Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764805 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

atesz2011

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5925 Dátum: 2011.11.27 20:50:07 »
Sziasztok! Ati vagyok, új itt a fórumon. A segítségeteket szeretném kérni!
Van egy Avensis 1.6 Linea Sol 98-as autóm (4AFE motoros). Eddig szépen muzsikált, de az utóbbi időben kicsit göthös szegénykém.
Az aksi jó, a gyertyák rendben, de NEM INDUL BE!  :cry:Kivettem a gyertyákat, és ahogy ráindítok, nem ad szikrát, de benzint fecskendez.
A gyanúm az, hogy valahol elektromosan letiltja a gyújtást. Van ötletetek??? Mi lehet a baj? Volt már valakinek ilyen? :helpsmilie:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5926 Dátum: 2011.11.27 21:06:02 »
Sziasztok! Ati vagyok, új itt a fórumon. A segítségeteket szeretném kérni!
Van egy Avensis 1.6 Linea Sol 98-as autóm (4AFE motoros). Eddig szépen muzsikált, de az utóbbi időben kicsit göthös szegénykém.
Az aksi jó, a gyertyák rendben, de NEM INDUL BE!  :cry:Kivettem a gyertyákat, és ahogy ráindítok, nem ad szikrát, de benzint fecskendez.
A gyanúm az, hogy valahol elektromosan letiltja a gyújtást. Van ötletetek??? Mi lehet a baj? Volt már valakinek ilyen? :helpsmilie:
A gyújtótrafó nem ment tönkre? Esetleg a kábel, vagy a rotor nem hibás? Első körben ezeket kéne megnézni.

atesz2011

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5927 Dátum: 2011.11.27 21:23:31 »
Köszi szépen! Holnap sort is kerítek a trafó ellenőrzésére!

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5928 Dátum: 2011.11.28 09:23:48 »
Sziasztok!

Volt már valakinek olyan baja, hogy gázadáskor nyikorog a kormány(AVE I, 1.8benya)??!!  Általában csak akkor nyikkan meg, ha épp rálépek a gázra, de akkor sem folyamatosan, csak olyan szorulósan egy pár pillanatig, és általában lágy gázadásra csinálja. Ezt most kezdte el 2-3 hete.

atesz2011

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5929 Dátum: 2011.11.28 11:27:34 »
Szia.

Szerintem ellenőrizd le a szervóolaj szintet, lehet, hogy kevés, vagy cserélni kell.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5930 Dátum: 2011.11.28 12:18:02 »
Szia.

Szerintem ellenőrizd le a szervóolaj szintet, lehet, hogy kevés, vagy cserélni kell.
Az enyém nem adott ilyen hangot, de meg volt égve az olaj és tele volt kosszal is. Azóta feleannyi erővel lehet kormányt tekergetni :)
De a váltóban is cseréltünk olajat, az is sokkal könyebb lett, még a minuszokban is szinte azonnal veszi a sebességet, nem akadozik sehol.
Sőt, a fékolajat is cseréltem, ha már cserélek legyen minden friss. Én csak javasolni tudom ezeknek a cseréjét.

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5931 Dátum: 2011.11.28 15:35:18 »
Az enyém nem adott ilyen hangot, de meg volt égve az olaj és tele volt kosszal is. Azóta feleannyi erővel lehet kormányt tekergetni :)
De a váltóban is cseréltünk olajat, az is sokkal könyebb lett, még a minuszokban is szinte azonnal veszi a sebességet, nem akadozik sehol.
Sőt, a fékolajat is cseréltem, ha már cserélek legyen minden friss. Én csak javasolni tudom ezeknek a cseréjét.

Köszi!
Megnézem. A váltó olajon én is gondolkodtam, hogy lecserélem, mert az 1-est nem nagyon szereti bevenni, főleg hidegen nem.
Mennyit nyel a szervó- és a váltó olajból?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5932 Dátum: 2011.11.28 16:40:32 »
Köszi!
Megnézem. A váltó olajon én is gondolkodtam, hogy lecserélem, mert az 1-est nem nagyon szereti bevenni, főleg hidegen nem.
Mennyit nyel a szervó- és a váltó olajból?
Hidegen nehézkes volt az 1-es de a hátramenet majd minden kapcsolásnál nyekkent. Csere óta teszi a dolgát és az 1-est is könnyen vette a -4 fokban.
Kormányszervóba 1 litert vettem ebből kijön bőven még a kuplung olajcseréje is. A fél liter talán kevés, de jobb szeretem ha marad.
A váltóba 2 liter kell (1,9 liter a hivatalos de úgysem jön le az összes olaj az utolsó cseppig).
Megkeressem a tipusokat is hogy mi került bele, vagy tudod?

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5933 Dátum: 2011.11.29 11:36:14 »
Hidegen nehézkes volt az 1-es de a hátramenet majd minden kapcsolásnál nyekkent. Csere óta teszi a dolgát és az 1-est is könnyen vette a -4 fokban.
Kormányszervóba 1 litert vettem ebből kijön bőven még a kuplung olajcseréje is. A fél liter talán kevés, de jobb szeretem ha marad.
A váltóba 2 liter kell (1,9 liter a hivatalos de úgysem jön le az összes olaj az utolsó cseppig).
Megkeressem a tipusokat is hogy mi került bele, vagy tudod?

Köszi! Ne fáradj, megnézem a szervizkönyvet, hogy mi ment eddig bele. Buta voltam, hogy nem cseréltem le tavasszal, amikor motorolajcserén volt.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5934 Dátum: 2011.12.02 20:26:25 »
Megy a sárkány műszakira,gondoltam átnézem a hátsó-dob-féket.Mióta megvan,25ezret tekertem bele,ki tudja,előtte is mikor volt szétszedve.
Hál'istennek,időben szedtem szét,az egyik oldalon mindkét fékpofán lifegett a betét,félig elengedte a ragasztás.
Másfél éven belül a tágabban vett családban ez a harmadik autó(VW,Rönyó után),aminél ezt tapasztalom.Miért szoktak le a gyártók a szegecselésről?Annál ilyennel nem találkoztam,sőt ha már a szegecset koptatta az user,a csikorgás jelezte,ideje cserélni :?:

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5935 Dátum: 2011.12.05 13:08:44 »
csak viccként. Ki tapasztalta már, hogy a pillanatnyifogyasztás-mérő folyamatosan 0.0-t mutasson? Mentem a hétvégén ~1000km-t és végig nem számolt, pedig vagy 3x indítottam a motort az út alatt, ma reggel beülve működött újra.

A legjobb, hogy nem nulláztam le a teljes átlagot mérőt ma, ezért most 0,1 liter/100km-nél tartok :-)


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5936 Dátum: 2011.12.05 14:52:14 »
Ezt nekem is csinálta néha - szerencsére eddig csak egyszer-kétszer. A jelet az 1-es injektortól, kapja, azzal lehet valami - gondolom én.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Hammer2.4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5937 Dátum: 2011.12.05 16:10:29 »
csak viccként. Ki tapasztalta már, hogy a pillanatnyifogyasztás-mérő folyamatosan 0.0-t mutasson? Mentem a hétvégén ~1000km-t és végig nem számolt, pedig vagy 3x indítottam a motort az út alatt, ma reggel beülve működött újra.

A legjobb, hogy nem nulláztam le a teljes átlagot mérőt ma, ezért most 0,1 liter/100km-nél tartok :-)

Na, ezt még a prius sem tudja  :surrender: :surrender: :surrender: :clap:
Hammer2.4

csontee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5938 Dátum: 2011.12.11 19:06:58 »
Sziasztok!
nem tudjátok véletlenül (vagy direkt :) ) , hogy melyik biztosíték felelős a csomagtérvilágításért és az ajtók hazakísérő fényének világításáért?
Az autó: 2004. év végi, 2.0D4d Avensis.
Köszönöm előre is.

Hammer2.4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5939 Dátum: 2011.12.13 13:43:23 »
Sziasztok.
Próbáltam beírni a T25-ös alapjárati hiba topikba, de oda nem sikerült.
Azt tapasztaltam az elmúlt pár hétben, hogy amikor megállok egy kereszteződésben vagy a bejárónkon és fékezem a kocsit álló helyzetben, akkor elkezd remegni a gép. Ha megtekerem a kormányt jobbra vagy balra egy kicsit, akkor felpörög a motor egy 2-300-al fentebb, majd visszaesik, de előfordul, hogy már nem remeg. Hidegen soha nem csinálja, de gondolom, azért mert hidegen alapból fent tartja a fordulatot.
Amikor Csufár barátomtól megvettem a gépet, azt mondta a szervizes srác, hogy az elszívó torkot fojtót vagy csövet (vagy mit) kellene kitakarítani.
Voltam szervizben azóta, kértem csinálják meg. Délután válasz: nem az a gond, hanem kivannak a gyertyák 4x12-13.000 HUF. Ha azok ki lesznek cserélve, akkor nem lesz gond.
Hát nem voltam rest, vettem négyet 15.200-ért, kicseréltük. Alapjárat ugyan olyan. Akkor most mi van  :cry: :cry: Sajnos mikor a kocsi ott volt akkor az a srác nem dolgozott, így nem tudtam vele beszélni. Vélemény?

Köszi előre is :lol: :lol:
Hammer2.4