Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3769157 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8595 Dátum: 2014.10.01 10:05:55 »
Nálam mindig az első felni a feketébb, szóval az kopik jobban. Viszont most hogy mondjátok, akartam is már írni, hogy fékezéskor az utóbbi időben észrevettem hogy egyenlőre még halkan, de ritmusosan morgó hangot ad az autóm. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor csak az egyik oldali ablak van lehúzva, és olyan, mintha dobolnának az autóban. :) Nem ráz, nem húz semelyik irányba sem, csak ez a hang van. Ezt okozhatja a fékbetét kopása?

@Behúzótekercs
Tegnap du. elvittem a szerelőhöz az autót. Megkért, hogy ha már úgyis meleg a motor, próbáljunk meg egy idítást, szeretné megnézni velem együtt, mi történik indításkor. Leállít - indít, és a most az a hiba jött elő újra, amit legelőször: folyamatos indítózás. Gyújtásról le és a kulcs kivétele sem segített, ugyanúgy indított tovább. Futás be a műhelybe kulcsért, hogy levegye a sarut és ne égjen le az önindító. Szerencse, hogy ott nála történt, mert ilyen kulcs nincs az autómban, és szerencse hogy pont látta mi történt a múltkor. Ma szétszedi és du. már okosabbak leszünk.

A féknél én is azt hittem,hogy kopott a betét,mert már néha hallottam,illetve mint kiderült,hallani véltem a kopásjelző hangját. Vettem hozzá betéteket és mikor kivettem a használtakat a kocsiból,akkor láttam,hogy még a betétek kb fele megvan. Ha már vettem,akkor betettem az új betéteket a régieket meg eltettem,lehet jól jön még valamikor. Jakoparts betéteket tettem be,idáig semmi gond velük,tökéletesek.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8596 Dátum: 2014.10.01 10:50:52 »
Nalam hasonlo volt a kivalto ok. Koszorulo hang, amely hol volt, hol nem volt. Fekezeskor gyakrabban, mint maskor, de nem minden fekezeskor es volt, hogy egy percen at igen, aztan orakon at semmi. Pulzalo hang, egyertelmuen femes. (A szervizesnek is kellett jo par kilometert hajtania, mig vegul meghallotta; segitsegul elore felvettem a telefonnal a hangot, hogy tudja, mit keressen.)
A fekbeteten van egy kis fem lapocska, egy indikator, ami mutatja, hogy mennyire van a fekbetet elkopva. Ha ez a pocok egy magassagban van mar a fekbetet feluletevel, tehat elkopott az, akkor csereerett a betet. Ez a kis pocok idonkent hozzaerhet a fektarcsahoz (?) es ez adta a femes koszorulo hangot, de mivel hatareset volt, nem folyamatosan, csak ha pl kanyarban par tized-szazadmillimetert "kilengett" a kerek.

Amugy kb 130 euro volt a csere munkadij nelkul eredeti alkatresszel (nem tudom, hogy ez realis-e, de ennyit kertek erte a szervizben).

Tudnál légyszi egy fotót küldeni hol kell ezt az indikátort keresni?

Avensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8597 Dátum: 2014.10.01 12:55:23 »
Sziasztok!

Nekem 1 Avensis T25 D4D 2.0 van. Az a gondom, hogy néha menet közben 1szer csak nem reagál a gázra kb. 80 tól nem megy többet és világít az a sárga lámpa, megállítom beindítom és utána mint ha mi sem történt volna megy mint állat. Hibakód is van asszem 1251. Kérdem volt e már valakinek ilyen problémája, és mi a megoldás. Próbáltam már utána nézni általában az EGR szelep tisztítását dobják fel válaszként. Várom javaslataitokat.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8598 Dátum: 2014.10.01 13:06:57 »
Tudnál légyszi egy fotót küldeni hol kell ezt az indikátort keresni?

A képen a kiálló lemezdarabok. Itt a betét hátulján látod,de a ferodol felöli részén,ha elkopik a betét ez ér a tárcsához.

« Utoljára szerkesztve: 2014.10.01 13:09:13 írta Kika1 »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8599 Dátum: 2014.10.01 13:13:17 »
Sziasztok!

Nekem 1 Avensis T25 D4D 2.0 van. Az a gondom, hogy néha menet közben 1szer csak nem reagál a gázra kb. 80 tól nem megy többet és világít az a sárga lámpa, megállítom beindítom és utána mint ha mi sem történt volna megy mint állat. Hibakód is van asszem 1251. Kérdem volt e már valakinek ilyen problémája, és mi a megoldás. Próbáltam már utána nézni általában az EGR szelep tisztítását dobják fel válaszként. Várom javaslataitokat.

Szerintem inkább valami turbo problémára utal,de hátha valaki tudja konkrétan.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8600 Dátum: 2014.10.01 13:20:14 »
A képen a kiálló lemezdarabok. Itt a betét hátulján látod,de a ferodol felöli részén,ha elkopik a betét ez ér a tárcsához.

Köszi!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8601 Dátum: 2014.10.01 14:34:46 »
Tudnál légyszi egy fotót küldeni hol kell ezt az indikátort keresni?
azt kopásjelzőnek hivják.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8602 Dátum: 2014.10.01 15:22:36 »
Sziasztok!

Nekem 1 Avensis T25 D4D 2.0 van. Az a gondom, hogy néha menet közben 1szer csak nem reagál a gázra kb. 80 tól nem megy többet és világít az a sárga lámpa, megállítom beindítom és utána mint ha mi sem történt volna megy mint állat. Hibakód is van asszem 1251. Kérdem volt e már valakinek ilyen problémája, és mi a megoldás. Próbáltam már utána nézni általában az EGR szelep tisztítását dobják fel válaszként. Várom javaslataitokat.

És egyébként az EGR szelep tisztítást próbáltad már?

Avensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8603 Dátum: 2014.10.01 16:00:54 »
Nem, most akarom kitisztíttatni csak kíváncsi vagyok volt e valaki így és az EGR tisztítással megoldódott-e a probléma.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8604 Dátum: 2014.10.01 16:41:50 »
Az egr tisztítás ajánlott nagyon és ha nem is az okozza,attól még ráfér,de szerintem az egr szelep P04xx-el kezdődő hibakódot generál.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8605 Dátum: 2014.10.01 17:37:01 »
Sziasztok!

Nekem 1 Avensis T25 D4D 2.0 van. Az a gondom, hogy néha menet közben 1szer csak nem reagál a gázra kb. 80 tól nem megy többet és világít az a sárga lámpa, megállítom beindítom és utána mint ha mi sem történt volna megy mint állat. Hibakód is van asszem 1251. Kérdem volt e már valakinek ilyen problémája, és mi a megoldás. Próbáltam már utána nézni általában az EGR szelep tisztítását dobják fel válaszként. Várom javaslataitokat.

A jelzett hibakód a turboval kapcsolatos, még pedig túltöltést jelent. Milyen évjáratú a kocsi? A VNT-nél már nincs waste-gate szelep, ezért ott a lapátvezérlést kell megnézni. Vagy az E-VRV csinálja a fesztivált, vagy maga a geometriát állító mechanizmus van berakodva korommal, vagy retekkel, és nem szabályozza le a nyomást. Okozhat ilyen problémát a nyomásmérő szenzor. Viszont bármilyen egyéb vizsgálódás előtt ki kell tisztítani az EGR-szelepet, mert az is okozhat túlnyomást bizonyos esetekben, ha el van tömődve, akadva.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8606 Dátum: 2014.10.01 17:43:44 »

@Behúzótekercs
Tegnap du. elvittem a szerelőhöz az autót. Megkért, hogy ha már úgyis meleg a motor, próbáljunk meg egy idítást, szeretné megnézni velem együtt, mi történik indításkor. Leállít - indít, és a most az a hiba jött elő újra, amit legelőször: folyamatos indítózás. Gyújtásról le és a kulcs kivétele sem segített, ugyanúgy indított tovább. Futás be a műhelybe kulcsért, hogy levegye a sarut és ne égjen le az önindító. Szerencse, hogy ott nála történt, mert ilyen kulcs nincs az autómban, és szerencse hogy pont látta mi történt a múltkor. Ma szétszedi és du. már okosabbak leszünk.

Megéri kicserélni a starter relét is, de szerintem egyre valószínűbb a behúzótekercs. Azért foroghat tovább, mert a behúzótekercs behúzva marad......lehet, hogy olyan mértékű melegedés volt már a behúzótekercsnél, hogy hozzáér melegen a főáramköri táphoz, és nem ejt el.
Jól meg kell nézni mindent, kábel csatlakozások a relé foglalat alján, stb., de majd a szaki biztosan tudja a dolgát.
Várjuk a fejleményeket.

Avensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8607 Dátum: 2014.10.01 21:30:26 »
Spet! Köszönöm az infót!

GNagy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8608 Dátum: 2014.10.02 09:23:11 »
Tudnál légyszi egy fotót küldeni hol kell ezt az indikátort keresni?

Bocs, de tegnap nem tudtam kuldeni. A foton latod az elkopott fekbetetemet; a P alaku fem vege egy sikban van a fekbetet kopofeluletevel, annak bal oldalan; ez ujonnan tobb millimeterrel a P-fem vege felett van.




Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8609 Dátum: 2014.10.02 10:40:58 »
Köszi!