Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786446 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1395 Dátum: 2014.05.27 14:24:56 »
Sörrel locsolgattad a hátad, mint a sült malacnak?  :eek:  :clap:
Akkor szép ropogósra sül bizonyára ;)

 [rohog]

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1396 Dátum: 2014.05.27 14:37:07 »
@Pomk:

Íme a régen ígért képek a home-made megoldásról, amit a kalaptartó egyik oldali letört füle helyett szerkesztettünk:

Oké, hogy nem a legszebb megoldás, de sűrűn használjuk, ez látszik rajta. Bármikor kicserélhető rajta a filces tapasz... Inkább legyen ilyen szerintem, mint vegyek akár bontóból - ha találok egyáltalán - több tízezerért egy komplett csomagtérrolót, netán 100.000-ért újat...  :wacko: :ph34r:

Egy jó hosszú facsavart hajtottunk bele a részbe, amiben még benne volt a letört fül többi része. A facsavar kb 10-12cm hosszúságú és annyira kell behajtani, amennyire kiáll a másik oldalon a gyári (~3,5-4cm). Addig próbálgattunk, amíg a csavar vége már nem karcolta a műanyag kárpitot, de megfelelően a helyére tehető. Ha ez megvan, már csak be kell tekerni jó vastagon a markolatfilccel, kiváltképpen a csavarfejnél, ami közvetlenül érintkezik a műanyag kárpittal.

Köszi, jónak tűnik.
Nálam azért kicsit máshogy néz ki a pöcök és a helye is. Majd lövök Én is pár képet és feltöltöm. Viszont egy kérdés: hol vetted azt a szalagot?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1397 Dátum: 2014.05.27 15:08:31 »
Köszi, jónak tűnik.
Nálam azért kicsit máshogy néz ki a pöcök és a helye is. Majd lövök Én is pár képet és feltöltöm. Viszont egy kérdés: hol vetted azt a szalagot?

Közben eszembe jutott, hogy Én lőttem erről régen egy képet.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1398 Dátum: 2014.05.28 11:16:18 »
Bepi, örülök, hogy sikerült a szigetelés!  És természetesen szívesen, máskor is.  ;)

Már csak egy korrekt első szett kéne, aztán erősítő, fejegység...  :tt2:
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1399 Dátum: 2014.05.28 11:57:52 »
Bepi, örülök, hogy sikerült a szigetelés!  És természetesen szívesen, máskor is.  ;)

Már csak egy korrekt első szett kéne, aztán erősítő, fejegység...  :tt2:
Erősítő van, az átkerül a Rollából, kábelezéssel együtt, ma megrendeltem a balesetben széthasadt láda helyett az újat... A többi egyelőre marad. Inkább a szigetelést fogom tovább javítani. Érzésem szerint ez is elég lesz.  :yes: Két kicsi gyerekkel mögöttem amúgy sem tudok zenét hallgatni.. Bár, az elmúlt hétvégén Zsombi kifejezetten kérte, hogy mamája és anyukája maradjon csendben, apa, meg hangosítsa fel a zenét... nagyon...  ::) :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1400 Dátum: 2014.05.28 12:12:55 »
mer biztos neki is televolt már a töke a női hablattyal;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1401 Dátum: 2014.05.28 13:28:14 »
Bár, az elmúlt hétvégén Zsombi kifejezetten kérte, hogy mamája és anyukája maradjon csendben, apa, meg hangosítsa fel a zenét... nagyon...  ::) :clap:
:D :wub: :wub: :wub:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1402 Dátum: 2014.05.28 14:01:19 »
:D :wub: :wub: :wub:
Vááárj... Majd megzabáltam múlt héten a kistököst: otthon az új Coldplay zenét 3x kellett meghallgatni olyan hangerőn, hogy a lábam alatt mozgott a padló.  :D Csápoltunk végig, aztán, amikor vége lett, halkan ennyit mondott: Ez józenevolt.  :) :wub:

Terelgetjük a gyermek ízlését a jó irányba.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1403 Dátum: 2014.05.28 14:14:49 »
mer biztos neki is televolt már a töke a női hablattyal;)

 :clap:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1404 Dátum: 2014.05.28 14:15:28 »
Vááárj... Majd megzabáltam múlt héten a kistököst: otthon az új Coldplay zenét 3x kellett meghallgatni olyan hangerőn, hogy a lábam alatt mozgott a padló.  :D Csápoltunk végig, aztán, amikor vége lett, halkan ennyit mondott: Ez józenevolt.  :) :wub:

Terelgetjük a gyermek ízlését a jó irányba.  ::)

A kis cukker. :)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1405 Dátum: 2014.05.28 14:16:36 »
Vááárj... Majd megzabáltam múlt héten a kistököst: otthon az új Coldplay zenét 3x kellett meghallgatni olyan hangerőn, hogy a lábam alatt mozgott a padló.  :D Csápoltunk végig, aztán, amikor vége lett, halkan ennyit mondott: Ez józenevolt.  :) :wub:

Terelgetjük a gyermek ízlését a jó irányba.  ::)

 :lol: :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1406 Dátum: 2014.05.28 14:16:44 »
Ja és azt is tudja mondani rendkívül magabiztosan, hogy "apának benzines Avecice van".  :D Nem dízel... Dízel a mamáé...  :whistling: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1407 Dátum: 2014.05.29 09:11:13 »
Közben eszembe jutott, hogy Én lőttem erről régen egy képet.

Bepi, erre valami vélemény, tipp, észrevétel?  :innocent:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1408 Dátum: 2014.05.29 09:12:50 »
Bepi, erre valami vélemény, tipp, észrevétel?  :innocent:
Jól látom, hogy a gond az, hogy jobbra végig kellen, hogy érjen a "kapaszkodó" fülecske, de hiányzik valami burkolat róla?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1409 Dátum: 2014.05.31 22:17:42 »
Ma elkészült a hátsó ajtó szigetelése is végre. Az időjárás nem túlzottan volt a barátom, kis eső miatt be kellett cuccolnom a ponyvagarázs alá.

KÉPEK ITT

Eléggé hasonló volt a logikám a munkát illetően az első ajtókhoz, de azért akadt érdekesség:
- Pl. az, hogy az ablakot nem tudtam kivenni. Nem tudom, a fóliások mit és hogyan csináltak (ők elvileg kiszedték az összes fóliázandó ablakot az ajtókból), de én kreatív voltam és vastag Cellux ragasztószalaggal egyszerűen 3 helyen megfogtam az ablaküveget (felhúzott állapotban) és így más könnyen hozzáfértem az ajtólemezhez.

Az első ajtóknál és a hátsóknál is az ablakmozgató mechnaika van útban, így azt itt is el kellett távolítani.


- Itt jött a következő furcsaság: A mechanika motorja itt külön van a síntől. A motort a hangszóró felé néző csatlakoztatón keresztül lehet működtetni, no, ennek a csatinak az széthúzása szép kis nőgyógyászati gyakorlatot igényel.


Ezt követően gyerekjáték volt a munka további része...





Minél nagyobb egybefüggő paneleket vágtam (30x50cm, 30x40cm, 3dbx30x15cm) és hidegen ragasztottam fel. A ragasztást követően megfújattam hőlégfúvóval a felületet és alaposan áthengereztem. Közel tökéletesere sikerült és esztétikusra. Összeszerelésnél megbonyolítottam az életemet és úgy döntöttem, hogy, mivel "egyszer kell rendesen megcsinálni", dobozként lezárom a hátsó ajtót. Tehát, a szerelő nyílást is befedtem a Soudaband-dal. Ezzel azért elment az idő, mert a sok kis lyukhoz külön kellett méretre szabott szigetelődarabkákat vágni, de sikerült. Összeszerelésnél arra is vigyáztam, hogy az elektromos kábeleket is rögzítettem kis szigetelődarabbal a lemezhez, hogy véletlenül se zörögjön semmi. Masszív, áll, mint Katiban a gyerek.  :)

Patentok pontosan ugyanolyan stabilitással foglalták el újra helyüket az ajtóban, mint kiszerelés előtt voltak, emiatt ismételten dícséret illeti a gyártót.  :clap:

Mivel döcögős úton hallottam hátulról kis nyikorgást, nyekergést, levettem a csomagtérajtó belső burkolatát is, megnézni, mi zörög. Nos, az egyik szélső patent foglalata el volt törve, emiatt a patent nem volt a helyén, mozgott a műanyag burkolat. Loctite pillanatragasztó elővesz, műanyagot megragaszt, patent a helyére.  :cool2: :clap:
Javítandó a burkolat felfekvését, a lemezre (a csomagtérajtó belső felülete) is ragasztottam néhány csík Souda-t. Összeszerelésnél a patentoknál a burkolatot csak meg kell nyomni és gyönyörűen a helyükre pattannak. Most már ez is masszívan ér remélhetőleg zörgés nélkül is a helyén marad. Megdöbbentő volt számomra, hogy a műanyag burkolatot levéve, alatta az ablaktörlő szerkezet, a rendszámtáblavilágítás, a lámpatest foglalata és maga az ajtó lemez is - kis túlzással - patikat tisztaságú. Sem beázás, sem vízbefolyás nyoma nem látszik. Hihetelten számomra ez egy 14 éves autótól!  :clap:

---------------------------------

És eztán szívattam meg magam, de, mint a torkosborz!!! A csomiajtó lecsukásakor olyan érzésem volt, mintha picit a zár szerkezet elmozdult volna és "ferdén" csukódna le az ajtó. Rendben, a rakodóperemet (műanyag burkolat) eltávolítottam, itt sajnos a 4db patentból csak 2-t találtam meg, ezek szépen kivehetők, a másik kettő valszeg eltört, majd pótolni kell. Lényeg, hogy a zárkapmót 2db csavar tartja fixen. Ha ezeket kioldjuk, a kampó eltávolítható. Igenám, csakhogy nekem valahogy sikerült az egyik anyáját - ami bizony a lemez alján van elzártan a furat alatt "rögzítve" - beejtenem a kasztniba. Kivenni lövésem nincs, hogyan fogom...  :censored: :censored: :censored: Csak 4-5db lyuk van, amin egy nem használt fém antennával tudtam pöckölni a csavaranyát odabent. Kiszedni, netán úgy fordítani belül, hogy újra rákapassam a csavarra nem tudom, hogyan lehetséges. Ebben kéne segítség, mert tanácstalan vagyok.  :surrender: :censored: :surrender:
Elhagyni nem fogom, mert a kasztniban van, ez biztos. Csak ott fog zörögni nekem...  :wacko:

A zárkampó alá is vágtam bitumenes szigetelőt és a megmaradt csavart visszahajtva valamennyire sikerült stabillá tenni. A csukódási "félrecsukós probléma" nem lett megoldva, de legalább elbftam...  :cry:

-----------------------------------

Megnéztem azt is, hogy a csomagtérben hogy állunk gyári szigeteléssel, de igen jó, ezért most nem foglalkoztam vele. Íme:


No, azért, nem mintha nem volna még mit tenni, de egyelőre jól van ez így. Esetleg majd a kerékjáratot vizsgálom meg, hogy gördülési zajokat csökkentsem az autóban...

Az az érdekes, hogy, vagy én vagyok ügyes és jól osztottam be a szigetelőtekercset, de még kb az 1/3-a megvan. Ebből még futná az első ajtó fullos - hifihez! - lezárása, de ehhez előbb kell egy nagyobb lemezt gyártani, amivel áthidalom a baromi nagy szerelőnyílást. Erre majd mehet a szigetelés.  :yes:

Volt egy igen érdekes és dícséretes megoldás, amivel találkoztam: Az ablaküveg rögzítése a mozgató szerkezethez 2db csavarral történik. De nemcsak ennyiből áll a dolog, hiszen a súlyos üveget könnyen el lehetne ejteni, ha nem elég figyelmes az ember. Nos, itt van egy foglalat, amibe pluszban ül az ablaküveg és a foglalattal támaszkodik meg a fém szerkezeten.  :clap: :clap:


A képen látszik, hogy a menet fölötti kis műanyag foglalatban fixen bele van ragasztva az üveg és ez együtt ül rá a fémre.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.31 22:24:11 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i