Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558353 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corolla Verso
« Válasz #3840 Dátum: 2014.03.22 20:48:46 »
Tényleg, a 2.2 D-4D és a D-Cat az most egy és ugyanaz, vagy nem. Amennyiben nem, mi a különbség?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #3841 Dátum: 2014.03.22 20:54:14 »
az egyik 150le a másik 177.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corolla Verso
« Válasz #3842 Dátum: 2014.03.23 08:47:22 »
Hogy mennyit téved a bc? Abban biztosan nem. Nekem eddig (20.000 km) átlagban 6 decit tévedett, és mindig optimistább a valóságnál, a két véglet 3 deci, és 1,1 liter volt. Ezt vö. az Avensis fedcompjával, ahol az esetek túlnyomó részében 2 tizeden belül volt a tévedés, fél literen felül nagyon ritkán. Nem tudom, hogy mit tudnak elszúrni, hogy egy korábbi típusnál műxik valami, aztán ennyire nem...
ez valami varázslat. nálam az ave (40ezer km-en át) permanensen 8 decivel volt optimistább a valóságnál. a mostani mazdám nagyon pontos, permanensen 2-3 tizeddel rosszabbat mutat, mint amit a kútnál végül számolok

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corolla Verso
« Válasz #3843 Dátum: 2014.03.23 08:55:31 »
és nekem még az is durva hogy az Avensisek ugyanezzel a motorral, kevesebbet esznek!
az avensis könnyebb is és a légellenállása is kisebb

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3844 Dátum: 2014.03.23 13:40:24 »
A súlya az kb. ugyanannyi, de a légellenállás, pontosabban a homlokfelület nagysága, az eléggé belezavar. Nekem az 1,8 COV eszik annyit, mint anno a 2,0 Ave evett. Holott azonos típus esetén jó fél liternek kéne lennie közte.
music     

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #3845 Dátum: 2014.03.24 12:07:28 »
Sziasztok!

Mennyire "normális" az, hogy a vezető ülés ülőlapja, a beszállási oldalon, maga a szivacs megy széjjel? Az ülés alatt kis sárga darabokban porlik, vagy szakad széjjel. Ebből adódóan semmi tartása nincs, zavar és nyomja a seggemet :)
Mivel nincs másik ilyen autó viszonyítási alapnak, azért is gondoltam, hogy megkérdem itt.
Már abban is kételkedem, hogy valós a kilométeróra állása (99e vetem, most 101e van benne), akkor márkaszervizben ellenőriztem, éves szinten ~15ekm ment bele 2006 óta.


Üdv.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #3846 Dátum: 2014.03.24 13:37:51 »
Annyira nem normális szerintem, mert az enyémnek semmi baja nincs.

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #3847 Dátum: 2014.03.24 14:16:51 »
Annyira nem normális szerintem, mert az enyémnek semmi baja nincs.

De akkor miért porlad, megy szét? Az összes ülés makulátlan egyébként.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Corolla Verso
« Válasz #3848 Dátum: 2014.03.24 14:24:42 »
De akkor miért porlad, megy szét? Az összes ülés makulátlan egyébként.

Lehet, hogy megázott, ráömlött valami vegyszer, esetleg valamilyen hőhatás érte vagy ilyesmi. Ha garis még, akkor esetleg anyaghiba vizsgálatra be lehet adni valamelyik szervizbe, hátha gyárilag van vele valami.
Egyébként nekem is ennyi van benne szinte pont (101e) és az évjárat is 2006, nincs ilyen hibája.

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #3849 Dátum: 2014.03.24 14:38:27 »
Tieden mennyire érzed, hogy ki van ülve?
Mert az enyémen nem csak azt érzem, hogy a kiülés miatt összeesett a szivacs, hanem szó szerint olyan, mint ha kiharaptak volna belőle egy darabot. Gondolom, ha valami anyaghiba miatt porlad, szakad szét a használat során, akkor eltűnhet belőle...

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Corolla Verso
« Válasz #3850 Dátum: 2014.03.24 14:51:37 »
Tieden mennyire érzed, hogy ki van ülve?
Mert az enyémen nem csak azt érzem, hogy a kiülés miatt összeesett a szivacs, hanem szó szerint olyan, mint ha kiharaptak volna belőle egy darabot. Gondolom, ha valami anyaghiba miatt porlad, szakad szét a használat során, akkor eltűnhet belőle...

Semennyire. A bal oldalán a kicsit kiemelkedő oldaltartó részen van olyan nyom, mint amikor vasaláskor véleltenül egy csíkot vasalsz a ruhába, szerintem ott lehet kicsit jobban összébbnyomódva, mint újkorában, de azt sem érezni, csak látni. Az ülőlap, háttámla, oldalmerevítők többi része, összes többi ülés mind olyan, mint mikor vettem 80e km-rel ezelőtt. Az nagyon furcsa, ha csak egy ülés porlad. Én bevinném megnézetni (bár az enyém garis). Ha a tiéd nem, akkor is lehet, hogy érdemes vele egy szervizbe elmenni, hátha láttak már ilyet, tudnak valami rossz szériáról vagy ilyesmi.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3851 Dátum: 2014.03.24 15:02:47 »
Lehet, hogy egyszer alaposan megázott egy letekert ablak miatt. Ki tudja? Szeirntem az okozhat ilyet.  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #3852 Dátum: 2014.03.24 15:05:18 »
Értem és köszönöm válaszod!
A fura tényleg az, hogy ezen az egy ülésen van ilyen, és ennek is csak a baloldali részén, ahol ugye a ki-be szállásakor "súrlódik" az ember.
Már beszéltem egy kárpitossal, akivel megnézetem, hátha okosabb leszek tőle.
Mikor vettem az autót, előtte kipróbáltam egy másikat, amiben 150e km volt, azon sokkal jobban látszott a használtból adódó kopások a beltérben. Mikor beleültem ebbe, az tűnt fel, hogy rendben van, és nem néztem meg tüzetesebben ezt az ülésdolgot. Bár ez legyen a legkevesebb.

A másik dolog:
Meg lehet állapítani, hogy a kocsim motorja revíziózott 1ZEE, vagy nem?
Mert igazából a szervizt megcsinálta apám (autószerelő is), de sem ő, sem én nem emlékszem, hogy mennyi olajat öntöttünk bele...

Az is lehet, már semmin nem lepődnék meg.
Lehet, hogy egyszer alaposan megázott egy letekert ablak miatt. Ki tudja? Szeirntem az okozhat ilyet.  :hmmmm:

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corolla Verso
« Válasz #3853 Dátum: 2014.03.30 22:46:17 »
Sziasztok!

Mennyire "normális" az, hogy a vezető ülés ülőlapja, a beszállási oldalon, maga a szivacs megy széjjel? Az ülés alatt kis sárga darabokban porlik, vagy szakad széjjel. Ebből adódóan semmi tartása nincs, zavar és nyomja a seggemet :)
Mivel nincs másik ilyen autó viszonyítási alapnak, azért is gondoltam, hogy megkérdem itt.
Már abban is kételkedem, hogy valós a kilométeróra állása (99e vetem, most 101e van benne), akkor márkaszervizben ellenőriztem, éves szinten ~15ekm ment bele 2006 óta.

Üdv.

Helló,

az én ülésem is ilyen. Kicsit esnek ki apró morzsalékok néha alul. Hát ez a hátránya hogy magasabb építésű, és be-kiszálláskor jobban nyúzva van az a fele az ülésnek. Már én is beszéltem kárpitossal, sztem nem megázás, hanem szimplán használat jellegéből adódik, pl. egy alacsonyabb ember akinek rövidebb a lába jobban le fogja nyúzni. Én elég magas vagyok de még én is érzem hogy hatok rá. Nincs min csodálkozni sztem. Meg kell csináltatni és akkor egy darabig megint jó lesz.

Jahh a fogyasztásom: egy hétre vetítve, napi ~110 km, 110-et mutató óra (ezt tartom ahol lehet), zömében városon kívül (1-2 kisebb falu), az út kb 1/4-e elég kanyargós, 3/4-e nagyjából egyenes. Nyári gumival kereken 6 liter.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.30 22:48:12 írta matrac »

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corolla Verso
« Válasz #3854 Dátum: 2014.03.30 22:49:55 »
Üdv!

Menetirány szerinti jobb vagy bal oldal.
Ez a cikkszám alapján sajnos nem talál a keresőjük semmit  :no: Szerintem érdemes lenne megkérdezni tőlük, hátha többet látnak.
Patentet nem tudom, hogy van-e nekik, de itt a fórumon mindig a patentdepo-t javasolják.

Tempomatra nincs infóm.
Szia,

de kiktől kérdezzem, mi ez a cég?
Köszi!