Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764847 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14085 Dátum: 2017.10.18 14:02:08 »
üdv!

tegnap volt műszakin a kocsi, átment, de azóta több dolog nem működik! :cry:

az oka valószínűleg az, hogy a ledesítéseimet visszacserélték izzószálas izzókra, a helyzetjelzőkben, a rendszám-világításban és a beltérben is   :hmmmm:
utóbbi helyen eltörték az okosok, a foglalatot is..

-a kocsit nem tudtam zárni eddig, mert állandóan azt jelezte, hogy nyitva van egy ajtó (term. minden zárva volt), ez a rendszám világítás újra ledesítésével ez helyrejött..
-a belső világítás egyáltalán nem működik, se az olvasó lámpák, sem az ajtónyitást jelző lámpa..
-a műszeregységben lévő óra, hiába állítom be, minden gyújtás után 12:00-van indul..
-a rádió elfelejti a beállított csatornákat.. (sony XSP-N1BT)
OFF: Este jön a led huszár. Helyzetjelző 10%-os(!) csíkban világít. Rendszámtábla világítás is ledes, látszott is belőle két csíkban 3 cm. Miért nem érthető, hogy nem szabályos? Azért nem, mert nem tölti be a technológia ezen a téren a funkciót.  :nono:
ON: Beltéri izzó nem vizsgaköteles, itt ráadásul a nagyobb fényáram miatt tényleg van értelme. A törött belsőt meg lehet reklamálni, ahogy a váratlan villanyos jelenségeket is. Továbbá az összes szabálytalan diszfunkcionális izzópótlék is visszajár.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14086 Dátum: 2017.10.19 13:31:10 »
Nemrégiben nekem is ez volt, mikor a beltéri világítást cseréltem LED-esre. A szélső foglalatok olyan kialakításúak, hogy ha picit megmozgatod már összeérnek az érintkezők és kész is a zárlat. A csatolt képen a 28-as biztosíték az, DOME. Ez felelős még az óráért és még talán egy-két apróságért is. A biztosítékos képen, ez az a tábla ami a kormány alatt van, a bal felső alatti az. A képen a bal alsó feletti van kivéve, mert először rosszat vettem ki, de ez ne tévesszen meg.

Tényleg az volt a rossz, én is valszeg a mellette lévőt vettem ki..
Köszi, minden működik!

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14087 Dátum: 2017.10.19 14:37:41 »
OFF: Este jön a led huszár. Helyzetjelző 10%-os(!) csíkban világít. Rendszámtábla világítás is ledes, látszott is belőle két csíkban 3 cm. Miért nem érthető, hogy nem szabályos? Azért nem, mert nem tölti be a technológia ezen a téren a funkciót.  :nono:
ON: Beltéri izzó nem vizsgaköteles, itt ráadásul a nagyobb fényáram miatt tényleg van értelme. A törött belsőt meg lehet reklamálni, ahogy a váratlan villanyos jelenségeket is. Továbbá az összes szabálytalan diszfunkcionális izzópótlék is visszajár.

Nem úgy vettem észre, hogy rosszabb lenne a rendszám felismerés (nem csíkoz), ill. a helyzet jelzés..

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14088 Dátum: 2017.10.19 15:10:25 »
Nem úgy vettem észre, hogy rosszabb lenne a rendszám felismerés (nem csíkoz), ill. a helyzet jelzés..

Pedig hidd el:
Az eredeti izzó helyére berakott LED-ekkel kivilágított rendszámtábla szürkülettől kezdve olvashatatlan, mert csak 2 foltban értékelhető a megvilágítás mennyisége, a többi rész homályban van.
Manapság már sötétben indulok reggel és az utóbbi 2 nap eredménye 4-ből 4 olyan rendszámtábla, ami olvashatatlan, mert a megvilágítást LED-ekkel pimpelték.

Ajánlott teszt:
Sötétben menj 10 méterre az autódtól és fényképezd le hátulról. Próbálj olyan képet készíteni, amin olvasható a hátsó rendszám. Még nem csináltam ilyet, de a fotózáskár mindig jobban kijönnek ezek az effektusok. (WDR és egyéb trükközés használata nem megengedett.)
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.19 15:16:06 írta keeper83 »

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14089 Dátum: 2017.10.19 15:21:35 »
Pedig hidd el:
Az eredeti izzó helyére berakott LED-ekkel kivilágított rendszámtábla szürkülettől kezdve olvashatatlan, mert csak 2 foltban értékelhető a megvilágítás mennyisége, a többi rész homályban van.
Manapság már sötétben indulok reggel és az utóbbi 2 nap eredménye 4-ből 4 olvashatatlan LED-ekkel pimpelt rendszámtábla.

Ajánlott teszt:
Sötétben menj 10 méterre az autódtól és fényképezd le hátulról. Próbálj olyan képet készíteni, amin olvasható a hátsó rendszám. Még nem csináltam ilyet, de a fotózáskár mindig jobban kijönnek ezek az effektusok. (WDR és egyéb trükközés használata nem megengedett.)

Ezt ki fogom próbálni, kiváncsi vagyok, mert az izzó előtti műanyag burkolaton belül vannak ilyen fénytörő kialakítások, szóval szvsz mindegy lenne, hogy milyen alapú fényforrás van mögötte..

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14090 Dátum: 2017.10.19 18:13:02 »
Nem úgy vettem észre, hogy rosszabb lenne a rendszám felismerés (nem csíkoz), ill. a helyzet jelzés..
Nézd meg egyszer teljesen sötétben. két vékony fény sávot vet. A búrában lévő prizma sem segít ezen.

talan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14091 Dátum: 2017.10.19 20:03:15 »
Izzócsere után csak villog a középkonzol.Mi lehet a problem?


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14092 Dátum: 2017.10.19 20:49:05 »
Mi lehet a problem?
http helyett https-t raktál a linkbe.

talan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14093 Dátum: 2017.10.20 06:17:51 »
Izzócsere után csak villog a középkonzol.Mi lehet a problem?



kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14094 Dátum: 2017.10.20 08:48:00 »
Nézd meg egyszer teljesen sötétben. két vékony fény sávot vet. A búrában lévő prizma sem segít ezen.
Ezt szerintem LEDe válógatja, ma már egészen jókat is lehet kapni. A LED-es DRL pl. egész jól megvilágítja az előtte lévő teret is (rendszámtábla), és nem csak csíkban. Az észlelhetőségben (helyzetjelző) pedig még jobb is mint a hagyományos izzó. Ma már nagyon sok gyári helyzetjelző, söt tompított is LED-es. A helyes műszaki szemle akkor lenne ha mérnék a fényforrás megfelelőségét, és nem kategorikusan kizárnák a LED-et.

din90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14095 Dátum: 2017.10.20 08:51:46 »
Olvasgatom ezt a LED-es sztorit, és felmerült a kérdés, hogy vajon milyen LED-et lehet akkor beletenni? Bármilyet? (Ezek szerintem nem.) Csak can bus? Vagy csak azt ne? Vagy...? Egészen addig, amíg el nem olvastam a topik idevágó hsz-ait, csak a méret volt kérdés. Azóta csak az nem (ugyanis lemértem...) :)
A kérdés onnan jött, hogy én is LED-esítenék (szigorúan csak az utas*- és csomagteret).


(tetőkárpitban, esetleg az ajtóban lévő izzók ledre cserélésén gondolkodom.)
„A versenyzés az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14096 Dátum: 2017.10.20 10:30:56 »
Szia!
Tegnap elmentem hiba állapotfelmérésre az autóval (2005-ös évjáratú Avensis T25  1.8 1ZZ-FE),leszedték a balelső féltengelyrúdról a gumiborítást és alatta sajnos eléggé korodált az állapota,megérett a cserére, a szerelő véleménye szerint érdemes lenne megspórolni az autómentés árát.

Ezt néztem ki. 
Idézet
https://auto.jofogas.hu/budapest/Toyota_Avensis_feltengely_szar__balos__1zzfe__3zzfe_motorhoz_65636151.htm

Vagy ezt :
Idézet
https://auto.jofogas.hu/pest/Toyota_Avensis_T25_Uj_Bal_Feltengely_Szar_1_6__1_8_Benzin_2003_2009_70679506.htm

Vagy felújítás itt 36.000.- ért ,plusz szerelés 6.000.-ért ,ez 3 munkanap.

Idézet
http://teamtwork.hu/feltengely-futomuszerviz

Vélemény esetleg valakinek?

Köszi előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.20 10:34:42 írta vm69 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14097 Dátum: 2017.10.20 12:55:30 »
A helyes műszaki szemle akkor lenne ha mérnék a fényforrás megfelelőségét, és nem kategorikusan kizárnák a LED-et.
A gyártott ledes cuccok túlnyomó része nem felel meg a gépjárművekkel kapcsolatos közúti előírásoknak. Ha saccolnom kéne akkor 95% fölött van szvsz azok aránya amik nem teljesítik a hagyományos izzó karakterisztikát, ezáltal nemcsak jogszabályilag, de technikailag is alkalmatlanok az adott lámpatestben a szerepkörük betöltésére. Ha lenne a ledekre külön minősítés, azt is ráhamisítanák Kínában. Menj ki, ülj le kínai partnerrel tárgyalni gyártásról, ha minősítésre megfelelésről kérdezel, akkor szemrebbenés nélkül mondja, hogy rárakják neked a CE jelzést ha úgy kéred. Minősítése nem lesz, de a kamu jel rajta lesz. Neki 1000$ extra haszon, a felelősség meg úgyis a tiéd.

« Utoljára szerkesztve: 2017.10.20 12:59:15 írta Silent »

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14098 Dátum: 2017.10.20 13:38:16 »
A gyártott ledes cuccok túlnyomó része nem felel meg a gépjárművekkel kapcsolatos közúti előírásoknak. Ha saccolnom kéne akkor 95% fölött van szvsz azok aránya amik nem teljesítik a hagyományos izzó karakterisztikát, ezáltal nemcsak jogszabályilag, de technikailag is alkalmatlanok az adott lámpatestben a szerepkörük betöltésére. Ha lenne a ledekre külön minősítés, azt is ráhamisítanák Kínában. Menj ki, ülj le kínai partnerrel tárgyalni gyártásról, ha minősítésre megfelelésről kérdezel, akkor szemrebbenés nélkül mondja, hogy rárakják neked a CE jelzést ha úgy kéred. Minősítése nem lesz, de a kamu jel rajta lesz. Neki 1000$ extra haszon, a felelősség meg úgyis a tiéd.
Pont ezért mondtam, hogy méréssel kellene eldönteni, hogy teljesíti-e. Az én vizsgámnál is csak azt nézték, hogy meg van-e az üvegében/műanyagban a minősítés a DRL-en, az már senkit nem érdekelt, hogy mennyi fényt bocsát ki (ha jól tudom van rá előrt lumen), milyen irányból és távolságról látható.
"a gyártott ledes cuccok" alatt a gyárilag azzal szerelt autókat is beleérted?
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.20 13:42:57 írta kugyu21 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14099 Dátum: 2017.10.20 14:14:09 »
Pont ezért mondtam, hogy méréssel kellene eldönteni, hogy teljesíti-e. Az én vizsgámnál is csak azt nézték, hogy meg van-e az üvegében/műanyagban a minősítés a DRL-en, az már senkit nem érdekelt, hogy mennyi fényt bocsát ki (ha jól tudom van rá előrt lumen), milyen irányból és távolságról látható.
Mérni szerintem a hagyományos izzókat sem mérik, csak a tompítottat.

"a gyártott ledes cuccok" alatt a gyárilag azzal szerelt autókat is beleérted?
A kocsi azokkal együtt szerelve kap típusengedélyt. Mi itt most az utólag gombokért megvehető csumpi izzókról beszélgetünk amiket boldog-boldogtalan megvesz, mert alacsony a fogyasztása, szép a fénye, plusz jajjdejó, mert modern. Persze ha teljesíti a normát, akkor miért ne kerülhetne bele? Az a gubanc, hogy nagy részük nem teljesíti, mert annyi a varázslat, hogy pl. sofita foglalatba benyomnak három darab SMD5050-es led-et, ami háromszög karakterisztikát vetít, ezért rendszámvilágításra nem lesz alkalmas. A tulaj persze megveszi és a vételi pszichológia szellemében körömszakadtáig védi, hogy akkor is jó.