Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2895251 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2775 Dátum: 2009.01.29 22:10:11 »
...En amugy mindig utazas utani masnap reggel csekkolom, akkorra mar biztos minden olaj lecsorgott. Jo szivatos amugy megnezni az olajszintet, mert vmiert olyan bena, hogy ha kihuzod, akkor rogton vegig is kened, mivel kihuzas kozben fordul 90 fokot.... A trukk az, hogy ne a nivo erdes oldalan nezd a szintet (min max jel kozott ki van erdesitve), hanem fordits meg es a tuloldalan, ott nem maszatolja el... annyira.
Igen ezt már én is észrevettem, s én is ott szoktam megnézni :D
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2776 Dátum: 2009.01.29 22:11:47 »
A Castrol 0w40-et a Corollám is elkezdte enni 8-9000km után, pedig csak rövid (20-70km ) autópályás szakaszok voltak, és azért zömmel 140 körüli tempóval.
A 0w-30 ból utána soha nem evett. - úgylátszik ezt a 0w-40 Castrolt a Toyoták nem szeretik.

Azt az egyet nem értem, hogy ezt a szervíz is tudja, s akkor miért rakja ezt bele? Esküszöm hülyén fogok meghalni...
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2777 Dátum: 2009.01.30 07:55:47 »
Nekem elso szervizen megneztek az olajszintet es kijelentettek, hogy eszi az olajat. Mondtam nekik, hogy en csekkoltam mar es semmi nem fogyott. Mondtam nekik, hogy most alltatok be a kocsival a garazsba, persze, hogy minimumon van a szint. (Valasz: " jah.... az igaz")
Nesze neked mszerviz... :2guns: :gun_bandana:
         

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2778 Dátum: 2009.01.30 09:49:12 »
Nesze neked mszerviz... :2guns: :gun_bandana:
És csodálkoznak, hogy ha lejár a garancia az emberek miért nem viszik a kocsit márkaszervizbe...
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2779 Dátum: 2009.02.05 08:37:02 »
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem,hogy ha műszerfal világítását szeretném kicserélni, akkor hogy tudom bontani azt?És milyen izzó kell bele vagy esetleg LED?
2004 Corolla 1.4 HB

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2780 Dátum: 2009.02.05 08:57:05 »
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem,hogy ha műszerfal világítását szeretném kicserélni, akkor hogy tudom bontani azt?És milyen izzó kell bele vagy esetleg LED?


Szerintem LED-es!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2781 Dátum: 2009.02.05 09:27:18 »
Lehet csináltatni LED-es műszerfalvilágítást, 12-15 ezer közötti áron.
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2782 Dátum: 2009.02.05 09:40:20 »
Lehet csináltatni LED-es műszerfalvilágítást, 12-15 ezer közötti áron.

Az E12 műszerfala LED-es izzó csak a középkonzolban volt -szerintem
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

corrida

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2783 Dátum: 2009.02.05 10:27:05 »
Érdeklődnék!

A culbhoz fordulok mert a szerviek mindeggy hogy márka vagy csak" szak" szerviz de  senki nem tud segiteni vagy megoldást találni.
szóval: 5 éves az diesel avensis 2.O cm3 soha semmi gond nem volt vele sakurába szervizeltettem.decemberben elkezdett lassulni erőtlen lenni a legkissebb emelkedőn sem volt hajlandó felmenni .Elöször azt mondták tuti a turbó oké nincs mit tenni megcsináltattam /felújitották mert az új egy hororr/visszakaptam hogy minden rendben.Nem jutottam otthonról 8km se azt autó elkezdett rángatni és lassulni és füstöt okádni aztán gondolt egyett és újra ment....aztán megint lassult és füst.Vissza a szervizbe .....akkor az volt a hiba hogy vagy a porlasztó csúcs vagy a szivattyú megnézték bemérték minden oké 1,5 hete van szervizbe többször több gépre kötötötték de semilyen hibakódot nem ir ki bevitték a TMH ba ott sem tudnak semit sem a gép szerint ott is jó.Szóval amikor gondol egyet csinálja és füstöl  aztán meg fél napig semmi. az atót átnézték a.....z -ig de semmi !!?

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2784 Dátum: 2009.02.05 14:12:00 »
Köszönöm a válaszokat,már csak azt szeretném megtudni,hogy hogyan kell szétszedni a műszerfalat(egy csavart találtam rajt felül)


Lehet csináltatni LED-es műszerfalvilágítást, 12-15 ezer közötti áron.

Az E12 műszerfala LED-es izzó csak a középkonzolban volt -szerintem

2004 Corolla 1.4 HB

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2785 Dátum: 2009.02.05 15:08:58 »
Köszönöm a válaszokat,már csak azt szeretném megtudni,hogy hogyan kell szétszedni a műszerfalat(egy csavart találtam rajt felül)


Lehet csináltatni LED-es műszerfalvilágítást, 12-15 ezer közötti áron.

Az E12 műszerfala LED-es izzó csak a középkonzolban volt -szerintem


LED nincs a műszerfalban, kis izzók vannak benne.

Úgy kell szétszedni, hogy a csavarokat le kell szedni. Majd a fekete műanyag keretet kirántani, ezt pár patent fogja. Majd maga az óra is pár csavarral van rögzítve. Ezt ki kell csavarni, ekkor kijön az óra. A csatlakozókat le kell húzni, ekkor ki lehet szedni a km-órát. A hátuljában vannak bajonettzáras megoldással az izzók beletéve.

Ha cserére kerül a sor, akkor az összeset érdemes egyszerre cserélni, mert ha 1-2 kiment, akkor jön a többi is, és nem akkora buli 2 hetente szétszedni...

Jó munkát!

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2786 Dátum: 2009.02.05 15:38:33 »
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem,hogy ha műszerfal világítását szeretném kicserélni, akkor hogy tudom bontani azt?És milyen izzó kell bele vagy esetleg LED?


Anno én is kiakartam cserélni, arra készülj fel, hogy maga az armatúra zöld :excl: úgyhogy mindenféleképpen LED-esíteni kell, mert ha más színű izzót teszel be, vagy teszel rá ilyen kis gumisapkát, akkor sötétebben fog világítani és ilyen libafos-zöld színe lesz.

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2787 Dátum: 2009.02.07 08:19:03 »
Még egy kérdésem lenne.
Mi a véleményetek a plazma számlapokról vagy esetlen a Benettről?
És hol tudok plazmát Corollához(mert minden autóhoz láttam csak az enyémhez nem)?
2004 Corolla 1.4 HB

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2788 Dátum: 2009.02.07 12:58:39 »
Szükségem lenne Pesten egy jó szerelőre. Nem Toyotás, hanem általános szerelő kell, aki megbízható, ért a kocsikhoz és nem annyira kegyetlenül drága...

Kérlek benneteket, hogy adjatok címeket, telefonszámokat!

Köszi!

pst

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2789 Dátum: 2009.02.11 15:51:17 »
Sziasztok! 89-es Corollám van, Lifthback-1.8D
A műszerfalon elindításnál az izzógyertya lámpa, és egy másik, aminek a képét felteszem ide szokott világítani, majd elalszanak. Most azonban amit ide feltöltök, menet közben is világít, és nagy ritkán elalszik. Mi lehet ez?
Köszi előre is a választ!

[a csatolmányt egy admin törölte]