Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764390 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11460 Dátum: 2016.08.11 20:20:02 »
Nem kötelező jellegű a levegő szűrő csere. Nálam is általában megítélés kérdése szokott lenni (na meg hogy mennyit járok éppen a nagy büdös BPen :D ).
Ha valaki évente 3x is eljut a szervizbe, mint én, ott ez más, mint évente 1x.
tudom,h nem kötelezö..
én önszorgalombol cserélem...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

stexxx28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11461 Dátum: 2016.08.12 09:25:04 »
Sziasztok

Minap sajnos, lehalt alattam a toyotam, esetleg vkinek van
vmi otlete, h mi lehet a baj? Termeszetesen viszem szerelohoz de jol jonne
elotte egy kis segitseg.
(Eppen kuplung csere elott allt a kocsi, mert mar nagyon rossz volt benne)
Alltam egy korforgalomba es el akartam indulni, de lefulladt, egyszet ketszer haromszor. Csak ugy indult el, h padlogaz es a kuplung nagyon ovatosan engedtem fel.
A kocsinak semmi ereje nincs es 2000es fordulat fole nem megy.
Egyenes uton ha 2000nel elvaltom akkor akar 4ikbe is megy szepen, viszont fustolni kezdett.( ilyen feheres fust jon belole)
Esetleg vkinek van vmi otlete h mi lehet ez?
Koszi

Hengerfejes vagyis repedés egyáltalán ne közlekedj vele mert többel kötöd be.... a szervíznél nem biztos de magánszerelőnél az olajdeknit is le kellene venni ha kész mert a víz ott áll meg benne..... az előző autómnál ez volt és egy felakadás végett kilyukadt a dekni levettük és hófehéren mint a zsír olyan állaggal volt benne a vízmaradvány....

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11462 Dátum: 2016.08.12 10:39:35 »
Az "összecsapnék két fém fedőt" hang nálam is megvan. Főleg akkor jön elő, amikor elindulok és legjobban rezonál a motor 2000-es fordulat környékén. Ha nagyobb gázzal indulok és simább a motor járása akkor nem csinálja. Ha megtaláltad szólj nekem is, én nem találtam semmit. :)

Sziaszok,

Azt vettem észre, hogy a fékpedál mintha lötyögne. A másik két pedál massziv, de a fék mintja jobbra-balra tudna mozogni egy kicsit. Fékezéskor zavaró. Ez normális? (gondolom nem), vagy tudok kezdeni vele valamit szerintetek?

Egy másik problémám, hogy néha, elinduláskor 1-2 m után mintha hallanék valamilyen csattanós/súrlódós fémes hangot a kocsi aljáról.  Olyan a hang illetve az érzés, mintha valamilyen fémes dolog súrolná a kocsi alját, vagy mondjuk összecsapnék két fém fedőt. Nem minden elindulásnál, de iránytól (és talán motorhőmérséklettől) függetlenül (egyesben és tolatáskor is), és pár méter után (azt még nem figyeltem meg, hogy csak már teljesen felengedett kuplungnál jelentkezik-e) (Avensis 2006, 2.0 benzines) A kuplung egyébként magasan fog, de nem tudom ennek van-e köze hozzá.

Esetleg van valakinek ötlete?

Köszi!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11463 Dátum: 2016.08.12 12:40:30 »
Nem a fék önellenőrzésére gondoltok?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11464 Dátum: 2016.08.12 22:15:20 »
tudom,h nem kötelezö..
én önszorgalombol cserélem...
Most komolyan: van aki szervizben cserélteti a levegőszűrőt? :eek:
4 mozdulat 1 perc alatt. :yes:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11465 Dátum: 2016.08.12 22:20:48 »
hogyne...sokan...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11466 Dátum: 2016.08.12 23:18:55 »
Most komolyan: van aki szervizben cserélteti a levegőszűrőt? :eek:
4 mozdulat 1 perc alatt. :yes:
Igen.
Mert így is viszem 15e km-ként. Tehát nem a levegőszűrőt cseréltetem a szervizzel  ;)

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11467 Dátum: 2016.08.13 05:28:53 »
Nem a fék önellenőrzésére gondoltok?

Én is valamilyen önellenőrzésre gondoltam (vagy inkább reméltem), valamire ami csak inditásonként 1x történik meg. Talán ha valamilyen egyéb mechanikai hiba (váltó, kuplung..) lenne akkor előjönne egy piros lámpánál is(?) Annyit még tapasztaltam, hogy mintha a kupung csúsztatással nem függne össze, tehát fixen csúsztatott kupungállásnál is történik.
De nem tudom hogy fék vagy abs önellenőrzésnek van-e hangja? És ha igen milyen? De akkor más is hallaná nem? Illetve az mikor történik és mi is történik olyankor pontosan?
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.13 05:31:19 írta Gyömbér »

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11468 Dátum: 2016.08.13 05:38:21 »
Az "összecsapnék két fém fedőt" hang nálam is megvan. Főleg akkor jön elő, amikor elindulok és legjobban rezonál a motor 2000-es fordulat környékén. Ha nagyobb gázzal indulok és simább a motor járása akkor nem csinálja. Ha megtaláltad szólj nekem is, én nem találtam semmit. :)

Még nem figyeltem meg, hogy van-e összefüggés a fordulatszámmal, de szerintem nálam nincs 2000-nél olyankor még, épp csak indul az autó.  :hmmmm: Szerintem a nálam lévő hangnak nincs köze a fordulathoz, mert próbáltam folyamatosan csúsztatott kuplunggal menni pár m-t egyenletes (kb alapjárati) fordulaton és kuplung pedálálláson, és egyszercsak jött ez a hang, miközben semmi más nem változott észrevehetően. (fordulat, tempó, kuplung állása). Az autó éppen csak mozgott.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11469 Dátum: 2016.08.13 07:23:27 »
Az ABS/VSC/Brake rendszer öntesztjét halljátok. A szelepeket mozgatja meg egy pillanatra, amikor a keréknél lévő ABS-jeladó először értékelhető jelet ad. Ne foglalkozzatok vele.

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11470 Dátum: 2016.08.15 20:14:20 »
Sziasztok!
Megvolt az első hosszabb út a gyürűzés után  Szeged Tapolca oda vissza kb:590km három és fél fö fele klímával 55- 90-110km/h  olaj fogyasztás NULLA benzin 6.28l/100km. Ha így marad megérte megcsináltatni 😁

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11471 Dátum: 2016.08.15 23:38:05 »
Sziasztok
A napokban ki takaritom a pillangó szelep házat tudja valaki milyen tömités van alatta cserélni kell vagy vissza mehet? Illetve az enyém úgy néztem bowdenes akkor ezt nem kell tanítani ha kiszedem. Az egyik barátom megánjába csináltuk az már elektromos volt hát utána nem akart indulni az istennek se annyi szerencsénk volt hogy lehetett tanítani nem kellett gépre tenni. De levert a víz amire jó lett.

Fecoka76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11472 Dátum: 2016.08.16 11:13:28 »
Üdvözlet minden kedves Toyotásnak !

Új vagyok még itt, illetve az Avensis is csak most került hozzám, de lenne rögtön egy kérdésem !
A típus, egy 2008-as évjáratú kombi.
Jobb hátsó ajtó, központi-zár motorja nem működik ! Kell e venni egyből újat, vagy javítható ? Picit drágállom az 'new' árát, mert ugye zárral együtt lehet csak venni ! Idáig a legolcsóbb ajánlat 36.000.- jó magyar forint, de riogattak már 50k-al is !
Segítséget előre is megköszönve !
Üdv !
ffe

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11473 Dátum: 2016.08.17 07:15:30 »
Sziasztok
A napokban ki takaritom a pillangó szelep házat tudja valaki milyen tömités van alatta cserélni kell vagy vissza mehet? Illetve az enyém úgy néztem bowdenes akkor ezt nem kell tanítani ha kiszedem. Az egyik barátom megánjába csináltuk az már elektromos volt hát utána nem akart indulni az istennek se annyi szerencsénk volt hogy lehetett tanítani nem kellett gépre tenni. De levert a víz amire jó lett.
Mielőtt szétszereled, vedd le az akkusarukat is. Amikor kész van és összeraktad, AKKOR fog az első indítás után tanulni (resetelted az ECU-t). Én cseréltem itthon fojtószelepháztömítést (ami a szívósor felé néz és szívósortömítést is, ami a szívósor-motorblokk találkozásánál van. Mindkettő csereérett volt már, belesimultak az anyagba.
A csere nem kötelező, de nem olyan nagy munka, meg lehet csinálni.

Jó hallani, hogy rendben van az autó.

Olajcserét tervezel 2-3000 km-nél? A szerelővel azt beszéltem, hogy elvileg nem szükséges, mert nem volt gépi munka (fúrás), de ártani nem árt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11474 Dátum: 2016.08.17 09:36:48 »
Mielőtt szétszereled, vedd le az akkusarukat is. Amikor kész van és összeraktad, AKKOR fog az első indítás után tanulni (resetelted az ECU-t). Én cseréltem itthon fojtószelepháztömítést (ami a szívósor felé néz és szívósortömítést is, ami a szívósor-motorblokk találkozásánál van. Mindkettő csereérett volt már, belesimultak az anyagba.
A csere nem kötelező, de nem olyan nagy munka, meg lehet csinálni.

Jó hallani, hogy rendben van az autó.

Olajcserét tervezel 2-3000 km-nél? A szerelővel azt beszéltem, hogy elvileg nem szükséges, mert nem volt gépi munka (fúrás), de ártani nem árt.
VD1234 fórum társunk is említette az olaj cserét addig nem is gondolkodtam rajta de most hogy te is említetted már biztos hogy 2000km-nél cserélem jó hogy ebben a pénzéhes világban van még néhány olyan ember aki önzetlenül segíteni akar. Köszönöm.
Tömitést akkor veszek mielött szétszedem.