Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1626589 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6300 Dátum: 2011.02.15 06:42:06 »
Véleményetek szerint a Yarisom (2003.03. forgalomba helyezésű, már faceliftes 1.0) környezetvédelmi besorolása milyen  :?: ? Még Euro III, vagy már Euro IV? A forgalmiban "6-os" környezetvédelmi osztály szerepel, de ez még ugye a régi számozás szerint van, amiből a félreértések szoktak lenni; a 6-os osztály a mostani számozás alapján Euro III-at jelent, de ha az autó valójában már IV-es, akkor természetesen szeretném majd korrigáltatni a bejegyzést a forgalmiban, a műszaki vizsgán.

Ami nemsokára lesz, március 12.-én; ezért is érdeklődök.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6301 Dátum: 2011.02.15 09:07:03 »
Véleményetek szerint a Yarisom (2003.03. forgalomba helyezésű, már faceliftes 1.0) környezetvédelmi besorolása milyen  :?: ? Még Euro III, vagy már Euro IV? A forgalmiban "6-os" környezetvédelmi osztály szerepel, de ez még ugye a régi számozás szerint van, amiből a félreértések szoktak lenni; a 6-os osztály a mostani számozás alapján Euro III-at jelent, de ha az autó valójában már IV-es, akkor természetesen szeretném majd korrigáltatni a bejegyzést a forgalmiban, a műszaki vizsgán.

Ami nemsokára lesz, március 12.-én; ezért is érdeklődök.

Tegnap voltam muszakin. A facelift utani TS biztosan Euro 4-es es forgalmiban 9-es besorolas szerepel ha jol emlekszem. Megkaptam a zold plakettet is :).
Annyit tudok, hogy a TS eseteben facelift utan mas a katalzator kiepitese es eggyel tobb lambdaszonda van mint a 2003 elotti modelleknel. Ha ugyanez ervenyes a tobbi 1es yaris-ra is akkor valszeg a tied is Euro 4-es lesz.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #6302 Dátum: 2011.02.15 09:22:21 »
A mobile.de-n is EuroIV van írva a hirdetésekben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6303 Dátum: 2011.02.15 11:01:25 »
Tegnap voltam muszakin. A facelift utani TS biztosan Euro 4-es es forgalmiban 9-es besorolas szerepel ha jol emlekszem. Megkaptam a zold plakettet is :).
Annyit tudok, hogy a TS eseteben facelift utan mas a katalzator kiepitese es eggyel tobb lambdaszonda van mint a 2003 elotti modelleknel. Ha ugyanez ervenyes a tobbi 1es yaris-ra is akkor valszeg a tied is Euro 4-es lesz.
Minden forrás szerint, amit eddig megnéztem, Euro IV-es a facelift után az 1.0 Yaris is (hisz a teljesítménye is emiatt csökkent 69-ről 65 LE-re). De a forgalmiban a környezetvédelmi osztálynál 6-os szerepel  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #6304 Dátum: 2011.02.15 11:19:06 »
Menj, és csapkodd az asztalt!  :gun_bandana:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6305 Dátum: 2011.02.15 17:06:24 »
Tegnap voltam muszakin. A facelift utani TS biztosan Euro 4-es es forgalmiban 9-es besorolas szerepel ha jol emlekszem. Megkaptam a zold plakettet is :).
Annyit tudok, hogy a TS eseteben facelift utan mas a katalzator kiepitese es eggyel tobb lambdaszonda van mint a 2003 elotti modelleknel. Ha ugyanez ervenyes a tobbi 1es yaris-ra is akkor valszeg a tied is Euro 4-es lesz.
Minden forrás szerint, amit eddig megnéztem, Euro IV-es a facelift után az 1.0 Yaris is (hisz a teljesítménye is emiatt csökkent 69-ről 65 LE-re). De a forgalmiban a környezetvédelmi osztálynál 6-os szerepel  ::)
Pontosan így van, a ráncfelvarráskor lett EURO IV-es, többek között előrekerült a katalizátor!
Idézet
Annyit tudok, hogy a TS eseteben facelift utan mas a katalzator kiepitese es eggyel tobb lambdaszonda van mint a 2003 elotti modelleknel. Ha ugyanez ervenyes a tobbi 1es yaris-ra is akkor valszeg a tied is Euro 4-es lesz.
Igen, a katalizátor változott, de minden Yarisba két szonda van, úgyhogy azt rosszúl tudod.
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6306 Dátum: 2011.02.15 18:20:42 »
Idézet
Annyit tudok, hogy a TS eseteben facelift utan mas a katalzator kiepitese es eggyel tobb lambdaszonda van mint a 2003 elotti modelleknel. Ha ugyanez ervenyes a tobbi 1es yaris-ra is akkor valszeg a tied is Euro 4-es lesz.
Igen, a katalizátor változott, de minden Yarisba két szonda van, úgyhogy azt rosszúl tudod.

Akkor nem a szama, hanem a helye valtozott... Tudtommal a facelift-nel a leomlore kerult 1. Lehet, hogy az megvolt elotte is csak mashol. Sot az is lehet, hogy ebben is tevedek, de az utolagos tuning leomloknel igy van az tuti.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6307 Dátum: 2011.02.15 18:56:06 »
Idézet
Akkor nem a szama, hanem a helye valtozott... Tudtommal a facelift-nel a leomlore kerult 1. Lehet, hogy az megvolt elotte is csak mashol. Sot az is lehet, hogy ebben is tevedek, de az utolagos tuning leomloknel igy van az tuti.

Igen, az első szonda átkerült a leömlőbe.
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #6308 Dátum: 2011.02.16 14:51:44 »
Én Yaris I-re vettem nemrég Bosch Aerotwin-t, és nagyon bevált. Ha érdekel, tudok kedvezményes áron szerezni (kb 6000-6500 Ft). Keress meg privátban, ha érdekel.

Nagyon kösz, de közben a "Bay"-ről rendeltem. e-bay.at-n € 20,50 + posta osztrák címre.Modell: AR 605s.

Ma lettek először "bevetve" nagyon király!! :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Himpellér

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Yaris általában
« Válasz #6309 Dátum: 2011.02.16 22:02:36 »
Apró karosszéria hibához (bal hátsó ajtóba beletolattak jelzés szinten) és lökhárítók apró javításához keresek Budapest és környékén szakembert. Olyat aki minőségi munkát végez és mégsem kell talicskával hordani hozzá a pénzt. Tudom ritka, de tudtok ilyet ajánlani? Előre is köszönöm!
Toyota Yaris 1.0

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Yaris általában
« Válasz #6310 Dátum: 2011.02.16 22:22:56 »
Véleményetek szerint a Yarisom (2003.03. forgalomba helyezésű, már faceliftes 1.0) környezetvédelmi besorolása milyen  :?: ? Még Euro III, vagy már Euro IV? A forgalmiban "6-os" környezetvédelmi osztály szerepel, de ez még ugye a régi számozás szerint van, amiből a félreértések szoktak lenni; a 6-os osztály a mostani számozás alapján Euro III-at jelent, de ha az autó valójában már IV-es, akkor természetesen szeretném majd korrigáltatni a bejegyzést a forgalmiban, a műszaki vizsgán.

Ami nemsokára lesz, március 12.-én; ezért is érdeklődök.

Most hogy mondtad nekem is ugyanez a 6-os osztály van a forgalmimban. Nekem ráncfelvarrott Yaris verso 1.5 -ösöm van. Ez a típus is Euro IV-es besorolású? Mert akkor nekem is szólnom kell majd vizsgán, nekem júniusban lesz a müszakim.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6311 Dátum: 2011.02.16 22:58:17 »
Mikori évjárat? Amúgy ha faceliftes, akkor minden bizonnyal Euro IV-es. 2007-ig más kódolás alapján írogatták ezeket a számokat a forgalmiba  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Yaris általában
« Válasz #6312 Dátum: 2011.02.16 23:17:47 »
Mikori évjárat? Amúgy ha faceliftes, akkor minden bizonnyal Euro IV-es. 2007-ig más kódolás alapján írogatták ezeket a számokat a forgalmiba  ::)

2002 es gyártási év és 2003 as forgalomba helyezés de ez már  a faceliftes változat. Amugy nekem is úgyrémlik még  a prospektusából is anno hogy Euro IV volt ráírva. És iylenkor a müszaki elött mia teendőm? Szóljak előre hogy ne a régi 6 os számú besorolást vegyék alapul hanem kis utánanézéssel az Euro IV es besorolást adják?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6313 Dátum: 2011.02.16 23:27:35 »
A vizsga kezdetekor szólj, hogy kéred a forgalmiban tévesen megjelölt környezetvédelmi osztályba sorolás módosítását. Ezek után meg fogod kapni a megfelelő színű kv. matricát (kék helyett, amit az Euro III-ra adnának, az Euro IV-nek járó zöldet); valamint ki fognak állítani neked egy műszaki adatlapot (ez nem jelent semmi többlet költséget), amelyen feltüntetik a helyes környezetvédelmi osztályt. Ezzel 14 napon belül be kell majd menned az okmányirodába, és kérned kell a forgalmi engedély cseréjét. Ha ki akarják veled fizettetni az új forgalmit, közöld velük, hogy a hibás bejegyzés a hatóság hibájából került bele, ezért a korrekció költségeit sem neked kell állnod, hiszen később a helytelen bejegyzésből akár hátrányod is származhatna. (Mivel hogy egyelőre még a kék és a zöld kv. matricás autók azonos elbírálás alá esnek minden szempontból, de csak idő kérdése, hogy ez mikor fog megváltozni - még ha gyaníthatóan aránylag hosszú időé is.)

Már föltéve persze, hogy csakugyan Euro IV-es az autód  :otlet: ! 2002-es gyártású kocsinál azért erre nem vennék 100 %-ra mérget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Himpellér

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Yaris általában
« Válasz #6314 Dátum: 2011.02.17 14:01:05 »
Használt már valaki a márkakereskedésben kapható javítófestéket és javítófesték-lakkot?
Továbbra is él az előző kérdésem, kérésem:
"Apró karosszéria hibához (bal hátsó ajtóba beletolattak jelzés szinten) és lökhárítók apró javításához keresek Budapest és környékén szakembert. Olyat aki minőségi munkát végez és mégsem kell talicskával hordani hozzá a pénzt. Tudom ritka, de tudtok ilyet ajánlani? Előre is köszönöm!"
Toyota Yaris 1.0