Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883039 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10560 Dátum: 2013.08.20 13:18:04 »
Sziasztok!

Volt egy injektortisztítós, majd egy Cataclean folyadékos katalizátor tisztításom, de mégis jött megint a "szokásos", havi 0420-as hibakód. Gyanítom, hogy a lamdba szondákkal lehet a probléma, elvégre már 220e km van az autóban.
Mindenképpen univerzálisban gondolkozom, mert a gyárinak horror az ára.
Tud valaki esetleg konkrét típust ajánlani? Azt tudom, hogy 4 vezetékes kell, de mire kell még figyelni? Ahogy láttam, az ellenállás értékekben van eltérés közöttük.
Esetleg hidegen nem lehet valahogy műszerrel kimérni, hogy melyik lehet a rossz? A hibajelzés mindig menet közben jön, általában autópályán, amikor már eléggé felmelegszik a kipufogórendszer.
Ilyen esetekben mind a kettő szondát ki szokták cserélni?

Köszönöm!

Üdv!

Nem tudom, hogy kell-e tényleg lambdaszonda ebben az esetben, de ha igen, akkor ezt javaslom:

0. Ha Denso van benne, akkor mindenképpen az tennék bele, nem univerzálisat. Mindjárt látni fogod, hogy valószínűleg meg tudod venni a gyárit, jóval olcsóbban.
1. Ha Bosch, vagy más van benne, akkor ez nem biztos, hogy jó, amit írok, de még akkor is megéri végigolvasni.
2. A toyodiy.com-on megkeresed az autódat, legegyszerűbb alvázszám alapján.
3. Az Electrical fülön a Switch@Relay csoportnál megkeresed a lambdaszondáid gyári számát. Az enyémnél egy van, ez a 89465-20300 számú.
4. A Denso oldalán megkeresed, mi felel ennek meg, nekem a DOX-0201.
5. Ez alapján az ebay-en, vagy a Denso hazai viszonteladókra való rákeresés után itthon is meg lehet venni.

Legutóbb fityo fórumtárs vett emlékeim szerint a Trost-nál szegénykeverékes Carinához odavaló Denso lambdaszondát (ez a gyári is), egész jó áron (a gyári töredékéért), esetleg PÜ-ben írhatsz neki. Esetében konkrétan a márkaszervizben kb. 150.000 lett volna a szonda (a toyodiy-es árat alapul véve - 500 euró felett), így meg harmincezer forint körül megvolt. A történetből okulva én is a fenti lépéseket fogom megtenni, ha kell majd ilyen.
Az alkatrészek topicban meg érdeklődhetsz, hogy kinek hova van kedvezménye az ügyben.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.20 13:42:14 írta vd1234 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10561 Dátum: 2013.08.20 15:54:22 »
Sziasztok!

Volt egy injektortisztítós, majd egy Cataclean folyadékos katalizátor tisztításom, de mégis jött megint a "szokásos", havi 0420-as hibakód. Gyanítom, hogy a lamdba szondákkal lehet a probléma, elvégre már 220e km van az autóban.
Mindenképpen univerzálisban gondolkozom, mert a gyárinak horror az ára.
Tud valaki esetleg konkrét típust ajánlani? Azt tudom, hogy 4 vezetékes kell, de mire kell még figyelni? Ahogy láttam, az ellenállás értékekben van eltérés közöttük.
Esetleg hidegen nem lehet valahogy műszerrel kimérni, hogy melyik lehet a rossz? A hibajelzés mindig menet közben jön, általában autópályán, amikor már eléggé felmelegszik a kipufogórendszer.
Ilyen esetekben mind a kettő szondát ki szokták cserélni?

Köszönöm!

Zoli!

Azért a lambda vétel előtt egy nyers emisszió mérés talán még nem lenne túlzás. Amennyiben mégis a szondával van baj, akkor jöhet a mefontolt lépéssor, amit vd1234 cartárs javall.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10562 Dátum: 2013.08.20 20:10:50 »
Zoli!

Azért a lambda vétel előtt egy nyers emisszió mérés talán még nem lenne túlzás. Amennyiben mégis a szondával van baj, akkor jöhet a mefontolt lépéssor, amit vd1234 cartárs javall.
Szia Laci!

Mit értesz nyers emisszió mérés alatt? És abból kiderülne, hogy a szonda rossz, vagy pedig esetleg a katalizátor?
(A fogyasztással semmi gond nincs, az biztos, tehát a motorvezérlés -gondolom- rendben van.)

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10563 Dátum: 2013.08.20 20:19:58 »
Üdv!

Nem tudom, hogy kell-e tényleg lambdaszonda ebben az esetben, de ha igen, akkor ezt javaslom:

0. Ha Denso van benne, akkor mindenképpen az tennék bele, nem univerzálisat. Mindjárt látni fogod, hogy valószínűleg meg tudod venni a gyárit, jóval olcsóbban.
1. Ha Bosch, vagy más van benne, akkor ez nem biztos, hogy jó, amit írok, de még akkor is megéri végigolvasni.
2. A toyodiy.com-on megkeresed az autódat, legegyszerűbb alvázszám alapján.
3. Az Electrical fülön a Switch@Relay csoportnál megkeresed a lambdaszondáid gyári számát. Az enyémnél egy van, ez a 89465-20300 számú.
4. A Denso oldalán megkeresed, mi felel ennek meg, nekem a DOX-0201.
5. Ez alapján az ebay-en, vagy a Denso hazai viszonteladókra való rákeresés után itthon is meg lehet venni.

Legutóbb fityo fórumtárs vett emlékeim szerint a Trost-nál szegénykeverékes Carinához odavaló Denso lambdaszondát (ez a gyári is), egész jó áron (a gyári töredékéért), esetleg PÜ-ben írhatsz neki. Esetében konkrétan a márkaszervizben kb. 150.000 lett volna a szonda (a toyodiy-es árat alapul véve - 500 euró felett), így meg harmincezer forint körül megvolt. A történetből okulva én is a fenti lépéseket fogom megtenni, ha kell majd ilyen.
Az alkatrészek topicban meg érdeklődhetsz, hogy kinek hova van kedvezménye az ügyben.

Köszönöm, megnéztem, Denso 8946505080   DOX-0254 és 8946505090 DOX-0240 szenzor kell bele. A Bárdy kiesik árilag, ott csak az egyiket néztem, az is 40e bruttó, ha ebből lejönne sok százalék kedvezmény, akkor is húzós. Felveszem a kapcsolatot fityóval, meg az alkatrészes topikkal.
Most látom, hogy a szondákra a javasolt csere: 160.000 km...
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.20 20:24:55 írta kekesiz »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10564 Dátum: 2013.08.20 20:22:26 »
-30%-kal is húzós a bárdis ár?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10565 Dátum: 2013.08.20 20:22:45 »
Köszönöm, megnéztem, Denso 8946505080   DOX-0254 és 8946505090 DOX-0240 szenzor kell bele. A Bárdy kiesik árilag, ott csak az egyiket néztem, az is 40e bruttó, ha ebből lejönne sok százalék kedvezmény, akkor is húzós. Felveszem a kapcsolatot fityóval, meg az alkatrészes topikkal.
Szívesen. De mondom, közel sem biztos a lambdaszonda hibája. Nekem a végén jóval 1 liter feletti olajat evett a motor, és túlélte a lambdaszondám hála Istennek, szóval bírják. De még a katalizátorom is vizesedik azóta, hogy nem eszi az olajat, és az egy univerzális Bosal  :otlet:
Ez az oldal elég korrekten tárgyalja a 0420-as hibakódot, a hibalehetőségeket, és esetleges megoldásokat.
Elképzelhető, hogy katalizátorcsere inkább, mint lambdaszondacsere: üzemmelegen ugyanis általában akkor jön elő ez a hiba, ha a katalizátor előtt és után levő szonda nagyon hasonló jelet ad, vagyis a katalizátor sok mindent nem csinál.
Persze ez csak egy része az oldalnak, szóval én a helyedben megnézném.
Ha nincs szükség valami spéci katalizátorra, egy univerzális is jó lehet, azok nem is olyan drágák, ezt a lehetőséget nem vetném el.
Nehogy az legyen, hogy megveszel 2 szondát mondjuk 50-60-ért, és kiderül, hogy nem az a baja, hanem egy katalizátor kellett volna 25-ért  :excl:
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.20 20:28:54 írta vd1234 »

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10566 Dátum: 2013.08.20 20:26:09 »
-30%-kal is húzós a bárdis ár?
Hát, ha 40e-ből lejön 30%, és ugye kettő kell, igen, akkor is.  :D
De azért köszi!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10567 Dátum: 2013.08.20 20:27:28 »
Hát, ha 40e-ből lejön 30%, és ugye kettő kell, igen, akkor is.  :D
De azért köszi!
Szerintem lehet az simán 40% is, akkor meg már egyáltalán nem olyan nagy ár - a márkaszervizeshez képes persze.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10568 Dátum: 2013.08.20 20:28:36 »
Szia Laci!

Mit értesz nyers emisszió mérés alatt? És abból kiderülne, hogy a szonda rossz, vagy pedig esetleg a katalizátor?
(A fogyasztással semmi gond nincs, az biztos, tehát a motorvezérlés -gondolom- rendben van.)

Elször is, "Bizzál Nipon-ban és tartsd a motorban az Eneost!" :yes: :)

A nyers emisszió mérés nem más, mint az első lambda szonda helyén mért kipu gáz összetételének mérése.
Az alábbi helyeken fellépõ aprónak nevezhetõ hibák emisszió növekedéshez vezethetnek, ennek ellenére a katalizátor után a kipufogó csõ végén még mérhetünk "jó" értéket.
"vízhõfok patron eltolódott ellenállás karakterisztika (akár a vezetékének csatlakozóinak kontakthibája), fojtószelep potinál szintén ugyan ez, MAP-szenzor hiba (akár fals levegõ beszívás miatt), nem megfelelö gyújtási energia és-vagy gyújtási idö, utólagos és egyébbként fölösleges üzemanyag adalékolás, motor mechanikai állapot (olaj fogyasztás, kompresszió hiány - a kettõ nem jár feltétlenül együtt)." :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10569 Dátum: 2013.08.20 20:36:29 »
...
Most látom, hogy a szondákra a javasolt csere: 160.000 km...
Ha működik, akkor biztos nem cserélném.
Véletlenül találtam egy videót:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10570 Dátum: 2013.08.20 21:43:41 »
Szerintem lehet az simán 40% is, akkor meg már egyáltalán nem olyan nagy ár - a márkaszervizeshez képes persze.
tavaly még 46% volt,idén már csak 30 van.
de az is jobb,m a semmi.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10571 Dátum: 2013.08.20 21:49:20 »
tavaly még 46% volt,idén már csak 30 van.
de az is jobb,m a semmi.
Persze  :otlet:

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10572 Dátum: 2013.08.20 22:51:22 »
Ez a hibakód már több alkalommal is úgy jelentkezett, hogy egy hosszabb dugóban araszolás után kb. fél órával, már autópálya/országút menet közben.
Most pl. az M7-en vacakoltunk vagy fél órát, mert baleset volt. Aztán, amikor már lehetett haladni 110-120-szal, akkor egyszercsak jött a hiba.  ::)
Ha csak a városban járok a kocsival heteken át, akkor nem jelentkezik.
Utána olvasgattam, de volt akinek a szondák és a katalizátor cseréje sem oldotta meg a problémát. Ott is mértek kipufogó gáz összetételt, hibátlan volt az autó, csak a hibajelzés jött rendszeresen.
Jó lenne tudni, mi a rossz, és akkor csak ahhoz kéne nyúlni...

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10573 Dátum: 2013.08.21 21:35:31 »
Szia Robi!
Elmondanád akár itt, akár privátban, hogy hogyan lehet érvényesíteni a Bárdis kedvezményt?
Köszi előre is!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10574 Dátum: 2013.08.21 21:45:59 »
ment gmail.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки