Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1562197 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:TS
« Válasz #8625 Dátum: 2013.05.25 16:52:53 »
Tegnap láttam egy kék utcsó száriás celicában szintén egy korosabb hölgyet......  szóval nem ritka esetek ezek  :)

arról nem beszélve hogy muterom is 50 éves, és egy 1100 as yamaha dragstar-ral motorozik  :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:TS
« Válasz #8626 Dátum: 2013.05.26 06:07:15 »
Igaz, hogy nincs szaga ennek a nénis dolognak. Mert anno még hivatalos szervizbe hordtam a gépet ott szóba jött a ts mondom van a pazonyi úton egy a kereskedésben.
Erre mondta a szerelő, hogy náluk vette a nénje mert annyira tetszett neki. Tényleg annyi km volt benne és tényleges a történek és állapot.
Azóta szakad meg a szívem, hogy másra volt eltapsolva a pénz.   :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.26 06:09:50 írta Betyarka »

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:TS
« Válasz #8627 Dátum: 2013.05.26 12:00:48 »
Igaz, hogy nincs szaga ennek a nénis dolognak. Mert anno még hivatalos szervizbe hordtam a gépet ott szóba jött a ts mondom van a pazonyi úton egy a kereskedésben.
Erre mondta a szerelő, hogy náluk vette a nénje mert annyira tetszett neki. Tényleg annyi km volt benne és tényleges a történek és állapot.
Azóta szakad meg a szívem, hogy másra volt eltapsolva a pénz.   :hug:

Ott vettem, konkrétan :) Akkor Te már láttad az autóm. Azóta egy dolog történ vele: bebőröztettem a könyöklőjét, mint korábban az ave-ban is. Illetve megkapta a kompresszoros autókkal rendszeresített felnit, nyárra. Szép.
Zsono

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:TS
« Válasz #8628 Dátum: 2013.05.26 12:10:34 »
Igaz, hogy nincs szaga ennek a nénis dolognak. Mert anno még hivatalos szervizbe hordtam a gépet ott szóba jött a ts mondom van a pazonyi úton egy a kereskedésben.
Erre mondta a szerelő, hogy náluk vette a nénje mert annyira tetszett neki. Tényleg annyi km volt benne és tényleges a történek és állapot.
Azóta szakad meg a szívem, hogy másra volt eltapsolva a pénz.   :hug:

Az egy dolog, hogy megveszed de fönn is kell tartani. Egy 200 LE-s autónak nemcsak a megvétele lepapírozása kerül sokba de a a teljesítmény adója is. Ráadásul a TS csak magas fordulaton erős. mivel szívó. Ezek a nénik meg nemigen pörgetik 6200 fölé ezeket szerintem jó ha 3000-ig forgatják. Vagy mégis ?
A Yaris TS-es dolog hihető - abba semmi extra nincs - egy 105 LE-s 1500-as motor teljesen jól autózható városban és országúton nem csoda, hogy szereti. Ráadásul  Yaris inkább női autó és 2. autó.




zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:TS
« Válasz #8629 Dátum: 2013.05.26 12:36:50 »
Az egy dolog, hogy megveszed de fönn is kell tartani. Egy 200 LE-s autónak nemcsak a megvétele lepapírozása kerül sokba de a a teljesítmény adója is. Ráadásul a TS csak magas fordulaton erős. mivel szívó. Ezek a nénik meg nemigen pörgetik 6200 fölé ezeket szerintem jó ha 3000-ig forgatják. Vagy mégis ?
A Yaris TS-es dolog hihető - abba semmi extra nincs - egy 105 LE-s 1500-as motor teljesen jól autózható városban és országúton nem csoda, hogy szereti. Ráadásul  Yaris inkább női autó és 2. autó.

A néni erről annyit mondott, hogy ő egyszer volt vele Budapesten, és 110-nél ritkán ment gyorsabban vele. Ja, és vett bele még bézs, de eredeti TS szőnyeget, és rátette a feketére. Az ajtó küszöbön a ts díszcsíkon a fólia még mindig ott van, ő sem vette le.
Zsono

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:TS
« Válasz #8630 Dátum: 2013.05.26 16:13:02 »
Néni nem a teljesítménye miatt vette meg hanem a kinézete miatt. Tetszett neki és megvette. Ennyi.
Ha van keret gondolom nem sok ember gondolkodik, hogy mi merre.  :D
Gondolom neki cuki aranymetál toyota volt a szemében, szép piros varrással belül és kész. Az, hogy mi lapul a motorháztető alatt az már mellékes volt.
Szerintem még anno a szervizben is ki volt rakva ott is ütem benne.  :clap:

TZoli

  • Vendég
Re:TS
« Válasz #8631 Dátum: 2013.05.26 16:29:31 »
Ott vettem, konkrétan :) Akkor Te már láttad az autóm. Azóta egy dolog történ vele: bebőröztettem a könyöklőjét, mint korábban az ave-ban is. Illetve megkapta a kompresszoros autókkal rendszeresített felnit, nyárra. Szép.

Hmm.. akkor azt hiszem a Te autódat láttam ezen a héten a Dunakeszi Auchan parkolóban szerdán dél körül ::)

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:TS
« Válasz #8632 Dátum: 2013.05.26 16:46:43 »
A néni erről annyit mondott, hogy ő egyszer volt vele Budapesten, és 110-nél ritkán ment gyorsabban vele. Ja, és vett bele még bézs, de eredeti TS szőnyeget, és rátette a feketére. Az ajtó küszöbön a ts díszcsíkon a fólia még mindig ott van, ő sem vette le.

Ezért mondtam, hogy ezzel az erővel egy 1.4-es Corollát is fenntarthatna pont felébe kerülne a teljesítmény adója és biztosítások is olcsóbbak rá. Na meg azt el is felejtettem, hogy mig a TS csak EURO3-as az 1.4-es Cori EURO4-es normát teljesít. Vagyis előbb-utóbb lesz olyan körzet, ahová a TS majd be se mehet az 1.4 meg még igen.

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:TS
« Válasz #8633 Dátum: 2013.05.26 18:29:42 »
Ezért mondtam, hogy ezzel az erővel egy 1.4-es Corollát is fenntarthatna pont felébe kerülne a teljesítmény adója és biztosítások is olcsóbbak rá. Na meg azt el is felejtettem, hogy mig a TS csak EURO3-as az 1.4-es Cori EURO4-es normát teljesít. Vagyis előbb-utóbb lesz olyan körzet, ahová a TS majd be se mehet az 1.4 meg még igen.

Fenntartás! Hm... Fogyasztás talán több egy kicsit(városban rövid távon max 10 amiben pár 6000 fölött is benne van) bár az 1.4-es is simán bekajálja városban rövid távon a 8-at.Csodák nincsenek lehet méregetni,számolgatni stb. Biztosításom éves díja baleseti szarsággal B4-ben 16.000.- nem mondanám soknak.Egyedül ami duplája kb. az a teljesítmény adó egy 1.4.hez képest.Viszont lassan eléri azt a kort amikor egálban lesz egy mai 1.6os kocsival. :clap: Összességében szerintem a Ts-n kívül nem nagyon van hasonló erejű autó ami ha kell megy becsületesen,ha normálisan közlekedik  az ember nem eszi le a haját, nincs semmivel több szervízköltsége, mint egy átlag Toyotának.Euro 3?... Amég dízel autókat és TDi Golfokat és Passatokat beengednek bárhová a maguk kis koromfelhőjéve,l addig a Ts is bemehet bárhová. :D ;)

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:TS
« Válasz #8634 Dátum: 2013.05.26 23:20:36 »
Hmm.. akkor azt hiszem a Te autódat láttam ezen a héten a Dunakeszi Auchan parkolóban szerdán dél körül ::)

Ez kérlek így van :) Ott voltam, igen.
Zsono

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:TS
« Válasz #8635 Dátum: 2013.05.27 18:03:31 »
Az a kicsi plusz ktg bőven megéri az élményt.
Én is úgy számolom, hogy a városban is simán bemegy 8 sőt télen 9 körül is az 1.4 nek akkor már mindegy, ha rendes paripás autóvál járok ami cserébe megyen is mikor kell.
Nem akarom mondani, hogy én anno 13 l fogyasztást is tudtam csinálni az 1.4 corollával mikor nyélgázon mentem végig az autópályán pestre.  :D

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re:TS
« Válasz #8636 Dátum: 2013.05.28 12:08:23 »
Tutinet /Totya/ most éppen az magyarázza, hogy mennyivel jobban jár ő, aki egy csomót spórol így, hogy 1.4-es papírjai vannak a kocsijához és 1.8-as motor van benne. Ennek ellenére ha jól tudom, egy Ignis és egy YTS is lenyomja. Nem bántani akarlak, de vegyél már egy TS-t, vagy turbósítsd a tiédet és akkor nem lenne benned ez a folyamatos megmagyarázási kényszer, hogy a tiéd jobb, mert olcsóbban kijön.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:TS
« Válasz #8637 Dátum: 2013.05.28 13:39:09 »
A TS-t mérnökök rakták össze, az övét nem, tartósági teszt nem volt, autógyártói szempontból előszériának sem tekinthető.

Én csak optikát, futóművet raktam enyémre, de az is bukta gyakorlatilag, sosem fizetik ki (kocsi sokkal jobb lett), ezért teljesen le kell majd amortizálnom a kocsimat.

És igen, jobban járt volna egy TS-el, uez igaz rám is. Euro 3, Euro 4 igaz, de milyen messze van az még...
Mert gyakorlatilag már Eu 6-os autók vannak BMW X6, ahhoz képest meg már az Euro 4 cori is idejétmúlt.

És ha figyelembe vesszük, hogy max 20 évre tervezték a kocsit max 200-250e km, akkor felesleges ezen agyalni, mi lesz akkor ha...
A jövő úis a turbós autóké...


Konrád

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re:TS
« Válasz #8638 Dátum: 2013.05.28 15:07:31 »
Tutinet, nehogy megsértődj, csak ez van évek óta. Mindenkit kérdezgetsz mindenről, majd nevet változtatva osztod az észt. Pl az én kocsimról is, amikor a kutyának semmi köze nincs, hogy mikor mit építettem bele és ez akár lehetne bizalmas információ, majd Te megjelentél és világgá kürtölted, hogy télen milyen fejlesztéseket csináltunk. Ami persze nem titok, de talán jobban örültem volna, ha én oszthattam volna meg, persze csak ha érdekelt valakit. A te kocsidra visszatérve sztem tök bevállalós, hogy meghúztad az 1.8-asítást, de amennyit agyaltál már rajta és költöttél szerintem simán lehetne turbósítani és a gyári futóművel, TS fékjeiddel is simán lehetne egy TS verő kis turbós corolla, ami egy normális határon belül 200 lóerő körül iszonyat sleeper lehetne. Pályára is jó lenne, akár utcai gumival is, hogy megtanuld vezetni rendesen és élményt adjon. Biztosan imádnád és már abból is van olyan, amit megépítettek előtted, tehát csak egy kijárt utat kellene kis kockázat mellett követni, mivel a kocsid kívülről nagyon egyben van, ha már lecserélni nem akarod.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:TS
« Válasz #8639 Dátum: 2013.05.28 22:13:06 »
A jövő úis a turbós autóké...
Ááá, én ebben nem vagyok olyan biztos. Ez inkább egy divat. Majd elmúlik.
Biztosan lesznek turbós autók, mint ahogyan voltak is, de hogy ezeké a jövő?
Remélem, hogy nem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i