Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 108762 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #435 Dátum: 2014.08.14 10:48:42 »
Szóval, ez a kifogás, ami miatt felreraktátok a BeSafet, egyszerűen okafogyott, pusztán a Ti egyéni szubjektív dontesetek.
Saját pénzemért nem lehet a saját szubjektív döntésem? Probléma?

Szerintem a valasztasotok mögött pusztán a Römer név van, semmi más. Korrektebb lett volna ezt leírni, mint mondva csinált dolgokra kenni...
Nekem fontos, hogy amit megveszek az minőségi legyen, és ezt leginkább a névvel lehet nézni. Mondd, hogy sznob vagyok, nem gond, megszoktam, no meg tényleg az vagyok  :D .
Ezért is vettem Toyotát, mondjuk ilyen nem is fog többet előfordulni  :D

Más: Csak az lehet jó, ami neked van? Az ki van zárva, hogy ettől eltérő termék is lehet jó? Vagy ha nincs kizárva, akkor miért kell egyből beállítani, hogy csak az a jó? Az a baj, hogy autófronton is ugyanezt a csőlátást nyomod...
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.14 10:50:36 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #436 Dátum: 2014.08.14 11:10:10 »
Mondi, én hülyeségekkel nem írtam le egyetlen autós ülést sem. Én vállalom, vállaltam is azt, hogy egyszerűen szubjektive a BeSafe jött be, de nem állítom, hogy más ne lenne jó. Lehet több jo döntés is, csak butasaggal ne érvelj már az egyik ellen.

Igen, sznob vagy bizonyos dolgokban, ezt is írtam már és tartom is ezt a véleményemet minden személyeskedést nélkülözve. Nem gond ez, nem vagyunk egyformák. Csak ne fikazz valamit, Amit csak ránézésre "ismersz"..

A penzeddel azt csinálsz, amit jólesik. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #437 Dátum: 2014.08.14 11:14:40 »
No, tehát te is szubjektívan döntöttél... Mindenkinek más a fontos, és ez így is van jól.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #438 Dátum: 2014.08.14 11:16:44 »

No, tehát te is szubjektívan döntöttél... Mindenkinek más a fontos, és ez így is van jól.
Igy van, csak te erveltel egy hulyeseggel közben a BeSafe ellen, ezzel van gondom...;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #439 Dátum: 2014.08.14 11:20:20 »
Igy van, csak te erveltel egy hulyeseggel közben a BeSafe ellen, ezzel van gondom...;)
Szerintem az, hogy nekem szubjektíve kemény, kb 35 darab gyerekülés végigtapperolása után szerintem nem hülyeség, de ahogy érzed... Nem voltam rápörögve, hogy Römer legyen, megfogadtam a tanácsotokat, megnéztem ezt is, nem tetszett, ennyi. Eddig keresgélés alapján a BeSafe, MaxiCosi és a Römer maradt bent, a Römer nyert, ennyi...  :hug:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #440 Dátum: 2014.08.14 11:25:49 »

Szerintem az, hogy nekem szubjektíve kemény, kb 35 darab gyerekülés végigtapperolása után szerintem nem hülyeség, de ahogy érzed... Nem voltam rápörögve, hogy Römer legyen, megfogadtam a tanácsotokat, megnéztem ezt is, nem tetszett, ennyi. Eddig keresgélés alapján a BeSafe, MaxiCosi és a Römer maradt bent, a Römer nyert, ennyi...  :hug:
Oksa. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Babázós
« Válasz #441 Dátum: 2014.08.20 17:59:10 »
Erre csak annyit mondok, gondoljatok a nemet és francia autók ülésére.
Előbbi keményebb, utóbbi puhább első blikkre. Hosszú tavon kétség nem fér hozzá, hogy a keményebb ülés a kényelmesebb, egészségesebb.

Ez userfüggő, nem lehet egzaktul állítani.  Nekem speciel Budapest-Vourvourou (Chalkidiki félsziget GR) három megállóval nem volt fárasztó a Scenic ülésével. Sőt, többet is bírtam volna, számomra ez a tökéletes.

Budapest-Prozheim 2 megállóval egy VW Bora ülésében nem volt egy vágyálom. Sőt. A végén azt számolgattam, mikor érünk már végre oda. Úgy kellett kibányásznom magamat az ülésből. Mondjuk az üléshelyzet se ugyanaz, az ülések meg végképp, és a Borában nem volt tempomat sem, ami meghatározza a folyamatos izomfeszültséget a jobb lábban. De maga az ülés nem kényelmes számomra. Ugyanez igaz a Astra sorozatokra H-ig, a Focus egy fokkal jobb, talán az Octávok számomra a legelfogadhatóbbak ülés szempontjából. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Babázós
« Válasz #442 Dátum: 2014.08.21 14:24:20 »
A Citroen BX-hez képest a Corolla kb szekér kényelemmel bír. Onnan ültünk át ide.

Értelmezhető ez a futómű komfortra, ülések kényelmére, anyaghasználatra. A Corolla egyedül a valódi zajtalanságban kőrözte le az öreg franciát.
Persze 1000 más szempontból jobb a Corolla, mint a BX, mi sem véletlenül váltottunk, de azt állítani, hogy a francia kényelmetlen, az kb olyan mint japánra mondani hogy megbízhatatlan...  ::)

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re:Babázós
« Válasz #443 Dátum: 2014.08.21 14:50:23 »
Semennyire, csak benyomja. Nem szakad, nem kopik, csak látszik a nyoma. Mintha betennél a hátsó ölésre egy nehezebb dobozt, elszállítanád 150km-re és kiveszed. Annak is látszik a helye egy darabig, amíg az anyag ki nem rúgja magát.
Bepi, nekem annyira benyomódott, hogy most is látszik a yarisba. 2008-óta nálam van az autó, azóta nem volt benne gyerekülés...  :innocent:
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #444 Dátum: 2014.08.21 19:38:51 »

A Citroen BX-hez képest a Corolla kb szekér kényelemmel bír. Onnan ültünk át ide.

Értelmezhető ez a futómű komfortra, ülések kényelmére, anyaghasználatra. A Corolla egyedül a valódi zajtalanságban kőrözte le az öreg franciát.
Persze 1000 más szempontból jobb a Corolla, mint a BX, mi sem véletlenül váltottunk, de azt állítani, hogy a francia kényelmetlen, az kb olyan mint japánra mondani hogy megbízhatatlan...  ::)
A hidropneumatikus futóművet hagyjuk, az mind közül a legkényelmesebb. Én normál autókra gondoltam, mint Peugeot, Renault. Miért kell mindig végletes példával cáfolni? :)))
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #445 Dátum: 2014.08.21 19:40:14 »

Bepi, nekem annyira benyomódott, hogy most is látszik a yarisba. 2008-óta nálam van az autó, azóta nem volt benne gyerekülés...  :innocent:
nem volt anno nagyon rászoritva? Köze lehet az ülés kiképzésének is a "maradandó" benyomozás mertekehez, szerintem...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Babázós
« Válasz #446 Dátum: 2014.08.21 19:46:19 »
A hidropneumatikus futóművet hagyjuk, az mind közül a legkényelmesebb. Én normál autókra gondoltam, mint Peugeot, Renault. Miért kell mindig végletes példával cáfolni? :)))

Nem végletes példa, ez volt, ehhez tudom hasonlítani. De a kényelmes, plüsskárpitos üléseket, az állítható kartámaszokat, a nagy lábteret nem a hidrós felfüggesztés számlájára kell írni, hanem arra, hogy a franciáknak kiemelten fontos, hogy kényelmes, komfortos autókat építsenek.  :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Babázós
« Válasz #447 Dátum: 2014.08.21 19:54:49 »
A hidropneumatikus futóművet hagyjuk, az mind közül a legkényelmesebb. Én normál autókra gondoltam, mint Peugeot, Renault. Miért kell mindig végletes példával cáfolni? :)))

A Renault futóműve mellett a Rolla elbújhat!  Tapasztalatból írom. Az Avensisét nem ismerem, arról nincsen tapasztalatom.  És itt most a kényelmet és a komfortot emelem ki.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #448 Dátum: 2014.08.21 20:08:36 »

A Renault futóműve mellett a Rolla elbújhat!  Tapasztalatból írom. Az Avensisét nem ismerem, arról nincsen tapasztalatom.  És itt most a kényelmet és a komfortot emelem ki.
Én a Megane II-es futóművet ismerem (40k km). Igen, puhább, kényelmesebb, csak imbolyog is és minden kereszt bordán elpattog az ívről. A Corolla útfogása sokkal masszívabb, biztonságosabb. A Scenicet nem tudom, milyen, de biztosan stabilabb, mint a mezei Megane-é.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Babázós
« Válasz #449 Dátum: 2014.08.21 20:22:31 »
Mert pl az E12 a csatolt hátsó futóművel nem pattog el mi?  :lol:

Az E11 futóműve ilyen szempontból jobb pl.