Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764781 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10575 Dátum: 2016.01.22 08:27:02 »
Ez két különböző dolog...

1, ha azért dobott hibakódot,mert a katalizátor hatásfok alacsony,de jók a mért káros anyag értékek,akkor a szonda kiemelő jó megoldás.
2, Ha biztosra tudod,hogy rossz a szonda,akkor ki kell cserélni a szondát az a jó megoldás.

Igazából ha kiemeled a szondát,akkor az sokat nem fog mérni,így nagy valószínűséggel hibát sem fog dobni. Én ha biztosra tudnám,hogy rossz a szonda,akkor azt kicserélném.

Értem és köszönöm.
Lehet nyugodtabban alszom, ha szonda csere lesz.
Hosszútávon lehet jobban megéri nekem.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10576 Dátum: 2016.01.22 15:47:57 »
Ez tök jó, ilyen leírást keresgéltem a fórumon két hónapja, de eddig úgy tűnt, hogy aki megcsináltatta az semmiképp nem akarja leírni, hogy mi mennyi. Jó így átláthatóan, összefoglalva látni, hogy mire számítson az ember. Bár -kopp-kopp-, úgy tűnik az enyém nem eszi.

Biztos nem kerestél elég alaposan. :yes:
Én is leírtam a gyűrűzési költségeket: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=95.msg605221#msg605221
Tehát nagy valószínűséggel 100...200 E között meg lehet úszni  a gyűrűzést.
A legfontosabb a MEGFELELŐ szerelő megtalálása ilyenkor IS. :yes:
ELŐRE a szerelő nagyon nehezen tud/akar árat mondani! Nekem is igazából, csak a munkadíj volt fix (50E). A többi úgyis alkatrészfüggő... :whistling: Van aki, csak a saját maga által vett alkatrészt hajlandó beépíteni.(mert azon is keres egy kicsit). Hogy mit kell cserélni kérdésre, lehetőségként fel szokták sorolni az ÖSSZES motorban található alkatrészt. :cry:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10577 Dátum: 2016.01.22 15:55:07 »
Sümegen lakunk (Veszprém megye nyugati csücske)
Arrafelé nehéz jó szerelőt találni, de a vasútállomás felé jobbra az egyik mellékutcában van egy akinek a feleségének Toyota Versoja van. Lelkiismeretes szakember.

A karosszéria lakatos, műanyagos-fényezők viszont márkaszervizes áron dolgoznak, botrányos minőségben.

extasymajom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10578 Dátum: 2016.01.24 16:22:16 »
Sziasztok

Nemrég vásároltam egy T25 Avensist 2.0D D4d. Egyenesen Olaszból érkezett és az a gondom, hogy a két gyári (szerintem gyári) kulcsával nem tudom kinyitni. Manuálisan megy de a gombokra nem reagál semmit. Vettem új elemet a kulcsba de semmi.

Próbáltam az itt leirt módszerrel:

Vezetõ oldali ajtó nyit (a többi legyen csukva), beül, ajtó nyitva hagy.

1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (10 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer (10 másodpercen belül)
3. kulcs be-kulcs ki 2-szer
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kucs be, benne hagy
6. ajtó be, becsukva hagy
7. ignition on-ignition off 2-szer (ez a kulcs hozzáadása, elõzõek törlése)
(ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó)
8. kulcs kivesz, unlock gomb lenom és nyomvatart, majd lock gomb 5-ször megnyom, minden gombnyomás minimum 2 másodpercig tartson
9. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit.
10. kiszáll, ajtó becsuk, kipróbál, örül.



Sajnos ez sem segitett. annál a lépésnél, hogy "az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó"
nekem nem nyit és zár, tehát semmit nem csinál. Manuálisan mindkét kulcsot tudom használni, a gombnyomásra mindkét kulcson felvillan a piros led, de a távirányitót nem tudom éltre kelteni.

Valakinek van valami ötlete? Megköszönném. :cry:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10579 Dátum: 2016.01.24 18:27:46 »
Sziasztok

Nemrég vásároltam egy T25 Avensist 2.0D D4d. Egyenesen Olaszból érkezett és az a gondom, hogy a két gyári (szerintem gyári) kulcsával nem tudom kinyitni. Manuálisan megy de a gombokra nem reagál semmit. Vettem új elemet a kulcsba de semmi.

Próbáltam az itt leirt módszerrel:

Vezetõ oldali ajtó nyit (a többi legyen csukva), beül, ajtó nyitva hagy.

1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (10 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer (10 másodpercen belül)
3. kulcs be-kulcs ki 2-szer
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kucs be, benne hagy
6. ajtó be, becsukva hagy
7. ignition on-ignition off 2-szer (ez a kulcs hozzáadása, elõzõek törlése)
(ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó)
8. kulcs kivesz, unlock gomb lenom és nyomvatart, majd lock gomb 5-ször megnyom, minden gombnyomás minimum 2 másodpercig tartson
9. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit.
10. kiszáll, ajtó becsuk, kipróbál, örül.



Sajnos ez sem segitett. annál a lépésnél, hogy "az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó"
nekem nem nyit és zár, tehát semmit nem csinál. Manuálisan mindkét kulcsot tudom használni, a gombnyomásra mindkét kulcson felvillan a piros led, de a távirányitót nem tudom éltre kelteni.

Valakinek van valami ötlete? Megköszönném. :cry:
Gyári kulcsa megvan? (szürke, meg egy sorszám is tartozik hozzá amivel új kulcsot lehet rendelni).
Duettnél amikor voltam biztonsági ketyeréket szereltetni, megnézték a kulcsomat, mert a távirányító része nem ment. Sikerült megmérni, hogy ad a kulcs, csak gyenge az elem. A műszerész azért alaposan szétszedte és lecsekkolta, hogy a gumilap is jó és mikrokapcsolót se kell cserélni. Végül sima elemcsere segített, a régiben már csak 2,5 volt feszültség volt. Viszont amíg vártam, több kliens is jött, akinek kulcsot is összetanítottak a kocsival. Esetleg érdeklődj náluk, szinte minden kulcshoz tartanak felújítószettet. Mayer Budakeszinél is van egy szaki aki biztosan meg tudja oldani a problémát, nekik is írhatsz info@-ra, nagyon segítőkészek.

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10580 Dátum: 2016.01.24 21:35:17 »
Sziasztok

Nemrég vásároltam egy T25 Avensist 2.0D D4d. Egyenesen Olaszból érkezett és az a gondom, hogy a két gyári (szerintem gyári) kulcsával nem tudom kinyitni. Manuálisan megy de a gombokra nem reagál semmit. Vettem új elemet a kulcsba de semmi.

Próbáltam az itt leirt módszerrel:

Vezetõ oldali ajtó nyit (a többi legyen csukva), beül, ajtó nyitva hagy.

1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (10 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer (10 másodpercen belül)
3. kulcs be-kulcs ki 2-szer
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kucs be, benne hagy
6. ajtó be, becsukva hagy
7. ignition on-ignition off 2-szer (ez a kulcs hozzáadása, elõzõek törlése)
(ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó)
8. kulcs kivesz, unlock gomb lenom és nyomvatart, majd lock gomb 5-ször megnyom, minden gombnyomás minimum 2 másodpercig tartson
9. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit.
10. kiszáll, ajtó becsuk, kipróbál, örül.



Sajnos ez sem segitett. annál a lépésnél, hogy "az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó"
nekem nem nyit és zár, tehát semmit nem csinál. Manuálisan mindkét kulcsot tudom használni, a gombnyomásra mindkét kulcson felvillan a piros led, de a távirányitót nem tudom éltre kelteni.

Valakinek van valami ötlete? Megköszönném. :cry:

Helló!

Nekem hasonló problémám volt.

Budapesten megcsinálták két perc alatt 1000 ft-ért . A cég nevére nem emlékszem, de itt az elérhetőségük: 061-206-18-81

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10581 Dátum: 2016.01.24 21:47:32 »
Helló!

Nekem hasonló problémám volt.

Budapesten megcsinálták két perc alatt 1000 ft-ért . A cég nevére nem emlékszem, de itt az elérhetőségük: 061-206-18-81
Metások lesznek azok ("A riasztódoki válaszol" rovatos cég).

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10582 Dátum: 2016.01.25 11:42:15 »
Sziasztok

Nemrég vásároltam egy T25 Avensist 2.0D D4d. Egyenesen Olaszból érkezett és az a gondom, hogy a két gyári (szerintem gyári) kulcsával nem tudom kinyitni. Manuálisan megy de a gombokra nem reagál semmit. Vettem új elemet a kulcsba de semmi.

Próbáltam az itt leirt módszerrel:

Vezetõ oldali ajtó nyit (a többi legyen csukva), beül, ajtó nyitva hagy.

1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (10 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer (10 másodpercen belül)
3. kulcs be-kulcs ki 2-szer
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kucs be, benne hagy
6. ajtó be, becsukva hagy
7. ignition on-ignition off 2-szer (ez a kulcs hozzáadása, elõzõek törlése)
(ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó)
8. kulcs kivesz, unlock gomb lenom és nyomvatart, majd lock gomb 5-ször megnyom, minden gombnyomás minimum 2 másodpercig tartson
9. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit.
10. kiszáll, ajtó becsuk, kipróbál, örül.



Sajnos ez sem segitett. annál a lépésnél, hogy "az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó"
nekem nem nyit és zár, tehát semmit nem csinál. Manuálisan mindkét kulcsot tudom használni, a gombnyomásra mindkét kulcson felvillan a piros led, de a távirányitót nem tudom éltre kelteni.

Valakinek van valami ötlete? Megköszönném. :cry:

Se nyitni,se zárni nem tudod? Nekem múltkor kinyomta belső világítás izzó cserénél a biztosítékot és érdekes módon,de nyitni tudtam,viszont a lezárás nem ment a távirányítóval,csak manuálisan a kulcsot elforgatva.
Nem ment a komp kijelző háttérvilágítása sem és le is nullázta...
Bizosíték csere után minden működött rendesen.

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10583 Dátum: 2016.01.25 20:27:38 »
Arrafelé nehéz jó szerelőt találni, de a vasútállomás felé jobbra az egyik mellékutcában van egy akinek a feleségének Toyota Versoja van. Lelkiismeretes szakember.

A karosszéria lakatos, műanyagos-fényezők viszont márkaszervizes áron dolgoznak, botrányos minőségben.


Köszönöm. Na, nála még nem érdrklődtem. Bevallom, ott még sose jártam, de egy próbát megér.
Errefelé iszonyat áron tudnak dolgozni a szerelők. A legrosszabb, hogx némelyik kérés nélkül csinál meg dolgokat, aztán meg az ember pofára esik, hogy ez meg az is bennvan az árban, mikor nem is kérte.

Peti1979

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10584 Dátum: 2016.01.27 20:40:21 »
Most lett vásárolva egy 2004-es évjáratú Avensis 1.8 Sol felszereltségű Toyota (130000 km). Nem sokkal rá hozta a P0420 (Katalizátor-rendszer hatékonyság határérték alatt (1.hengersor)) hibakódot. A hiba már többször ki lett törölve, de mindig visszajön. Meg lett járatva az autó,de az sem segített rajta. A CO értékeke megfelelőek, és a lambdaszondák is megfelelően dolgoznak.
Ha valaki járt már hasonló "cipőben" az írja már meg legyen szíves, hogy mi volt a probléma megoldása.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10585 Dátum: 2016.01.27 23:32:31 »
Mindezt 130e km-rel???   :eek:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10586 Dátum: 2016.01.28 07:22:45 »
Mindezt 130e km-rel???   :eek:
óra szerint... :whistling:
Ez a toyota bosszúja :2guns: a használtautó-vásárlókkal szemben. Túl jó minőséget gyártottak. Sokan nem hiszik el, 200 ezer km-ig nem látszik az autón, hogy használták.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.28 07:38:32 írta Izso »

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10587 Dátum: 2016.01.28 10:30:17 »
Most lett vásárolva egy 2004-es évjáratú Avensis 1.8 Sol felszereltségű Toyota (130000 km). Nem sokkal rá hozta a P0420 (Katalizátor-rendszer hatékonyság határérték alatt (1.hengersor)) hibakódot. A hiba már többször ki lett törölve, de mindig visszajön. Meg lett járatva az autó,de az sem segített rajta. A CO értékeke megfelelőek, és a lambdaszondák is megfelelően dolgoznak.
Ha valaki járt már hasonló "cipőben" az írja már meg legyen szíves, hogy mi volt a probléma megoldása.

Ugyanez az évjárat , motor , hibakód ,  151 e km.
Annyi hogy nálam a hátsó szonda nem jó .
Biztos jók a szondák?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10588 Dátum: 2016.01.28 11:08:50 »
Csatlakozom az előttem szólókhoz!
Az enyém ette az olajat (már rendbe van téve), futott eddig 244 000km-t és semmi baja a szondáknak, katalizátornak. Ami autóban (Toyota) 200e km alatti futásnál ezek hibásodnak meg, abban vélhetően nem 200e km van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10589 Dátum: 2016.01.28 11:37:58 »
Az enyémen volt szonda csere, de annak az volt az oka, hogy a fűtő száll elszakadt. Valószinüleg le lett horzsolva, mert a kipufogó cső alján van.
Attila 31
  - Avensis
- Prius