Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 724933 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1425 Dátum: 2012.09.15 13:42:12 »
Pàr honapja (fentebb) jeleztem, hogy a rossz minőségű utakon hallok egy tompa zajt az elsö futomü felöl...

Nos, megnézettem a nyàr folyamàn több szervizben is, és az egyikben azt àllapitottàk meg, hogy a jobb keréknél a féknyereg-tarto zöröghet... Megütögetve a kereket, valoban onnan jön egy zörgö hang, ami valoszinü egyenes uton nem, csak néha rossz (bordàs, macskaköves stb.) utakon rezonàl be.
Azonban ennek az alkatrésznek a cseréje elég dràga mulatsàg... A sràc szerint az is lehet, hogy a nem rég cserélt fékpofàk feszitik a nyerget, és idovel lehet el is fog majd mùlni ez a zörgés, ha majd kopik a fékpofa.

Van valami tapasztalatotok ebben a dologban és valami ötlet, hogy mit lehet csinàlni (vagy csak az alkatrészcsere a jàrhato ùt, ha zavar a zörgés)? 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1426 Dátum: 2012.12.10 17:16:20 »
Hátha valakinek volt hasonló? Corolla 1.4 Benzin Luna 2007.10 54000km
Furcsa zajt hallok reggelente amióta hideg lett. Csak egyszer halható reggel, első elindulásnál, kifordulok a kocsik közül a parkolóban kerék balra alászedve szinte teljesen. A kifordulás felénél jobb oldalról fúrcsa zöttyenő hang halatszik, (mintha a két kerék nem egyformán fordulna és a gumi megcsúszna egy pillanatra az aszfalton) elég idegesítő. Az eredeti (gondolom) YOKOHAMA Aspec gumi van rajta, amivel én első perctől nem szinpatizálok, nyáron is elég zajos mintha a kocsi csapágyas lenne, de biztos gumi mert változik az út minőségétől függően. Tökéletessen egyenesen megy, ha egyszer csinálta aznap tuti nem csinálja többet.
Kifordítottam a kormányt jobbra-balra mindent megnéztem lámpával, megrángattam semmi kotyogás lógás, mondjuk ennyi kilóméternél furcsa is lenne.  Átmehetek fekvő rendőrön, lehet kőrforgalom bármi egy hangja nincs, elképzelni sem tudom mi lehet, csak arra a ku@va gumira tudok gondolni.
Vennék téligumit de elküldtek a cégtől, és nem annyira szükséges használnom a kocsit ha nagyon gázos az idő
így egyenlőre halasztva. Bocs a hosszú szövegért de kiakaszt teljesen. A kocsit használtan vettem 47000km-el de mentem 70000km-t bejártam Horvátországot a tengerparton kanyargós úton hegyen völgyön soha semmi, csak mióta hideg lett.
üdv
ui:Ha álló helyzetben megmozdítom a kormányt, (reggel vagy sokáig állt, motor nem jár) első tekerésnél hallani, utánna már hiába fordítom akár merre nem hallani. 

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1427 Dátum: 2013.01.12 00:10:10 »
Ki szeretném deriteni, hogy milyen hàttérhang hallatszik a Corollàmbol, igy ide is felteszem ezt a két felvételt.

Hideg motor: http://www.youtube.com/watch?v=7fhHhdVX45U

Melegebb motor: http://www.youtube.com/watch?v=uUrWCM51rD4

Nem tudom, hogy a vezérmülànc, hosszbordàsszij, görgök, csapàgyak, vagy egyéb okozhatja ezt a hangot?

Kérem irjatok meg a véleményeteket, bàrmilyen ötletet szivesen vàrok.

Elöre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.12 00:12:28 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1428 Dátum: 2013.01.12 17:15:48 »
üdv!

Így első hallásra lánc csörgés, de ezt nem lehet online megmondani. Keress egy hozzáértő szakit, aki élőben maghallgatja, az ingyen van!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.12 17:18:46 írta kamikaze »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1429 Dátum: 2013.01.12 17:26:22 »
@kamikaze
igen sanszos, hogy a lànc hangja hallatszik...
Amit nem értek: ha lànc, szij, vagy a hozzàjuk kapcsolodo görgök, csapàgyak vagy feszitök sùrlodàsi zaja hallatszik, akkor logikus-e, hogy üzemmeleg motornàl (mondjuk autopàlyàzàs utàn) a motor hangja eléggé lecsendesedik (màr a hideg motor zajàhoz képest)?

Lehet ez valami szelepbeàllitàsi gond is?

Én már mentem legalább 20.000 kilométert igy az autoval... Mit lehet kockáztatni, ha a nem derül ki hamarosan a zaj forràsa ?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1430 Dátum: 2013.01.12 18:17:53 »
@kamikaze
igen sanszos, hogy a lànc hangja hallatszik...
Amit nem értek: ha lànc, szij, vagy a hozzàjuk kapcsolodo görgök, csapàgyak vagy feszitök sùrlodàsi zaja hallatszik, akkor logikus-e, hogy üzemmeleg motornàl (mondjuk autopàlyàzàs utàn) a motor hangja eléggé lecsendesedik (màr a hideg motor zajàhoz képest)?

Lehet ez valami szelepbeàllitàsi gond is?

Én már mentem legalább 20.000 kilométert igy az autoval... Mit lehet kockáztatni, ha a nem derül ki hamarosan a zaj forràsa ?
Láncos autóknál nem tudom, milyen a hangja ha gond lenne, de nekem ez inkább szelephézag-gondnak tűnik...élőben lehetne valamit mondani, ahogy kamikaze is mondja.
Ha kicsi a szelephézag, akkor szelepbeégést lehet kockáztatni esetleg, ami mondjuk egy hengerfej-levétel, ha be kell marni/csiszolni. Láncszakadáskor meg nem tudom, hogy törik-e ez a motor, de annyira könnyen szerintem nem szakad el az.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1431 Dátum: 2013.01.12 18:32:36 »
@vd1234
A szelephézagot lehet csak àllitani is, vagy annak a javitàsa is komoly szétszereléssel jàr? Ez a hézag lehet tùl nagy is vagy inkàbb tùl kicsi? Meg lehet àllapitani a motor hangjàrol?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1432 Dátum: 2013.01.12 18:59:04 »
@vd1234
A szelephézagot lehet csak àllitani is, vagy annak a javitàsa is komoly szétszereléssel jàr? Ez a hézag lehet tùl nagy is vagy inkàbb tùl kicsi? Meg lehet àllapitani a motor hangjàrol?
Amennyire én tudom, Toyotánál ritkán vagy egyáltalán nincs hidrotőke, hanem hézagállító lapkák vannak (az enyémen is).
A szelepfedelet elég hozzá levenni, akkor már a láncot is lehet látni. Javításikban jól benne van az hézagellenőrzés-hézagállítás menete. Amelyik nem jó, ott le kell nyomni a szelepet, lennt kell tartani a szelepemelő tőkét és csavarhúzóval/mágnessel/vékony fogóval ki lehet venni a a lapkát és betenni az újat. Samaránál csavarhúzóval és telefonfogóval csináltam, Carinánál meg más miatt úgyis ki kellett venni a vezérműtengelyeket, ott így könnyebb volt. De nem komoly szétszerelés ez, az biztos  ;)

Az, hogy kicsi, vagy nagy, én nem tudom megmondani sajnos hangról, de sokan meg igen  ;) Az enyémnél simán ellenőriztem és állítottam. Ha hézagállító lapka kellene, anno a Szakálmetálnál vettem 6-800 Ft/db, Toyota márkaszervizben 2200Ft/db lett volna. Az átmérője és a szükséges vastagsága alapján hozták meg nekem. A vastagság 0,05mm-es lépésekben megy.
Szelepfedelet új szelepfedél-tömítéssel érdemes visszatenni, a szükséges helyeken pasztázva (sarkokban, dugóknál).
Hozzáértő helyen, pl. jobb márkaszervizben szerintem 1-2 óra alatt meg kell tudniuk csinálni egy komplett hézagállítást, ott vannak célszerszámok hozzá, azokkal hamar megvan ám.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.12 19:04:44 írta vd1234 »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1433 Dátum: 2013.01.13 00:24:23 »
Köszönöm @vd1234 a magyaràzatért.

Ime még egy hangfelvétel ezùttal üzemmeleg motorral:

http://www.youtube.com/watch?v=5Ac6WYCtLv0

A hàttérzaj még mindig jelen van, de nem annyira hallhato azért mint hideg motornàl...
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.13 00:26:16 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1434 Dátum: 2013.01.13 08:32:28 »
...
Ime még egy hangfelvétel ezùttal üzemmeleg motorral:

http://www.youtube.com/watch?v=5Ac6WYCtLv0

A hàttérzaj még mindig jelen van, de nem annyira hallhato azért mint hideg motornàl...
Szerintem ez a hang nem egészséges, nem szép, tehát valami van, aminek nem kellene, na ezzel nem mondtam semmit...
Azért jó, ha lennt van a szelepfedél, mert akkor elvileg látszania kell, hogy a láncnyúlás mekkora, hogy attól elmászhat-e a vezérlés-szinkronja, és ha mondjuk elmászott, akkor esetleg jó szelephézag esetén is okozhat ilyen hangot? Láncosoknál van láncfeszítés is, de mondom, mivel ilyenem nem volt, inkább jobb meghallgatni egy szakértőt  :yes:
Hibakód nincsen? Esetleg előgyújtást meg lehetne nézni, hogy mennyi, abból talán lehetne következtetni valamire.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1435 Dátum: 2013.01.13 12:32:06 »
Ahogy idöm engedi, remélem jövö héten, el fogom vinni megmutatni egy szakembernek. Természetesen meg fogom irni itt is, hogy mit mondott.

Amùgy a teljesitményt nem hiszem, hogy (egyelöre) befolyàsolnà ez a hang és 20.000 km-t màr magam is beletettem Europàban... Az azonban mindig zavart, hogy egy kicsit hangosnak éreztem az autot minden körülmények között (vàrosban és autopàlyàn).

Azt szeretném még kérdezni töletek, hogy minimum és maximum minek lehet ez a hang a jele? Tehàt mi lehet a legkisebb baj (gondolom itt a lànc-, szij- vagy szelepbeàllitàs jöhet szàmba) és... mi lehet az esetleges (leg)nagyobb gond?

U.I. Azt sem értem, hogy a màrkaszervizben, néhàny honappal ezelött, a 75.000 km-es szerviznél semmit sem mondtak erröl a zajrol (fel sem tünt nekik?!), pedig sok egyéb aprosàgra felhivtàk a figyelmemet...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1436 Dátum: 2013.01.13 12:39:00 »
Ahogy idöm engedi, remélem jövö héten, el fogom vinni megmutatni egy szakembernek. Természetesen meg fogom irni itt is, hogy mit mondott.

Amùgy a teljesitményt nem hiszem, hogy (egyelöre) befolyàsolnà ez a hang és 20.000 km-t màr magam is beletettem Europàban... Az azonban mindig zavart, hogy egy kicsit hangosnak éreztem az autot minden körülmények között (vàrosban és autopàlyàn).

Azt szeretném még kérdezni töletek, hogy minimum és maximum minek lehet ez a hang a jele? Tehàt mi lehet a legkisebb baj (gondolom itt a lànc-, szij- vagy szelepbeàllitàs jöhet szàmba) és... mi lehet az esetleges (leg)nagyobb gond?

U.I. Azt sem értem, hogy a màrkaszervizben, néhàny honappal ezelött, a 75.000 km-es szerviznél semmit sem mondtak erröl a zajrol (fel sem tünt nekik?!), pedig sok egyéb aprosàgra felhivtàk a figyelmemet...

Én nem hallok semmi különöset  :hug: Bár lehet hogy élőben más. De egyébként nem kell mindent túlparázni, az alkatrészeknek van hangja :)
Amikor nemrég autókat néztem rokonnak, volt egy Almera is. A tulaj elmondta hogy zavarta a fülét valami enyhe ketyegés, ezért ki lett cserélve a komplett vezérlése neki nem kevés pénzért, a hang meg maradt :) Tehát azt tudomásul kell venni, hogy a forgó, mozgó alkatrészek adhatnak hangot. Lehet hogy nem minden példánynál egyformán, meg km-től is függhet, de ez nem jelent bajt. Amíg nem feltűnő.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1437 Dátum: 2013.01.13 16:23:59 »
Köszönöm @vd1234 a magyaràzatért.

Ime még egy hangfelvétel ezùttal üzemmeleg motorral:

http://www.youtube.com/watch?v=5Ac6WYCtLv0

A hàttérzaj még mindig jelen van, de nem annyira hallhato azért mint hideg motornàl...

Pedig ez már feltünő, láncgyanús.. :hmmmm:

Ombre977

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1438 Dátum: 2013.01.13 20:36:16 »
Sziasztok!
Van egy 2005-ös corolla 1.4 d4d-m.Az idegesít benne a legjobban ,hogy ahányszor kinyomom a kuplungot akkor mindig nyikorog maga a pedálszerkezet.WD40 befújom kicsit akkor pár napig csendbe van de utána megint nyikorog.Nagyon szét kell szedni ,hogy csendbe maradjon?volt már valakinek hasonló?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1439 Dátum: 2013.01.13 20:52:49 »
Sziasztok!
Van egy 2005-ös corolla 1.4 d4d-m.Az idegesít benne a legjobban ,hogy ahányszor kinyomom a kuplungot akkor mindig nyikorog maga a pedálszerkezet.WD40 befújom kicsit akkor pár napig csendbe van de utána megint nyikorog.Nagyon szét kell szedni ,hogy csendbe maradjon?volt már valakinek hasonló?
Jobban kell befújni. De lehet valami olaj vagy zsír jobb lenne. Nekem 1-2 évig bírja.