Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1562378 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6375 Dátum: 2010.08.06 10:22:53 »
Amúgy figyeltétek már, hogy a mobile-n mennyi kompresszoros TS van? Durva... és milyen árakon!!!  :eek: :cry:

Meglepo modon szinte kivetel nelkul mind nemet. Ezek utan csodalkozol a TTE kompis TS-eken?  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: TS
« Válasz #6376 Dátum: 2010.08.06 10:28:42 »
Amúgy figyeltétek már, hogy a mobile-n mennyi kompresszoros TS van? Durva... és milyen árakon!!!  :eek: :cry:

Meglepo modon szinte kivetel nelkul mind nemet. Ezek utan csodalkozol a TTE kompis TS-eken?  :flowers:

Én a TS-eket csak "hobbiból" ismergetem, sajna.  :helpsmilie: Miért kompis mindegyik? Miért nincs turbós? ...nyílván megvan az oka, csak én nem tudom
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: TS
« Válasz #6377 Dátum: 2010.08.06 10:42:39 »
Újabb kérdés: A TS motorja EURO 3, vagy EURO 4 kategória?
Ehhez találtam egy ilyet.

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: TS
« Válasz #6378 Dátum: 2010.08.06 10:45:05 »
Újabb kérdés: A TS motorja EURO 3, vagy EURO 4 kategória?
Ehhez találtam egy ilyet.
sima TS Euro3, kompis Euro 4
TS forever:)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: TS
« Válasz #6379 Dátum: 2010.08.06 10:49:37 »
Újabb kérdés: A TS motorja EURO 3, vagy EURO 4 kategória?
Ehhez találtam egy ilyet.
sima TS Euro3, kompis Euro 4

Akkor ezért vannak ilyen csillagászati árban a mobile-n, mert ez egy spec gyári limitált széria, nem pedig utólagos tuningolt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6380 Dátum: 2010.08.06 11:07:24 »
Én a TS-eket csak "hobbiból" ismergetem, sajna.  :helpsmilie: Miért kompis mindegyik? Miért nincs turbós? ...nyílván megvan az oka, csak én nem tudom

A Corolla TS-eket en is csak "hobbibol" ismergetem...  :flowers:

Turbo kit-et kevesen vagy abszolut nem gyartottak hozza a TTE (Team Toyota Europe) viszont adta a nevet a TS-hez kifejlesztett kompihoz es nem bukta a tulaj a garanciat ha ok szereltek be. Yarisnal igy volt, gondolom Corollanal is. Viszont Corrallabol talan volt gyari kompis is (lehet, h rosszul tudom), de szerintem azok is TTE alkatreszekkel voltak szerelve. Ismerteto jegyei: mas hatso dob, sok kullos felni. Aki utolag rendelte meg es rakatta be, mint ahogy Szuti is, gondolom nem kerte ezeket az optikai dolgokat... Rohadt dragan adtak a kompresszort, megis elfogyott az osszes Yarishoz es Corollahoz is. A tobbi elem amit forgalmaztak inkabb optikai (hutoracsok, lokharitok, szarnyak, felnik) dolgok. Valsag hatasara tudtommal csodbe ment a ceg...  :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.06 11:10:06 írta pzs »

Major Tom

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re: TS
« Válasz #6381 Dátum: 2010.08.06 11:20:28 »
Én a TS-eket csak "hobbiból" ismergetem, sajna.  :helpsmilie: Miért kompis mindegyik? Miért nincs turbós? ...nyílván megvan az oka, csak én nem tudom

A Corolla TS-eket en is csak "hobbibol" ismergetem...  :flowers:

Turbo kit-et kevesen vagy abszolut nem gyartottak hozza a TTE (Team Toyota Europe) viszont adta a nevet a TS-hez kifejlesztett kompihoz es nem bukta a tulaj a garanciat ha ok szereltek be. Yarisnal igy volt, gondolom Corollanal is. Viszont Corrallabol talan volt gyari kompis is (lehet, h rosszul tudom), de szerintem azok is TTE alkatreszekkel voltak szerelve. Ismerteto jegyei: mas hatso dob, sok kullos felni. Aki utolag rendelte meg es rakatta be, mint ahogy Szuti is, gondolom nem kerte ezeket az optikai dolgokat... Rohadt dragan adtak a kompresszort, megis elfogyott az osszes Yarishoz es Corollahoz is. A tobbi elem amit forgalmaztak inkabb optikai (hutoracsok, lokharitok, szarnyak, felnik) dolgok. Valsag hatasara tudtommal csodbe ment a ceg...  :ph34r:

Amennyire en tudom az ilyen porgos motoroknak jobb a kompi (Hondanal is pl.). Nem olyan nagy a teljesitmeny novekedes viszont megbizhato es linearisabb is mint a turbo a leadasa.
a "gyari" kompresszoros az a TTE corolla (tehat ugyanarrol beszelunk) viszont itt mas az elso/hatso lokharito, kipuff, fekek, 17-es felni, es alul is van egy kereszt merevito pl. Szerintem ezen kivul is van meg 1-2 dolog ami mas rajta en anno ezeket figyeltem meg. Azt hiszem talan a futomu is picit mas (talan csak a rugo vagy csak a gatlo), Szuti biztos kijavit ha nagyon melle lottem. :)
2000 Black MR2 Roadster - tuned - ELADO

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6382 Dátum: 2010.08.06 11:36:51 »
Amennyire en tudom az ilyen porgos motoroknak jobb a kompi (Hondanal is pl.). Nem olyan nagy a teljesitmeny novekedes viszont megbizhato es linearisabb is mint a turbo a leadasa.
a "gyari" kompresszoros az a TTE corolla (tehat ugyanarrol beszelunk) viszont itt mas az elso/hatso lokharito, kipuff, fekek, 17-es felni, es alul is van egy kereszt merevito pl. Szerintem ezen kivul is van meg 1-2 dolog ami mas rajta en anno ezeket figyeltem meg. Azt hiszem talan a futomu is picit mas (talan csak a rugo vagy csak a gatlo), Szuti biztos kijavit ha nagyon melle lottem. :)

Valami "okossag" meg biztosan volt benne, mert a gyari kompis TS-ek 224 lovasak, az utolagos TTE kompi beszerelessel meg 217 lo lett az alap TS ha jol remlik...  :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: TS
« Válasz #6383 Dátum: 2010.08.06 11:39:25 »
Amennyire en tudom az ilyen porgos motoroknak jobb a kompi (Hondanal is pl.). Nem olyan nagy a teljesitmeny novekedes viszont megbizhato es linearisabb is mint a turbo a leadasa.
a "gyari" kompresszoros az a TTE corolla (tehat ugyanarrol beszelunk) viszont itt mas az elso/hatso lokharito, kipuff, fekek, 17-es felni, es alul is van egy kereszt merevito pl. Szerintem ezen kivul is van meg 1-2 dolog ami mas rajta en anno ezeket figyeltem meg. Azt hiszem talan a futomu is picit mas (talan csak a rugo vagy csak a gatlo), Szuti biztos kijavit ha nagyon melle lottem. :)

Valami "okossag" meg biztosan volt benne, mert a gyari kompis TS-ek 224 lovasak, az utolagos TTE kompi beszerelessel meg 217 lo lett az alap TS ha jol remlik...  :hmmmm:

nem hiszem, hogy az az 5 LE bárhol is számítana...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6384 Dátum: 2010.08.06 11:41:39 »
Valami "okossag" meg biztosan volt benne, mert a gyari kompis TS-ek 224 lovasak, az utolagos TTE kompi beszerelessel meg 217 lo lett az alap TS ha jol remlik...  :hmmmm:

nem hiszem, hogy az az 5 LE bárhol is számítana...

Van az 7 is, de ki szamolja...  ::)  :lol:

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6385 Dátum: 2010.08.06 11:42:04 »
No, de ne vegyuk el Szuti kenyeret, O a legkompetensebb a temaban  :sorcerer:. Majd jon mingya' es gatyaba razza a dolgokat!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #6386 Dátum: 2010.08.06 13:02:46 »
Amennyire tudom a 224 ps az 215 le...

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6387 Dátum: 2010.08.06 13:04:54 »
Amennyire tudom a 224 ps az 215 le...

Csak a 224re voltam figyelmes. Akkor meg tenyleg nincs kulonbseg a gyari kompi meg az utolagos TTE kozott...

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #6388 Dátum: 2010.08.06 22:04:44 »
Miert lenne is, ha minden 100% azonos? :-)
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: TS
« Válasz #6389 Dátum: 2010.08.07 09:09:08 »
Miert lenne is, ha minden 100% azonos? :-)

A manual szerint (5Mb-os) van különbség, mivel a gyári compressoros kit nem csak a motorra terjed ki.

motor
fék -csak 17-es kerék megy rá
merevítés
kipufogó
optika


Konrád