Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883135 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7740 Dátum: 2012.02.15 21:50:37 »
Nincs a listában, de van nekik, kérd mailben vagy telefonon.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7741 Dátum: 2012.02.17 12:08:08 »
Ma menet közben arra lettem figyelmes, hogy a jobb első (el.)  ablakom résnyire nyitva van. 1 hete nem mentem a kocsival. Mondom felhúzom, hát gyenge motorhang, és semmi mozgás.. Most ott tartok, hogy kézzel le lehet nyomni az ablakot, a motor dolgozik, de nem mozgatja. Kézzel felnyomtam, és leszigszalagoztam..
van manual-om, de abban nem nagyon vesézi ezt a részt, még azt se találtam meg, az ajtókárpit hány helyen van felfogatva és hogy..
Ötlet?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7742 Dátum: 2012.02.17 17:05:49 »
Ma menet közben arra lettem figyelmes, hogy a jobb első (el.)  ablakom résnyire nyitva van. 1 hete nem mentem a kocsival. Mondom felhúzom, hát gyenge motorhang, és semmi mozgás.. Most ott tartok, hogy kézzel le lehet nyomni az ablakot, a motor dolgozik, de nem mozgatja. Kézzel felnyomtam, és leszigszalagoztam..
van manual-om, de abban nem nagyon vesézi ezt a részt, még azt se találtam meg, az ajtókárpit hány helyen van felfogatva és hogy..
Ötlet?

Az ablakemelő szerkezetbe szokott elengedni 3 db ponthegesztés.
Xanyi

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7743 Dátum: 2012.02.17 22:23:06 »
Az ablakemelő szerkezetbe szokott elengedni 3 db ponthegesztés.

Na majd megnézem. Találtam a youtubon videot az egészről, hogy kell kiszedni. Nézegettem alkatrész webshopokban, de csak az unixnál találtam 30 ropiért. Na de cserében nem is gondolkodom, kiszedem azt vissza lesz pöttyintve. Ha az a baja.
Arra gondolok, hogy be volt fagyva az üveg, és véletlen meg lett nyomva a gomb, gondolom nem magától álló helyében enged el a hegesztés..

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7744 Dátum: 2012.02.18 14:06:54 »
Na majd megnézem. Találtam a youtubon videot az egészről, hogy kell kiszedni. Nézegettem alkatrész webshopokban, de csak az unixnál találtam 30 ropiért. Na de cserében nem is gondolkodom, kiszedem azt vissza lesz pöttyintve. Ha az a baja.
Arra gondolok, hogy be volt fagyva az üveg, és véletlen meg lett nyomva a gomb, gondolom nem magától álló helyében enged el a hegesztés..

Felfelé mikor felér is megfeszül, szóval nem kell ahhoz feltétlenül fagy.
Xanyi

Pico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7745 Dátum: 2012.02.19 17:18:22 »
Sziasztok! Nemrég vettünk egy 2003-as Corolla 1,4 VVTi szedánt, aminek a jobb hátsó ajtótömítései elfáradtak, cserére szorulnak. Bármennyire keresem, nem találtam sehol.. Esetleg tudnátok tanácsot adni? Illetve mennyire bonyolult a cseréje, kis lelkesedéssel otthon bevállalható, vagy praktikus szakira bízni?

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7746 Dátum: 2012.02.19 20:11:47 »
Sziasztok! Nemrég vettünk egy 2003-as Corolla 1,4 VVTi szedánt, aminek a jobb hátsó ajtótömítései elfáradtak, cserére szorulnak. Bármennyire keresem, nem találtam sehol..
Én a bontókban érdeklődnék.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7747 Dátum: 2012.02.19 20:38:39 »
Sziasztok! Nemrég vettünk egy 2003-as Corolla 1,4 VVTi szedánt, aminek a jobb hátsó ajtótömítései elfáradtak, cserére szorulnak. Bármennyire keresem, nem találtam sehol.. Esetleg tudnátok tanácsot adni? Illetve mennyire bonyolult a cseréje, kis lelkesedéssel otthon bevállalható, vagy praktikus szakira bízni?

Mit nem találsz?
Xanyi

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7748 Dátum: 2012.02.20 12:08:43 »
Sziasztok. 2000 es corolla peugeot motorosban keresném a gázolajszűrő helyét, ha valaki tudna tippet adni hogy hol lehet azt megköszönném. A tűzfalon s kétoldalt nem találom de lehet hogy rosszul látok? elvileg volt cserélve kb 2 éve, de most mégsem indul valószínűleg a hidegben állás megtette a magáét. Még kérdés lenne hogyha meglesz honnan tudom megállapítani hogy csere igényes e?
thx

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7749 Dátum: 2012.02.20 16:52:52 »
Sziasztok. 2000 es corolla peugeot motorosban keresném a gázolajszűrő helyét, ha valaki tudna tippet adni hogy hol lehet azt megköszönném. A tűzfalon s kétoldalt nem találom de lehet hogy rosszul látok? elvileg volt cserélve kb 2 éve, de most mégsem indul valószínűleg a hidegben állás megtette a magáét. Még kérdés lenne hogyha meglesz honnan tudom megállapítani hogy csere igényes e?
thx

Ott van valahol a motor elején.
Lehet, hogy a műanyag burkolatot le kell venni.
Ha nagyon koszos az látszik, de ha régen volt cserélve ne nézegesd, cseréld.
Xanyi

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7750 Dátum: 2012.02.21 10:40:44 »
KÖszi Xanyi , nézegetem esetleg ez nem lehet ott fenn a tűzfalon középen? :

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7751 Dátum: 2012.02.21 10:45:36 »
Az lesz az.

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7752 Dátum: 2012.02.21 11:18:25 »
megjött a gázolajszűrő betét így már egyértelművé vált hogy az semmiképp nem lehet. Gőzöm nincs mi az de a motorvédő borítás lekap egyből alatta a pumpás tápszivattyú , jól összegányolva. Na de a lényeg mellette a keresett szűrő , gyorsak kis is cseréltem majd mikor a leszorító műanyag bilincs nem akart összeérni, az én szakavatott kezeim hatására hopp elpattant:) úgyhogy lehet hogy jó bár a régi sem tűnt nagyon elhasználtnak, na meg gázolajban úszott semmi kocsonyás vizes hóka móka nem volt, de így már nem is merem beizzítani mert gondolom a bilincs nem hiába volt ott..

/Néha elgondolkoztat ez az autó...szeretem/mert nagyon nem szervízigényes/ de piszokul tudom utálni is /tompított ízzó remélem bírja vagy 100 évig mert azt ki nem tudom cserélni, index izzó cseréhez ki kell buktatnom az indexet?; beülök s ha úgy maradt a napfényellenző akkor szétverem a fejem?/

Tehát folytatódik a kálvária...


5600Ft új gyáriként :( drága mulatság volt.... esetleg létezik olyan autóbontó vagy itteni fórumtárs akinek az van s grdülékenyen tudok rendelni tőle s postán is elküldi?
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.21 11:33:41 írta Taktoj »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7753 Dátum: 2012.02.21 11:45:44 »
Akkó mégse, pedig az is valami szűrő... olajlecsapató?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7754 Dátum: 2012.02.21 17:00:59 »
Arra nem vákumcsövek mennek véletlenül és nem valami vákumtartály? Egész biztosan nem gázolajszűrő.

De örülök, hogy végül meglett a gázolajszűrő, mondtam, hogy a burkolat alatt.

Pontosan mi pattant el, nem tudod lefényképezni?

A tompított ízzót a Te autódba a legegyszerübb cserélni az összes Toyota közül, úgy ahogy az indexét is. Az indexet egy csillagfejü csavar tartja, aztán kompletten kibukik, utána meg már csak két csavar a fényszóró tetején, és ki is lehet venni azt is kompletten. Onnan már gyerekjáték az izzócsere, és hely is van bőven.
Xanyi