Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1562192 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: TS
« Válasz #4575 Dátum: 2009.10.10 15:04:54 »
Ma a Garázs-ban Bartender celicaja volt?

Yes!  ::)

Lesz még ismétlés holnap 16:00 körül meg hétfőn 13:00 körül és asszem kedden reggel is.  :)
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

SchKar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
Re: TS
« Válasz #4576 Dátum: 2009.10.10 15:33:24 »

Ez nem a politikától függ szerintem. Nyugaton is teljesítményalapon megy a dolog.
Igen, de nyugaton a biztosítást fizetik teljesítmény alapján és nem az adót!
Amúgy meg egyik ismerősöm a IS 220d-jére 1100 Euro-t fizet évente! Abban benn van minden, biztosítás és adó is! Ahhoz képest nálunk még mindig sokkal olcsóbb a dolog!
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.10 15:36:27 írta SchKar »
Az élet 6200 felett kezdõdik!

tutinet

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4577 Dátum: 2009.10.10 16:24:10 »
Ma a Garázs-ban Bartender celicaja volt?

eltaláltad

tutinet

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4578 Dátum: 2009.10.10 20:13:21 »
Szívósor tuning:




TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: TS
« Válasz #4579 Dátum: 2009.10.12 00:04:51 »
Mostani hozzászólásom remélem nem fog átmenni benzin vs dízel vitába, de tanácsot szeretnék tőletek kérni. Haverom szeretne autót venni és Toyotában gondolkodik :) ;) TS és Auris 2.2 D-Cat között vacillál. Auris mellett szól hogy van 400Nm nyomaték és lehet újonnan venni és akkor tudja hogy törésmentes, nem agyongyepált. TS melett meg hogy benzines gyorsabban felmelegszik a motor és hamar lehet gyilkolni és ennek az agyát jobban szétlehet forgatni mint a dízelét mert ennek nem árt annyira :D viszont csak használtan van és lutris kicsit hogy volt-e törve meg kedves tulaj hideg motorral húzatta-e szabályzásig meg egyéb nyalánkságok.

barna.czukor

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4580 Dátum: 2009.10.12 00:18:35 »
Teljesen más vezetőt kíván meg a két autó. A TS a vérbeli japán pörgésről szól, az olyan embereknek való, aki imádják a fodulatot és a visító motorhangot.
Ennek a fogyasztása magasabb és alul nyomatékszegényebb sokkal. Viszont jobban megy, mint a diesel.

A diesel a pörgetést utáló embereknek jó választás, akik olyan vezetők, hogy alapból nem szeretnek száguldozni, viszont jó, ha érzik az erőt a kocsijukban. Illetve a fogyasztásra érzékenyebbeknek is ez való inkább.

Ha menne vele sokat gyorsan, dinamikusan, néha versenypályán is, akkor minden féle képpen TS. Ha néha kell egy kicsit kigyorsítani, illetve sok a pályamenet, de alapból nyugis az illető, akkor diesel. Akármilyen erős ez a diesel motor, a tolást hosszú távon messze nem bírja úgy, mint egy TS, ugyanis nem arra van kitalálva.

A TS nem csak a motorban különbözik, hanem a féke és a futóműve is másabb, sportosabbra van hangolva. Az egész autó karaktere sportos, míg egy 177-es diesel Aurisé inkább úrias, amiben ott lapul az erő, amit néha elő lehet csalogatni...


Az új vs. régi autó kérdést mindenkinek magának kell eldöntenie. Ki mennyit mer bevállalni, mennire fontos az új szag, stb... Aki pályázós megszállott, az 5x előbb venne használt TS-t, viszont aki konzervatívabb, nyugisabb, annak meg egy új kocsi okoz nagyobb örömöt.

Én egy használt TS-t vennék, mert én imádom a pörgést és a diesel hangtól feláll a hátamon a szőr, de ez egy másik story...

TSityu

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4581 Dátum: 2009.10.12 00:22:04 »
Mostani hozzászólásom remélem nem fog átmenni benzin vs dízel vitába, de tanácsot szeretnék tőletek kérni. Haverom szeretne autót venni és Toyotában gondolkodik :) ;) TS és Auris 2.2 D-Cat között vacillál. Auris mellett szól hogy van 400Nm nyomaték és lehet újonnan venni és akkor tudja hogy törésmentes, nem agyongyepált. TS melett meg hogy benzines gyorsabban felmelegszik a motor és hamar lehet gyilkolni és ennek az agyát jobban szétlehet forgatni mint a dízelét mert ennek nem árt annyira :D viszont csak használtan van és lutris kicsit hogy volt-e törve meg kedves tulaj hideg motorral húzatta-e szabályzásig meg egyéb nyalánkságok.

Érdekes felvetés, két gyökeresen más autó. Ha van pénze újra azt vegyen (auris), ha használtat akar próbálja ki mindkettőt és azt vegye amelyik jobban tetszik. Ha sokat megy: auris, ha keveset, de tartalmasat: ts. A 0-100-ra gyorsuláson kívül semmi hasonlóság nincs közöttük szerintem.

U.I: a ts-t nem lehet hideg motorral pirosba forgatni és lift sincs.

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #4582 Dátum: 2009.10.12 07:23:06 »
Idézet
U.I: a ts-t nem lehet hideg motorral pirosba forgatni és lift sincs.
Próbáltad? :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.12 07:25:05 írta Aaron85 »
BLACK COROLLA TS 2005

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TS
« Válasz #4583 Dátum: 2009.10.12 08:05:23 »
Haverom szeretne autót venni és Toyotában gondolkodik :) ;) TS és Auris 2.2 D-Cat között vacillál. Auris mellett szól hogy van 400Nm nyomaték és lehet újonnan venni
Ahogy nézem a használt TS kínálat 3,5millió Ft-ból lefedhető, egy új Auris 2,2d meg 7milliótól indul....vagyis akkora az árkülönbség, hogy azt kellene eldöntenie, mennyi pénzt szán autóra. Vegyen egy újszerű használt Lexus IS 250-est oszt jólvan :D

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #4584 Dátum: 2009.10.12 09:10:59 »
Hí.

Tényleg azt kell eldönteni mennyit akar költeni rá az ember.Nagyon jó a TS,de mondjuk tankolni kell ha hajtod.Nem lehet hidegen tiltásig forgatni,mert elveszi a benyát 4500 körül szal így védi a mocit a toyota.Okos.Ilyet mondjuk még nem hallottam hogy e között a 2 típus között vacilál valaki.Az Auris 177 pacival sztem remekül használható és van már aki azt is chippeltette állítólag valami 210 pacira,de sztem az nem volt annyi...Mentünk pár gyors egyenest és sehol sem volt/ok az auris nehezebb/.Szóval attól függ mire kell az embernek az autó.Ha TS-t akar venni azok amik fent vannak mondjuk 3-4 azt ismerem vagy tudok róla pár dolgot.Amik nagyon régóta fent vannak 2002-2004-ig azok már szinte felejtősek.Évek óta nem adják el őket.Ha lendületesen akar haladni az ember akkor remek a TS ha bevállalja hogy visszaváltógat.Én pl kifejezetten szerettem amíg sima  volt az autó hogy ha akartam akkor 70-nél 6-ból dugtam  egy 2-est és megoldottam amit akartam.Az Aurisnál nyomatékból meg lehet oldani a dolgot,de nem lesz akkora élvezet a kevesebb paci és nagyobb tömeg miatt.Amúgy egy 2004 2005-ös TS ha csak utcán volt használva akár néha kicsit erőteljesebben is akkor nem igazán szervízigényes.Kb rendes olaj kell bele és kész ez a lényeg a mocinak.Ha ilyen autót vesz az ember akkor azért ezt szerintem megteszi a kocsiért szóval emiatt sem kell nagyon aggódni.Kiváncsi vagyok mi lesz.:-)

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: TS
« Válasz #4585 Dátum: 2009.10.12 09:14:51 »
Elsősorban hajkurászásra meg pályázásra kell neki, mondtam neki hogy akkor nem kérdés hogy melyik mert a dízelek valóban nem erre vannak kitalálva. Igen, a TS használtan majdnem feleannyi mint az új auris és abból a felárból meg fejlesztgethetné meg növelhetné a teljesítményt. IS-t nem akar vmiért... pedig mondtam neki turbósítja aztán azis jó lesz meg hogy a kaposvári Koto tulaja árulja a 250esét és ott biztos nem spóroltak a szervizeken se :D  

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #4586 Dátum: 2009.10.12 09:21:28 »
Elsősorban hajkurászásra meg pályázásra kell neki, mondtam neki hogy akkor nem kérdés hogy melyik mert a dízelek valóban nem erre vannak kitalálva. Igen, a TS használtan majdnem feleannyi mint az új auris és abból a felárból meg fejlesztgethetné meg növelhetné a teljesítményt. IS-t nem akar vmiért... pedig mondtam neki turbósítja aztán azis jó lesz meg hogy a kaposvári Koto tulaja árulja a 250esét és ott biztos nem spóroltak a szervizeken se :D  

Ki szeretne még TS-sel pályázni Barátom?:-)))Ismerem esetleg?Kiváncsi lennék mi a terve.Ha hajkurászni akar akkor mindenképp a TS lesz ami neki kell.Van fent 1-2 ami jó tuningalap és nagyon szép is...Az egyik faceliftes a másik még a régebbi.A régebbiért sokat kérnek,de sok extra is van benne.Mondjuk a felét behajítanám egy tóba,mert csak súly/zenecucc/,de mondjuk el lehet adni.Ebből lehetne alkudni,mert amikor én vettem az enyémet már akkor is árulták akkoriban 4.1MFT-ért.Ha enged belőle az ember akkor az is okés lehet és szép fekete Orciari spoilerekkel.Ennek ellenére a tulaj nem egyszerű ember.Ki is próbáltam az autót és tetszett is,de kicsit vaskalapos az ember hogy ő mennyit költött rá meg ilyenek.Amúgy meg nekem a facelifteset ajánlották és így az lett kevesebb km-vel szebb állapotban.Sztem ha tud jöjjön el az egyik minitalira és ott ki tud próbálni TS-t ha az itteni tulajok is belemennek.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: TS
« Válasz #4587 Dátum: 2009.10.12 09:24:36 »
Van most TS kínálat is mert még a válság előtt énis szemezgettem velük csak aztán jött és még szerencse hogy előbb mint mielőtt rászántam magamat mert sajna hitel nélkül nem ment volna. Akkor nem volt fent sok talán 4-5 autó és ez a 3 még azóta is fent rostokol, bár a másodikat a 3,8-ast nem is csodálom,mert elég drága.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_ts-2717364
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-2964905
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-3049970

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: TS
« Válasz #4588 Dátum: 2009.10.12 09:30:17 »
Elsősorban hajkurászásra meg pályázásra kell neki, mondtam neki hogy akkor nem kérdés hogy melyik mert a dízelek valóban nem erre vannak kitalálva. Igen, a TS használtan majdnem feleannyi mint az új auris és abból a felárból meg fejlesztgethetné meg növelhetné a teljesítményt. IS-t nem akar vmiért... pedig mondtam neki turbósítja aztán azis jó lesz meg hogy a kaposvári Koto tulaja árulja a 250esét és ott biztos nem spóroltak a szervizeken se :D  

Ki szeretne még TS-sel pályázni Barátom?:-)))Ismerem esetleg?Kiváncsi lennék mi a terve.Ha hajkurászni akar akkor mindenképp a TS lesz ami neki kell.Van fent 1-2 ami jó tuningalap és nagyon szép is...Az egyik faceliftes a másik még a régebbi.A régebbiért sokat kérnek,de sok extra is van benne.Mondjuk a felét behajítanám egy tóba,mert csak súly/zenecucc/,de mondjuk el lehet adni.Ebből lehetne alkudni,mert amikor én vettem az enyémet már akkor is árulták akkoriban 4.1MFT-ért.Ha enged belőle az ember akkor az is okés lehet és szép fekete Orciari spoilerekkel.Ennek ellenére a tulaj nem egyszerű ember.Ki is próbáltam az autót és tetszett is,de kicsit vaskalapos az ember hogy ő mennyit költött rá meg ilyenek.Amúgy meg nekem a facelifteset ajánlották és így az lett kevesebb km-vel szebb állapotban.Sztem ha tud jöjjön el az egyik minitalira és ott ki tud próbálni TS-t ha az itteni tulajok is belemennek.

A Te autód adta neki az ihletet ;) :D Mert látta a garázs tv-be (vagyis én mondtam neki nézze meg) és beindult rá. Eddig még nem pályázott meg vidéki úgyhogy sztem nem ismered :) Auris is csak azért került nála szóba mert 177 paci 400Nm meg hogy dízel és gondolja pár litert nyer fogyasztásba....

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #4589 Dátum: 2009.10.12 09:37:11 »
Amit feltették az uccsót én nem venném meg...Ami még szép az ezek:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-3131204


Ezt meg ismerem is össze tudlak hozni a tulajával ha kell:-)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_ts_1.8b_193_le-3255943  

Ez az amit régóta árul a tulaj és nem akart engedni csak a szpoilerszett vagy 2 kiló plusz a 18-as felnik,gumik is sokat érnek,bár pesten fene tudja mennyira használhatóak.Mondom ezt úgy hogy ekkora méretet nézek utcára én is:-)))

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-3272758     Ezt nem ismerem,de szép...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-3151482

Bár ezt Ts888 barátom elég drágán adja annak ellenére hogy új motor van benne,de ez az Ő dolga:-)


Ezt köszi,de azt azért tudja hogy nem keveset költöttem az autóra hogy ilyen legyen és nagyon sok meló is volt vele ráadásul már kompresszoros is,de ha gondolja tudok neki segíteni hogy miből mit érdemes:-)Ilyen szinten viszont akkor sztem az Auris felejtős.