Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2895419 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7005 Dátum: 2011.07.08 17:57:58 »
Kipufogóm szétesett, tuning lada hang rulez, itt tartottunk tegnap.
Ma felemeltettem a kocsit.
Az E12 kipufogója két részből áll, egyik rész a hátsó dob, vagyis a hátsó tengelytől a kipuf. végéig tart ez kb 1méteres szakasz.
A másik rész, meg a hátsó tengelytől egészen az első tengely magasságáig, ez kb 2,5méteres szakasz (katalizátorral, lamnda szondával stb).
Az én kocsimon egyszerűen eltört a cső a két szakasz csatlakozásánál, de sajnos a hosszabb 2,5m-es részhez tartozó oldalon.
Ez azt jelenti, hogy jó nagy szívás, ez nincs utángyártottban. Hogy miért tört le, azt nem tudom, külsérelményi nyom nincs rajta, lehet hogy anyaghiba, vagy passz..
Most azt csináltuk, hogy gyorsan összehegesztették, és most elvileg jó ideig óráig.
Ezek a lehetőségeim:
1. Megveszem a gyári újat = 250.000.-Ft(+munkadíj)
2. Veszek bontóban: 60.000.-Ft. Vállalva a kockázatot, hogy egy 2002-es 250ezret futott kocsijét kapom meg, és behal a katalizátor pl.
3. Elviszem egy kipufogó szakszervizbe, és az eltört szakaszt megpróbálom megerősíttetni, valahogy, nem tudom még hogy.

Szerintetek?

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7006 Dátum: 2011.07.08 18:01:38 »
Kb 80-ból csináltatsz egy gyárival megegyező rendszert valamelyik nevesebb kipufogóssal.  :hug:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7007 Dátum: 2011.07.08 18:04:41 »
Így van. Megkeresed pl a Janó kipufogót vagy a Dinamitot (majdnem egy cég a kettő, egymás mellett is vannak) Én a Dinamitnál voltam, nyugodt szívvel ajánlom, mert profik, precízek és jó minőségű anyagból, jó munkát végeznek.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7008 Dátum: 2011.07.08 18:19:31 »
Így van. Megkeresed pl a Janó kipufogót vagy a Dinamitot (majdnem egy cég a kettő, egymás mellett is vannak) Én a Dinamitnál voltam, nyugodt szívvel ajánlom, mert profik, precízek és jó minőségű anyagból, jó munkát végeznek.

Dinamatot javaslom én is. Hiszen ha csak a cső a gond az meg lehet oldani, azért nem kell cserélni semmit!
Xanyi

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7009 Dátum: 2011.07.08 19:31:36 »
Ők lennének azok?
http://www.dinamit-dob.hu/
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.08 19:42:58 írta Ákos2004 »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7010 Dátum: 2011.07.08 19:54:15 »
Ők lennének azok?
http://www.dinamit-dob.hu/

Igen, ők azok. Nyugodtan mehetsz oda. Én eléggé kritikus vagyok a "mester emberekkel" főleg akik az autómat piszkálják bármilyen szinten, mert háklis vagyok rá. De pl. az a srác aki az én kipuffomat csinálta abszolút precíz és minőségi munkát csinált. De a többi szerelő is hasonlóan dolgozik, mert az enyémmel párhuzamosan egy 20millió vadi új nagy vas teljes sport rendszerét is rájuk bízták. Gondolom nem véletlenül.

De ha a Janóhoz mész a patak túloldalára is maximálisan profik. Az ő munkájukat egy kollégám autóján látom majd minden nap és az is abszolut profi, minőségi munka.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7011 Dátum: 2011.07.08 20:38:59 »
Én nem akarok rendszert építeni velük, csak abban bízok, hogy az eltört csövet össze tudják úgy hozni, hogy az hosszabb távon működjön.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7012 Dátum: 2011.07.08 22:10:07 »
Világos, ezt értem. Csak példaként írtam, hogy ha egy olyan autót rájuk mernek bízni, szerintem a te problémád minőségi orvoslásával is meg fognak birkózni  :szemez:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7013 Dátum: 2011.07.09 07:05:30 »
Azt fedeztem fel, hogy a motortérben lévő biztosítéktáblából hiányzik néhány nagyobb bizti:
ABS 2 (talán mert az enyémben nincs VSC?), Head main (első lámpák), levegő pumpa (ez talán az AC-pumpa?).
Ez így vajon rendben van?  :hmmmm:

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7014 Dátum: 2011.07.09 09:24:50 »
A pótlevegő pumpa nem azonos az AC-val. Annak az a szerepe, hogy hidegindításnál többlet levegőt juttasson a motornak, de szerintem a tiedben nincs olyan.
A Ts-be van.

Azt fedeztem fel, hogy a motortérben lévő biztosítéktáblából hiányzik néhány nagyobb bizti:
ABS 2 (talán mert az enyémben nincs VSC?), Head main (első lámpák), levegő pumpa (ez talán az AC-pumpa?).
Ez így vajon rendben van?  :hmmmm:
Corolla TS, Facelift

auth.gabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.javaforum.hu/web/authgabor
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7015 Dátum: 2011.07.09 12:54:21 »
Van egy Toyota Corolla bal oldali törött (fűthető) tükröm, amely helyett a jövő héten lesz új. Akinek esetleg kellene egy ilyen tükörből a tükörmozgató szervó - amely túlélte a törést, annak ingyen odaadom a tükör maradékát.

A történet előzménye: http://wiki.javaforum.hu/pages/viewpage.action?pageId=12157088
Auth Gábor

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7016 Dátum: 2011.07.09 20:07:27 »
Sziasztok!érdekelne hogy van e tapasztalatotok a légszuűrőházban lévő kis műanyagtölcsér vagy nemtom minekhívjam van benne egy kiszedhető cső aminek a vége lyukacsos! érdekelne h valaki kivételekor tapasztalt e valami változást?vagy egyáltalán minek rakták azt bele?!? :)(mert ha télleg vmi komoly célt szolgál akkor visszateszem!
'03 Corolla E12 4zz-fe

auth.gabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.javaforum.hu/web/authgabor
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7017 Dátum: 2011.07.09 20:17:20 »
Sziasztok!érdekelne hogy van e tapasztalatotok a légszuűrőházban lévő kis műanyagtölcsér vagy nemtom minekhívjam van benne egy kiszedhető cső aminek a vége lyukacsos! érdekelne h valaki kivételekor tapasztalt e valami változást?vagy egyáltalán minek rakták azt bele?!? :)(mert ha télleg vmi komoly célt szolgál akkor visszateszem!

El tudod képzelni a (Japán) autógyártásról, hogy valamit komolytalan célból tesznek a kocsiba? :)
Auth Gábor

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7018 Dátum: 2011.07.10 11:00:28 »
Azt fedeztem fel, hogy a motortérben lévő biztosítéktáblából hiányzik néhány nagyobb bizti:
ABS 2 (talán mert az enyémben nincs VSC?), Head main (első lámpák), levegő pumpa (ez talán az AC-pumpa?).
Ez így vajon rendben van?  :hmmmm:
Még egy kérdés:
Tegnap a pályán az tűnt fel, hogy amikor az ablakemelő kapcsolóját ellenőrzésképpen felhúzom, hogy teljesen bezártam-e, akkor a tompított fényszórók fénye egy pillanatra legyengül. Normális, hogy ekkora hatással van az egyik fogyasztó a másikra?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7019 Dátum: 2011.07.10 11:07:39 »
Tegnap a pályán az tűnt fel, hogy amikor az ablakemelő kapcsolóját ellenőrzésképpen felhúzom, hogy teljesen bezártam-e, akkor a tompított fényszórók fénye egy pillanatra legyengül. Normális, hogy ekkora hatással van az egyik fogyasztó a másikra?
Nálam is ilyen. Ez így normális.