Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3771448 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9540 Dátum: 2015.05.12 20:17:40 »
Sziasztok.
2004-es Ave 2.0 d4d-n szeretnék vezérlést cseréltetni.
Miket kell pontosan lecserélni ilyenkor(vízpumpa?, görgők?feszítők?) ezzel egyidejűleg még milyen meghajtó szijakat érdemes lecserélni?
Melyik márkát vegyek és hol?
310ezernél jár az óra.

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9541 Dátum: 2015.05.13 11:03:17 »
Sziasztok!

Olajcsere ügyben lenne kérdésem. Jó sokat visszaolvastam a hozzászólásokban és nem vagyok benne biztos, hogy mi a pontos és helyes menete.
Az alábbi kérdések merültek fel bennem:
-meddig kell tölteni az olajszintet (félig, háromnegyedig, max jelzés alatt picivel)?
-emeljek valamelyik irányba az autón, hogy több olaj kifojjon a motorból?
-feltöltés után hidegen vagy melegen ellenőrizzem az olajszintet? (mintha a kezelésiben melegen írták volna)

Ha jól látom kezelésiben a 1AZFE/FSE motoroknál 4,2L olaj kell bele szűrő cserével együtt. Ezesetben feltöltés után hol áll meg az olajszint?

Üdv:T

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9542 Dátum: 2015.05.13 11:20:33 »
vidd el szerelőhöz.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9543 Dátum: 2015.05.13 14:25:32 »
emi, ha megvan a autód használatija, akkor az abban szereplő mennyiséggel és minőséggel töltsd fel.
Nem szükséges a hókuszpókusz, kifolyatod belőle az olajat alul és amikor már nem is csöpög, csavar vissza, szűrő csere és mehet bele az előírt mennyiségű motorolaj. Mindenképpen a maxon tartsd a szintet, vagy picivel alatta, fölé semmiképpen ne töltsd!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9544 Dátum: 2015.05.13 16:33:23 »
Szia!

Előző autón mindig én cseréltem de az francia autó volt :1eye:. Ez pedig egy jappán technika. A kézikönyv szerint "a motor üzemi hőmérsékletén, de álló motornál kell ellenőrizni az olajszintet"
Akkor úgy lesz a jó, ha leeresztés után szűrőcsere. Beletöltöm az új olajat ami esetemben szűrőcserével 4,2L majd megvárom amíg lefolyik a teknőbe. Megnézem a szintet pár perc múlva és ha még kevés akkor rátöltök úgy, hogy max alatt legyen? 1,5 decit az üres szűrő is benyel nem? Majd mehet az indítózás. És kész.

Üdv:T

emi, ha megvan a autód használatija, akkor az abban szereplő mennyiséggel és minőséggel töltsd fel.
Nem szükséges a hókuszpókusz, kifolyatod belőle az olajat alul és amikor már nem is csöpög, csavar vissza, szűrő csere és mehet bele az előírt mennyiségű motorolaj. Mindenképpen a maxon tartsd a szintet, vagy picivel alatta, fölé semmiképpen ne töltsd!

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9545 Dátum: 2015.05.15 06:33:58 »
Sziasztok!

Minap kipróbáltam (sajnos még csak most) a kulcsokkal való zárást/nyitást, de jól gondolom, hogy az nem "üzemszerű", ha a 3 kulcs egyikével sem tudok se zárni se nyitni?
Még egy mm-t sem fordul el a kulcs a zárban, illetve gyanús hogy be sem megy teljesen. Egyáltalán meddig kellene belemennie a zárba?

Köszi

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9546 Dátum: 2015.05.15 17:47:37 »
Egyik zárba sem megy bele a kulcs?
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9547 Dátum: 2015.05.16 09:19:28 »
Egyik zárba sem megy bele a kulcs?

Belemenni belemegy, így:


A csomagtartónál is ez a helyzet, nem nyitja egyik sem. Egyedül a kesztyűtartót zárja/nyitja a szürke szervizkulcson kívül mind.
A szervizkulccsal is indulnia kell az autónak?


Még a múltkor kérdeztem a csomagtartóbab lévő kapcsolót, itt a kép, de még mindig nem tudom mi az:


András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9548 Dátum: 2015.05.16 09:46:51 »
Belemenni belemegy, így:


A csomagtartónál is ez a helyzet, nem nyitja egyik sem. Egyedül a kesztyűtartót zárja/nyitja a szürke szervizkulcson kívül mind.
A szervizkulccsal is indulnia kell az autónak?


Még a múltkor kérdeztem a csomagtartóbab lévő kapcsolót, itt a kép, de még mindig nem tudom mi az:

Az biztos, hogy az a kapcsoló a csomagtartóban vmi egyedi megoldás lehet.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9549 Dátum: 2015.05.16 10:54:15 »
Az tuti, hogy egyedi. Szerintem a kulccsal az a baj, hogy kb sohasem volt úgy használva, hogy forgatták a zárban és az évek alatt beállt szerintem. (Nekem így volt a csomagtartónál. Én wd 40-el/ zárolajzóval kezelgettem, finoman ,,játszottam" vele és megindult. :D
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.16 10:55:46 írta Corollás Gergő »

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9550 Dátum: 2015.05.16 11:06:17 »
Az biztos, hogy az a kapcsoló a csomagtartóban vmi egyedi megoldás lehet.
A kapcsoló szerintem utólag beépített valami,tuti nem gyári. Mit kapcsol fel??? Ki tudja. :)

Nash

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9551 Dátum: 2015.05.16 12:24:20 »
Sziasztok!

Mint új belépő, üdvözlök minden tagot.

A napokban került hozzánk egy 2003/09 havi 2 literes, 108kw-os benzines Avensis (T25) 181.000 km-rel. Sakuránál leinformált, egy gazdás gép. Az autó nagyon egyben van, de azért korántsem tökéletes (hibáiról tudtunk, ezek tudatában vettük meg).
Néhány kérdésem lenne hozzátok.
Mennyire jellemző erre a motorra, hogy a főtengely szimeringnél ereszti az olajat, (Szerelő szerint 180-200 ezer km körül előfordulhat), mert ez bizony ereszti. Hétfőn derül ki, hogy melyik. Ha a váltó oldali, akkor lesz némi munkadíj többlet  ::)
Kezelési könyv hiányában a tompított izzó cseréjével sem boldogultam. Van valami trükkje, vagy lehet lebontani körülötte mindent?
Kezelésit egyébként le tudok tölteni valahol? (Sakurában már rendelni sem lehet)
Utolsó kérdésem, hogy itt az oldalon mely topikok foglalkoznak konkrétan ezzel a típussal?
Remélem hosszabb távon megbízható járgányra tettünk szert.
 
Before Ford. After Toyota.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9552 Dátum: 2015.05.16 12:46:16 »
Belemenni belemegy, így:


A csomagtartónál is ez a helyzet, nem nyitja egyik sem. Egyedül a kesztyűtartót zárja/nyitja a szürke szervizkulcson kívül mind.
A szervizkulccsal is indulnia kell az autónak?


Még a múltkor kérdeztem a csomagtartóbab lévő kapcsolót, itt a kép, de még mindig nem tudom mi az:

Nekem működik kulccsal is a zár. Így megy bele. Nagy különbséget nem látok! Lehet hogy, ahogy előttem írták, egy kis zárolajozás/bejáratás kellene. ;) :hmmmm:
Ha jól emlékszem, a szerviz kulcsnak nem kell nyitnia  a csomagtartót és a kesztyűtartót!
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.16 12:57:56 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9553 Dátum: 2015.05.16 20:47:32 »
Belemenni belemegy, így:


A csomagtartónál is ez a helyzet, nem nyitja egyik sem. Egyedül a kesztyűtartót zárja/nyitja a szürke szervizkulcson kívül mind.
A szervizkulccsal is indulnia kell az autónak?


Még a múltkor kérdeztem a csomagtartóbab lévő kapcsolót, itt a kép, de még mindig nem tudom mi az:


Van az autóban tolató radar és vonóhorog? Ha van lehet azt kapcsolja ki utánfutózás esetén.

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9554 Dátum: 2015.05.16 21:12:58 »
Van az autóban tolató radar és vonóhorog? Ha van lehet azt kapcsolja ki utánfutózás esetén.

Van gyári vonó, illetve a hátsó lökhárítón ott vannak a szenzorok, DE mind fekete és nem színre fújt. Próbáltam már bekapcsolt állásban rátolatni valamire, de semmi...

Az tuti, hogy egyedi. Szerintem a kulccsal az a baj, hogy kb sohasem volt úgy használva, hogy forgatták a zárban és az évek alatt beállt szerintem. (Nekem így volt a csomagtartónál. Én wd 40-el/ zárolajzóval kezelgettem, finoman ,,játszottam" vele és megindult. :D

Gyanús nekem is, hogy ilyesmi lehet, meg is próbálom majd kezelgetni.