Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786425 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2280 Dátum: 2015.02.18 09:38:20 »
Ferodo nem okés?
A szervizes szerint nekik eddig rossz tapasztalataik vannak a textarral.
Dehogynem. A Ferodo az egyik legjobb választás. Lényegesebb az, hogy bármilyet is veszel, az első 500 km-en ne veszfekezz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2281 Dátum: 2015.02.18 09:45:06 »
Dehogynem. A Ferodo az egyik legjobb választás. Lényegesebb az, hogy bármilyet is veszel, az első 500 km-en ne veszfekezz.

Igyekszem, bár az első 500 km az lesz, hogy péntek este hazalépek vidékre autópályán, vasárnap meg vissza.
A szervizessel lebeszéltem, hogy ha teszem fel megint előjön ugyanez a hiba megcsinálják garanciába.
Azt mondja így már biztosan jó lesz, ha mégsem akkor már csak magának a féknyeregnek a felületével lehet valami, de ők nem látnak rajta semmit.
Nyerget meg nem találnak sehol, hogy kicserélnénk.

Csatoltam az ajánlatot is ide.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.18 09:49:50 írta ujjobbagya »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2282 Dátum: 2015.02.18 10:03:43 »
Ferodo nem okés?
A szervizes szerint nekik eddig rossz tapasztalataik vannak a textarral.
dehogynem,az is kiváló.
én csak dicsérni tudom a textart.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2283 Dátum: 2015.02.18 19:31:55 »
Ami a terra-ból nagyon tud hiányozni, az az első ködlámpa, ami alapból nem volt a csomag része. Pedig fontos extra. A többi tényleg csak komfort és kényelem javító plusz.

Első ködlámpa van. Nem tudom, hogy ez a végén már a felszereltség része lett-e vagy csak az előző (első) tulaj kérte a felszereltségen felül.  Mondjuk az elmúlt 10 évben összesen háromszor használtam ködlámpát, összeadva kb. 40 percig  :D szóval akkor se hiányozna, ha nem lenne. A használatit olvasgatva az űlésfűtés, ablaktörlőfűtés és kipörgésgátló amit nem találok az enyémben.

Viszont elkényelmesedtem, következő autóba már tempomatot és automata váltót szeretnék (utóbbit négy éve még elképzelhetetlennek tartottam volna :) ). Bár az is igaz, hogy ezt az autót is véletlenül találtam, csak poén kedvéért néztem meg anno, hogy van-e valami általam megfizethető és normális állapotú Toyota - ez volt az egyetlen és gyorsan meg is vettem :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2284 Dátum: 2015.02.18 20:27:54 »
Elég speciális kérdés:
Szerintetek hogyan lehet könnyen, roncsolás nélkül leválasztani a külső tükörről a fényezett burkolatot a nem fényezett testről?
A szerelési kézikönyvben csak az üveglap kifordítását mutatják be, az említett elemek szétszereléséről nem szól a fáma.
Pedig biztosan külön elem, mert itt a 87945 cikkszámon külön szerepel.
A konkrét problémám, hogy van egy fényezetlen gyári tükröm, ami egyébként hibátlanul működik. Van egy másik tükröm, ami rossz (tákolt üveglap, nem működő fűtés), de a fényezett eleme pont megfelelő nekem.
Mivel rendelkezésre áll az alapanyag, ezért nem szeretnék fényeztetni és a külön cikkszámból kiindulva cserélhető is az elem.
Van esetleg vkinek tapasztalata az ügyben?
Köszi.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.18 20:35:37 írta keeper83 »

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2285 Dátum: 2015.02.18 20:56:14 »
Elég speciális kérdés:
Szerintetek hogyan lehet könnyen, roncsolás nélkül leválasztani a külső tükörről a fényezett burkolatot a nem fényezett testről?
A szerelési kézikönyvben csak az üveglap kifordítását mutatják be, az említett elemek szétszereléséről nem szól a fáma.
Pedig biztosan külön elem, mert itt a 87945 cikkszámon külön szerepel.
A konkrét problémám, hogy van egy fényezetlen gyári tükröm, ami egyébként hibátlanul működik. Van egy másik tükröm, ami rossz (tákolt üveglap, nem működő fűtés), de a fényezett eleme pont megfelelő nekem.
Mivel rendelkezésre áll az alapanyag, ezért nem szeretnék fényeztetni és a külön cikkszámból kiindulva cserélhető is az elem.
Van esetleg vkinek tapasztalata az ügyben?
Köszi.

A képeken látható négy fül fogja, vagyis nálam már csak három mert egy eltört.
https://app.box.com/s/yysx3wwwdxu9jbxm1oazvpp0n2h4bqm1

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2286 Dátum: 2015.02.18 21:08:59 »
A képeken látható négy fül fogja, vagyis nálam már csak három mert egy eltört.
https://app.box.com/s/yysx3wwwdxu9jbxm1oazvpp0n2h4bqm1

Először is: köszönöm, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan fényképes segítséget is kaphatok. Le a kalappal a dokumentálási szokásaid előtt!
Másodszor: nem igazán értem, hogy az 4 (nálad 3) fülecske hogyan tartja a helyén a burkolatot. Az a 2 középvonalban elhelyezkedő távtartó nem csavarokat fogadnak? Ha nincs csavarozva, akkor ezek szerint alulról kezdjem feszegetni?
Javítás: Most látom, hogy felülről is vannak "pöckök" (4 db), csak azok alig domborodnak ki a felületből, gondolom felülről azokra ül rá a burkolat, amit az alsó pöckök biztosítanak.
Köszönöm!

BF

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2287 Dátum: 2015.02.18 21:13:56 »
Először is: köszönöm, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan fényképes segítséget is kaphatok. Le a kalappal a dokumentálási szokásaid előtt!
Másodszor: nem igazán értem, hogy az 4 (nálad 3) fülecske hogyan tartja a helyén a burkolatot. Az a 2 középvonalban elhelyezkedő távtartó nem csavarokat fogadnak? Ha nincs csavarozva, akkor ezek szerint alulról kezdjem feszegetni?
Javítás: Most látom, hogy felülről is vannak "pöckök" (4 db), csak azok alig domborodnak ki a felületből, gondolom felülről azokra ül rá a burkolat, amit az alsó pöckök biztosítanak.
Köszönöm!

BF

Nincs csavarozva, ha kell még kép szólj itt van a tükör.
Anno azért vettem le a burkolatot hogy feltegyem utángyártott nem fényezett tükörre, de annak teljesen máshogy rögzül ez a hátlapja.

Stefan0402

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2288 Dátum: 2015.02.18 21:52:32 »
Szia nekem is fogott a jobb első én is cseréltem rajta mindent féktárcsát meg betétet és fel is újittattam a nyerget!Kicsit jobb lett de még késöbb is szorult meg néha nyikorgott is!Végűl a megfejtés :clap: a féknyereg amin csuszkál, mozog (féknyereg tartó konzol) ott a gumi részénél kevés volt a zsír és nem csuszkált rendesen.Nem kelletkezett ellennyomás benne (úgy müködik mint egy fecskendő ha befogod a végét, csak nem olyan erőssen tart, de ez bőven elég ,hogy eltolja a tárcsátol a betétett egy leheletnyíre) így fogásban maradt. Menett közben engedett vissza a rázkodástol csak!Tehát azt cseréltük ill. a betétek sarkaihoz ragtunk rezes zsírt és most nem fog és nem is nyikorog! Javaslom csak ezeket cseréld egyenlőre mert ez 10 000-böl meg van. http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2001/1_6/BENZIN/fekrendszer---absasresp/feknyereg-alkatreszek/feknyereg-szerelek
Ő volt a bűnős  :censored:

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2289 Dátum: 2015.02.18 22:27:27 »
Szia nekem is fogott a jobb első én is cseréltem rajta mindent féktárcsát meg betétet és fel is újittattam a nyerget!Kicsit jobb lett de még késöbb is szorult meg néha nyikorgott is!Végűl a megfejtés :clap: a féknyereg amin csuszkál, mozog (féknyereg tartó konzol) ott a gumi részénél kevés volt a zsír és nem csuszkált rendesen.Nem kelletkezett ellennyomás benne (úgy müködik mint egy fecskendő ha befogod a végét, csak nem olyan erőssen tart, de ez bőven elég ,hogy eltolja a tárcsátol a betétett egy leheletnyíre) így fogásban maradt. Menett közben engedett vissza a rázkodástol csak!Tehát azt cseréltük ill. a betétek sarkaihoz ragtunk rezes zsírt és most nem fog és nem is nyikorog! Javaslom csak ezeket cseréld egyenlőre mert ez 10 000-böl meg van. http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2001/1_6/BENZIN/fekrendszer---absasresp/feknyereg-alkatreszek/feknyereg-szerelek
Ő volt a bűnős  :censored:

Köszönöm, továbbítottam a szerviznek amit írtál.
Az új tárcsát pofát csöveket stb már berakták ma.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2290 Dátum: 2015.02.19 12:53:05 »
Minden 2,0 d4-d motorral szerelt Aveban volt kéttömegű lendkerék. A sima régi TD-kben nem volt, tudtommal, de azok még a klasszikus örvénykamrás, igen kulturálatlan járású hagyományos dízelek. Ilyenből jót találni... meg sem próbálnék keresni, kár rá az időt és energiát fecsérelni...
A d4-d-nek is meg lehet csinálni a lendkerekét egytömegűre, az jóval olcsóbb, de sokkal óvatosabb bánásmódot is jelent, amit ha az ember nem tart be, újra tönkre megy... És a helyedben inkább a 2000 utáni frissebb verziókat nézegetném, különösképpen a külföldről behozottakat. Azok között még vannak szépek, meg elvétve a itthoni használatból is akad néha egy-egy érdemesebb darab, de utóbbi ritka.


hú bakker!
ezt az marhaságot meg honna szedted?
a kamrás diesel sokkal csendesebb mint a d4d,na meg tartósabb könnyű jót találni mert mégfél milliónál sincs semmi baja.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2291 Dátum: 2015.02.19 14:14:45 »
Az Téged egyáltalán nem zavar, hogy egy 2 éves postra reagáltál?

Amúgy, kíváncsi vagyok én arra, hogy manapság hol találsz még épkézláb TD-t eladót! Még a mobile.de-n sincs egyetlen olyan sem, ami érdemesnek tűnik vételre...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2292 Dátum: 2015.02.19 14:16:36 »
hú bakker!
ezt az marhaságot meg honna szedted?
:nono: itt ez nem járja...
a kamrás diesel sokkal csendesebb mint a d4d,na meg tartósabb könnyű jót találni mert mégfél milliónál sincs semmi baja.
Szakértők véleménye:
"– Melyik a kedvenc dízelmotorotok? Lehet régi vagy modern, mindegy.
– László: A régiek közül a kétliteres szívó, ami a régi Corollákban és Carina E-kben volt, illetve a kettőnégyes szívó, ami a Hiace-ben, Hilux-okban voltak. Azoknak megismerni a hangját száz közül is, gyönyörűen jár, és agyonverhetetlen, szinte soha nem kell hozzányúlni."

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2293 Dátum: 2015.02.19 14:46:41 »
Az Téged egyáltalán nem zavar, hogy egy 2 éves postra reagáltál?

Amúgy, kíváncsi vagyok én arra, hogy manapság hol találsz még épkézláb TD-t eladót! Még a mobile.de-n sincs egyetlen olyan sem, ami érdemesnek tűnik vételre...
láttam de nem hagyhattam szó nélkűl továbbra is hülyességet irsz erről a dologról.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2294 Dátum: 2015.02.19 14:49:37 »
:nono: itt ez nem járja...Szakértők véleménye:
"– Melyik a kedvenc dízelmotorotok? Lehet régi vagy modern, mindegy.
– László: A régiek közül a kétliteres szívó, ami a régi Corollákban és Carina E-kben volt, illetve a kettőnégyes szívó, ami a Hiace-ben, Hilux-okban voltak. Azoknak megismerni a hangját száz közül is, gyönyörűen jár, és agyonverhetetlen, szinte soha nem kell hozzányúlni."

ezzel egyet értek mindegyik kamrás toyota diesel szinte agyonverhetelen.
nekem az avensisemben is 2.0td a2c motor van,ugyan az ami a corollában vagy a carinában van,csak más az adagolója.