Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2894735 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3885 Dátum: 2009.07.24 22:00:08 »
Nem szoktál késő ősszel/télen, xar időben, országúton, sötétben autózni  :hmmmm: ? Fél óra alatt meg tudnak vakulni a fényszórók, "ideális" körülmények között  :wacko:
Mondjuk lehet az a "baj", hogy többnyire városban járok, rövid utakat teszek meg.
Hát ott valóban nem igazán szükséges. De egyszer menj végig, mondjuk, egy taknyos-szemerkélős novemberi estén a Pécs-Dombóvár-Siófok útvonalon  :wacko: ... Elég lesz, hogy megszeresd a fényszórómosót. (Mert anélkül legalább egyszer, inkább kétszer megállhatnál manuálisan lemosni a pilácsaidat...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3886 Dátum: 2009.07.24 22:16:11 »
Nekem a nagy kedvencem a ködös, nyákos idő. Ilyenkor ha egy kicsit is koszos a lámpa, az rengeteget jelent látótávban. Mondjuk egy Szekszárd-Szeged távon nem mindegy, hogy 30-al vagy 50el tudsz-e menni...És akkor igazán hasznos, mikor mondjuk haladsz, beérsz egy teherautót, ami persze belepi takonnyal a lámpád, megelőzöd, de nem látsz. Ha pedig megállsz letakarítani, visszaelőz. Catch 22  :censored:
Gabe 254.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3887 Dátum: 2009.07.24 23:14:24 »
Negatív... Ültem már olyan autóba amibe így volt. (A6 c5)
Hmm, ez elég érdekes.  :hmmmm:
Akkor sztem. az is utolag lett beépitve. (volt az Audi-tol egy Kit) Gondolom egy ´97-´98-as A6 volt. Nehezem tudom elképzelni, (lehet hogy nem a német piacra gyártották az autot) hogy gyárilag igy adták volna ki. Különben 2 Sensor is kell a Xenon-hoz az elsö és a hátso tengelyen. Itt van a rendelési szám az Audi-hoz : Niveausensor Nr. 4B0 907 503. Ez arra van hogy automatikus legyen a fényszoro állitás. Manuális Xenon állitással még nem találkoztam.
Ezen kivül még itt van az NKH elöirás Trotter-töl.  NKH állásfoglalás az utólagos xenonról Eszerint is a gyári kivitel automatikus.




tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3888 Dátum: 2009.07.24 23:17:43 »
Olyan gondom van, hogy az ablakpriccolók jórészt inkább hátralövik a vizet a szélvédő helyett. Lehet ennek az irányán állítani ?
 Vicces, hogy aki szorosan követ  azt le tudom priccolni ha akarom.....

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3889 Dátum: 2009.07.24 23:22:22 »
Persze. Fogsz egy gombostűt, belenyomod a priccoló likába, beállítod, örülsz.  :sorcerer:

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3890 Dátum: 2009.07.24 23:31:30 »
Akkor sztem. az is utolag lett beépitve. (volt az Audi-tol egy Kit) Gondolom egy ´97-´98-as A6 volt. Nehezem tudom elképzelni, (lehet hogy nem a német piacra gyártották az autot) hogy gyárilag igy adták volna ki. Különben 2 Sensor is kell a Xenon-hoz az elsö és a hátso tengelyen. Itt van a rendelési szám az Audi-hoz : Niveausensor Nr. 4B0 907 503. Ez arra van hogy automatikus legyen a fényszoro állitás. Manuális Xenon állitással még nem találkoztam.
Ezen kivül még itt van az NKH elöirás Trotter-töl.  NKH állásfoglalás az utólagos xenonról Eszerint is a gyári kivitel automatikus.

'98 vagy '99-es volt az autó és import. Itthon biztos nem tettek bele utólagos xenont. :hmmmm: Lehet akkor még kint....

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3891 Dátum: 2009.07.24 23:41:02 »
Hát, nem tudom, de nagyon ritka az ilyen megoldás. Az hogy volt benne manuális magasságállitás az elsösorban a halogén fénysz.-ra mutat, de tk. minden lehetséges csak számomra érdekes megoldás volt.   :?:

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3892 Dátum: 2009.07.25 10:36:07 »
tudtok olyan boltot, hogy hol lehet, találni aurishoz ezüst színű visszapillantótükör házat?
a másik, hogy hátulra a csomiajtóra ezüst díszlécet illetve csomitartó műanyag takaró a lökhárítóra, hogy ne karcolódjon?
márkaszervízbe darabonként 25e körül akarnak ilyesmit adni, sztem az kicsit drága ... ezért lennék kíváncsi, Ti tudtok e esetleg vmi más forrást :-)
köszönöm

Peety

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3893 Dátum: 2009.07.26 16:49:43 »
....xenon.....
.....Nameg azt sem egy nagy tudomány megnézni, hogy van-e fényszóró-mosó vagy nincs. Már ez alapján lebukik az összes utólagos illegál beszerelés.

Mivel épp lökhárítójavítás előtt állok, erősen gondolkozom, hogy be kellene az ablakmosótartályról csövezni a fényszórókat... Az Opelnak egész diszkrét ablakspriccnijei vannak, ennyi tipusidegen dologgal meg meg is tudnék még barátkozni, és akkor Fakdöpolísz :) elektromos magasságállításom van; a balkezemen van az automatikája :D
szerintetek?
Szerintem teljesen fölösleges ezzel vesződni. Engem soha nem állítottak meg, pedig három éve van a Fiestámban.
A 6000K-t ajánlom, annak legjobb a fénye.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3894 Dátum: 2009.07.26 17:08:55 »
Mivel épp lökhárítójavítás előtt állok, erősen gondolkozom, hogy be kellene az ablakmosótartályról csövezni a fényszórókat... Az Opelnak egész diszkrét ablakspriccnijei vannak, ennyi tipusidegen dologgal meg meg is tudnék még barátkozni, és akkor Fakdöpolísz :) elektromos magasságállításom van; a balkezemen van az automatikája :D
szerintetek?
Szerintem teljesen fölösleges ezzel vesződni. Engem soha nem állítottak meg, pedig három éve van a Fiestámban.
A 6000K-t ajánlom, annak legjobb a fénye.

Nekem is már két éve xenon user vagyok, még nem volt gondom vele, de ha rászállnak, akkor lesz, mert aránylag sokat megyek; ~40ezer km-t évente... Nekem is 6000K-es van, de én a 4300K-est szoktam ajánlani, vagy max. az 5000K-est. Ha esik az eső, nem szeretem, hogy hatezresem van :)
kisa
born to ride

Peety

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3895 Dátum: 2009.07.26 18:09:47 »
Mivel épp lökhárítójavítás előtt állok, erősen gondolkozom, hogy be kellene az ablakmosótartályról csövezni a fényszórókat... Az Opelnak egész diszkrét ablakspriccnijei vannak, ennyi tipusidegen dologgal meg meg is tudnék még barátkozni, és akkor Fakdöpolísz :) elektromos magasságállításom van; a balkezemen van az automatikája :D
szerintetek?
Szerintem teljesen fölösleges ezzel vesződni. Engem soha nem állítottak meg, pedig három éve van a Fiestámban.
A 6000K-t ajánlom, annak legjobb a fénye.

Nekem is már két éve xenon user vagyok, még nem volt gondom vele, de ha rászállnak, akkor lesz, mert aránylag sokat megyek; ~40ezer km-t évente... Nekem is 6000K-es van, de én a 4300K-est szoktam ajánlani, vagy max. az 5000K-est. Ha esik az eső, nem szeretem, hogy hatezresem van :)

Ha már ettől félsz, elég csak egy kicsi színre fújt műanyagdarab, ami jól imitálja az eredetit  ::)

[a csatolmányt egy admin törölte]

Major Tom

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3896 Dátum: 2009.07.27 18:27:17 »
Sziasztok!

Egybol 2 kerdesem is lenne!

1: E12 corollahoz milyen hatso ablaktorlot javasoltok ami nem "gyari" hanem valami kompatibilis darab, mit keressek ?

2: E12-ben/hoz egyaltalan nem volt gyari tempomat ? Csak mert nemely piacokon (nagy orszagokban) meg a suzuki swift-ben is van kb. szoval erdekelne letezik-e gyari megoldas mert barkacs meg utolagos furas/faragas az nem jon be akkor inkabb nyomom a pedalt :)

Koszi,

Tom
2000 Black MR2 Roadster - tuned - ELADO

czebulon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3897 Dátum: 2009.07.27 20:58:53 »
 :excl:sziasztok. egy 2004 es corolla 1.4 benzines autom van, 1 idő ota 1000es rpm-nel terhelten pl indulasnal csipogo hanghoz hasonlo hallatszik a vezermulanc felol eleg erosoen 1100-1200 nal abbamarad .mi lehet a baja? ebbe kernem a segitsegeteket ,elore is kőszőnőm.

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3898 Dátum: 2009.07.27 21:18:37 »
:excl:sziasztok. egy 2004 es corolla 1.4 benzines autom van, 1 idő ota 1000es rpm-nel terhelten pl indulasnal csipogo hanghoz hasonlo hallatszik a vezermulanc felol eleg erosoen 1100-1200 nal abbamarad .mi lehet a baja? ebbe kernem a segitsegeteket ,elore is kőszőnőm.

Kezdésnek ellenőriztesd a hosszbordás szíjat és annak feszítőjét

czebulon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3899 Dátum: 2009.07.27 21:29:27 »
:excl:sziasztok. egy 2004 es corolla 1.4 benzines autom van, 1 idő ota 1000es rpm-nel terhelten pl indulasnal csipogo hanghoz hasonlo hallatszik a vezermulanc felol eleg erosoen 1100-1200 nal abbamarad .mi lehet a baja? ebbe kernem a segitsegeteket ,elore is kőszőnőm.

Kezdésnek ellenőriztesd a hosszbordás szíjat és annak feszítőjét
nem csuszik feszitoje  sem remeg be 1szer megnezettem nalunk a szervizbe de nem tudtak orvosolni a hibat,azota en is megprobaltam megkeresni  a hiba forrasat levettem e műanyag motorfedelet es szerintem egyertelműen a vezermuből hallani es nem csak 1edűl nekem ez a velemenyem.azert erdeklödök hatha valakinek volt mar ilyen az autojaval nem akarok milliokat fizetni. az autoban 45000 van es csak melegen csinalja.