve van megint kocsija, gyakorlatilag újra tanult vezetni, mindezt 70 év felett...
Nem egyedi esetekre kell nézni.... szerintem áll a feltételezés, hogy 1000 fő közül - aki 30éve vezet - kevesebb balesetet okoznak, mint 1000 fő közül - aki 10éve vezet-. Itt autósok millióira vannak a sémák kitalálva, nem a ritka kivételnek számító édesanyád esetére.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1191 Dátum: 2010.10.22 00:22:59 »
Szerintem teljesen rendben van a biztosítási rendszer, és mivel a biztosító is nyereségorientált gazdasági társaság, azt ajánl meg kedvezőbben, amit akar.....legyen ez 1évre egy összegben fizetés,vagy egyéb kapcsolt pénzügyi szolgáltatás.
Nekem egyetlen egy fenntartásom van. Mégpedig az állami ellenőrzés hiánya. Nem tudom miképp, de nem szabadna az államnak engedni, hogy olyan komoly szolgáltatásbeli (fizetési hajlandóságbeli) eltérések legyen biztosítók közt, mint amit egy pl. Allianz vs no name biztosító viszonylat jellemez.
Értem én, hogy minél több szereplős a piac, annál jobban mennek le az árak, de egy minőségbeli határt meg kellene nézni.

KGFB-t kínáló biztosítók 2010-ben

    * AEGON Magyarország
    * Allianz Csoport
    * Genertel
    * Generali Group
    * Groupama
    * KÖBE
    * K&H
    * MKB
    * Uniqa
    * Union
    * Posta Biztosító
    * Signal
    * OTP Garancia
    * TIR (megszűnt, AIM Általános Biztosító Zrt. lépett a helyébe)
    * WABARD (2010-es kampányban nem értékesíthet kötelező biztosítást)

Azért ha bármelyikünk autójába beleszáll egy károkozó, és meglebegteti a kötvényét nekünk, akkor a fenti felsorolásból még egy két név hallatán összeugrik a gyomrunk.....és ezt kellene az államnak kiszűrni..


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Biztosítás
« Válasz #1192 Dátum: 2010.10.22 01:53:11 »
A szolgáltató ezt nyelje be pl. egy áruházban is van aki kártyával fizet és van aki kp-vel mégsem vásárol olcsóbban a kártyás. A megadott árat fizeti mindenki.
Azért Magyarországon is van olyan bolt, ahol az ügyfél kp. esetén megkapja kedvezményként a kártyaszolgáltató által levonandó díjat. Az üzletnek így ugyanannyi marad.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.22 01:55:10 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Biztosítás
« Válasz #1193 Dátum: 2010.10.22 08:39:54 »
Az inkasszóval pedig kvázi bizalmat kap a bank, amit némi költségcsökkentéssel honorál a user felé (sokkal nagyobb eséllyel fogja tudni ugyanis így megkapni a pénzét, időben (!), mint a csekkes változat esetében). Az viszont igaz, hogy ennek aztán tényleg semmi köze az autózáshoz.
Ez igaz, de ne felejtsük el, hogy csak akkor tudja leemelni a számláról az összeget, ha van rajta annyi. Tehát, hogy könnyebben-gyorsabban jut a pénzéhez a biztosító, ideális esetben igaz, és kiesik annak az esélye, hogy az ügyfél "elfelejti" a csekket befizetni a Postán...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Biztosítás
« Válasz #1194 Dátum: 2010.10.22 22:08:08 »
Nem egyedi esetekre kell nézni.... szerintem áll a feltételezés, hogy 1000 fő közül - aki 30éve vezet - kevesebb balesetet okoznak, mint 1000 fő közül - aki 10éve vezet-. Itt autósok millióira vannak a sémák kitalálva, nem a ritka kivételnek számító édesanyád esetére.
Ennyi erővel nincs baj a lóerős szisztémával sem - egyébként nekem nincs is, annak ellenére, hogy a Toyotával nagy valószínűséggel idén látványosan rosszabbul fogok járni, mint tavaly. Már csak azért sem, mert németföldön, meg ósztriában is elég sokáig ez a rendszer ment. Nem véletlen, hogy a kicsit régebbi autók teljesítménye mindig 45-60-75-90-115-174 lóerőnél koncentrálódott - papíron...
music     

bl89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Biztosítás
« Válasz #1195 Dátum: 2010.10.30 14:15:16 »

Sziasztok !

A 3 hónapos Corollámmal tegnap voltam gumit cserélni (télire) egy gumiszervízben. A szervízes srác a pallóra való felálláskor nekiment a box oldalfalának: jobb első lámpa + egész jobb első elem csúnyán megsérült, felkarcolódott nagy felületen.

A szervíz a felvett jegyzőkönyvben elismerte felelősségét és megadta biztosítási kötvényszámát. A következő munkanapon bejelentem a kárt a biztosítónál. Szerintetek a biztosító a kötvényszám alapján fog előzetetsen (nekem, mint károsultnak) olyan információt adni, hogy a szervíz biztosítása kiterjed-e az alkalmazottak által okozott kárra ? Ugyanis a kötvény alapján ezt nem tudtam eldönteni.....

Köszi és üdv !


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1196 Dátum: 2010.10.30 15:37:22 »
Sziasztok !
A 3 hónapos Corollámmal tegnap voltam gumit cserélni (télire) egy gumiszervízben. A szervízes srác a pallóra való felálláskor nekiment a box oldalfalának: jobb első lámpa + egész jobb első elem csúnyán megsérült, felkarcolódott nagy felületen.
A szervíz a felvett jegyzőkönyvben elismerte felelősségét és megadta biztosítási kötvényszámát. A következő munkanapon bejelentem a kárt a biztosítónál. Szerintetek a biztosító a kötvényszám alapján fog előzetetsen (nekem, mint károsultnak) olyan információt adni, hogy a szervíz biztosítása kiterjed-e az alkalmazottak által okozott kárra ? Ugyanis a kötvény alapján ezt nem tudtam eldönteni.....
Köszi és üdv !
Szerintem érdemes elmenned egy toyota márkaszervizbe, felvenni a kárt, és ők elintézik neked az egészet..... de ha nem vagy benne biztos, akkor be kell menned személyesen az adott biztosító ügyfélszolgálatára, és megtudni a részleteket....legalábbis én ezt tenném.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Biztosítás
« Válasz #1197 Dátum: 2010.10.30 19:04:17 »
Ha elismerte a felelősségét (írásban), akkor nincs gond.
Biztosan márkaszervizbe vinném javítani. Elintéznek minden adminisztratív dolgot, Te csak egy számlát írsz alá, amivel igazolod a javítást, fizetni nem kell.

Ja és keresnék egy új gumist  :censored:

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Biztosítás
« Válasz #1198 Dátum: 2010.10.30 20:34:59 »
Szerintem teljesen rendben van a biztosítási rendszer, és mivel a biztosító is nyereségorientált gazdasági társaság, azt ajánl meg kedvezőbben, amit akar.....legyen ez 1évre egy összegben fizetés,vagy egyéb kapcsolt pénzügyi szolgáltatás.
Nekem egyetlen egy fenntartásom van. Mégpedig az állami ellenőrzés hiánya. Nem tudom miképp, de nem szabadna az államnak engedni, hogy olyan komoly szolgáltatásbeli (fizetési hajlandóságbeli) eltérések legyen biztosítók közt, mint amit egy pl. Allianz vs no name biztosító viszonylat jellemez.
Értem én, hogy minél több szereplős a piac, annál jobban mennek le az árak, de egy minőségbeli határt meg kellene nézni.
A kötelezőről annyit még tudni kell, hogy azt nem magadnak kötöd, hanem akinek kárt okozol.
/nyugi: én maradok a piacvezetőnél, akit te is említettél./
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Biztosítás
« Válasz #1199 Dátum: 2010.10.30 22:17:40 »
Szerintem teljesen rendben van a biztosítási rendszer, és mivel a biztosító is nyereségorientált gazdasági társaság, azt ajánl meg kedvezőbben, amit akar.....legyen ez 1évre egy összegben fizetés,vagy egyéb kapcsolt pénzügyi szolgáltatás.
Nekem egyetlen egy fenntartásom van. Mégpedig az állami ellenőrzés hiánya. Nem tudom miképp, de nem szabadna az államnak engedni, hogy olyan komoly szolgáltatásbeli (fizetési hajlandóságbeli) eltérések legyen biztosítók közt, mint amit egy pl. Allianz vs no name biztosító viszonylat jellemez.
Értem én, hogy minél több szereplős a piac, annál jobban mennek le az árak, de egy minőségbeli határt meg kellene nézni.
A kötelezőről annyit még tudni kell, hogy azt nem magadnak kötöd, hanem akinek kárt okozol.
/nyugi: én maradok a piacvezetőnél, akit te is említettél./
Tulajdonképpen milyen  "minőségről" beszélsz? :hmmmm: Az rendben van, hogy az állam csak korrekt, fizetöképes cégeket engedjen a piacra. De a károkozónak milyen minőség jelent valamit, fizet és kész. Amit kap azt a kárt elszenvedő kapja, akinek viszont nincs ráhatása a károkozó biztositójára. Van olyan hogy ha nekem kárt okoznak az én biztositómhoz fordulok és ö intéz mindent a károkozó biztositójával? :hmmmm: Az már jelentene valamit :yes: