Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227376 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #240 Dátum: 2014.01.08 14:24:06 »
Valóban nem egyszerű.
Ráadásul van sok olyan ember, aki eleve arra játszik, hogy felelőtlenül felvesz erőn felül több hitelt is, aztán hangosan kiabál, majdcsak valaki megsegíti. Ugyanakkor van egy csendes többség, aki akár erőn felül is próbálja rendezni a tartozásait, akár életszínvonal csökkenés árán is.

Első lépésként csak annyit kellene egy papíron két oszlopban kimutatni:
adott időben felvett CHF hitel törleszétesei vs ugyanakkor kínált forint hitel törlesztései, mint referencia. Ha mai értéknappal a devizások hatalmas hátrányban vannak, akkor gondolkodni kell a segítség mivoltán. De szerintem ez a helyzet nem nagyon áll fenn, ahogy devizás ismerősöktől és munkatársaktól hallom.

A bankok felelőtlensége meg főleg abban nyilvánult meg, hogy devizában sokkal könnyebben, sokkal nagyobb összeget adtak, mint forintban (ugyanarra az ingatlanra vagy gk-ra).


Jogos amit írsz, de tudtommal a forint alapú kölcsönök törlesztője nem emelkedett drasztikus módon. Tehát aki bevállalta x évvel ezelőtt az összeget, az most is közel annyit fizet. Szemben a devizával, ami akár másfél-kétszeresére nőtt, mint amivel kalkuláltak, amikor felvették. Így könnyen erőn felüli lett, önhibájukon kívül. (már ha a deviza választást nem tekintjük hibának)
A fő probléma, és a döntés alapja valahol itt lehet szerintem.
Persze kivételek, nyerészkedők mindig lesznek, ezt elég nehéz kiszűrni.  :no:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #241 Dátum: 2014.01.08 14:39:48 »
Bank-téma:

Jelenleg 2 folyószámlám van, egy OTP-s és egy AXA-s. Az OTP volt az eredeti, első számlám, oda ment a fizu stb. Kb 2 éve nyitottam egy AXA netbankos számlát, mert jó kondícióik voltak, jó kamatok. A fizut is átirányítottam ide. Akkor azért tartottam meg az OTPt, mert abból kedvezőbb volt kp-t kivenni(lényegében KP felvételre használtam, aminek ugye megvolt az az előnye is h bankkártyacsalók nem tudnak megkopasztani, mert a pénzem nem ott van, csak amennyit kivételre oda utalok ).
Na a lényeg hogy most gondolkodom az OTPs megszüntetésén, viszont ez a bankos mizéria kicsit aggaszt, hogy ti. az AXA elég kicsi bank, mi van ha ez is majd kivonul, vagy bedől vagy mittudomén ?  :hmmmm: Akkor még mindig ott az OTP számlám, ahova gyors átvihetem a pénzt.
Egyébként kb 7e ftba kerül éves szinten az OTP számla(kártya+szlavezetés).
Sztetek megszüntessem ?  :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #242 Dátum: 2014.01.08 14:50:08 »

Jogos amit írsz, de tudtommal a forint alapú kölcsönök törlesztője nem emelkedett drasztikus módon. Tehát aki bevállalta x évvel ezelőtt az összeget, az most is közel annyit fizet. Szemben a devizával, ami akár másfél-kétszeresére nőtt, mint amivel kalkuláltak, amikor felvették. Így könnyen erőn felüli lett, önhibájukon kívül. (már ha a deviza választást nem tekintjük hibának)
A fő probléma, és a döntés alapja valahol itt lehet szerintem.
Persze kivételek, nyerészkedők mindig lesznek, ezt elég nehéz kiszűrni.  :no:

bizonyám, nekem volt forinthitelem. kb. 20%-kal volt magasabb a törlesztője, mintha frankban adósodtam volna el. párezer forintot változott a törlesztőrészlete, amíg megvolt. aztán visszafizettem, elegem lett a hitelekből, nem veszek fel többet. banktól legalábbis.

csak, ha kamatmentes  :devil:

néha olvasni számokat mondjuk, és olyasmi jön ki belőlük, hogy egy,  a mai nappal bezárólag egy öt éve fizetett forint. ill. frank alapú kölcsön teljes költsége nagyjából megegyezik. na erre varrjatok gombot - én ebből nagyjából azt a következtetést vonom le, hogy brutálisan túlvállalta magát az a sok marha, aki felvette akkoriban az "olcsó" devizahitelt...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #243 Dátum: 2014.01.08 14:52:58 »
Bank-téma:
Jelenleg 2 folyószámlám van, egy OTP-s és egy AXA-s. Az OTP volt az eredeti, első számlám, oda ment a fizu stb. Kb 2 éve nyitottam egy AXA netbankos számlát, mert jó kondícióik voltak, jó kamatok. A fizut is átirányítottam ide. Akkor azért tartottam meg az OTPt, mert abból kedvezőbb volt kp-t kivenni(lényegében KP felvételre használtam, aminek ugye megvolt az az előnye is h bankkártyacsalók nem tudnak megkopasztani, mert a pénzem nem ott van, csak amennyit kivételre oda utalok ).
Na a lényeg hogy most gondolkodom az OTPs megszüntetésén, viszont ez a bankos mizéria kicsit aggaszt, hogy ti. az AXA elég kicsi bank, mi van ha ez is majd kivonul, vagy bedől vagy mittudomén ?  :hmmmm: Akkor még mindig ott az OTP számlám, ahova gyors átvihetem a pénzt.
Egyébként kb 7e ftba kerül éves szinten az OTP számla(kártya+szlavezetés).
Sztetek megszüntessem ?  :hmmmm:
persze, szüntesd csak meg. egy bank nem tud tönkremenni úgy, hogy elveszítsd a pénzedet, a benne levő pénzed valahány millióig garantálva van. az otp meg egy atomtámadást is túl fog élni, ott bármikor lehet később is számlát nyitni  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.08 14:54:52 írta csufár »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #244 Dátum: 2014.01.08 14:53:34 »
Jogos amit írsz, de tudtommal a forint alapú kölcsönök törlesztője nem emelkedett drasztikus módon. Tehát aki bevállalta x évvel ezelőtt az összeget, az most is közel annyit fizet.
Cserébe a forint hitelnek már akkor is 2-2.5x akkora volt a törlesztője, mint a devizásnak. Ráadásul a forinthitelek kamata most lefelé megy főleg ha valakinek lejárt már az 5 éves fix kamatperiódus.
A hiba az volt, hogy nem hangsúlyozták ki akkor a kockázatot és könnyű feltételekkel lehetett hozzájutni. Sem a kormányzat, sem a bankfelügyelet, sem senki nem hallatta a hangját, hogy "emberek, figyelem!". Most bezzeg mindenki sipákol, hogy a szemét bankok. Pedig a felelősség 3 oldalú. Cak egyszerűbb ráfogni egy résztvevőre az egészet. Pedig ha a bank nem nyereséges, akkor nincs hitelezés, ha nincs hitelezés, nem pörög a gazdaság, nem vásárolnak az emberek, nincs lakáseladás, nincs ingatlanépítés, lemegy az ingatlan ára stb stb...

Olyan ez a deviza is mint a részvény: vagy bejön vagy bukta.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #245 Dátum: 2014.01.08 14:54:39 »
Bank-téma:

Jelenleg 2 folyószámlám van, egy OTP-s és egy AXA-s. Az OTP volt az eredeti, első számlám, oda ment a fizu stb. Kb 2 éve nyitottam egy AXA netbankos számlát, mert jó kondícióik voltak, jó kamatok. A fizut is átirányítottam ide. Akkor azért tartottam meg az OTPt, mert abból kedvezőbb volt kp-t kivenni(lényegében KP felvételre használtam, aminek ugye megvolt az az előnye is h bankkártyacsalók nem tudnak megkopasztani, mert a pénzem nem ott van, csak amennyit kivételre oda utalok ).
Na a lényeg hogy most gondolkodom az OTPs megszüntetésén, viszont ez a bankos mizéria kicsit aggaszt, hogy ti. az AXA elég kicsi bank, mi van ha ez is majd kivonul, vagy bedől vagy mittudomén ?  :hmmmm: Akkor még mindig ott az OTP számlám, ahova gyors átvihetem a pénzt.
Egyébként kb 7e ftba kerül éves szinten az OTP számla(kártya+szlavezetés).
Sztetek megszüntessem ?  :hmmmm:
Én is hasonló cipőben járok. Én is már rég meg akartam szüntetni az OTP-t de ahogy írod jobb ha marad.
Mennyibe kerül a megszüntetés? :hmmmm:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #246 Dátum: 2014.01.08 14:56:02 »
valahány millióig (talán egy? vagy három? nem emlékszem)garantálva van.
Talán 100.000 €. De lehet, hogy már változott az összeg, ahogy inflálódunk (vagy ahogy gazdagodnak az emberek  ;) ).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #247 Dátum: 2014.01.08 14:56:57 »
most épp valami 13 milliót olvastam

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #248 Dátum: 2014.01.08 14:57:30 »
Én is hasonló cipőben járok. Én is már rég meg akartam szüntetni az OTP-t de ahogy írod jobb ha marad.
Mennyibe kerül a megszüntetés? :hmmmm:
Asszem semmibe, értéknappal csinálnak egy zárást, az egyenleget kiadják vagy utalják egy megadott számlára (ennek van ugye költsége).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #249 Dátum: 2014.01.08 15:08:26 »
Én is hasonló cipőben járok. Én is már rég meg akartam szüntetni az OTP-t de ahogy írod jobb ha marad.
Mennyibe kerül a megszüntetés? :hmmmm:
ingyé van.
ha pluszos a számla,kiadják a lét,ha minusz,akkor bepengeted oszt csá.
nekem is volt otp,takarék,raiffeisen,erste,
megszüntettem mindet,csak erste van még egy darabig.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #250 Dátum: 2014.01.08 15:14:04 »
aztán már az se lesz?   :devil:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #251 Dátum: 2014.01.08 15:27:40 »
bizonyám, nekem volt forinthitelem. kb. 20%-kal volt magasabb a törlesztője, mintha frankban adósodtam volna el. párezer forintot változott a törlesztőrészlete, amíg megvolt. aztán visszafizettem, elegem lett a hitelekből, nem veszek fel többet. banktól legalábbis.
Ez a te esetedre igaz. Nekem volt forint alapú hitelem. 35e Ft volt a kamat. Ha tőkét is fizettem volna az 70e körül lett volna 10 évre.
Átváltottam Japán Yen-re - és csak mosolyogtam azon, amikor 30% árfolyam növekedésen sopánkodtak a CHF hitelesek, mert nekem 150-ről 280 Ft-ig nőtt.
Ezzel együtt nem volt rosz választás, mert rögtön elkezdtem tőkét is törleszteni és 32e HUF volt a törlesztő az elején. Ez végül felment ~70e-re - tehát ekkor voltam ott, ajol a Ft hitellel. De inkább előtörlesztettem, amikor lehetett.
Persze nekem a lakás árának csak töreféke volt a felvett összeg - ~40%.
Szóval én így is jóval olcsóbban jöttem ki, mint Ft hitelllel. De ehhez kellett az, hogy nekem nem emelték ész nélkül a kamatokat.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #252 Dátum: 2014.01.08 15:29:40 »
Cserébe a forint hitelnek már akkor is 2-2.5x akkora volt a törlesztője, mint a devizásnak. Ráadásul a forinthitelek kamata most lefelé megy főleg ha valakinek lejárt már az 5 éves fix kamatperiódus.
A hiba az volt, hogy nem hangsúlyozták ki akkor a kockázatot és könnyű feltételekkel lehetett hozzájutni. Sem a kormányzat, sem a bankfelügyelet, sem senki nem hallatta a hangját, hogy "emberek, figyelem!". Most bezzeg mindenki sipákol, hogy a szemét bankok. Pedig a felelősség 3 oldalú. Cak egyszerűbb ráfogni egy résztvevőre az egészet. Pedig ha a bank nem nyereséges, akkor nincs hitelezés, ha nincs hitelezés, nem pörög a gazdaság, nem vásárolnak az emberek, nincs lakáseladás, nincs ingatlanépítés, lemegy az ingatlan ára stb stb...

Olyan ez a deviza is mint a részvény: vagy bejön vagy bukta.

Ezzel teljes mértékben egyet értek!  :yes:
Elég érdekesen alakult ez a dolog, főleg, hogy szerintem ez nem véletlenül alakult így, hanem valaki(k) nagyot akartak szakítani, és előre kitalált, majd mesterségesen gerjesztett volt a folyamat...
De ez már más téma, lehet csak én látok rémeket.  ::)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #253 Dátum: 2014.01.08 16:45:32 »
aztán már az se lesz?   :devil:
Miért a cuclizmusban egész jól megvoltunk bankszámla nélkül is [rohog]
És hányan meglennének ma is nélküle :hmmmm:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #254 Dátum: 2014.01.08 16:56:48 »
aztán már az se lesz?   :devil:
nem,melóhelyemen opció a fizu postázása.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки