Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764757 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8490 Dátum: 2014.09.15 19:30:03 »
Jah... :lol: Mondjuk...én nem fértem volna hozzá ilyen ***án ahhoz a csőhöz. Azt se láttam, honnan folyik valójában, ráadásul olyan rohadt meleg volt minden.....de az ötlet nem rossz.....
Különben is a vízpumpára gyanakodtál ;)

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8491 Dátum: 2014.09.15 20:03:56 »
Miért kell? Takarítottad a fojtószelepet és magas az alapjárat?

Gázos, és kiderült, h a két rendszer összezavarta egymást. Én korábban nem tudtam, hogy ha nincs áram, akkor resetlhet az ECU. Amikor hoztam No-ból, tönkrement a generátor, nem volt áram. Aztán a kereskedésben sem, ahol javították. Utána egyből gázzal jöttem haza, és az úgy tűnik dúsabb, mint a benzin. A lényeg, h most ott tartottunk, hogy az OBD szerint a short trim fuel plusz 25-40 százalék. Azt javasolták, ECU reset, majd több nap benzinezés. Azért kérdeztem, hogy megtudjam, elég a sarut két órara levenni, de akkor a jelek szerint igen.

Fojtószelep az 1zz-fe 1,8 vvti-n is van?

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8492 Dátum: 2014.09.15 20:19:01 »
Különben is a vízpumpára gyanakodtál ;)
Na igen. Azt hiszem, hogy ott, ahol fröcskölt, semmilyen csőhöz sem fértem volna hozzá.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8493 Dátum: 2014.09.16 13:50:46 »
Addig nem kell aggódni az olajevés miatt,amíg ilyet nem tapasztaltok.Ez már azért  :offtopic: csipegeti... ON  :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8494 Dátum: 2014.09.16 14:00:26 »
Addig nem kell aggódni az olajevés miatt,amíg ilyet nem tapasztaltok.Ez már azért  :offtopic: csipegeti... ON  :)
:eek: Aztaqurva
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8495 Dátum: 2014.09.16 19:02:30 »
Addig nem kell aggódni az olajevés miatt,amíg ilyet nem tapasztaltok.Ez már azért  :offtopic: csipegeti... ON  :)

Persze, a turbó turbináját kitolja a kipuffogón mi ? :)

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8496 Dátum: 2014.09.16 19:45:40 »
Jah...a kipufogóban már nincs semmi (hangján is hallható), csak így tudott átjönni a turbina. Itt ugyebár a turbó törött tengelyénél befolyik az olaj a kipufogóba, vagyis nem a motor eszi. Azért érdekes jelenség az már biztos.  :yes:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8497 Dátum: 2014.09.16 19:51:08 »
Ma elkészült a gépem. Azt mondták a Toyota szervizesek, hogy korábban valaki rosszul (fordítva) rakta fel a vízcsövet, ami szétment, és az ékszíj szép lassan eldörzsölte. Egyrészt örülök, mert nem egy véletlenszerű hibajelenség. Másrészt ki lehetett az a nagytudású, aki felrakta fordítva, és mikor? Mindegy jó a gép, viszont a Toyota super LLC hűtőfolyadék árától egy pillanatra seggre ültem :eek: Oké, hogy 150 ezer kilométerig nem kell vele foglalkozni, de akkor is.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8498 Dátum: 2014.09.16 20:11:24 »
Jah...a kipufogóban már nincs semmi (hangján is hallható), csak így tudott átjönni a turbina. Itt ugyebár a turbó törött tengelyénél befolyik az olaj a kipufogóba, vagyis nem a motor eszi. Azért érdekes jelenség az már biztos.  :yes:
Értem hogy hogy történhet, de nem hiszem hogy ez valós dolog lenne. Viccnek jó. A turbina pár tized miliméteres illesztésénél hogy fér ki egy kb 4 cm-es tengellyel? Ilyen mennyiségű olaj esetén a kipuffogó gáz nyomása a szívóóldalra kellene hogy nyomjon egy keveset , plusz még a szívóóldal is kellene hogy szívja. Nem csak a kipuffogóba kerülhet, hanem a szívóóldalra is. Az pedig egy szabályzatlan motortferpörgést eredményezhetne amig a motor szét nem repül... A turbina másik kereke hol van ilyenkor?
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.16 20:43:02 írta elpaso »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8499 Dátum: 2014.09.17 07:53:28 »
Spet!

Jól emlékszem,te kérdezted egyszer a tükörlap kivételt?Sikerült kivenned végül?Hogyan  jött ki,pattintós?Most ahogy ezek az esős,párás reggelek vannak látom,hogy a vezető oldali tükör nem fűt,illetve a pára nem nagyon akar eltűnni róla. Szakadt lehet? A jobb oldali párátlanít.Nem hinném,hogy külön lenne a biztosíték.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8500 Dátum: 2014.09.17 13:32:47 »
Ma elkészült a gépem. Azt mondták a Toyota szervizesek, hogy korábban valaki rosszul (fordítva) rakta fel a vízcsövet, ami szétment, és az ékszíj szép lassan eldörzsölte. Egyrészt örülök, mert nem egy véletlenszerű hibajelenség. Másrészt ki lehetett az a nagytudású, aki felrakta fordítva, és mikor? Mindegy jó a gép, viszont a Toyota super LLC hűtőfolyadék árától egy pillanatra seggre ültem :eek: Oké, hogy 150 ezer kilométerig nem kell vele foglalkozni, de akkor is.

Azért csak bebizonyosodott, hogy nem a Toyota hibája, hanem ahogy legtöbbször szokott lenni a nem szakszerű javítások, hozzányúlások oka. Mennyi volt a hűtőfolyadék, hogy így drágállod?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8501 Dátum: 2014.09.17 19:31:51 »
Spet!

Jól emlékszem,te kérdezted egyszer a tükörlap kivételt?Sikerült kivenned végül?Hogyan  jött ki,pattintós?Most ahogy ezek az esős,párás reggelek vannak látom,hogy a vezető oldali tükör nem fűt,illetve a pára nem nagyon akar eltűnni róla. Szakadt lehet? A jobb oldali párátlanít.Nem hinném,hogy külön lenne a biztosíték.

Végül nem tudtam kiszedni, mert nem mertem annyira feszegetni, féltem, hogy eltörik. Szakadt a tükör hátulján a fűtőszál. Lehet, hogy meg is lehetne "patkolni" ha sikerülne leszedni. ha valaki tudja, hogyan jön ki, kérjük ossza meg velünk! Nekem a jobb oldali nem fűt.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8502 Dátum: 2014.09.17 19:35:45 »
Azért csak bebizonyosodott, hogy nem a Toyota hibája, hanem ahogy legtöbbször szokott lenni a nem szakszerű javítások, hozzányúlások oka. Mennyi volt a hűtőfolyadék, hogy így drágállod?

24 darab ezrest kértek majdnem 6 literért. Oké, hogy nagyon sokáig nem kell cserélni, de ha megint idő előtt elszökne valahol a hűtőfolyadék, úgy már kicsit meredek. Mindegy...ennyi és kész, csak ennyire azért nem számítottam.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8503 Dátum: 2014.09.18 01:00:44 »
Az 123456789-dik csomagtartó nyitásnál kattant egyet a a teleszkóp (jó, akkor gázrugó :whistling:) és mint a guillotine csapódott le az ajtó. :cry: 2 napig szégyelltem kinyitni, mert egy fadarabbal kellett megtámasztani. (Amúgy meglepődtem, hogy milyen nehéz a hátsó ajtó.)
Információként közlöm, hogy 2800 pénzért, Egerben a Berva-völgyben, adnak egy frankóra ugyanolyat. :clap:

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8504 Dátum: 2014.09.18 08:51:29 »
Az 123456789-dik csomagtartó nyitásnál kattant egyet a a teleszkóp (jó, akkor gázrugó :whistling:) és mint a guillotine csapódott le az ajtó. :cry: 2 napig szégyelltem kinyitni, mert egy fadarabbal kellett megtámasztani. (Amúgy meglepődtem, hogy milyen nehéz a hátsó ajtó.)
Információként közlöm, hogy 2800 pénzért, Egerben a Berva-völgyben, adnak egy frankóra ugyanolyat. :clap:
A nehéz ajtót és a guillotine-hatást már én is  megtapasztaltam.
Teleszkop cserébe fogva, nem támasztottam ki rendesen az ajtót és amikor az egyik oldalit kiakasztottam felülről, a támasz kicsúszva úgy csapódott le, hogy a félig kiszerelt teleszkop az ajtó és a keret közé szorult. Hát nagyon csúnyán összegyűrte a keretet és még örülhetek, hogy nem az üveg tört, mert az ajtó szélén az volt az "olló" másik pengéje. :banging: A teleszkopnak semmi baja nem lett. :no: