Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6649944 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #22995 Dátum: 2012.12.15 16:35:36 »
A szegénykeverékesben szélessávú lamdaszonda van. Alapvetően más a rendszer. Itt a motorvezérlő ad feszültséget a szondának ami az a rajta átfolyó áramot változtatja agáz oxigén tartalmának függvényében. Itt minden értékre szükség van a lamda 1en kívül is. TehAát nem lehet kókányolni,  helyettesíteni. Az kell bele, ami bele való. Ha ez meg van Meg kell nézni hogy az örvény csatorna  csapantyúját tudja e müködtetni. Ez vákuumos cucc!
Volt lambdaszonda hibám.A tünetek:Nem gyorsult egyenletesen,kissebb fordulaton gondolkozott,sokat evett,magas volt a co-ja.Hibajelzés nem volt,hibakód sem,méréskor jók voltak az értékek(multiméter)Szervizben a számitógépet rárakva,kiderült a diagramból,hoigy dolgozik,csak lassan.Csere NTK-ra,és azóta jól működik.Irtad hogy a koppszenzorron csatlakozó sincs,szerintem először ezeket a látható egyértelmű hibákat kell megszüntetni(Koppszenzor,és ha szét van barmova,csatlakozó cser)aztán a bontott csatlakozókat,leforrasztani,ellenőrizni hogy jól vannak e a szinek.Gyertyák szegénykeverékeshez valók?drágák,lehet hogy azt is kispórolták,gyújtókábeleket kimérni,eloszófedél,rotor tényleg cserélve volt e ,vagy csak mondta.Ha ezek rendben akkor érdemes tovább keresgélni.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #22996 Dátum: 2012.12.15 21:36:39 »
És az elosztó fedélen és rotoron lehet látni, ha nem rég cserélték.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #22997 Dátum: 2012.12.15 21:37:02 »
Meg kell nézni hogy az örvény csatorna  csapantyúját tudja e müködtetni. Ez vákuumos cucc!
Ez micsoda?
Prius 2 - a mosolygós autó.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #22998 Dátum: 2012.12.15 21:39:16 »
Ezt a szegénykeverékes kollégának mondtam. Neked nincs ilyen.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #22999 Dátum: 2012.12.15 23:08:08 »
fityo:
Egy magyar helyet találtam, ahol szerepel a DOX-0250:
http://autoalkatreszed.hu/search/articlenr.html?nr=DOX-0250

De az új ár Oroszországtól Angliáig 50-60.000 Ft, szerintem itt sem lesz kevesebb  :no:

Zé Balázs, bontó...

Sajnos neki sincs.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23000 Dátum: 2012.12.15 23:14:51 »
A szegénykeverékesben szélessávú lamdaszonda van. Alapvetően más a rendszer. Itt a motorvezérlő ad feszültséget a szondának ami az a rajta átfolyó áramot változtatja agáz oxigén tartalmának függvényében. Itt minden értékre szükség van a lamda 1en kívül is. TehAát nem lehet kókányolni,  helyettesíteni. Az kell bele, ami bele való. Ha ez meg van Meg kell nézni hogy az örvény csatorna  csapantyúját tudja e müködtetni. Ez vákuumos cucc!

Megnéztük!Most már működteti.De ez sem volt egyszerű eset.Ugye van ott egy vákumdob.Hát persze hogy fel volt cserélve a két cső.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23001 Dátum: 2012.12.15 23:20:52 »
Volt lambdaszonda hibám.A tünetek:Nem gyorsult egyenletesen,kissebb fordulaton gondolkozott,sokat evett,magas volt a co-ja.Hibajelzés nem volt,hibakód sem,méréskor jók voltak az értékek(multiméter)Szervizben a számitógépet rárakva,kiderült a diagramból,hoigy dolgozik,csak lassan.Csere NTK-ra,és azóta jól működik.Irtad hogy a koppszenzorron csatlakozó sincs,szerintem először ezeket a látható egyértelmű hibákat kell megszüntetni(Koppszenzor,és ha szét van barmova,csatlakozó cser)aztán a bontott csatlakozókat,leforrasztani,ellenőrizni hogy jól vannak e a szinek.Gyertyák szegénykeverékeshez valók?drágák,lehet hogy azt is kispórolták,gyújtókábeleket kimérni,eloszófedél,rotor tényleg cserélve volt e ,vagy csak mondta.Ha ezek rendben akkor érdemes tovább keresgélni.

Ezt az NTK-t fejtsd ki légyszíves kicsit bővebben.Ez valami utángyártott cucc?Koppszenzor odavan.Kell másik nem lehet javítani sem forrasztani.Csak azt nem értem,hogy ahogy írod többesszámban...
A koppszenzor nálam egy vezetékes.A szívósor alatt kb a 2-3-as henger közt.
Vagy az nem  az::: :D
Ui:gyertyákról mindjárt kép is lesz.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23002 Dátum: 2012.12.15 23:52:19 »
Osztófej,rotor tényleg új.A folytószelep alapjáratimotor takarítva.Koppszenzort gyakorlatilag az előző szerelő úgy kicsinálta,kiesett a közepe :DSzögjeladó működik a többi elektromos rész is jó bár szakmailag okádék(Nem én mondom,hanem a szerelőm,aki nem azért utálja toyotát mert nem ért hozzá hanem mert mindet túlbonyolítanak :lol:
Gyertya.Nos nem bele való.Miért is nem lepődök meg ...((Remélem te szarházi aki csináltad & eladtad ezt az autót olvasod a fórumot.És az összes pénzt amit kaptál érte gyógyszerre fogod költeni!!
Bocsánat uraim egy kicsi elragadtattam magam és még finom voltam ahhoz képest amit a többi kolléga csinálna(Ha nem lenne átírva az autó már vinném is vissza......... :nono:)
Na de mindegy.Itt van,már az enyém,most már csak jónak kell lenni(Mégha a barátaim csírának is néznek :innocent:)
Egyébként kötelező dolgok elvégezve.Olaj,olajszűrő,üzemanyagszűrő,váltoolaj,levegőszűrő,fagyálló cserélve.
És íme a gyertya
http://kepfeltoltes.hu/view/121215/20121215_174720_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #23003 Dátum: 2012.12.16 05:36:05 »
Osztófej,rotor tényleg új.A folytószelep alapjáratimotor takarítva.Koppszenzort gyakorlatilag az előző szerelő úgy kicsinálta,kiesett a közepe :DSzögjeladó működik a többi elektromos rész is jó bár szakmailag okádék(Nem én mondom,hanem a szerelőm,aki nem azért utálja toyotát mert nem ért hozzá hanem mert mindet túlbonyolítanak :lol:
Gyertya.Nos nem bele való.Miért is nem lepődök meg ...((Remélem te szarházi aki csináltad & eladtad ezt az autót olvasod a fórumot.És az összes pénzt amit kaptál érte gyógyszerre fogod költeni!!
Bocsánat uraim egy kicsi elragadtattam magam és még finom voltam ahhoz képest amit a többi kolléga csinálna(Ha nem lenne átírva az autó már vinném is vissza......... :nono:)
Na de mindegy.Itt van,már az enyém,most már csak jónak kell lenni(Mégha a barátaim csírának is néznek :innocent:)
Egyébként kötelező dolgok elvégezve.Olaj,olajszűrő,üzemanyagszűrő,váltoolaj,levegőszűrő,fagyálló cserélve.
És íme a gyertya
http://kepfeltoltes.hu/view/121215/20121215_174720_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/CARINA/1994/1_6/BENZIN/kipufogorendszer-turbo/kipufogo-alkatreszek/lambda-szonda
Ez a Blue Print szonda is jó a tiedhez.Angol gyártmány,jelenleg nincs készleten,de ha szerencséd van talán rendelhető.Árat is rendelés után tudnak mondani,a densora is.Hétfőn meg tudom neked kérdezni.
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/motorikus_alkatresz/egyeb/kopogaserzekelo_szenzor_22060_aa070_toyota_1683081311.html A koppszenzor így néz ki,az angolban,ez kétvezetékes.Nem erről van szó?Vagy a tiéd más?Fotó jó lenne.Az enyémbe NTK-NGK lambdaszonda került.japán utángyártott,de a tiedbe nem jó mert az enyém nem szegénykeverékes.A gyertya tényleg nem belevaló.http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/CARINA/1995/1_8/BENZIN/elektromos-rendszer/gyujtas-alkatreszek/gyujtogyertya/A tiedbe ez kell.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23004 Dátum: 2012.12.16 08:03:59 »
Üdv!

veres2:
Nálam nem jelent meg rendesen ez a gyertya. Erre gondoltál: NGK BKR6EP-13 platina?
Blue Print szondát sem tudok előcsalogatni, béna vagyok  :helpsmilie:

fityo:
Kellene szerezni egy kis kedvezményt, ez így nagyon sok pénz, ezek a "jóemberek" a hagyományosba való gyertyát tették bele, és még azzal is elment, plusz a taknyolt szonda, kimiskárolt jeladó  :eek: Na akkor nézzük csak, miért torpan az autó  :censored: :censored:

Olyan 30-40% kedvezménnyel már jobb érzéssel venné meg az ember  :yes: Sajnos én csak Pécsen tudok kedvezményt kapni a Bárdinál, de akkor is rá kellene kérdeznem, hogy erre spec. mennyi lenne. Nincs ismerősöd, akinek kedvezménye van?
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.16 08:09:18 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23005 Dátum: 2012.12.16 08:12:49 »
...Szögjeladó működik a többi elektromos rész is jó bár szakmailag okádék(Nem én mondom,hanem a szerelőm,aki nem azért utálja toyotát mert nem ért hozzá hanem mert mindet túlbonyolítanak :lol:
...

Ez komoly? Az enyémre egyáltalán nem gondolnám ezt, szegénykeverékessel meg nem szerencsém találkozni. Bármelyik euro2-es motorba bele kell tenni ezeket a túlbonyolított dolgokat. Sőt, inkább általában végiggondolt, és letisztult elrendezések és megoldások vannak benne. Elég csak belenézni egy Daewoo Nexia és egy Toyota Carina motorterébe  :whistling:
De ha annyira ért hozzá, akkor vajon rá kellene itt kérdezni dolgokra? A helyzet általában az, hogy azért nem szeretik, mert ha karbantartják, általában nincs szükség szerelőre, ellentétben számos más márkával   :wacko: Vagy lehet, hogy félreértettem az ironizmust  :?:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.16 08:27:10 írta vd1234 »

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #23006 Dátum: 2012.12.16 08:33:06 »
...
Remélem te szarházi aki csináltad & eladtad ezt az autót olvasod a fórumot.És az összes pénzt amit kaptál érte gyógyszerre fogod költeni!!
...
Nyugi, ne idegeskedj!
Már megvan az autó, túl kell lépni és (hideg fejjel) a problémákra koncentrálni!

Tudom, bosszantó mások hülyesége és igénytelensége miatt szívni, de vigasztaljon a tény, hogy nem vagy egyedül.

Az én zsákbamacskám két henger dugattyúinak (csapszegfurat) kopása volt.
...és, hogy miért nem vettem észre vásárláskor? Mert - a jelek szerint - belenyomták a motorba a "dobozos autószerelőt".  :censored:
Na ez milyen?
Megmondom: nettó átb*szás.

Közel 6 hónapig hallgattam a kopogást, fárasztottam a fórumtársakat, szereltem, ellenőriztem, cseréltem, stb.
A vége az lett, hogy szét kellett borítani az egész motort.

Fel a fejjel, ez nem olyan nagy gáz! Meg fogod oldani és utána már csak rossz emlék lesz az egész.
Sok sikert és kitartást!
üdv, offday

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23007 Dátum: 2012.12.16 08:43:42 »
offday:

+1 , ugyanígy jártam!

Hogy állsz a szereléssel?

fityo:

Nem kell megijedni, mert ha annyira bonyolult lenne, hogy csináltuk volna meg a motort is??
Japán autókra legendák keringenek a szerelők körében, hogy:

1. Ehhez nem kell nyúlni, mert japán, bírja.
     Persze bírja, hogy ha karbantartják!

2. Japán motorok nem szeretik a hengerfejlevétel, a gyűrűzést meg pláne nem.
    Dehogynem bírják, csak úgy kell csinálni, ahogy leírja a javítási.

stb.
Szerelők begyakorolták magukat a német/olasz/francia/amerikai autókkal, japánnal nagyon nem dolgoztak, inkább leszólják. Ez a véleményem.
Szerelő ismerősöm kerek perec mondja, hogy a VW-t javítja legtöbbet ::)
De szerinte azért ette az olajat a kocsi, mert 5w40-et tettem bele. Persze dehogy azért, de ez hosszabb sztori, és régebben kitárgyaltuk  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.16 08:46:04 írta vd1234 »

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #23008 Dátum: 2012.12.16 09:06:10 »
...
Hogy állsz a szereléssel?
...
Jól!  :D
Délután - este felé indítom a vasat.
üdv, offday

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23009 Dátum: 2012.12.16 09:55:22 »
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/CARINA/1994/1_6/BENZIN/kipufogorendszer-turbo/kipufogo-alkatreszek/lambda-szonda
Ez a Blue Print szonda is jó a tiedhez.Angol gyártmány,jelenleg nincs készleten,de ha szerencséd van talán rendelhető.Árat is rendelés után tudnak mondani,a densora is.Hétfőn meg tudom neked kérdezni.
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/motorikus_alkatresz/egyeb/kopogaserzekelo_szenzor_22060_aa070_toyota_1683081311.html A koppszenzor így néz ki,az angolban,ez kétvezetékes.Nem erről van szó?Vagy a tiéd más?Fotó jó lenne.Az enyémbe NTK-NGK lambdaszonda került.japán utángyártott,de a tiedbe nem jó mert az enyém nem szegénykeverékes.A gyertya tényleg nem belevaló.http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/CARINA/1995/1_8/BENZIN/elektromos-rendszer/gyujtas-alkatreszek/gyujtogyertya/A tiedbe ez kell.
Én sem tudom megnézni a linkeket,Csak a vaterásat.De az enyém nem olyan.