Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 610563 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1245 Dátum: 2013.06.11 21:14:10 »
nem tudom az évjáratot, de legalább tízévesek lehettek. egy kis rozsda a lámpáknál, egy kis rozsda a tolóajtó sínjében, belül meg, hogyismondjam, mintha mállott volna szét minden, ami műanyag volt. nem tetszett.
a benzines previák 2.5 literes pluszfogyasztása szerintem egyáltalán nem olyan vészes. egy ekkora busz mellett úgyis tart az ember egy kisautót is...egyébként meg gázzal mondjuk 12 liter fogyasztással bőven a dízelé alatt lenne az üzemanyagköltség...
Amíg ki nem találják, hogy fellövik a gáz árát a Holdba  ::) ... szerintem ez simán benne van a pakliban.

Ekkora buszt nem tart az ember egyetlen autónak? Hát, így kapásból 4 barátot és ismerőst tudnék mondani, akik mégis.

Jó leharcolt példányok lehettek akkor azok, amiket láttál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1246 Dátum: 2013.06.11 21:20:45 »
Nekem is nagyon hianyzik az automata klima. Akkor tunik fel igazan mennyire jo, ha nincs (mint a tempomat vagy az esoerzekelo).
Hát, szubjektív kérdés ez is  :) ... Nekünk most van mindkettő (automata az Avensis, manuális a Yaris), és nem mondom, poénosan lehet játszadozni az automatával, komfortosabb valamivel - de pillanatig nem hiányozna, ha a továbbiakban egyszer és mindenkorra le kéne mondanom róla. Jó dolog, de (számomra) simán nélkülözhető.

A tempomatot pl. sokkal fontosabbnak tartom: autópályán hatalmas komfort-plusz.

Esőérzékelő? Arról nagyon ambivalens a véleményem. Van, amikor nagyon jól jön - főleg lakott területen kívül, mikor pl. egy teherautót utolérve, szépen hozzáigazítja az ablaktörlő tempóját a teherautó által felvert nagyobb vízmennyiséghez - és van, amikor kifejezetten idegesítő: pl. városban, mikor nem hajlandó abbahagyni valamiért a törlést, pedig már gyakorlatilag nem is esik  :nonono: ... Olyankor általában ki is kapcsolom - és közben dühöngök, hogy nincs egy helyette bekapcsolható, "hagyományos" szakaszos törlés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1247 Dátum: 2013.06.11 21:23:31 »
Ez pontosan így van  :yes:
Az automata klímát észre sem veszem, csak végzi a dolgát. Több mint 10 éve ilyen autóban ülök, nem nagyon szeretnék lemondani róla.
Úgy érted, hogy teljesen automata módban dolgozik? Tehát hagyod, hogy a befúvás irányát, erősségét is ő szabályozza?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1248 Dátum: 2013.06.11 21:30:44 »
és az első kocsim  :wub:
Ja, hogy már EZ a fajta 323 F  :sorcerer: ... eddig azt hittem, a régebbi, Trotter-féle, kupés formájú. Ez azért, első autónak, csöppet sem rossz  :yes:

És ez evett olyan marha sokat  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1249 Dátum: 2013.06.11 21:33:03 »
Egyébként most úgy fest, barátomék mégsem MPV-t vesznek  :hmmmm: ... a kínált példányok többsége leharcolt, visszatekert számlálós vacak (az egyikről pl., amelyiket 168.000 km-rel hirdetik, kiderült, hogy 2010-ben 260 ezer volt benne) - és a motornak ha valami dízel-specifikus baja lesz, az meglehetősen költséges.

Első generációs Mazda 6 ötajtós vagy kombi, illetve esetleg a mostani előtti generációs Honda Accord kombi kerültek képbe helyette.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #1250 Dátum: 2013.06.11 21:38:01 »
Egyébként most úgy fest, barátomék mégsem MPV-t vesznek  :hmmmm: ... a kínált példányok többsége leharcolt, visszatekert számlálós vacak (az egyikről pl., amelyiket 168.000 km-rel hirdetik, kiderült, hogy 2010-ben 260 ezer volt benne) - és a motornak ha valami dízel-specifikus baja lesz, az meglehetősen költséges.

Első generációs Mazda 6 ötajtós vagy kombi, illetve esetleg a mostani előtti generációs Honda Accord kombi kerültek képbe helyette.
Kizárólag kintről és saját magának érné meg behozni, ha JÓ állapotot akar. Az itthoniak, csakúgy, mint a Previák 99%-a hulladék, felejtős.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1251 Dátum: 2013.06.11 21:41:33 »
Kizárólag kintről és saját magának érné meg behozni, ha JÓ állapotot akar. Az itthoniak, csakúgy, mint a Previák 99%-a hulladék, felejtős.
Hát ja  ::) ... sajnos ez úgyszólván mindenre igaz, ami pár évesnél idősebb, nagy, és dízel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mazda
« Válasz #1252 Dátum: 2013.06.11 21:42:35 »
Úgy érted, hogy teljesen automata módban dolgozik? Tehát hagyod, hogy a befúvás irányát, erősségét is ő szabályozza?
95% igen

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1253 Dátum: 2013.06.11 22:06:33 »
95% igen
Irigyellek, mert eszerint elégedett vagy vele, ahogy az automatika működik  :) ... én sajnos nem tudom ráhagyni, mert egész máshogy csinálná, mint ahogy én. Főleg ami a befújás irányát illeti.

Valszeg ezért nincs nekem bajom a manuális klímával  :D ... mert amúgy sem hagyom működni az automatát sem (kivéve a hőfokot, persze).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1254 Dátum: 2013.06.11 22:30:55 »
Ja, hogy már EZ a fajta 323 F  :sorcerer: ... eddig azt hittem, a régebbi, Trotter-féle, kupés formájú. Ez azért, első autónak, csöppet sem rossz  :yes:
És ez evett olyan marha sokat  :?: ?
ja. 1.5ös motorral. le is cserélték hamar egy újabb egyhatosra. nagyon szerettem, pláne miután újrakárpitoztattam

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1255 Dátum: 2013.06.11 22:34:46 »
Irigyellek, mert eszerint elégedett vagy vele, ahogy az automatika működik  :) ... én sajnos nem tudom ráhagyni, mert egész máshogy csinálná, mint ahogy én. Főleg ami a befújás irányát illeti.
Valszeg ezért nincs nekem bajom a manuális klímával  :D ... mert amúgy sem hagyom működni az automatát sem (kivéve a hőfokot, persze).
+1
engem is zavar, hogy ő dönti el, milyen erővel fújjon, és hová...ha meg belenyúlok, kikapcsol az automatika és átalakul kézivezérlésre. úgyhogy inkább be se kapcsolom...viszont van egy "eco" módja, az csak automatában működik...olyan, mintha az egész úgy lenne megtervezve, hogy az ember folyamatosan működtesse. ami viszont nekem nem oké

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1256 Dátum: 2013.06.11 22:43:16 »
ja. 1.5ös motorral. le is cserélték hamar egy újabb egyhatosra. nagyon szerettem, pláne miután újrakárpitoztattam
Az az utolsó 323 F egy bitang jó autó  :yes: ... Mondhatni, egy igazi "Corolla"  :lol: ... Egyszerű, praktikus, allűrmentes, agyonverhetetlen. És szerintem, a maga szerény módján, jól is néz ki  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #1257 Dátum: 2013.06.11 22:58:52 »
Én csufárhoz hasonlóan használom az aut. klímát. Annyi eltérés azért van, hogy lakott területen belül húzom csak le az ablakot, de ott általában - és ha nincs nagyon meleg - így közlekedem.
A klíma gombot csak lakott területen kívül kapcsolom be, ha az időjárási körülmények úgy kívánják, de nem azért, mert nem bírom, hanem, hogy ne legyen többlet fogyasztás. Persze nem ücsörgök a saját levemben, azt soha nem várom meg, mert izzadékony emberként ki nem állhatom, ha foltos a pólóm.

A klímát kizárólag az üvegfelületekre irányítva használom, 22-23 fokos hőmérséklettel (sötét autóban a kinti napsütéses 25 fok is meleg tud lenni). Soha nem fájt még semmim a klímától, mert - szerintem - jól használom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1258 Dátum: 2013.06.11 22:59:34 »
+1
engem is zavar, hogy ő dönti el, milyen erővel fújjon, és hová...ha meg belenyúlok, kikapcsol az automatika és átalakul kézivezérlésre. úgyhogy inkább be se kapcsolom...viszont van egy "eco" módja, az csak automatában működik...olyan, mintha az egész úgy lenne megtervezve, hogy az ember folyamatosan működtesse. ami viszont nekem nem oké
Én sem szeretem azt a "légkört", amit a klíma teremt... valahogy természetellenes  ::) ... de még mindig jobb, mint mondjuk 38 fokban, délelőttől estig aszalódni az autóban. Szóval, én úgy kb. 30 fok felett használom, folyamatosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #1259 Dátum: 2013.06.12 00:33:26 »
+1
Ezek szerint a T25 Aveban meg nem volt olyan jo  ;)
Aurisban egy alom volt ezek szerint a T27 Aveban is az   :yes: En 100%-ban csak automata funkcioban hasznaltam a digitalis klimat.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX