Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1626663 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6375 Dátum: 2011.03.17 11:07:09 »
Idézet
Üdv mindenkinek !Kérdés urak! 4x 100 ,14" ET37, agy 52 mm. Ez így felmegy gond nélkül 1-es yarisra?Már egyszer kértem de pontos válasz híján megkérdem, nem tudja vki nekem megadni a gyári felni ET számát, szélességét, agyméretét? köszönöm előre is.
Az 52 mm nekem gyanus, mert tudtommal Toyota felniken 54.2 a kozepfurat...
54-es a Toyota. Szóval a 4x100x52-es felni nem lesz jó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6376 Dátum: 2011.03.17 11:53:08 »
Köszi! :)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6377 Dátum: 2011.03.17 12:01:08 »
Idézet
Sziasztok!

Most vettünk egy 2002-es Toyota Yaris 1.0 Linea Lunát. Szeretnék valami kezelési vagy használati útmutatót beszerezni vagy letölteni, de sajnos a neten nem találtam. A fórumba bele-bele olvasgattam, de engem sokkal mezeibb dolgok érdekelnek. Lehet azért mert nő vagyok. PL. azt sem tudom hány literes a benzin tank. A minap elkezdett villogni az üzemanygajelző és mivel bennem volt a para rátankoltam 5 litert (mert a férjem valami motorvédőt akart beletenni, amit üres tanknál kell), szóval az 5 literrel 3csík megjelent, ami laikusként számomra azt jelenti félig van a tank....

A másik, hogy úgy vettük, hogy blokkolás gátlóval. A minap egy nagyot fékeztem és "csúszott az autó". Mintha nem is lenne benne blokkolás gátló. Azóta a férjem is kipróbálta és szerinte sincs benne ilyen. Ez elromolhat vagy csak egyszerűen félre tájékoztattak minket? A müszerfalon nincs ABS felvillanó lámpa.  Viszont van P/S lámpa ami fogalmam sincs mit jelent. (csak gyujtás ráadáskor látszik utána kialszik a többi jelzővel).

Nagyon megköszöném, ha válaszolnátok a kérdéseimra, vagy ajánlanátok egy két netes oldalt ahol érdemes olvasgatni.
         

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Yaris általában
« Válasz #6378 Dátum: 2011.03.17 15:36:06 »
tank 45 literes.
üzemanyagszint jelzője a villogást már akár 10liternél tudja produkálni, ha nem sík terepen állunk meg.

luna felszereltségben nincsen ABS.

P/S lámpa a szervókormány-rásegítés kontrollja, visszajelzője

mi az a motorvédő, ami az üzemanyag kifogyásakor szükséges?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #6379 Dátum: 2011.03.17 15:46:45 »
Gondolom Prolong-ot vagy valami egyéb csodaszert akart beletölteni.  :hmmmm:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #6380 Dátum: 2011.03.17 17:29:28 »
Én inkább injektortisztítóra gondolok, azt kell üres tankba önteni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Yaris általában
« Válasz #6381 Dátum: 2011.03.17 18:24:49 »
Gondolom Prolong-ot vagy valami egyéb csodaszert akart beletölteni.  :hmmmm:
ezt a pro longot:lol:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #6382 Dátum: 2011.03.17 19:57:05 »
Szegény Yaris, mi lenne veled egy ilyen szerrel [rohog]
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

glamourgirl

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Yaris általában
« Válasz #6383 Dátum: 2011.03.17 20:48:41 »
Sziasztok!
Hétfő óta egy boldog 2007-es, használt Yaris tulajdonosa vagyok. Sajnos nem volt meg az autóhoz magyarul a használati útmutató. Nem tudna esetleg vki segíteni, lefénymásolni, beszkennelni v kölcsönadni?
Köszönöm előre is!
Ha nem sikerül ilyen megoldást találni, akkor ehhez a típushoz még biztosan tudsz rendelni új könyvet a márkaképviseleteknél.

Köszönöm!

Denilke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Yaris általában
« Válasz #6384 Dátum: 2011.03.18 05:24:34 »
Idézet
mi az a motorvédő, ami az üzemanyag kifogyásakor szükséges?

Pro-tec üzemanyagrendszer tisztítónak hívják. A régi Ignisnél bevált amikor nem a megszokott kútnál tankoltam és "belassult" az autó valamint megugrott a fogyasztása. Nem hiszem, hogy rossz lehet audis ismerősünk is évente egyszer használja és dicséri. Bár lehet nem jól gondolom, de én nem értek ezekhez, csak most kezdek utána olvasgatni ::)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.18 08:44:22 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6385 Dátum: 2011.03.18 08:50:40 »
Én inkább injektortisztítóra gondolok, azt kell üres tankba önteni.
Nem. Az injektor-tisztítót legalább 20-25 liter üzemanyaghoz célszerű hozzátölteni - tehát mondjuk félig, vagy annál jobban tele télő tankhoz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6386 Dátum: 2011.03.18 09:35:21 »
Idézet
PL. azt sem tudom hány literes a benzin tank. A minap elkezdett villogni az üzemanygajelző és mivel bennem volt a para rátankoltam 5 litert (mert a férjem valami motorvédőt akart beletenni, amit üres tanknál kell), szóval az 5 literrel 3csík megjelent, ami laikusként számomra azt jelenti félig van a tank....
A tank 45 literes. A fél tankot elvileg négy csík jelzi, de gyakorlatilag amikor négy csík világít, már kevesebb van benne, mint 22.5 liter. Az utolsó csík úgy kb. 5-6 literes maradék mennyiségnél kezd el villogni, de ez változhat a domborzattól függően. Mondjuk, hogy 20-30 km-t még biztosan mehetsz, mikor villog az utolsó csík. Valójában többet is, de ha ehhez tartod magad, nem érhet rossz meglepetés.

Idézet
A másik, hogy úgy vettük, hogy blokkolás gátlóval. A minap egy nagyot fékeztem és "csúszott az autó". Mintha nem is lenne benne blokkolás gátló. Azóta a férjem is kipróbálta és szerinte sincs benne ilyen. Ez elromolhat vagy csak egyszerűen félre tájékoztattak minket? A müszerfalon nincs ABS felvillanó lámpa.
Valószínűleg tévesen tájékoztattak.

Idézet
Viszont van P/S lámpa ami fogalmam sincs mit jelent. (csak gyujtás ráadáskor látszik utána kialszik a többi jelzővel).
Ez a lámpa, ha menet közben kigyullad, az (elektromos) kormány-rásegítés meghibásodását jelzi (PS=Power Steering).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6387 Dátum: 2011.03.18 12:28:53 »
Én inkább injektortisztítóra gondolok, azt kell üres tankba önteni.
Nem. Az injektor-tisztítót legalább 20-25 liter üzemanyaghoz célszerű hozzátölteni - tehát mondjuk félig, vagy annál jobban tele télő tankhoz.

Igen, de célszerü üres tankkal menni a kútra, beletölteni a tisztítót, majd teletankolni, így jobban keveredik!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6388 Dátum: 2011.03.18 12:47:45 »
Én úgy szoktam, hogy beletöltöm a benzin felét, aztán a löttyöt, és utána a másik felét. De igazából nem hinném, hogy ennek különösebb jelentősége lenne... Menet közben, ahogy hullámzik a tankban a cucc, úgyis pikkpakk összekeveredik szépen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6389 Dátum: 2011.03.18 12:52:05 »
2002-es, 1.3-as, nem MMT-s (!) automata Yarisba milyen váltóolaj kell és mennyi, hogy kell cserélni?