Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558355 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

szenyanc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Corolla Verso
« Válasz #3990 Dátum: 2014.07.04 10:51:26 »
Sziasztok,
egy érdekes hangra lettem figyelmes a Corolla Versomnál,mégpedig menet közben alacsony
fordulatszámon haladva (körülbelül 2 ezres tartományban) rezgős-búgós hang jön a motortérből.
Vagy pedig amikor váltok és esik vissza a fordulat akkor is lehet hallani,tompán ezt a rezgős-búgós hangot.
Egy kicsit talán ahhoz hasonlít mint amikor a kipufogón egy tömítés nincs a helyén,vagy egy apró lyuk a kipufogón.
Csak ezt a hangot nem mindig hallani,csak akkor amikor leírtam.
Amúgy az autón semmi mást nem érzékelek,szerelő is hallja ezt a hangot,de nem tud mit kezdeni vele.
Van esetleg valaki aki hasonló cipőben jár vagy történt vele?
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
szenyanc

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3991 Dátum: 2014.07.04 13:25:46 »
Valami hővédő lemez? Esetleg a turbóé? (Kb abban a tartományban kezd el felpörögni komolyabb fordulatra, illetve váltásoknál lelassul)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3992 Dátum: 2014.07.09 21:57:46 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis az autóban valami ciripel a műszerfal bal oldali részén a felső kesztyűtartó környékén. Ami érdekes az hogy akkor is hallatszik ha megállok az autóval de megy a motor (pl.: nyitom a parkoló kaput) kicsit olyan a hangja mintha egy rellé kapcsolgatna össze vissza. A hang keletkezése vagy megszűnésének kiváltó okára semmilyen jól kategorizálható dolgot nem tudtam meghatározni.

Próbáltam a szervizben érdeklődni de semmi okosat nem tudtak mondani és mivel akkor pont nem hallatszott és előidézni sem tudom ezért azt mondták ne foglalkozzak vele, azonban mivel úgy látom ez egy visszatérő jelenség engem zavar.

Szerintetek mi lehet a gond?

Üdv,
Hypervisor
Nem a rádió feletti kis rekesz csapóajtaja?
music     

szenyanc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corolla Verso
« Válasz #3993 Dátum: 2014.07.11 09:17:02 »
Nem sajnos ,a motortérből jön a hang.
Már olvastam itt a fórumon más is írt már hasonlót,de ő sem talált megoldást.
Köszi a hozzászólást!

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #3994 Dátum: 2014.07.11 19:28:12 »
Sziasztok,
egy érdekes hangra lettem figyelmes a Corolla Versomnál,mégpedig menet közben alacsony
fordulatszámon haladva (körülbelül 2 ezres tartományban) rezgős-búgós hang jön a motortérből.
Vagy pedig amikor váltok és esik vissza a fordulat akkor is lehet hallani,tompán ezt a rezgős-búgós hangot.
Egy kicsit talán ahhoz hasonlít mint amikor a kipufogón egy tömítés nincs a helyén,vagy egy apró lyuk a kipufogón.
Csak ezt a hangot nem mindig hallani,csak akkor amikor leírtam.
Amúgy az autón semmi mást nem érzékelek,szerelő is hallja ezt a hangot,de nem tud mit kezdeni vele.
Van esetleg valaki aki hasonló cipőben jár vagy történt vele?
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
szenyanc

Digitális vagy manuális a fűtésvezérlés?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3995 Dátum: 2014.07.15 21:43:59 »
Tényleg, ha a hűtés-fűtés automatára van állítva, az néha szokott hasonló zajokat kiadni.
music     

szenyanc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corolla Verso
« Válasz #3996 Dátum: 2014.07.16 09:21:09 »
Digitális fűtésvezérlés.
Gondolod hogy ez lehetne?

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #3997 Dátum: 2014.07.16 19:50:57 »
Digitális fűtésvezérlés.
Gondolod hogy ez lehetne?

Nekem a hideg-meleg szervo motorja ment tönkre. Igaz ez a középkonzol jobb alsó részén található.
Először olyan hangja volt, mint amikor egy fogaskerék átugrik végállásban egy másikon. Persze eleinte nem tudtam mi az. Azon kívül, hogy zavaró volt a hangja, nem vettem észre semmilyen elváltozást, viszont amikor jöttek a hideg idők, hamar rájöttem a zaj forrására.
Csere lett a vége.

Én megpróbálnám manuális üzemmódban végigpróbálni a lehetőségeket. Min-max hőmérséklet, a levegő irányának különböző helyre történő irányítása, belső keringtetés. Hátha valamelyik funkcióhoz hozzá tudod kötni a hang kialakulását és akkor már könnyebb dolgod lesz megkeresni a forrást. Persze, csak ha a fűtés-hűtés rendszereddel van a probléma!

szenyanc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corolla Verso
« Válasz #3998 Dátum: 2014.07.17 07:37:10 »
Köszi,de nekem a motortérből jön a zaj,és biztos hogy a fordulatszám változásával jön elő vagy szűnik meg
szóval valahonnan a motor környéke a zaj forrása.
Azért köszi!

csiki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #3999 Dátum: 2014.07.18 00:03:47 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy 2005-ös 1.8 VVTi corolla versom. 6 éve használom, de a kötelező olaj, szűrő, gyertya cserén kívül (ja és fék:-) ) más problémám nem volt vele, viszont most "megőrült". Megy kb 1km-t, majd megtorpan, a fordulatszámot 2000 fölé nem tudom vinni, nincs ereje a motornak, durrog puffog. Le kell állítanom és újra indítani, hogy megint menjek vele 1km-t. Két hibakódot sikerült kiolvasni: P2102 és P2119(ha jól emlékszem). Előbbihez az alábbi magyarázatot sikerült összeszedni: "Throttle Actuator Control Motor Circuit Low". Az utóbbihoz is valami hasonlót találtam, már ha jó helyen néztem a magyarázatot. A szervíz lámpa (és még két másik) világít.

Ha valaki tud, kérem segítsen. Napi szinten van használva az autó (csak ez az egy van) munkába járáshoz.

Előre is köszönöm

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #4000 Dátum: 2014.07.18 00:51:01 »
keresd kékesi zolit. kb.ilyen autója van ugyanezekkel a hibákkal.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4001 Dátum: 2014.07.18 09:20:50 »
Olvastam, amit írtál és hasonló jelenségről számolhatok be. Megbeszéltem a szerelőmmel, akihez járok és nem vigasztalt meg: szerinte megszólalt a turbó. Még nagyon korai 100 e km alatt vagyok és nem volt hidegen taposva, melegen leállítva.
De!
Tegnapelőtt olajcsere stb. után a szerelőm megtisztította az EGR szelepet, a három útból egy nagyon kormos volt, a többi elég erősen.
Tegnap beletettem majdnem 400 km-t, túlnyomórészt autópályán és láss csodát: a lefújó hang megszűnt, ez a rezgő búgós jelenség nincs!
Sajnos ezek a ***os dízelek városi és rövidpályás utakra baromira nem alkalmasak, márpedig kikerülhetetlen, hogy itt is használjam. De hátha segített a leírásom!
üdv.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #4002 Dátum: 2014.07.18 09:32:14 »
Olvastam, amit írtál és hasonló jelenségről számolhatok be. Megbeszéltem a szerelőmmel, akihez járok és nem vigasztalt meg: szerinte megszólalt a turbó. Még nagyon korai 100 e km alatt vagyok és nem volt hidegen taposva, melegen leállítva.
De!
Tegnapelőtt olajcsere stb. után a szerelőm megtisztította az EGR szelepet, a három útból egy nagyon kormos volt, a többi elég erősen.
Tegnap beletettem majdnem 400 km-t, túlnyomórészt autópályán és láss csodát: a lefújó hang megszűnt, ez a rezgő búgós jelenség nincs!
Sajnos ezek a ***os dízelek városi és rövidpályás utakra baromira nem alkalmasak, márpedig kikerülhetetlen, hogy itt is használjam. De hátha segített a leírásom!
üdv.
Lényegében ugyanezt írogatom manapság a fórumon előforduló leggyakoribb dízel hibákra...  ::) És ez nemcsak a Toyotáknál van így, minden más, modern dízel motor is gallyra megy a városi használattól. A használati mód sem tudja sajnos befolyásolni, hiába vigyázol rá városban, el fog dugulni. Ezeke a mai dízelek egyenletes és hosszútávú autópálya utakra vannak kitalálva. Városba, rövid távokra érdemesebb venni egy használt 1,0 Yarist...  :sorcerer: (Ezt tesóm is belátta és vett is egyet)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

szenyanc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corolla Verso
« Válasz #4003 Dátum: 2014.07.18 12:35:13 »
Igen hasznos információ! Köszönöm szépen!

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4004 Dátum: 2014.07.18 20:18:56 »
A mese úgy szól, hogy vett egy (ház, lakás) festőember egy dízel Merci buszt. Benne minden egészségvédő szűrővel, euro5-6 ilyesmi és nagyon környezetbarát. A szervízben mondják neki: ember, hol használja az autóját? Hát a munkámhoz. Itt a városban.
Na!! Ezt nem kéne! mindent benne kormol, tönkretesz, olajsároz és rosálni fog a csodagép! Ne tegye, menjen vele hosszú utakra...

Na jól van na, azért ha tudjuk, hogy tisztítani kell, hogy a szűrőket is cserélni/tisztítani szükséges, meg hogy nem nyomjuk hidegen, melegen meg gyilkosság az izzó turbót leállítani, akkor sokat teszünk az autónkért.
Ami (verso) különben a 136 lovával nagyon jól megy, erős és jól fogyaszt. A 177 lovas versok motorjai 80 e km körül szoktak hengerfejes lenni, sokat fogyaszt és érzékeny az üzemanyagra. Az nem túl jó. A 150-es motor állítólag jobb, de nincs különbség tudásban a legkisebbel.

Volt nekem japán gyártmányú Nissanon, terepjáró és nem érzékenykedett, az is tökéletes volt. Csak kb. 0,7-1 l-rel ivott többet, gondoljatok az alakjára... és ha 160-nal utaztam (ennél csak a bizt. és a szervíz volt horror, meg ha kellett valami. Pl. hátsó ablak 152000.- Kidobták a Hősök terénél parkolás alatt.) De sok sok évig semmi nem romlott el.
Lekopp. a versoban sem. :-)