Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3373220 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9915 Dátum: 2014.02.05 14:35:07 »
Egyszerű az oka. Ennyi a keret rá:)
Ime az egyik:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_navi_automata_navi_bor_headup-7599514

a másik:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_vajbor_navi_headup_ulesfutes-7606372

talán holland import lehet, ott sokféle kárpittal árulták a priusokat:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=243656117&asrc=st|sr
vagy ez is ritka:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=230513800&asrc=st|sr

ne az ár legyen az elsődleges szempont, se nem a futás, ahogy mások is már mondták, hanem inkább a dokumentált előélet.
a bőr egyébként rulez, bár a toyota általában gyengébb minőségűeket szokott az ülésekre húzni

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9916 Dátum: 2014.02.05 14:58:53 »
talán holland import lehet ...
Hát erre jó esély van, az elsőnél a navi biztos nem angolra van állítva.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9917 Dátum: 2014.02.05 15:05:58 »
...a bőr egyébként rulez, bár a toyota általában gyengébb minőségűeket szokott az ülésekre húzni
Amikor priusokat néztem nekem volt szerencsém kipróbálni 1 bőröst P2-öt, gyári volt fekete, attól eltekintve hogy milyen tulajdonságai vannak télen/nyáron én kellemesen csalódtam az anyagban, ugyanis nagyon finom minőség és illata van, 100 ekm feletti bőven, mégis teljesen rendbe volt mindenhol, pedig nem volt patika se belül se kivül az autó.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9918 Dátum: 2014.02.05 15:51:45 »
Hát erre jó esély van, az elsőnél a navi biztos nem angolra van állítva.
Mint ahogy a kép sem magyarországon készült (az utcanevekből következtetve)

buta kán

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9919 Dátum: 2014.02.05 16:02:14 »
Eddig is köszi srácok a véleményeket,már igazából csak két dolog érdekelne. Az egyik: ha leinformálható és rendszeresen karbantartott az autó,akkor kell-e félni 140-160 ezres futás teljesítménytől? A másik: ha igen,van-e valami olyan sajátosság,amiből nyilvánvaló,hogy gáz van az autóval? Gondolok itt olyan apró,esetleg nem is látszó részletekre,amik bármilyen jellegű hibára utalhatnak. Magyarul,mire figyeljek elsősorban?

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9920 Dátum: 2014.02.05 16:10:16 »
Ez bizony innen van Hollandiabol... a baj csak annyi, h itt az arak magasabbak az otthoninal szoval abbol eleg sok dologra lehet am kovetkeztetni. van torott is boseggel, de itt tobbnyire valoban idosebbek hajtjak a Priusokat. Javaslom a gaspedaal.nl oldal bongeszeset referencia gyanant.
belgiumban olcsobbak a Hybridek, de sajna az allapotuk is elmarad az helyi peldanyoketol.

Itt a helyi forumon tobb ember jar mar tul a 300e-n sot van aki mar 614-nel jar es meg semmi gondja nem volt igaz o anno ujkent vette.
Leinformalhato eloelet, szamlak-papirok es egy atvizsgalas mindekeppen ajanlott.
Kerdesedre valaszolva ha a fenti feltetelek bizonyitottak akkor egy 140e-t futott peldany meg vigan elmegy ugyanannyit.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9921 Dátum: 2014.02.05 16:43:45 »
Ez bizony innen van Hollandiabol... a baj csak annyi, h itt az arak magasabbak az otthoninal szoval abbol eleg sok dologra lehet am kovetkeztetni. van torott is boseggel, de itt tobbnyire valoban idosebbek hajtjak a Priusokat. Javaslom a gaspedaal.nl oldal bongeszeset referencia gyanant.
belgiumban olcsobbak a Hybridek, de sajna az allapotuk is elmarad az helyi peldanyoketol.
hát én meg belgiumban laktam és onnan úgy éreztem, hogy a holland priusok olcsóbbak. és főként sokkal-sokkal több, az autoscout szerint kábé tíszer annyi van belőlük - gondolom, van rá valami vaskos állami támogatás a hollandoknál. megjegyzem, a kínálati árak alapján  a hollandus verdák olcsóbbnak is tűnnek a belga piacosaknál

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9922 Dátum: 2014.02.05 20:14:38 »
Eddig is köszi srácok a véleményeket,már igazából csak két dolog érdekelne. Az egyik: ha leinformálható és rendszeresen karbantartott az autó,akkor kell-e félni 140-160 ezres futás teljesítménytől? A másik: ha igen,van-e valami olyan sajátosság,amiből nyilvánvaló,hogy gáz van az autóval? Gondolok itt olyan apró,esetleg nem is látszó részletekre,amik bármilyen jellegű hibára utalhatnak. Magyarul,mire figyeljek elsősorban?

Nem tudom, hogy vagytok vele, de a prius tipikusan az az autó, amelyet megbízható előélettel 200 ekm-nél is bevállalnék.

Megbízható előélet:
- Jól dokumentált kötelező szervizek (szervizkönyv a legjobb)
- Ne legyen ripityára zúzva. Kisebb sérülés javításokat az ár/értékbe lehet mérlegelni.
- Nem árt ha nem Magyarisztánban (főleg Dzsuvapesten) szaladta le azt a sok km-t.
- A benya sem mindegy, honnan származik (nyugat előnyben).
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9923 Dátum: 2014.02.05 20:27:10 »
Szababo: Mi kb 15 éve Romániában tankolunk Petrom kútnál. Ez OMW érdekeltség, kártyás tankolásnál OMW számlát adnak. Összehasonlíthatatlan a MOL által adott "benzin" és az amit kint tankolunk. Több deci a fogyasztásbeli különbség a kinti javára. Ennyit a nyugati benzinről :)

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9924 Dátum: 2014.02.05 20:43:39 »
Szababo: Mi kb 15 éve Romániában tankolunk Petrom kútnál. Ez OMW érdekeltség, kártyás tankolásnál OMW számlát adnak. Összehasonlíthatatlan a MOL által adott "benzin" és az amit kint tankolunk. Több deci a fogyasztásbeli különbség a kinti javára. Ennyit a nyugati benzinről :)

Sax ugye jól gondolom, hogy ÖMV-t akartál írni? Szerintem nálunk is csak a ÖMV képviseli a normális üzemanyagot, amit a Barátság kőolaj vezetékből készítenek, az sajnos nem fain, szerintem. Egyik ismerősömnek a P2-esében 230 ekm-nél el kezdte enni a motor az olajat és hát elég csúnya lerakódásokat találtak a sz@r minőségű benya miatt. A nyugatot úgy értettem, hogy arra fele, majdnem mindegy merre tankolsz, megfelelő minőségű az üzemanyag, felénk meg válogatni kell.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.05 20:47:48 írta Szababo »
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9925 Dátum: 2014.02.05 20:50:35 »
ÖMW :P
8 éves Opelünkbe is mindig ezt tankoltuk. Tavaly kellett egy fékbetét garnitúra bele meg volt egy gyári hibás vízcsőcsere. Ennyi volt a szervizelés rajta a kötelezőkön kívül, amik be voltak tartva. 170k van benne most.

gyd456

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9926 Dátum: 2014.02.05 20:57:48 »
Ez bizony innen van Hollandiabol... a baj csak annyi, h itt az arak magasabbak az otthoninal szoval abbol eleg sok dologra lehet am kovetkeztetni. van torott is boseggel, de itt tobbnyire valoban idosebbek hajtjak a Priusokat. Javaslom a gaspedaal.nl oldal bongeszeset referencia gyanant.
belgiumban olcsobbak a Hybridek, de sajna az allapotuk is elmarad az helyi peldanyoketol.

Itt a helyi forumon tobb ember jar mar tul a 300e-n sot van aki mar 614-nel jar es meg semmi gondja nem volt igaz o anno ujkent vette.
Leinformalhato eloelet, szamlak-papirok es egy atvizsgalas mindekeppen ajanlott.
Kerdesedre valaszolva ha a fenti feltetelek bizonyitottak akkor egy 140e-t futott peldany meg vigan elmegy ugyanannyit.

Jó hogy írtad ezt az oldalt. Az egyik piros p3 visszaköszönt a hahu-ról még a fotók is azonosak csak az ára kúszott 2.850e. re a kinti 7ezer euroról.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9927 Dátum: 2014.02.06 07:50:35 »
Jó hogy írtad ezt az oldalt. Az egyik piros p3 visszaköszönt a hahu-ról még a fotók is azonosak csak az ára kúszott 2.850e. re a kinti 7ezer euroról.

Biztos közvélemény kutatást tartanak. Figyelj Béla, ha 5-nél többen hívnak a kocsival kapcsolatban, behozzuk. :) ...... bár most hogy ilyen pocsék az € ......

Tényleg jó a gázpedál.nl
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9928 Dátum: 2014.02.06 10:31:23 »
En innen vettem az automat... jobban mondva kicsit ferditek mert itt letezik a toyota.nl amin belul van kulon hasznalt auto reszleg. Persze ezek tobbsegeben megtalalhatoak a gaspedaal-on is csak van, h keson... En futottam lyukra 4x vagy 5x. Olyan is volt, h egy olyan Priust probaltam ki amit mar 2 napja eladtak csak nem kerult ra tabla es az elado epp szabadnapos volt, igy az egyik a kollegaja szepen atadta a kulcsokat :D
A vicc az, h meg is vettem volna ha nem ugy varnak a szalonba, h bocsi, de ez elkellt es nem is kellett volna kiadni...

A belgakra visszaterve ott valoban sokkal gyerebb a kinalat viszont arakban amiket en nezegettem jobbak voltak, de az allapot... tudom mert megtanultam sajat karomon, h sok embernek az auto valoban csak hasznalati targy es nem vigyazznak ra ugy, mint en. Persze ez az en bajom megfizettem az arat azzal a bo 3 honap es ~3500km kocsikazassal.
Cserebe most ugy erzem, h igenis kikapartam magamnak a gesztenyet  :yes: 2009, apr. 1 tulaj, vezetett szervizkony szamlakkal es 48e km valos futasteljesitmeny.
10 400EUR volt igy de azert vannak/voltak hibai. Nyari gumi kuka, a felnivedo tarcsat is cserelnem kellett... cserebe a felni makulatlan. karoszeria tobb helyen karcos (polir majd megoldja) de van ahol melyebb huzasnyomok vannak.
Vettem ra gyari hibajavito festeket. Belul is vannak kisebb-nagyobb karcok, de hala Istennek csak kozepkonzol olyan a biztonsagi ovtol (ilyet vajon lehet venni ujat?)

Meg egy oldal amit ajanlanek figyelembe a gaspedaal-al egyetemben. Ahol latszik a rendszam ott erdemes az rdw.nl-re beirni mert kidobja a tulajok szamat ill azt is, h export autokent lett uzembe helyezve Hollandian belul vagy itteni beszerzes. Sajna en tobb olyat talaltam anno ami jo lehetett volna, de kiderult, h mar 4-5 tulajon tul van vagy eppenseggel az USA-bol jott.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9929 Dátum: 2014.02.06 11:35:34 »
Lehet tudni mibe kerültek odakint a "felnivédő tárcsák"?
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.06 11:44:35 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!