Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764781 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1905 Dátum: 2008.11.08 21:40:45 »
Tank és sziszegés mellé egy érdekes jelenség:   - nem tudom, hogy a szusszantás hossza befolyásolja-e, de - néha nem lehet a pisztolyt csak úgy otthagyni, hogy magától töltse a tankot, mert állandóan lecsapja, azt jelezve, hogy tele van...  :wacko:
El kell fordítani egy kicsit, meg megemelni, hogy mukodjon :excl: Másnál is van ilyen? Esetleg oka?

A töltőcső alakja. Vissza csap az üzemanyag a pisztoly érzékelőjét becsapva.

Igen. Továbbá töltőpisztolya is válogatja - van amelyik nagyon hajlamos a visszakattanásra, van amelyik kevésbé.
Thx az infot. Én arra gondoltam, hogy a benzingőz is szerepet játszik benne, mert az ukránoknál láttuk, hogy egy pálcikát is dugnak a cső mellé... ebből gondoltam, hogy a távozó gőzöket akarják megsegíteni, de a cső alakjából adódó visszacsapódásra nem tippeltem.
[legtöbbet eddig JET kutakon csinálta, ezek szerint ott nagyon érzékenyek a fejek - legalábbis Debrecenben]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1906 Dátum: 2008.11.08 21:58:24 »
Tank és sziszegés mellé egy érdekes jelenség:   - nem tudom, hogy a szusszantás hossza befolyásolja-e, de - néha nem lehet a pisztolyt csak úgy otthagyni, hogy magától töltse a tankot, mert állandóan lecsapja, azt jelezve, hogy tele van...  :wacko:
El kell fordítani egy kicsit, meg megemelni, hogy mukodjon :excl: Másnál is van ilyen? Esetleg oka?

A töltőcső alakja. Vissza csap az üzemanyag a pisztoly érzékelőjét becsapva.

Igen. Továbbá töltőpisztolya is válogatja - van amelyik nagyon hajlamos a visszakattanásra, van amelyik kevésbé.
Thx az infot. Én arra gondoltam, hogy a benzingőz is szerepet játszik benne, mert az ukránoknál láttuk, hogy egy pálcikát is dugnak a cső mellé... ebből gondoltam, hogy a távozó gőzöket akarják megsegíteni, de a cső alakjából adódó visszacsapódásra nem tippeltem.
[legtöbbet eddig JET kutakon csinálta, ezek szerint ott nagyon érzékenyek a fejek - legalábbis Debrecenben]
A pálca mellédugás a VW csoport kocsiainál ér valamit egy kilevegőztető szelepet támaszt ki vele a hozzáértő, amivel tekintélyes 10 l üzemanyag helyzhető el még a tágulási térben is, ha ezzel élni akar a tulaj. Értelem szerüen ezt nyáron, ha nem hosszabb távra indul az ember egyből nem praktikus! Többi esetben meg jó játék! :)
Toyotánál nincs ilyen!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1907 Dátum: 2008.11.08 22:05:58 »
Ez a tágulási tartály megtöltősdi tényleg megy. 45 literes tankba símán befittyen úgy 46-47 liter, hogy még nem is jelzett, hogy tartalékon van :D
Gabe 254.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1908 Dátum: 2008.11.08 22:14:24 »
Ez a tágulási tartály megtöltősdi tényleg megy. 45 literes tankba símán befittyen úgy 46-47 liter, hogy még nem is jelzett, hogy tartalékon van :D
Azért ez a b.c. által írt +10 lityihez képest bakfitty :)
Még az asszony OFF Twingojába ON is max. 5 préselhető bele, pedig az már féloldalt megemelve állt a rámpán - az neki még 100km  :devil:
persze nekem ettől majd eldurran az agyam, hogy a kis "lábbalhajtós" majdhogynem termeli a benzint  :hammer:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1909 Dátum: 2008.11.08 22:18:15 »
Tehát még 1x... :D Úgy megy a 45-ös tankba 46-47, hogy a sárga jelzés még nem világít. Először 35 körül kattan, aztán pöcök mozgat és megy bele újabb 10-12 liter. Most is majd' 800 km-nél vagyok tankolás óta (1,4 benzin Seat Cordoba) és még negyed tankot jelez...  :whistling:
Gabe 254.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1910 Dátum: 2008.11.08 22:19:53 »
nekem a carina-ba max 2-3 litert lehet így beleszerencsétlenkedni az első kattanástól kezdve, de eléggé türelemjáték.
hiába, nekünk nincs pöcök. Ez van.
Pedig alapvetően bírom a pöcköket. Egyszer találkoztam is egy ilyennel. Ketten is örültünk neki.... :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 22:22:14 írta b.c. »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1911 Dátum: 2008.11.08 22:23:04 »
Igen, igen, a pöcökkel mi is egy nyelvet beszélünk...  :tt2:
Gabe 254.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1912 Dátum: 2008.11.08 22:24:39 »
Tehát még 1x... :D Úgy megy a 45-ös tankba 46-47, hogy a sárga jelzés még nem világít. Először 35 körül kattan, aztán pöcök mozgat és megy bele újabb 10-12 liter. Most is majd' 800 km-nél vagyok tankolás óta (1,4 benzin Seat Cordoba) és még negyed tankot jelez...  :whistling:
ok ok, a sor vége nem tűnt fel... de nekem az Ave I-be nem sikerült még ilyen jelentős mértékben túltankolni (max. 2l), meg ahogy b.c. írta, nem is nagyon lehet...

mod: no, közbe meg is lett erősítve a mennyiség
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 22:26:22 írta aTTi »

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1913 Dátum: 2008.11.08 22:35:15 »
Tehát még 1x... :D Úgy megy a 45-ös tankba 46-47, hogy a sárga jelzés még nem világít. Először 35 körül kattan, aztán pöcök mozgat és megy bele újabb 10-12 liter. Most is majd' 800 km-nél vagyok tankolás óta (1,4 benzin Seat Cordoba) és még negyed tankot jelez...  :whistling:
ok ok, a sor vége nem tűnt fel... de nekem az Ave I-be nem sikerült még ilyen jelentős mértékben túltankolni (max. 2l), meg ahogy b.c. írta, nem is nagyon lehet...

mod: no, közbe meg is lett erősítve a mennyiség

Jó, dehát b.c. leírta, hogy ez csak VW-csoportos autóknál műxik  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1914 Dátum: 2008.11.08 22:45:17 »
Tehát még 1x... :D Úgy megy a 45-ös tankba 46-47, hogy a sárga jelzés még nem világít. Először 35 körül kattan, aztán pöcök mozgat és megy bele újabb 10-12 liter. Most is majd' 800 km-nél vagyok tankolás óta (1,4 benzin Seat Cordoba) és még negyed tankot jelez...  :whistling:
ok ok, a sor vége nem tűnt fel... de nekem az Ave I-be nem sikerült még ilyen jelentős mértékben túltankolni (max. 2l), meg ahogy b.c. írta, nem is nagyon lehet...
mod: no, közbe meg is lett erősítve a mennyiség
Jó, dehát b.c. leírta, hogy ez csak VW-csoportos autóknál műxik  :excl:
hát nem azt írtam én is, hogy "nem nagyon lehet" és az is max 2 lityi - utalva b.c.-re  :eek:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1915 Dátum: 2008.11.09 06:56:43 »
215/55 R16-os gumiaim vannak!
Na ma mentünk egy Oroszlány<->Győr távot pályán és egy kis közúton! + egy kicsi város

És? Milyen fogyi jött ki?

Gumiméretre nem 205/55x16-ot akartál írni?

(Mi a fenének írjátok mindig oda az R-t? Ki használ ma még személyautón diagonál gumit?)

Nem tankoltam még, úgyhogy nem tudok adatot mondani!
Az uzemanyag szint mutatóra meg nem adkok!
Ha az alapján számolom, olyan 7,6-ra jön ki. De ebben volt város, közút és autópálya! A tankolástól számítva 293.8km-t mentem. De teszek fel képet a szintjelzőről. Ja és tankoláskor a megtehető km-re 760 km-t írt ki.

Igen jól írtam 215-ös! Azért 215, mert a gumisnál Hankook-ból nem volt 205-ös és akkor emelt árat a Hankook! Ha rendelt volna nekem 205-öst, annak az ára nem 27.000Ft/db lett volna, mint a 215-ös, hanem most kapaszkodj meg, 38.000Ft!!! Ekkorát emelt a Hankook!

A gumira is ráírja a gyártó az "R"-t, pedíg köztudott, hogy nem használunk már diagonál gumit!



[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.09 07:09:33 írta Beken »
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1916 Dátum: 2008.11.09 07:00:38 »
Tank és sziszegés mellé egy érdekes jelenség:   - nem tudom, hogy a szusszantás hossza befolyásolja-e, de - néha nem lehet a pisztolyt csak úgy otthagyni, hogy magától töltse a tankot, mert állandóan lecsapja, azt jelezve, hogy tele van...  :wacko:
El kell fordítani egy kicsit, meg megemelni, hogy mukodjon :excl: Másnál is van ilyen? Esetleg oka?

Nekem a Carina E-nél csinálta ezt állandóan. Az Ave meg nem csinálja!
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1917 Dátum: 2008.11.09 08:16:24 »
Nem tankoltam még, úgyhogy nem tudok adatot mondani!
Az uzemanyag szint mutatóra meg nem adkok!
Ha az alapján számolom, olyan 7,6-ra jön ki. De ebben volt város, közút és autópálya! A tankolástól számítva 293.8km-t mentem. De teszek fel képet a szintjelzőről. Ja és tankoláskor a megtehető km-re 760 km-t írt ki.

Igen jól írtam 215-ös! Azért 215, mert a gumisnál Hankook-ból nem volt 205-ös és akkor emelt árat a Hankook! Ha rendelt volna nekem 205-öst, annak az ára nem 27.000Ft/db lett volna, mint a 215-ös, hanem most kapaszkodj meg, 38.000Ft!!! Ekkorát emelt a Hankook!

A gumira is ráírja a gyártó az "R"-t, pedíg köztudott, hogy nem használunk már diagonál gumit!

Jó, OK, ez az én hülyeségem a gumi-méretjelöléssel :) ... tudom hogy hivatalosan R.

Ez a 215 meg ugye kicsit nagyobb a váltóméretnél, éppenséggel valamivel ez is befolyásolhatja a fogyasztást fölfelé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1918 Dátum: 2008.11.09 08:44:14 »
Nem tankoltam még, úgyhogy nem tudok adatot mondani!
Az uzemanyag szint mutatóra meg nem adkok!
Ha az alapján számolom, olyan 7,6-ra jön ki. De ebben volt város, közút és autópálya! A tankolástól számítva 293.8km-t mentem. De teszek fel képet a szintjelzőről. Ja és tankoláskor a megtehető km-re 760 km-t írt ki.

Igen jól írtam 215-ös! Azért 215, mert a gumisnál Hankook-ból nem volt 205-ös és akkor emelt árat a Hankook! Ha rendelt volna nekem 205-öst, annak az ára nem 27.000Ft/db lett volna, mint a 215-ös, hanem most kapaszkodj meg, 38.000Ft!!! Ekkorát emelt a Hankook!

A gumira is ráírja a gyártó az "R"-t, pedíg köztudott, hogy nem használunk már diagonál gumit!

Jó, OK, ez az én hülyeségem a gumi-méretjelöléssel :) ... tudom hogy hivatalosan R.

Ez a 215 meg ugye kicsit nagyobb a váltóméretnél, éppenséggel valamivel ez is befolyásolhatja a fogyasztást fölfelé.

De helyt adok annak, hogy minek az-az "R"!
Hivatalos ide vagy oda! De már felesleges!
Igen ez is befolyásolhatja!
A téligumim 205-ös Hankook lesz!
Azzal kiváncsi leszek mit prudukál!

Vettünk apóssal közösen nyomatékkulcsot, a kerékanyák meghúzásához! Volt szerencsém már az Avé-n cserélni kerék tőcsavart, mert eltörtem. Még egyszer nem szeretnék ilyenbe belefutni! Amúgyis mondják, hogy elég könnyű őket eltörni.

BekeN

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1919 Dátum: 2008.11.09 09:39:38 »
Azért 100km után még nem kéne sziszegnie - már ha előtte tele volt töltve. Ha hetek óta nem tankoltál, és már alig van benne benzin, akkor teljesen normális.
music