Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764847 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9435 Dátum: 2015.03.25 23:14:17 »
Ha az önindító a hibás, vagyis, a gyújtáskapcsoló, akkor csak gyári van újként, vagy bontóból.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9436 Dátum: 2015.03.26 09:19:00 »
Sziasztok!

Avensis T25 2004 2.0 Benzin Liftback

Kuplung ügyben, kellene egy kis segítség, elvileg a motortérben ha lenézek a motor jobb oldal/sarka felé akkor ott alul látni egy kiálló pöcköt amire merőleges egy gumiharangocska, állítólag ez mutatja a kuplung kopását.
Ha totál derékszögben merőleges a pöcök a tűzfalra akkor új a kuplung és minél jobban kopik tolódik el balra a kis pöcök.

Ez igaz és ha igen honnan lehet tudni mikor csere érett már? Hány fokos szöget zárhat be kb? Ha jól láttam most a 90°-hoz képest (fejjel lefelé) 70° körüli szöget zár be, kérdés hol a minimum... 45° körül?

Esetleg ha tud vki képet beszúrni megköszönöm, én is megpróbálok majd.

+ az ingadozó alapjáratot (melegen 4-600 körül ingadozik és zavaróan ráz az egész autó lefulladás közeli állapotban) alapjárati motor tisztítással lehet orvosolni?

Köszi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9437 Dátum: 2015.03.26 09:24:56 »
A kuplung kopását érezni fogjátok, felesleges különféle pöcköket figyelgetni. Ha könnyen jár és jó a fogáspontja és annak helyzete is, akkor jó a kuplung. Ha indulásnál rángat, vagy túlságosan alacsony pedálállásnál fog, esetleg túlságosan magasan fog, akkor a kuplung szett egyes alkatrészeinek kopása valószínű.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9438 Dátum: 2015.03.26 09:37:15 »
Sziasztok!

Avensis T25 2004 2.0 Benzin Liftback

Kuplung ügyben, kellene egy kis segítség, elvileg a motortérben ha lenézek a motor jobb oldal/sarka felé akkor ott alul látni egy kiálló pöcköt amire merőleges egy gumiharangocska, állítólag ez mutatja a kuplung kopását.
Ha totál derékszögben merőleges a pöcök a tűzfalra akkor új a kuplung és minél jobban kopik tolódik el balra a kis pöcök.

Ez igaz és ha igen honnan lehet tudni mikor csere érett már? Hány fokos szöget zárhat be kb? Ha jól láttam most a 90°-hoz képest (fejjel lefelé) 70° körüli szöget zár be, kérdés hol a minimum... 45° körül?

Esetleg ha tud vki képet beszúrni megköszönöm, én is megpróbálok majd.

+ az ingadozó alapjáratot (melegen 4-600 körül ingadozik és zavaróan ráz az egész autó lefulladás közeli állapotban) alapjárati motor tisztítással lehet orvosolni?

Köszi

Fojtószelep van, azt kell tisztítani és igen, segíthet. Hasonlóan, mint itt (thanks Kika1):


Arról a pöcökről rakja majd fel képet. Fogalmam sincs mi az.  :)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9439 Dátum: 2015.03.26 19:01:55 »
Sziasztok!

Sajnos nem ég a bal hátsó tolatólámpám. Az égőnek semmi baja nem volt. De azért kicseréltem, de semmi. Multiméterrel rámértem a foglalatra, de nem jut el addig az áram. Tovább mentem így megnéztem a csatlakozót, d enem tudom, hogy melyik szál megy oda.

Volt valakinek hasonló gondja? Vagy hogy hogyan tovább?

ÜdV:T

Szia!
Látom egy napja nem válaszolt senki(biztos nem volt ilyen konkrét hibája senkinek)... hogy én merre indulnék...
Szerintem a" kábelkorbács elölről úgy jön hátra", hogy közös mindkét oldalon. Tehát, ha a jobb lámpád jó, akkor azt jelenti, hogy a jobb lámpától a balra menő vezeték/csatlakozó körül kellene keresni a hibát. :yes:
Valószínűleg apró kontakt hiba, esetleg szálszakadás lehet a bűnös... :yes:
HA van rajz egyértelműbb lehet, de anélkül is mge lehet keresni szerintem...
Jó keresést.

p.s. Jó ez a hiba olyan szempontból, hogy használható a járgány (hiszen a tolatólámpát ritkán használod...amúgy is van olyan autó amelyiken csak az egyik oldalon van :whistling:) Tehát van időd keresgélni, ha magad akarod megoldani... (én megpróbálnám) :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9440 Dátum: 2015.03.26 19:34:31 »
Sziasztok!
Nejem rokonának van egy Avensise, 2004, D4-D, 1CD motorral. 20000 (!) km van benne, és időnként melegen nem indul, csak teker. Olvasgattam a fórumot, miszerint az önindító ezekben alul méretezett. Csak gyári újat, vagy utángyártottat is bele lehetne rakni? Esetleg más javaslat?
Köszi! dsanyi

Szia,
Az 1CD motornál ez jellemzően sajnos a befecskendező hibájára utal.
Az önindítóhoz lehet kapni persely szettet. Le kell szedni, szét kell szedni, alaposan kitakarítani, és a perselyeket kicserélni. Sokkal jobb lesz, gyorsabb, de nem fog sajna örökké tartani.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9441 Dátum: 2015.03.26 19:38:01 »
Szia!
Látom egy napja nem válaszolt senki(biztos nem volt ilyen konkrét hibája senkinek)... hogy én merre indulnék...
Szerintem a" kábelkorbács elölről úgy jön hátra", hogy közös mindkét oldalon. Tehát, ha a jobb lámpád jó, akkor azt jelenti, hogy a jobb lámpától a balra menő vezeték/csatlakozó körül kellene keresni a hibát. :yes:
Valószínűleg apró kontakt hiba, esetleg szálszakadás lehet a bűnös... :yes:
HA van rajz egyértelműbb lehet, de anélkül is mge lehet keresni szerintem...
Jó keresést.

p.s. Jó ez a hiba olyan szempontból, hogy használható a járgány (hiszen a tolatólámpát ritkán használod...amúgy is van olyan autó amelyiken csak az egyik oldalon van :whistling:) Tehát van időd keresgélni, ha magad akarod megoldani... (én megpróbálnám) :yes:

Hi,
Ugyan nem tudom, milyen autó pontosan, de nem csak az egyik oldalon van tolató lámpa az Avensiseken?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9442 Dátum: 2015.03.26 21:00:19 »
Szia,
Az 1CD motornál ez jellemzően sajnos a befecskendező hibájára utal.
Az önindítóhoz lehet kapni persely szettet. Le kell szedni, szét kell szedni, alaposan kitakarítani, és a perselyeket kicserélni. Sokkal jobb lesz, gyorsabb, de nem fog sajna örökké tartani.

Erre gondoltam én is, de 20k km alatt nem mehetnek szét az injektorok, nem? Persze ha elírta és 200 a 20...

dsanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9443 Dátum: 2015.03.26 21:04:37 »
Szia,
Az 1CD motornál ez jellemzően sajnos a befecskendező hibájára utal.
Az önindítóhoz lehet kapni persely szettet. Le kell szedni, szét kell szedni, alaposan kitakarítani, és a perselyeket kicserélni. Sokkal jobb lesz, gyorsabb, de nem fog sajna örökké tartani.


20000 km - nél befecskendező hiba?? Nem boltba járásra van használva. Ritkán megy, de akkor 200 - 300 km - t egyszerre. Ebből kifolyólag az önindító sem igen lehet szétkopva.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9444 Dátum: 2015.03.26 22:10:51 »

20000 km - nél befecskendező hiba?? Nem boltba járásra van használva. Ritkán megy, de akkor 200 - 300 km - t egyszerre. Ebből kifolyólag az önindító sem igen lehet szétkopva.

Pedig ha nem befecskendező, akkor önindító hibára utal a jelenség.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9445 Dátum: 2015.03.27 09:32:27 »
Fojtószelep van, azt kell tisztítani és igen, segíthet. Hasonlóan, mint itt (thanks Kika1):


Arról a pöcökről rakja majd fel képet. Fogalmam sincs mi az.  :)

Köszi srácok, akkor ezt majd megejtem!
Itt a kép sikerült lefotózni, de érzetre semmit különös, jól fog a kuplung.


KELCI

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9446 Dátum: 2015.03.27 10:55:28 »
Sziasztok.

Olyan hibám van az AVE-n (T27 1.8 benzin, 2009) , ami számomra magas.
Anno mikor megvettem (november). Az elhozatal után állt egy hetet az autó. Mikor indulni szerettem volna, nem indult. Be kellett bikázni. Akku problémára gondoltam, hát vissza is vittem a márka kereskedésbe mert itt fél év használt autó gari van (Ausztria).Kicserélték az aksit. Kaptam zsír új Banner aksit.
Most megint eljátszotta velem úgy hogy előtte 1000 km-t mentem. Letettem a kocsit és egy hétig állt. Az aksi annyira kuka volt , hogy a központi zár sem ment. Az aksi 4 hónapos , az autón semmilyen fogyasztó nem lett rajta hagyva , ami szívhatta volna. Riasztó nincs benne. A generátor biztos visszatölt , mert bikázás után mentem 4 km-t  le állítottam az autót és indult megint gond nélkül.Egész télen a mínuszokban egyszer sem csinálta meg velem , pedig akkor is volt , hogy egy hétig vagy akár 10 napig sem volt beindítva. Találkozott már valaki ilyesfajta hibával?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9447 Dátum: 2015.03.27 11:01:23 »
Valami mégis fogyaszt ott, szerintem nem akksi probléma.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9448 Dátum: 2015.03.27 11:03:49 »

20000 km - nél befecskendező hiba?? Nem boltba járásra van használva. Ritkán megy, de akkor 200 - 300 km - t egyszerre. Ebből kifolyólag az önindító sem igen lehet szétkopva.

Egy nagynyomású dízelnek a nem használat sem tesz jót. Márpedig ez az autó gyakorlatilag nem volt használva. Simán lehet befecskendező, vagy akár SCV is.
Az önindító, ha rossz, akkor hidegen rosszabb lenne a helyzet.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9449 Dátum: 2015.03.27 13:15:25 »
Sziasztok.

Olyan hibám van az AVE-n (T27 1.8 benzin, 2009) , ami számomra magas.
Anno mikor megvettem (november). Az elhozatal után állt egy hetet az autó. Mikor indulni szerettem volna, nem indult. Be kellett bikázni. Akku problémára gondoltam, hát vissza is vittem a márka kereskedésbe mert itt fél év használt autó gari van (Ausztria).Kicserélték az aksit. Kaptam zsír új Banner aksit.
Most megint eljátszotta velem úgy hogy előtte 1000 km-t mentem. Letettem a kocsit és egy hétig állt. Az aksi annyira kuka volt , hogy a központi zár sem ment. Az aksi 4 hónapos , az autón semmilyen fogyasztó nem lett rajta hagyva , ami szívhatta volna. Riasztó nincs benne. A generátor biztos visszatölt , mert bikázás után mentem 4 km-t  le állítottam az autót és indult megint gond nélkül.Egész télen a mínuszokban egyszer sem csinálta meg velem , pedig akkor is volt , hogy egy hétig vagy akár 10 napig sem volt beindítva. Találkozott már valaki ilyesfajta hibával?

Szerintem is van mégis egy fogyasztó,ami leszívja az akkut. Vagy a csomagtér világítás,vagy kesztyűtartó,vagy valami olyan,ami nem látszik csukott állapotban.