Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1562191 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #5445 Dátum: 2010.03.10 11:58:49 »
Gyárilag 1230kg a kompival coolerrel már sztem 1300.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: TS
« Válasz #5446 Dátum: 2010.03.10 12:03:00 »
Szerintem ha mondjuk 160 körül lenne a kompival együtt akkor okozna egy kis gondot, lehet, hogy hosszútávon otthagyna, de abban biztos vagyok, hogy neki kellene utolérni engem és nem fordítva! És hosszútávon sem gondolom, hogy csúnyán otthagyna, most nem azért hogy magamat védjem, de tuti jó kis harc lenne! Erre még várni kell egy darabig, ha az eladó kompi amit árul a srác yaris-os lenne, akkor ki is tudtuk volna próbálni rövid időn belül, de sajnos az cori-s...

Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #5447 Dátum: 2010.03.10 12:04:48 »
Gyárilag 1230kg a kompival coolerrel már sztem 1300.

0-100as sprinted mertel esetleg mostanaban?  :flowers:

Hilaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: TS
« Válasz #5448 Dátum: 2010.03.10 12:57:16 »
Mentem colt czt ellen 1.5 turbo 150le. Esélye sem volt! Mérve kb. 4 sec különbség volt 0-140-ig.

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #5449 Dátum: 2010.03.10 13:07:10 »
Mentem colt czt ellen 1.5 turbo 150le. Esélye sem volt! Mérve kb. 4 sec különbség volt 0-140-ig.

Az papiron is csak 8.0 alatt van 100-on. Ez nem tul jo ertek egy 150 lovas kisautotol... A Yaris TS turbo nelkul tudja a 9.0at papiron ami sztem a 3 ajtos karosszeria eseten valojaban ennel kevesebb...

Hilaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: TS
« Válasz #5450 Dátum: 2010.03.10 13:14:06 »
Azt azért vedd figyelembe, hogy a + lóerők száma nem egyenessen arányos a gyorsuláskülönbséggel. Az 1 másodperc sokba kerülhet.

Hilaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: TS
« Válasz #5451 Dátum: 2010.03.10 13:38:01 »
Bocsi nem tudtam végigmondani/írni./ Tehát: A colt yaris méretű 1500-as,csak ezért gondoltam jó alapnak az összehasonlításhoz. A gyári 0-100 adatok mennyire valósak??
Cori ts: 8,2 vicc.  Egyébként minél erőssebb az autó, annál nehezebb jól startolni, annál könnyebb elrontani az indulást. A yaris TTE compressor kit 34le, 45nm hoz, gyorsulásban csak
1.1 másodpercet.

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #5452 Dátum: 2010.03.10 14:56:18 »
Bocsi nem tudtam végigmondani/írni./ Tehát: A colt yaris méretű 1500-as,csak ezért gondoltam jó alapnak az összehasonlításhoz. A gyári 0-100 adatok mennyire valósak??
Cori ts: 8,2 vicc.  Egyébként minél erőssebb az autó, annál nehezebb jól startolni, annál könnyebb elrontani az indulást. A yaris TTE compressor kit 34le, 45nm hoz, gyorsulásban csak
1.1 másodpercet.

Ha csak a papirfomat nezzuk, akkor a teljesen gyari yarisra egy kompresszort radobva 140 loval 7.9re jon ki. Ezert fura 150 lovas turbos CZT 8.0as ideje...
Ugy gondolom az a -1.1 mp nem olyan keves. Par okos dologgal le lehet dolgozni 7re is. Sztem az ala nem igazan lehet menni a yarissal. A gond csak az, hogy a yaris eseteben minden egyes tized mp sulyos osszegekbe kerul :(

Szoval lehet, hogy a ket auto meretre ugyanaz a kategoria, de megsem lehet osszehasonlitani oket. A gyari TS-t a Colt otthagyja, viszont a Toto gepe valszeg otthagyna, hiaba a +loero (pedig oveben sincs sem turbo sem kompresszor) csupan 100 kiloval konnyebb. A kompresszoros yaris meg az ugyancsak kompresszoros corolla kozott legyen csak 200 kg, az is rohadt sok... Ezzel nem azt mondom, hogy a yaris jobban menne, de mindkettot agyontuningolva nem lenne meg az a kulonbseg koztuk, ami gyarilag megvan. A mostani benzinarak nagyon amellett szolnak, hogy a yarisba oljem a penzt ahelyett, hogy kipotoljam es vegyek a gyari corolla TS-t. Ugy gondolom, hogy egy kompresszoros yaris jobban megy mint a szivo corolla.  Elmenyben is mas. Bar nincs es nem is lesz lift, de sokkal gokartosabb feeling. Szuti elvitt nemreg egy korre. Nagyon megy es szep a hangja. Egy elmeny benne ulni. Megis megvan benne az a nagyautos erzes, ami a yarisban nincs. Most 6.7 liter az atlagfogyim. Kompresszorosan legyen 8. Gyilkolva 9, de fole nehez lenne vinni. A corolla ugy tudom lift felett azert tud zabalni rendesen. Javitsatok ki, ha nem igy van...

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #5453 Dátum: 2010.03.10 15:14:18 »
Add nekem a gépedet 100km-re , én kihozok belőle simán 20at mivel azt a tempot akarom majd elérni, meg dinamizmust mint a CTS-emmel  :hug:  :devil:

Hilaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: TS
« Válasz #5454 Dátum: 2010.03.10 15:31:27 »
Nehéz összehasonlítás, a kompis yaris vs szívó corolla. Én a corollára voksolnék, persze elfogult vagyok.  7.9-7.0-ig lehozni a gyorsulást azért jó pár okosság, és nem kevés pénz kell.
7.0- val már lehet verni egy szívó corollát.

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #5455 Dátum: 2010.03.10 15:46:40 »
Add nekem a gépedet 100km-re , én kihozok belőle simán 20at mivel azt a tempot akarom majd elérni, meg dinamizmust mint a CTS-emmel  :hug:  :devil:

Azt a tempot meg dinamizmust nem tudod jelenleg kihozni belole.  :ph34r:
Azt probaltam felvazolni, hogy a kompresszoros yaris nagyjabol ugyanazzal a dinamizmussal rendelkezik mint a szivo CTS es sokkal kevesebbet eszik. A kompresszor ara meg nagyjabol annyi mint a ket auto kozotti arkulonbseg. Egyetlen dolog miatt cserelnem le a YTS-t CTS-re... a CTS-t tudnam csaladi autonak is hasznalni. Minden mas ellene szol.
Nagyon jo autonak tartom a CTS-t, de jelenleg nalunk Mo.-on nincs olyan racionalis erv, ami miatt megvenne barki is. Teljesitmenyado (duplazva), benzinarak, biztositas, stb... Ha megnezzuk a hahu-t szinte ugyanazok a peladanyok vannak fenn mint egy evvel ezelott...



pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #5456 Dátum: 2010.03.10 15:48:02 »
Nehéz összehasonlítás, a kompis yaris vs szívó corolla. Én a corollára voksolnék, persze elfogult vagyok.  7.9-7.0-ig lehozni a gyorsulást azért jó pár okosság, és nem kevés pénz kell.
7.0- val már lehet verni egy szívó corollát.

Sok penzrol beszeltem en is...
Papirforma szerint 8.2 vs 7.9. Ha ezek nem realis adatok, akkor valszeg mindket esetet korrigalni kell ;)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: TS
« Válasz #5457 Dátum: 2010.03.10 15:52:37 »
zorits, és így akarod eladni miután most nyilvánosan kijelentetted hogy is mész vele?  :eek:  Good luck!  :flowers:

Laci, igen elfogult vagy egy picikét, soha ne becsüld le a kicsit!  :flowers: Nekem volt szerencsém kompis Yarisba ülnöm Angliában, hát mit is mondjak, a szívó corollát biztos is otthagyná! Régebben mentünk Szutival egyet a Toyota talin (ha jól tudom még akkor gyári állapotú volt a verdája), azt tudni kell hogy ő még akkor ismerkedett az autóval mert nemrég vette, de akkor is sikerült otthagynom a rajtál és pár száz méter után én gurultam be elsőnek. Persze ez nem jelent semmit, Szutinak még új volt a verda, ismerkedett vele, de mégis a nagy különbség ellenére sikerült, teljesen n/a az autóm. Most ha egy kompis Yarist veszünk, a súly különbséggel ami igen is majdnem radikálisnak mondható, a szívónak nem igen van esélye, talán hosszútávon majdnem 1 kilcsi után biztos behozza valahogy... Láttam még 230 lovas turbós Yarist, na arról meg ne is beszéljünk! Viszont Szuti jelenlegi helyzete és állapota, mármint ami a verdát illeti, hát fenomenális! Nemrég mentünk is egy párat gurulóból, ha jól emlékszem kb. hármasig bírtam vele tartani a tempót (cáfolj meg Szuti ha nem igaz), de utána elhúzott, más kategória...

Toyota Yaris T SPORT
153



Hilaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: TS
« Válasz #5458 Dátum: 2010.03.10 15:53:39 »
A corolla gyári gyorsulási adat nagyon nem reális!!!!  Olvass utána. Valószínűleg A Celica ts javára húzták így le. A yarisról ilyesmit nem hallani.
A 8 másodperces autókat a corolla símán eszi. Kérdezz bárkit.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #5459 Dátum: 2010.03.10 15:57:25 »
Ilyet tud egy 210 pacis Colt:



Sztem egy kompis yaris sokkal többet eszik mint 9 liter.Toto is mondta hogy simán 10k körül tud enni a szívó yaris TS szal kompival ahol alapról van töltés és több benya és több levegő itt is simán mehet 13.A cori TS-nél a lift felett nem számolható hogy mennyit eszik,de 20 körül nekem szokott a hungaroringen.Szal sztem ha jól rajtol a cori TS akkor megverheti a kompis yaris TS-t.Turbósnál sztem már nem verné meg,szal a yaris nyerne.