Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764836 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7815 Dátum: 2014.02.23 14:39:17 »
Ezt nem Zegen vettétek?
De igen, Zegen. Csak rosszat ne írj kérlek, had örüljek neki még egy picit. :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7816 Dátum: 2014.02.23 15:00:41 »
Sziasztok!

3 hete boldog tulajdonosa lettem egy Avensisnek. Sose volt diesel személy autóm. Kicsit még barátkozunk egymással... :)
12 éves lesz ezért persze akad rajt javítani való. Az egyik problémám pl az, hogy ajtó nyitásra nem kapcsolódik fel a belsőtér lámpám. Persze a kapcsoló DOOR állásban van és a nyitott ajtót jelző visszajelző is működik a műszerfalon. Lámpát kiszereltem, ott is ok. Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? Lehet kábel?
Üdv!
Balesetmentes élményeket kívánok!
Lámpa több esélyes:
1.lehet, hogy a kapcsoló érintkezője oxidálódott, vagy kopott ki, érdemes leszerelni, és ellenőrizni

2. De az is lehet, hogy az oszlopokon lévő kapcsolókat kell tisztítani

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7817 Dátum: 2014.02.23 15:33:38 »
De igen, Zegen. Csak rosszat ne írj kérlek, had örüljek neki még egy picit. :)
Nem-nem, nem ismerem, néha láttam haladni ,meg a hirdetését :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7818 Dátum: 2014.02.23 15:50:53 »
Üdv!
Balesetmentes élményeket kívánok!
Lámpa több esélyes:
1.lehet, hogy a kapcsoló érintkezője oxidálódott, vagy kopott ki, érdemes leszerelni, és ellenőrizni

2. De az is lehet, hogy az oszlopokon lévő kapcsolókat kell tisztítani

Köszi a jókívánságokat. A lámpát ma néztem, a kapcsolója ok. Az oszlop kapcsolók is ok, mert a műszerfalon van visszajelzés az ajtók nyitásakor. Vagy több pólusú kapcsoló? Egyenlőre várom még a jó időt hogy bele lehessen merülni.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7819 Dátum: 2014.02.23 15:51:35 »
Nem-nem, nem ismerem, néha láttam haladni ,meg a hirdetését :)

Huuuuu :)

Audiofreak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7820 Dátum: 2014.02.23 17:52:43 »
Szia.
Köszönöm a választ, azt hiszem elviszem Toyota márkaszervizbe hogy ott mit mondanak.
Pont most cseréltettem benne üzemanyag szűrőt hátha az a baj de nem akkor aznap is megcsinálta.
SCV szelepet lehet tisztítani? Az még lehet nem volt. Ja a kocsiban most van 88000 km, akitől vettem azt mondta, hogy az előző tulaj akinél a kocsi új korától volt kiiktattatott valamit.(szerintem valami szelep érzékelőt) Lehet rákérdezek hogy mi is volt az pontosan.
Ha bármi érdemleges előrelépés lessz a témában terméseztessen megosztom veled.


Üdv!

FMcar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7821 Dátum: 2014.02.23 20:34:25 »
Sziasztok!
Van egy   T22 avensisem, 2003 as.
Valami probléma merült fel az kormányszervóval, néha működik, néha nem. Úgy negyed fordulatonként van, de van hogy így sincs, cseréltem olajat, nem változott. Vissza olvasgattam a forumot láttam valakinek volt hasonló panasza, de nem láttam rá semmiféle választ, hátha azóta tud valamit :)
Köszi előre is! :))

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7822 Dátum: 2014.02.23 20:42:43 »
Sziasztok!
Van egy   T22 avensisem, 2003 as.
Valami probléma merült fel az kormányszervóval, néha működik, néha nem. Úgy negyed fordulatonként van, de van hogy így sincs, cseréltem olajat, nem változott. Vissza olvasgattam a forumot láttam valakinek volt hasonló panasza, de nem láttam rá semmiféle választ, hátha azóta tud valamit :)
Köszi előre is! :))
Szia!
Nem a kormánykardánkereszted szorul? Van egy az utastérben a pedálok között, meg egy a motortérben. Próbaként fújd be mindkettőt WD40-el és tekerd át párszor végállásból végállásba. Ha megjavult, akkor az volt a baj, ha nem, akkor tényleg a szervo...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7823 Dátum: 2014.02.24 12:40:49 »
Szia!
Nem a kormánykardánkereszted szorul? Van egy az utastérben a pedálok között, meg egy a motortérben. Próbaként fújd be mindkettőt WD40-el és tekerd át párszor végállásból végállásba. Ha megjavult, akkor az volt a baj, ha nem, akkor tényleg a szervo...
Az utastérben lévőt, a  T25 esetében cserélték is visszahívás keretében

RZotya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7824 Dátum: 2014.02.24 17:05:31 »
Sziasztok!
Új tag vagyok itt és a segítségetekre szorulok, ezért is regisztráltam.
Egy 2004-es évjáratú Avensist vezetek, vagyis vezetnék, mert már hatodik hete áll egy generátor szabadonfutó miatt. Sajnos ezt az alkatrészt sehol nem tudjuk beszerezni. Van ismerősöm a Bárdinál, a Unixnál, az Autonetnél, de egyik sem tudott olyan szabadonfutót adni, mint amilyen az enyémbe kellene.
Van köztetek valaki, aki esetleg tudna segíteni, vagy van tapasztalata hasonló "hibával"?

A válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.: Zoli

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7825 Dátum: 2014.02.24 19:24:40 »
Sziasztok!
Új tag vagyok itt és a segítségetekre szorulok, ezért is regisztráltam.
Egy 2004-es évjáratú Avensist vezetek, vagyis vezetnék, mert már hatodik hete áll egy generátor szabadonfutó miatt. Sajnos ezt az alkatrészt sehol nem tudjuk beszerezni. Van ismerősöm a Bárdinál, a Unixnál, az Autonetnél, de egyik sem tudott olyan szabadonfutót adni, mint amilyen az enyémbe kellene.
Van köztetek valaki, aki esetleg tudna segíteni, vagy van tapasztalata hasonló "hibával"?

A válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.: Zoli

Pro Vill Kft.
Szerintem ők tudnak segíteni.
Önindítókkal és generátorokkal foglalkoznak. Profi módon és korrekt árakkal.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7826 Dátum: 2014.02.24 20:15:10 »
Sziasztok!
Új tag vagyok itt és a segítségetekre szorulok, ezért is regisztráltam.
Egy 2004-es évjáratú Avensist vezetek, vagyis vezetnék, mert már hatodik hete áll egy generátor szabadonfutó miatt. Sajnos ezt az alkatrészt sehol nem tudjuk beszerezni. Van ismerősöm a Bárdinál, a Unixnál, az Autonetnél, de egyik sem tudott olyan szabadonfutót adni, mint amilyen az enyémbe kellene.
Van köztetek valaki, aki esetleg tudna segíteni, vagy van tapasztalata hasonló "hibával"?

A válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.: Zoli

Az Avensisen van ilyesmi? Én azt hittem, hogy ez csak a német gyártóknál van....lemaradtam....:(

RZotya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7827 Dátum: 2014.02.24 20:36:41 »
koltypp #7825
Köszönöm, holnap mindenképp megpróbálom. Remélem, hogy tudnak segíteni, mert ez egy agyrém. Kifelejtettem, hogy a Toyota Magyarországot sem akartam megkerülni, ők 45.000 Ft-ért elküldték azt az alkatrészt, amit az összes többi 20 és 30 között.

Spet #7826
Van. Hogy *** meg.

massimo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7828 Dátum: 2014.02.24 21:02:14 »
Tisztelt Urak!

Hétvégén sikerült ottmaradnom az 1999-es beniznes avensisemmel az m3-mason.
Nem untatnék senkit - a részletekkel, de most SOS keresek:

motorkód 4AU390469 beniznes motort.

Ha bárki tud esetleg - olyat ami még a kocsiban van és bontásra vár ne szégyellje megosztani! Ha kiszerelve, de garanciát vállalnak úgy is megfelel. Illetve bármilyen további infóban érdekelt vagyok.

Köszönöm mindenkinek aki, segíteni próbál!

RZotya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7829 Dátum: 2014.02.24 21:12:56 »
Tisztelt Urak!

Hétvégén sikerült ottmaradnom az 1999-es beniznes avensisemmel az m3-mason.
Nem untatnék senkit - a részletekkel, de most SOS keresek:

motorkód 4AU390469 beniznes motort.

Ha bárki tud esetleg - olyat ami még a kocsiban van és bontásra vár ne szégyellje megosztani! Ha kiszerelve, de garanciát vállalnak úgy is megfelel. Illetve bármilyen további infóban érdekelt vagyok.

Köszönöm mindenkinek aki, segíteni próbál!

Azt hiszem ez nem az a megoldás, amit most te szeretnél, de első körben őket javaslom felkeresni: http://www.japker.hu/. Volt már dolgom velük és hazai viszonylathoz képest korrektek.