Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883132 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8940 Dátum: 2012.10.01 18:36:37 »
...
Amúgy márkaszervizben minden horror hozzá.
Kicsit OFF (már biztos leírtam...)
Micrát elvittem egy itt is, máshol is ajánlott, Toyota szervizbe (azért oda, mert, mint írtam, itt is és máshol is ajánlották, és nem csak Toyotákat szervizelnek) egy "nagyszervizre" (olaj, szűrők, fékek ell., stb... semmi típusspecifikus!) Nem keveset hagytam ott, bőven márkaszervizes óradíjjal, többet is számláztak ki óraszámban, kicsit át is b*sztak, néhány ezressel. Sikerült némi kárt is okozniuk, amit nem tudtak helyrehozni, később márkaszervizben semmi perc alatt megcsinálták. Nézegetve a márkaszerviz árait, jobban jártam volna, ha egyből oda viszem. Ez után is oda fogom.  :yes: ON

Van, amit meg kell fizetni. Eddig egy szerviz/szerelő sem ajánlott (márkaszervizen kívül) 4e Ft-ért éves assistance-t, garanciát a beépített dolgokra, számlát stb...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8941 Dátum: 2012.10.01 20:56:26 »
üdv!

Azért vannak mindkét oldalon ellenpéldák, nem kell leirni a kis,- és magánszervizeket sem!

pézsé

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • '99 Corolla LB 1.4 4EFE
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8942 Dátum: 2012.10.01 21:25:12 »
Nem tudom jó helyre írom e a kérdést-de nem találtam villamossági topikot. (Ha mégis lenne kérlek igazíts útba.)

A probléma:
E11-es 5 ajtós csótányom van 1999-ből. Az utastér-világítás a plafonban nem működik ajtónyitás állapotban. Simán ki és bekapcsolni lehet, így az izzó rendben, szétbontottam és a kapcsoló mechanika rendben, nincs oxidálva, nem kap áramot.
A csomagtér-világítás bekapcsol ha bármelyik ajtó nyílik, így az érzékelőt is kizártam.
Benéztem a motortér biztosítékaihoz és köszönik jól vannak.
Elfogytak az ötleteim.
Valakinek tipp mi lehet a gond?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8943 Dátum: 2012.10.01 21:31:38 »
Nem tudom jó helyre írom e a kérdést-de nem találtam villamossági topikot. (Ha mégis lenne kérlek igazíts útba.)

A probléma:
E11-es 5 ajtós csótányom van 1999-ből. Az utastér-világítás a plafonban nem működik ajtónyitás állapotban. Simán ki és bekapcsolni lehet, így az izzó rendben, szétbontottam és a kapcsoló mechanika rendben, nincs oxidálva, nem kap áramot.
A csomagtér-világítás bekapcsol ha bármelyik ajtó nyílik, így az érzékelőt is kizártam.
Benéztem a motortér biztosítékaihoz és köszönik jól vannak.
Elfogytak az ötleteim.
Valakinek tipp mi lehet a gond?

Nekem hasonló volt, a két hátsó ajtó nyitásakor nem reagált. Kivettem az érzékelő kapcsolókat, darabonként kb. 20 percig gyötörtem őket wd40-nel, mire beindultak. Azóta mennek hála Istennek  :yes:

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8944 Dátum: 2012.10.02 11:18:16 »
Nem tudom jó helyre írom e a kérdést-de nem találtam villamossági topikot. (Ha mégis lenne kérlek igazíts útba.)

A probléma:
E11-es 5 ajtós csótányom van 1999-ből. Az utastér-világítás a plafonban nem működik ajtónyitás állapotban. Simán ki és bekapcsolni lehet, így az izzó rendben, szétbontottam és a kapcsoló mechanika rendben, nincs oxidálva, nem kap áramot.
A csomagtér-világítás bekapcsol ha bármelyik ajtó nyílik, így az érzékelőt is kizártam.
Benéztem a motortér biztosítékaihoz és köszönik jól vannak.
Elfogytak az ötleteim.
Valakinek tipp mi lehet a gond?

Ott egy állandó + és két test van (utastér világítás). próbalámpával kimérhető.
2 ok lehet:
Szakadás a kapcsolt testnél, vagy kontakt hiba az érintkezőknél a világításnál.

Ajtókapcsoló nem lehet, mert a csomagtér világítás működik.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8945 Dátum: 2012.10.02 17:13:14 »
Ha jól emléxem egy pozitív van és az ajtókapcsolóktól test. Az állandó testet maga karosszéria adja, ahogy fel van csavarozva a lámpa.
Vagy nem kapja meg a kapcsolt testet, vagy maga a lámpa a hibás.
De villám egyszerűen kimérhető. Próbalámpával ki kell deríteni, hogy megvan-e a kapcsolt test az ajtókapcsolóktól, ha az megvan, akkor a lámpánál a kapcsolónál van a hiba. Egyébként ez utóbbi szokott lenni.
Oxidáció nem látszik, csak egyszerűen az egyik szegecs nem visz át az áramot. Meg kell forrasztani.

Ha nincs próbalámpád és multimétered, akkor vidd el egy villamosságishoz vagy egy márkaszervízbe. 10 perc alatt megoldják.
Xanyi

pioneer80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8946 Dátum: 2012.10.04 12:49:16 »
Üdv mindenkinek!
2006os corolla motoros visszapillantó tükre csak a jobb oldalon működik,ott is csak fel-le!Valaki találkozott már ilyennel???
Szétszedtem mert amúgy sem világított az egész kezelő rész,csatik le majd vissza de semmi!Biztosíték elvileg jó!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8947 Dátum: 2012.10.05 09:03:27 »
A tükörállító kapcsolói nem világítanak gyárilag sem.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8948 Dátum: 2012.10.05 09:11:15 »
Így van, nem kell világítania.
Én első körben végignézném a kábeleket, aztán esetleg szét lehet szedni a tükröt, mert az állító motor ott van.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8949 Dátum: 2012.10.05 09:21:18 »
Hétvégén nekiállok fagyállót cserélni. A blokkon van leeresztési lehetőség? Vagy csak a hűtőn?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8950 Dátum: 2012.10.05 20:39:24 »
Hétvégén nekiállok fagyállót cserélni. A blokkon van leeresztési lehetőség? Vagy csak a hűtőn?
van, alul/hátul egy csavar.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8951 Dátum: 2012.10.05 22:36:53 »
Holnap énis rakok be uj adag fagyállót!
Meg bibi van a fűtésnél a levegőirány állitó tekerentyűvel.
Nem állit semmit. Vmi eltörhetett benne.
Vki látott már ilyet szétszedve? Mi lehet a ludas??. Kölcsönadtam a gépet és igy kaptam vissza xar állapotban. Haver mondta,h tekerni akarta a gombot,h az utastérbe fujja a levegőt az ablak helyett. Akadt és erösebben megtekerte,majd vmi pattant. És azota semmi,nem lehet irányitani. ;(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

pioneer80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8952 Dátum: 2012.10.06 09:04:14 »
Köszönöm megnézem!Szóval gyárilag NO világítás,megmertem volna esküdni hogy világítanak csak kiment az is,mert 2 izzó kuka volt a középkonzolon is!

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8953 Dátum: 2012.10.06 11:17:50 »
Ezt a fagyállót vettem(dex cool longlife)

http://www.acdelco.com.au/coolant.html

Mielőtt jön az osztás, miért nem a gyárit  ;) Nos azért, mert az kereskedelmi forgalomban nem nagyon kapható, talán csak a tékánál, meg a márkaszervizekben, nincs kedvem postaköltséget fizetni, ezt meg személyesen vettem át helyben, bár netes rendeléssel, ami miatt olcsóbb volt, 5985 ft volt 5+1 liter tömény, 72 fokos fagyálló. Két autóba lesz, így kb 3e ftra jön ki/autó. A desztvíz 270 ft volt 5 liter :) Érdekes, hogy olajshopos matrica van rajta, most néztem az olajshopot, és fagyállót egyáltalán nem találtam az oldalon.

Ja és még egy érdekessé, amit véletlen fedeztem fel :)

http://www.acdelco.nichost.ru/files/antifreezedexcool.pdf

http://www.medikemia.hu/index.php?p=news&act=lst&cid=501

Nos, ez a két leírás egy az egyben ugyanaz  :hug:  Tehát a Medikémia vagy hazudik, vagy a Delco-tól vette a licenszet, vagy szimplán csak másolta a szöveget  :hmmmm:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8954 Dátum: 2012.10.06 16:28:29 »
Üdv!
Apám fejleszteni akarja az E11-es fészliftes Coriját. Konkrétan ködlámpát akar belerakni. Talált is bontottan és ködlámpakapcsolós indexkart is. A kérdés az lenne, hogy be van-e kábelezve az autó gyárilag (a Carinám be volt, én is utólag raktam be), tehát csak lecseréli a kart, csatt be és kész? Van valakinek tapasztalata? :?: