Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2295399 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #7245 Dátum: 2012.08.31 18:22:36 »
Balázs, én két szerelőt is mondtam Neked. TZolit és a Toyota Mayert. TZolit megkérdezted már?
Ne mondd, hogy messze van, a lakóhelyedtől 30 perc autóval és vonattal is. Nem hiszem, hogy Monor közelebb volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #7246 Dátum: 2012.08.31 18:28:23 »
Balázs, én két szerelőt is mondtam Neked. TZolit és a Toyota Mayert. TZolit megkérdezted már?
Ne mondd, hogy messze van, a lakóhelyedtől 30 perc autóval és vonattal is. Nem hiszem, hogy Monor közelebb volt.
Persze, nem is a mostani olajcsöpögést mondom, hanem az elmúlt másfél év szervizeit.
Mayer árajánlatát lentebb olvashatod, még két embert megkérdezek (köztük TZolit), aztán majd eldől.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #7247 Dátum: 2012.08.31 18:33:50 »
A mayeres ajánlatot láttam, ez tényleg nagyon drága...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #7248 Dátum: 2012.08.31 18:38:44 »
A mayeres ajánlatot láttam, ez tényleg nagyon drága...
Nem lenne az, ha az autóm 5 éves lenne és érne 2,5 misit :)
Amúgy meg jelenleg abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem használhatatlan a gép, ráérek nézelődni.
De ha pl a szétesett kuplungomat vesszük, ott nem igazán volt lehetőségem ajánlatokat kérni meg várni időpontra egy hónapot állapotfelmérésre, örültem hogy Budatéténybe sikerült elgurulnom vele.
Szal én a fix szakit preferálom, aki az első km-től javítja az autót :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #7249 Dátum: 2012.08.31 18:40:06 »
Szal én a fix szakit preferálom, aki az első km-től javítja az autót :)
Egyetértek!
No majd este megbeszéljük egy pizza burger mellett  :whistling:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #7250 Dátum: 2012.08.31 18:42:54 »
Egyetértek!
No majd este megbeszéljük egy pizza burger mellett  :whistling:
Sült krumplival, az olajat én hozom :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Szerviz
« Válasz #7251 Dátum: 2012.08.31 18:58:26 »
üdv!

2-3E Ft-ért kapni motortömitő pasztát, amivel kb tucatnyi autó karterjét lehet eltömiteni...

Jáj de hát akkor is pénzbe kerül. Szóval klengy-nek az a megállapítása, hogy ott nincs tömítés (=nem kerül pénzbe), nem állja meg a helyét  :tt2: Most hogy ott nem gumi van hanem paszta, tökmind1, meg kell venni, tehát van anyagára a tömítésnek.
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #7252 Dátum: 2012.08.31 19:29:22 »
Sanyi bácsi a nyócker festő digó bácsija (choli bácsi jelleg) múlt hónapban két kanna tesco- olajjal feltöltötte az f astra motorját. Ez olyan jól sikerült, hogy 250ezerért generálozták, mert az öregnek senki sem mondta, hogy nem akkor van tele amikor a betöltő nyílásnál már látszik. :)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Szerviz
« Válasz #7253 Dátum: 2012.08.31 20:22:49 »
Jáj de hát akkor is pénzbe kerül. Szóval klengy-nek az a megállapítása, hogy ott nincs tömítés (=nem kerül pénzbe), nem állja meg a helyét  :tt2: Most hogy ott nem gumi van hanem paszta, tökmind1, meg kell venni, tehát van anyagára a tömítésnek.

Jah bocs, én nem a tömitésen vagy a pasztán akadtam ki, hanem amit DonPrego beirt árat rá!

TZoli

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #7254 Dátum: 2012.08.31 20:47:02 »
még két embert megkérdezek (köztük TZolit), aztán majd eldől.

Szia!

Olvasgattam a "történéseid",  munkadíj 30-35 ezer max, amiket írtál minden, vezérlésoldalon összes szimmering csere, ha már le van véve a vezérlés és az olajteknő, az olajpumpát is feltétlen levenném és az alatt is van egy O gyűrű+a tengelyén szimering és az olajpumpaházat is újra kell pasztázni a motorblokkal felfekvő felületen.
Ha megfelel a munkadíj ajánlat akkor írj PÜ-t és adok az alkatrészekről is.
A márkaszervizes 8 ezres pasztát kenjék a hajukra :nono:




bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Szerviz
« Válasz #7255 Dátum: 2012.08.31 21:09:52 »
Sziasztok,

szakiktól egy kis tanásot kérnék így látatlanban.
Adott egy 3 éves Auris, tavaly volt egy kormányszár csere, illetve kormányközép állítás. Nemrég volt egy durrdefektem (jobb egy), felni nem sérült. Új gumit kapott, gumis szerint a bal egy profilmélysége rendben, így azt nem kell cserélni, hogy jobb oldalra újat kapott. Mindkét oldalt csináltak egy centirozást.

Ezt megelőzvén már előtte is pár héttel tapasztaltam, hogy igaz középállásnál tartja a kocsi a közép ívet, viszont balra sokkal könnyebb tekerni a kormányt, mint jobbra.
A kormány bal oldalán enyhe rezonanciát lehet érezni menet közben, míg a jobb oldalán semmit. Nyomvájú, vagy bármiféle útegyetlenség esetén picit mintha érzésre balra csavarná a kormányt a kezemből a kocsi.

Elvileg ezután volt egy durrdefektem, centirozásom is, hiba nem tűnt el, ugyanúgy megvan. Keréknyomás rendben van, arra is gondoltam már. Tudom, szerviz, viszont hátha van valakinek ötlete, mi okozhatja ezt? Talán kormányszár meglazult, mivel utólag cserélték gariban és nem tették jól össze? Ugyanis mielőtt volt kormányszár cserém ropogott a kormány tekerés közben, igaz akkor ez a balra könnyebb tekerni dolog nem volt.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #7256 Dátum: 2012.08.31 23:44:13 »
Szia!

Olvasgattam a "történéseid",  munkadíj 30-35 ezer max, amiket írtál minden, vezérlésoldalon összes szimmering csere, ha már le van véve a vezérlés és az olajteknő, az olajpumpát is feltétlen levenném és az alatt is van egy O gyűrű+a tengelyén szimering és az olajpumpaházat is újra kell pasztázni a motorblokkal felfekvő felületen.
Ha megfelel a munkadíj ajánlat akkor írj PÜ-t és adok az alkatrészekről is.
A márkaszervizes 8 ezres pasztát kenjék a hajukra :nono:
Na ez a 30-35 már jobban hangzik árban. Privit már küldtem, abban alvázszám is van, ha nem felejtettem ki  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mizu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Szerviz
« Válasz #7257 Dátum: 2012.09.01 10:25:24 »
Sziasztok!

Szeretnék venni egy Yarist (kb. 2003-2005-ös évjárat, ami a büdzsébe fér), viszont mivel nem értek hozzá annyira, a vásárlás előtt szeretném megnézetni szakemberrel, aki ért is hozzá, ezzel foglalkozik. (Nyilván, ha megveszem az autót, hozzá is fogom hordani, ha elégedett voltam.)

Kérlek, ajánljatok nekem olyan észak-budapesti helyet/helyeket (akár magatokat), ahol ez lehetséges, rugalmas legyen, és szükséges, hogy a jövő héten be tudjak hozzá jutni a kiszemelt autóval.

A válaszok jöhetnek privát is.

Előre is köszönöm!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Szerviz
« Válasz #7258 Dátum: 2012.09.01 16:21:56 »
Egy markaszerviz? Eselteg a Super?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Szerviz
« Válasz #7259 Dátum: 2012.09.03 12:32:45 »
Sziasztok!

Vettem egy 2007-es Aurist. Olyan gondom lenne, hogy a műszerfal világítás állításnál 4 lehetőség van.
Nekem az első 3 nagyon halvány a 4-ik meg ugye a max.
Hogyan lehetne megoldani, hogy a 3. és a 4. fokozat között lehessen még választani.
Pl szervizben ezt tudják-e állítani?