Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883048 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2175 Dátum: 2008.07.07 17:53:40 »
Hello

1 - szerintetek ugy sacc/kb mennyibe fog fajni a szelephezag ellenorzese illetve ha kell akkor allitasa? (1.4 16V)

2 - Amugy a tobbi 2000 utani 1.4 vvti-s kollegatol kerdeznem errol a vvti csorgeskent emlegetett "tipushibarol" amivel nem tud senki semmit kezdeni (legalabb is eddig ezt olvastam mindenhol, de cafoljatok meg):
- tényleg csak engem irrital ennyire ez a csorges? vagy ti mar hozzaszoktatok a hanghoz?
- masreszt egyszeruen nem jovok ra minek lehet ez a hangja.... a SZUUUUPEEERR 100 se segitett rajta...se az hogy 4000-es fordulaton hosszabb tavot menni vele stbstb.... :no:

Üdv
Pityu

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2176 Dátum: 2008.07.07 18:56:26 »
Hello

1 - szerintetek ugy sacc/kb mennyibe fog fajni a szelephezag ellenorzese illetve ha kell akkor allitasa? (1.4 16V)

2 - Amugy a tobbi 2000 utani 1.4 vvti-s kollegatol kerdeznem errol a vvti csorgeskent emlegetett "tipushibarol" amivel nem tud senki semmit kezdeni (legalabb is eddig ezt olvastam mindenhol, de cafoljatok meg):
- tényleg csak engem irrital ennyire ez a csorges? vagy ti mar hozzaszoktatok a hanghoz?
- masreszt egyszeruen nem jovok ra minek lehet ez a hangja.... a SZUUUUPEEERR 100 se segitett rajta...se az hogy 4000-es fordulaton hosszabb tavot menni vele stbstb.... :no:

Üdv
Pityu

Miért akarsz szelephézagot állítani? Ha csak nincs benne 400ezer km, felesleges.

Nem lehet, hogy a szivósor rezonál? Az volt típushiba a VVT-iknél!
Xanyi

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2177 Dátum: 2008.07.07 19:48:47 »
Miért akarsz szelephézagot állítani? Ha csak nincs benne 400ezer km, felesleges.
Ok meggyöztél....nem akarok.... :clap:

Nem lehet, hogy a szivósor rezonál? Az volt típushiba a VVT-iknél!
na és ezt hogy csekkoljam le?


Pityu

Rossz volt az idézés, javítottam. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.08 11:26:08 írta kleingy »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2178 Dátum: 2008.07.07 20:36:23 »
Jellegzetes hangja van, leírni sajnos nem tudom...
De ha felnyitod a motorháztetőt, odafülelsz a szívósorhoz, és közben kézzel gázozod, akkor azért azt ki tudod szűrni, hogy onnan jön-e.
Xanyi

zappa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2179 Dátum: 2008.07.07 21:27:01 »
sziasztok

van egy 2002-es (HB) corollánk
a középkonzolnál ahol a fütéskapcsoló van kiégett mind a két kicsi izzó
szétszereltem a panelt és látom , hogy kicsit "füstösek" de sajnos nem tudom kiszedni egyiket sem
elöre nem jön nem mozdul és az izzó elött ott van az a háromlábú müanyag amitöl nem lehet rendesen hozzáférni , hátrafelé pedig nem tudok benyúlni pedig amennyire lehet kiszereltem a fehér panelt amin a kapcsolók vannak(arra szerintem nem is lehetne)
szóval ha valaki tudja hogyan lehet kicserélni ezt a két kis izzót megköszönném a segitséget


[a csatolmányt egy admin törölte]

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2180 Dátum: 2008.07.07 22:33:15 »
sziasztok

van egy 2002-es (HB) corollánk
a középkonzolnál ahol a fütéskapcsoló van kiégett mind a két kicsi izzó
szétszereltem a panelt és látom , hogy kicsit "füstösek" de sajnos nem tudom kiszedni egyiket sem
elöre nem jön nem mozdul és az izzó elött ott van az a háromlábú müanyag amitöl nem lehet rendesen hozzáférni , hátrafelé pedig nem tudok benyúlni pedig amennyire lehet kiszereltem a fehér panelt amin a kapcsolók vannak(arra szerintem nem is lehetne)
szóval ha valaki tudja hogyan lehet kicserélni ezt a két kis izzót megköszönném a segitséget


A középkonzolt előre kiborítod - akár a csatikat is leszedheted - nem lehet összekeverni - a bowdent ne piszkáld - az enged annyit, amennyit kell.
Az izzókat tarto fehér műanyagot kipattintod ( ha jól rémlik négy fül ) HÁTRAFELÉ jön ki! és azokból szépen kiveszed az izzókat, visszateszed a jókat, és lőn világosság :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

zappa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2181 Dátum: 2008.07.07 22:37:25 »

a konzolt szétkaptam de arra nem jöttem rá, hogy amiröl te is irtál izzótartó merre kell, hogy kijöjjön
a fehér konzolt amin már csak a két szélsö kapcsoló van, kiboritom elöre???

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2182 Dátum: 2008.07.07 23:27:04 »

a konzolt szétkaptam de arra nem jöttem rá, hogy amiröl te is irtál izzótartó merre kell, hogy kijöjjön
a fehér konzolt amin már csak a két szélsö kapcsoló van, kiboritom elöre???

Nem, az marad, amiben az izzó van az egy kisebb rész, az jön ki hátra.

( csak emlékből írok , már 2 éve nincs meg a gép!  )

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

zappa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2183 Dátum: 2008.07.07 23:48:38 »


köszi

most megyek és megpróbálom (egy életem egy halálom) annyira nem lehet ördöngös
ezt is csak egyszer kell megtanulni
az elakadásjelzöben sikerült kicserélnem gondolom akkor ezek is hasonlóan müködhetnek

hálásan köszönöm a segitséget

zappa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2184 Dátum: 2008.07.08 01:42:37 »

hello Tamás69

végül sikerült  :clap: a két kis izzó foglalat a középsö kapcsolóhoz van erösitve és két oldalról fogta

köszi a segitséget

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2185 Dátum: 2008.07.08 09:19:14 »
Sziasztok!

Elértem a 125.000km-et a corollával így Lenne pár kérdésem a hozzáértőkhöz:
-a 120ezres szervíznél mit kell(ett volna) cserélni az autóban? olaj-olajszűrő-légszűrőn kívül persze.
-szeretném lecserélni a váltóban az olajat, ezt házilag meg lehet oldani? ha igen pliz valaki írja le hogy kb hogyan. A motrolajat mindig sk cserélem, de váltóban még nem cseréltem soha.
-szeretnék gyertyákat is cserélni, kérdés, hogy kell-e ehez valami spéci eszköz? vagy én is meg tudom csinálni otthon?

egyelőre ennyire lennék kíváncsi. köszi előre is

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2186 Dátum: 2008.07.08 09:44:11 »
Sziasztok!

Elértem a 125.000km-et a corollával így Lenne pár kérdésem a hozzáértőkhöz:
-a 120ezres szervíznél mit kell(ett volna) cserélni az autóban? olaj-olajszűrő-légszűrőn kívül persze.
-szeretném lecserélni a váltóban az olajat, ezt házilag meg lehet oldani? ha igen pliz valaki írja le hogy kb hogyan. A motrolajat mindig sk cserélem, de váltóban még nem cseréltem soha.
-szeretnék gyertyákat is cserélni, kérdés, hogy kell-e ehez valami spéci eszköz? vagy én is meg tudom csinálni otthon?

egyelőre ennyire lennék kíváncsi. köszi előre is


A gyertyához hosszúszárú gyertyakulcs kell.

Váltó alján a leeresztő,oldalán a töltő-szintellenőrző csavar 22-es, vagy 24-es nem emléxem, ha jól rémlik 1,9l kell neked bele - de nézd meg a könyvében!!! Castrol TAF-X vagy valami hasonló 75W90 jóféle szintetikus hajtóműolaj.

-praktikusan készíts elő valami vékonycsőrű olajbetöltő szerkezetet, mert oldalról a betöltés enélkül gyakorletilag lehetetlen. ( De pl a Liqi Molly hajtóműolaj nekem beöntőcsöves volt most májusban)

Hogy mit kell még megcsinálni, azt meg elmondja, akinek megvan még a kocsija, meg a könyve hozzá :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2187 Dátum: 2008.07.08 12:29:35 »
Nekem is a fenti kérdés állna a 150 ezres szervizre. Mit kell cseréltetni?
Van-e vmi a szokásos olaj, -szűrő, levegőszűrőn felül?
         

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2188 Dátum: 2008.07.09 10:18:23 »
Nekem is a fenti kérdés állna a 150 ezres szervizre. Mit kell cseréltetni?
Van-e vmi a szokásos olaj, -szűrő, levegőszűrőn felül?

Tamás69 után szabadon: "Hogy mit kell még megcsinálni, azt meg elmondja, akinek megvan még a kocsija, meg a könyve hozzá :)"
Picit OFF: Mi van a Corolla-vásárlással? Megnéztétek azt az autót?
hazard

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2189 Dátum: 2008.07.09 10:21:54 »
Könyvem van nekem, de nincs benne, mit kell cserélni 150 ezernél.
Megnézték, de most áll a projekt SOS ablakcsere miatt náluk. Meg nem is talál olyan Corit, ami tetszene. Ill talál, csak olyat, ami nem az ő pénztárcájához adott.