Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3771610 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3870 Dátum: 2010.07.25 13:35:33 »
1. Az első ablakmosón nem jön folyadék, a hátsón viszont igen. 2 hete használtam utoljára, akkor jött belőle folyadék, bár kiürülni látszott. Most után töltöttem. Szerintem az előre menő vezeték van eldugulva, mert gondolom ugyanaz a motor tolja hátra is, na de hogyan férek hozzá ennek a kábeléhez? Meg kell bontani alul a jobb elejét? 2 hete gondolom azt lökte ki ami még a kábelben volt.
Külön motor van az első és a hátsó ablak mosóhoz. (Corollán még látszott is.) LEhet csak lecsúszott a vezeték.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3871 Dátum: 2010.07.25 13:49:29 »
1. Az első ablakmosón nem jön folyadék, a hátsón viszont igen. 2 hete használtam utoljára, akkor jött belőle folyadék, bár kiürülni látszott. Most után töltöttem. Szerintem az előre menő vezeték van eldugulva, mert gondolom ugyanaz a motor tolja hátra is, na de hogyan férek hozzá ennek a kábeléhez? Meg kell bontani alul a jobb elejét? 2 hete gondolom azt lökte ki ami még a kábelben volt.
Külön motor van az első és a hátsó ablak mosóhoz. (Corollán még látszott is.) LEhet csak lecsúszott a vezeték.

Ezt sikerült is megoldani. Érdekes, hogy ha a kart magam felé húzom, akkor hátul folyik csak víz és elöl mozognak a lapátok, ha a kar végét lefelé fordítom, akkor meg csak elöl folyik víz. Nem értem a logikát. Azt hittem ha a kart magam felé húzom, akkor elöl és hátul is jönni kéne a víznek, de nem jön, csak hátul. Majd megnézem a leírásban pontosan mi van, hogyan kéne ennek működnie.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3872 Dátum: 2010.07.25 13:54:52 »
Hát ez tényleg elég érdekes. Nincs felcserélve a két szivatyú csatlakozója? Nekem, ha meghúzom, akkor elöl mos majd töröl. Ha elfordítom, akkor hátul mos - és talán töröl is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3873 Dátum: 2010.07.25 13:58:55 »
Hát ez tényleg elég érdekes. Nincs felcserélve a két szivatyú csatlakozója? Nekem, ha meghúzom, akkor elöl mos majd töröl. Ha elfordítom, akkor hátul mos - és talán töröl is.

Lehet, mert most volt ugye komplett első lökös csere a motorossal való barátkozás miatt és lehet fordítva dugták rá, viszont úgy el van dugva, mint a fene. Majd elviszem a szerelőmhöz felemeljük aztán átkötjük.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3874 Dátum: 2010.07.25 18:50:57 »
2. Hátsó ablaktörlőm totál lifeg, körbe tud fordulni stb. ki van kopva a racsnizása, van valami speciális mód ahogyan le kell szedni ezt róla?
Kicsi háromszög vagy négyzet keresztmetszetű reszelővel a hornyot bemélyíted az ablaktörlő lapáton.
Általában magán a csonkon amit a motor forgat, nem kell reszelni, csak a lapáton, amit leveszel róla. Én is igy csináltam meg elől...

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3875 Dátum: 2010.07.26 17:59:56 »
No az ablaktörlős dolog megoldódott, mind az első, mind a hátsó. A szerviz ahol csinálták az elejét ingyen megcsinálta, mert ők kötötték vissza rosszul, plusz a hátsót is megcsinálták ingyen sűrű bocsánatkérés mellett, pedig nem is egy nagy cég, nem is márkaszerviz, egy teljesen magán szerviz, igaz eddig is 110%-ig meg voltam elégedve velük.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3876 Dátum: 2010.07.26 19:03:41 »
No az ablaktörlős dolog megoldódott, mind az első, mind a hátsó. A szerviz ahol csinálták az elejét ingyen megcsinálta, mert ők kötötték vissza rosszul, plusz a hátsót is megcsinálták ingyen sűrű bocsánatkérés mellett, pedig nem is egy nagy cég, nem is márkaszerviz, egy teljesen magán szerviz, igaz eddig is 110%-ig meg voltam elégedve velük.
Talán pont ezért! Ez lenne a normális, ha a hírnevüket a jó munkával építik és akkor lesz holnap is autó a műhelyben. A svindlivel spórolás csak rövid távon jön be.

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3877 Dátum: 2010.07.27 12:14:11 »
Bar senki nem reagalt a valtoproblemas bejegyzesemre
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg340560#msg340560
azert leirom, hogy alakultak a dolgok hatha valakit erdekel.

Ma bevittem a szakszervizbe az autot, kiderult, hogy a valtobovden vegen, a motorterben valami muanyag csatlakozasi pont megadta magat es darabok kezdtek letorni belole (allitolag az ujabb modelleknel ez mar fembol keszul). Ami erdekes, hogy meg egyetlen avensisben sem kellett ilyet csereljenek.
Megrendeltek az alkatreszt, valtobovden csere lesz.
Ami a leginkabb elszomorit, hogy a muvelethez az egesz muszerfalat is szet kell majd bontani... sosem lesz az mar olyan mint a gyari osszeszereles :-(
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3878 Dátum: 2010.07.27 12:58:33 »
Bar senki nem reagalt a valtoproblemas bejegyzesemre
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg340560#msg340560
azert leirom, hogy alakultak a dolgok hatha valakit erdekel.

Ma bevittem a szakszervizbe az autot, kiderult, hogy a valtobovden vegen, a motorterben valami muanyag csatlakozasi pont megadta magat es darabok kezdtek letorni belole (allitolag az ujabb modelleknel ez mar fembol keszul). Ami erdekes, hogy meg egyetlen avensisben sem kellett ilyet csereljenek.
Megrendeltek az alkatreszt, valtobovden csere lesz.
Ami a leginkabb elszomorit, hogy a muvelethez az egesz muszerfalat is szet kell majd bontani... sosem lesz az mar olyan mint a gyari osszeszereles :-(
Én a lökhárítókkal vagyok így. Az előző tulaj parkolási szokásai elég vastagon rajtuk vannak elől-hátul, de nem merem fényeztetni mert a megbontás után mindig nagyon lógva kerülnek vissza a helyükre. Már több fajta autónál megfigyeltem, hogy a lőkhárítókat nem sikerül a bontás után a gyári helyükre visszailleszteni és ezeknél az élben illesztett lökhárítóknál ez nagyon csúnyán meglátszik (a régi, fényezetlen, még tényleg lökhárítóknál ez nem jelentkezett ilyen durván).
Az a legfurcsább, hogy így többször koccoltan, húzottan is jobban a helyén van (illesztési-hézag), mint ahogy a megbontás után szokott visszakerülni.
Egyébként a váltóbowden cseréhez miért kell megbontani a műszerfalat  :hmmmm:, vagy a tiéd kormányváltós  :?:?
Nem lehet, hogy csak azért mondták, hogy vastagabban foghasson a ceruzájuk? 
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.27 13:06:46 írta kugyu21 »

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3879 Dátum: 2010.07.27 21:04:21 »
Bar senki nem reagalt a valtoproblemas bejegyzesemre
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg340560#msg340560
azert leirom, hogy alakultak a dolgok hatha valakit erdekel.

Ma bevittem a szakszervizbe az autot, kiderult, hogy a valtobovden vegen, a motorterben valami muanyag csatlakozasi pont megadta magat es darabok kezdtek letorni belole (allitolag az ujabb modelleknel ez mar fembol keszul). Ami erdekes, hogy meg egyetlen avensisben sem kellett ilyet csereljenek.
Megrendeltek az alkatreszt, valtobovden csere lesz.
Ami a leginkabb elszomorit, hogy a muvelethez az egesz muszerfalat is szet kell majd bontani... sosem lesz az mar olyan mint a gyari osszeszereles :-(
Nem akartam szakérteni eddig.
A családi (off) Golf II. váltójánál 200e-nél ugyanez a hiba jött elő (csak páratlan fokozatok), a segédkar(piskóta) törése miatt.
Ott a fokozatok pozicionálását két 'piskóta' kar végzi.
Ezek a váltón kívül vannak, egy mozdulattal cserélhetők.
Nagyon nem hiszem, hogy nálad a váltórudazat a motortérben lenne!
A műszerfalban meg semmiképpen sem.
Műanyagból meg azért készítik a segédrudazatot(piskótákat), hogy ne tudd "megerőszakolni" a váltót.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

dscerror

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3880 Dátum: 2010.07.27 22:32:55 »
A tünet: nem akar indulni hosszabb állás után. Pörgeti-pörgeti, de nem akar berobbanni.

Ami cserélve lett: Akksi, önindító, a gyújtáselosztó fedél tetején lévő jeladó, valamint korábban: gyújtáselosztó fedél, az alatta lévő rotor, gyertyák, vezérműszíj görgővel, ékszíjak, vízpumpa

Ha az autót pár méteren betoljuk, azonnal indul.
szia,
Úgy tűnik mintha nem kapna benzint. Meg kéne nézetni a benzinpumpát és az injektorokat, nincs-e valamelyik eldugulva.
És nem ártana benzinszűrőt cserélni, pár ezres.

Szia!

Köszi a választ, de többen is azt mondják, hogy szikrát nem akar adni a kocsi. Érdekes, mert a nem indulást csak hideg indításnál csinálja. A kocsi betolásra beindul. Majd megyek vele, a motor felmelegszik, majd leállítom és amíg meleg, beindul. (Minél tovább hűl, annál nehezebben indul, majd mikor már teljesen lehűlt - ergo egy millimétert sem mozdul el a vízhőfok mutató - akkor már nem akar elindulni, pörgeti, pörgeti, de nem akar berobbanni).

Üdv,
dscerror

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3881 Dátum: 2010.07.28 07:08:47 »
Bar senki nem reagalt a valtoproblemas bejegyzesemre
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg340560#msg340560
azert leirom, hogy alakultak a dolgok hatha valakit erdekel.

Ma bevittem a szakszervizbe az autot, kiderult, hogy a valtobovden vegen, a motorterben valami muanyag csatlakozasi pont megadta magat es darabok kezdtek letorni belole (allitolag az ujabb modelleknel ez mar fembol keszul). Ami erdekes, hogy meg egyetlen avensisben sem kellett ilyet csereljenek.
Megrendeltek az alkatreszt, valtobovden csere lesz.
Ami a leginkabb elszomorit, hogy a muvelethez az egesz muszerfalat is szet kell majd bontani... sosem lesz az mar olyan mint a gyari osszeszereles :-(
Nem akartam szakérteni eddig.
A családi (off) Golf II. váltójánál 200e-nél ugyanez a hiba jött elő (csak páratlan fokozatok), a segédkar(piskóta) törése miatt.
Ott a fokozatok pozicionálását két 'piskóta' kar végzi.
Ezek a váltón kívül vannak, egy mozdulattal cserélhetők.
Nagyon nem hiszem, hogy nálad a váltórudazat a motortérben lenne!
A műszerfalban meg semmiképpen sem.
Műanyagból meg azért készítik a segédrudazatot(piskótákat), hogy ne tudd "megerőszakolni" a váltót.

Sajnos nem ertek annyira az autok technikai reszehez, tehat lehet, hogy nem is konkretan "valto" bovdennek hivjak amit cserelni kell (de mintha ez hangzott volna el). Az biztos amugy, hogy a motorterben levo bovden-csatlakozasi pontnal van a bibi es magat a bovdent kell csereljek mivel valahogy egybe van epitve mindenfele nyavajaval. Nem lehet csak ott a csatlakozasi pontnal javitani kulon, pedig erre probaltam ravezetni oket :)
A szerelosrac meg is mutatta es abszolute lathato es ertheto volt laikuskent is, hogy mirol is van szo.
Elmeselni nemtudom jobban, ahoz tenyleg mar tul laikus vagyok :)

Hogy a mit miert kell bontani szinten nem tudom. Pedig erdeklodtem felole. Plusz munkat biztosan nem akarnak maguknak ugyanis meg epp gariban lesz a muvelet.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3882 Dátum: 2010.07.28 09:09:56 »
Gondolom a műszerfalat azért kell megbontani, mert csak úgy tudják végig befűzni a bovdent a váltó és a váltó kar között.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3883 Dátum: 2010.07.28 11:09:12 »
Gondolom a műszerfalat azért kell megbontani, mert csak úgy tudják végig befűzni a bovdent a váltó és a váltó kar között.

jah ilyesmi lesz, de vezethetnek valami diszkretebb helyen is :)
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3884 Dátum: 2010.07.28 11:54:30 »
Sziasztok! Még új vagyok az oldalon, és még a típussal is most imerkedem/nék( ave1 1.6 benzines kombi), ha néhány napja el tudnék vele jönni a parkolóból. A történet lényege. a kocsival beálltam a parkolóba este, reggel indítózok, az önindító teker, mint a bajnok, de a motor nem indul. Szóltam egy ismerősnek, risztó lekötve, méricskélés, addig jutottunk, hogy a gyetyák nem kapnak szikrát, és a benzinszívattyú nem kap áramot. A kérdésem? A gond a gyújtótrafó, vagy gyújtáskapcsoló, vagy esetleg valami egészen más? Kérlek adjatok tippeket "lécci".... :helpsmilie: Előre is köszi.